» »

Nvidia-Kepler (6xx series)

Nvidia-Kepler (6xx series)

Temo vidijo: vsi
««
9 / 63
»»

Isotropic ::

jaz sem sicer tam bolj govoril za clusterje

Senitel ::

TechBeats: Ok, a se lahko potem strinjamo na temle:
-3x GTX 580 - 4x MSAA: 30 fps vsake tolko z dropi na 1 fps ali manj
-GK104 - FXAA: 30 fps brez dropov na 1 fps zaradi FXAA

PrimozR je izjavil:

A nisi mogel tega linka nalimat kdaj prej? A to velja za vse polprevodnike ali so npr. GPU-ji bolj izjema, kot pravilo?

Vsi, samo GPU-ji so ogromni in je to bistveno bolj izrazito.

mihco ::

 x

x

TechBeats ::

Ok, a se lahko potem strinjamo na temle:
-3x GTX 580 - 4x MSAA: 30 fps vsake tolko z dropi na 1 fps ali manj
-GK104 - FXAA: 30 fps brez dropov na 1 fps zaradi FXAA


Težko rečem kako je katera laufala, vem pa da ni bilo vidit nobenega zatikanja pri 4xmsaa iz lanskega manj optimizerangea video posnetka.

Na njihovi strani je link posnetka iz lanskega leta in ne na Keplerju, tako da nevem kaj je s Keplerjem.. Ok razen tiste dva posnetka, ki promovirata physx3 efekte (fur, destruction, particles, cloth,..)


Ja FXAA je huda zadeva, sam uporabljam SMAA1.2 injector pri parih špilkah, samo kar hočm rečt je to, da je nvida naredila velik boom okol Samaritan, a ubisvtu je pa samo z FXAA.. A bedaki se grejo hvalit kako premaga 3x580gtx pri 4xmsaa. :D

Ok priznam je še zmeraj velik dosežek, lansko leto sem komaj čakal kdaj bo možno laufat to zadevo na 1 grafični, in evo že letos8-), amapk tisti FXAA izgovor je zame bolj nateg kot ne. Pa če bo okoli 550$ je isto nateg.. 5 pwm z 256bit bus ni ravo high-end za leto 2012, čeprav se kosa z 7970. Bo pa pač AMD prisiljen zmanjšati ceno, ker bodo videli kako folk navali na Keplerja..

Recimo 380$ več pa ni vredno, hehe že zato ker je bila prvotna cena okoli 300$ :)

In kot sem že enkrat omenil, nvidia je postavila previsoko ceno 580gtx, AMD bo pa itak dal večjo za 28nm.. Nvidia pa greedy kokr je, mi hočemo tud 500$ vreden del torte ne samo AMD.
And the never ending circle continues ;((:))
AciD TriP

Isotropic ::

kaj je razlika med fxaa in msaa (in ta dva proti FSAA)?

TechBeats ::

Isotropic je izjavil:

kaj je razlika med fxaa in msaa (in ta dva proti FSAA)?


FXAA je post process AA, in se uporabi na koncu čez celotno vsebino, msaa pa multi sampling nekega neglajenega poligona, samo če zadeva laufa v "deferred shaderju" kar je večina sedanjih špilov, je 4xmsaa skoraj 3x bolj zahtevna kot FXAA.

En lep primer je BF3; 4xaa vs postFXAA (high), res da je grdo na fxaa ampak je skor 20slikc hitrejši oz skoraj tako kot brez AA.


FSAA je pa super sampling aa, najbolj zahtevna verzija anti aliaisinga, ponavadi naredi "mehkejšo" sliko.. Zato ker sliko upsampla/poveča in nato downsampla/pomanjša na tvojo resolucijo..
Multisample anti-aliasing @ Wikipedia
AciD TriP

Jst ::

Nič ne upsample-a ampak renderira na višji resoluciji, potem pa downscale na tvojo resolucijo. (Upscale in downscale bi naredil sliko še gršo).

Ima pa FSAA nekaj slabih lastnosti, poleg zelo velikega performance panalty-ja.


---

>msaa pa multi sampling nekega neglajenega poligona, samo če zadeva laufa v
>"deferred shaderju" kar je večina sedanjih špilov, je 4xmsaa skoraj 3x bolj
>zahtevna kot FXAA.

Senitel, bi lahko potrdil tole. Ker kolikor sem jaz seznanjen (povedal si mi pa ravno ti), da je MSAA nemogoč pri "deferred rendering" RAZEN če ga implementira game engine. Oziroma pri deferred rendering-u sploh ni MSAA, ampak je implementacija AA čisto drugačna, tako, da MSAA kot tak, res sploh ni možen.


edit: Senitel: Please, do explain. Me zelo zanima.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Senitel ::

Jst je izjavil:

>msaa pa multi sampling nekega neglajenega poligona, samo če zadeva laufa v
>"deferred shaderju" kar je večina sedanjih špilov, je 4xmsaa skoraj 3x bolj
>zahtevna kot FXAA.

Senitel, bi lahko potrdil tole. Ker kolikor sem jaz seznanjen (povedal si mi pa ravno ti), da je MSAA nemogoč pri "deferred rendering" RAZEN če ga implementira game engine. Oziroma pri deferred rendering-u sploh ni MSAA, ampak je implementacija AA čisto drugačna, tako, da MSAA kot tak, res sploh ni možen.

Kolikor se spomnim sta bila takrat dva robna pogoja. En je bil glede posiljevanja špila z AA s strani driverja. Drugi je pa API, ki ga špil uporablja.

DX9/DX10 to ne gre. Mora špil ročno skopirat MSAA gbuffer v non MSAA gbuffer in lahko šele potem šari s shaderjem po njem. DX10.1/DX11 imata dostop do posameznih sub pixlov in tudi pixel shaderji se lahko poganjajo za vsak sample, ne samo za vsak pixel (tako kot dobri stari super sampling v bistvu).

mihco ::

http://www.factoryprices.nl/product_inf...

ZOTAC GTX680 2GB ... € 607,59

Tr0n ::

Ah, to ze ni prava cena.

fireX88 ::

sm v primeru da bo res takšna, nebo nobenega znižanja cen v nasprotnem taboru...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Dr_M ::

A so to uni salabajzerji, ki imajo hd7870 po 400e+?

D3m ::

Hahaha šalabajzerji. Ta je dobra :)). Ja to so uni ki so jo splovili pred kratkim.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

mihco ::

kaj tolko jokate...vsi vemo kaksne so cene za prednarocila(velja tako za gtx680 kot za 7870). Sicer pa glede na FUD bo tudi po taki ceni razprodano. http://www.fudzilla.com/home/item/26359...

Dr_M ::

Normalne stacune imajo ponavadi prednarocila bolj ugodna, ne pa za 20% visja..

mihco ::

Dr_M je izjavil:

Normalne stacune imajo ponavadi prednarocila bolj ugodna, ne pa za 20% visja..

a res? katere npr.?

Dr_M ::

Pred nekaj leti sem v funtechu prednarocil graficno ksrtico in sem jo dobil nekaj ceneje, ni blo veliko, ampak je bila ceneje kot potem po redni ceni.

RC14 ::

kaj tolko jokate...vsi vemo kaksne so cene za prednarocila

A tebi je pa všeč, ko so takšne visoke cene, a?
Pejt v trgovino, pa kupi 7870 za 400 eurov, pa dej prodajalcu še 100 eur zraven v žep,pa mu reč da zato, ker se ti zdijo tk poceni grafične kartice in nimaš kam z denarjem.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Tr0n ::

Prvi review.

http://www.hkepc.com/7672/

Specs comparison:

Card itself:

Components on card:

2x performance per watt, 192 cores:

Adaptive Vsync:

GPU Boost:

FXAA via Control Panel:

TXAA:

Temperature comparison:


Lost Planet 2:

Battlefield 3:

Batman - Arkham City:

3DMark 11 (Performance):

3DMark 11 (Extreme):

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

mihco ::

RC14 je izjavil:

kaj tolko jokate...vsi vemo kaksne so cene za prednarocila

A tebi je pa všeč, ko so takšne visoke cene, a?
Pejt v trgovino, pa kupi 7870 za 400 eurov, pa dej prodajalcu še 100 eur zraven v žep,pa mu reč da zato, ker se ti zdijo tk poceni grafične kartice in nimaš kam z denarjem.


Lp

TE KDORKOLI SILI V NAKUP??? Vsi se odlocamo z denarnico. Tisti, ki ste "pametno" cakali z nakupom graficne na izid novih ste se posteno opekli, sam bom pa z 580 brez problema preskocil to serijo ali pa pocakal do poletja na padec cen.

Spock83 ::

Mislim, da bom tudi jaz obrdžal svojo 580 ;)

RC14 ::

Sili me nobeden, ampak cene pa so absolutno previsoke.

če je tebi vseeno koliko stane,lahka še men eno kupiš.:)
Problem je to, da za 200 eur ne dobiš pametne kartice. 7870 je recimo dobra kartica, ampak 400 eur, se ti zdi vredna toliko??
bolj realna cena bi bila od 250 do 300 eur, za to, kar ponuja.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Dr_M ::

Tisti, ki imate GTX580, se vam je lahko samo sladko smejalo ob izzidu hd7970, pa tudi sedaj se vam lahko, glede na ceno 680... Menjava nebi bila smiselna.

Senitel ::

Tr0n je izjavil:


FXAA via Control Panel:


Eko, pa bo RajZoR vesel. >:D Tole bi moral z 300 serijo driverjev prit tudi za Fermi/Tesla grafe.

RejZoR ::

Senitel, a to pomeni, da se FXAA vključi na isti način kot MLAA pri Radeonih? Da z driverji vsiliš opcijo?
Ker če to drži, potem fuck yeah. FXAA 4.x je huda zadeva in bi v tem primeru sedaj resno razmislil tud o GeForce grafi.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mihco ::

RC14 je izjavil:

.:)
Problem je to, da za 200 eur ne dobiš pametne kartice.
Lp


V tem cenovnem razredu se ni nic spremenilo.. 560ti ali celo 560ti448 zate ni "pametna" kartica?
Ali ce se malo stegnes je za manj kot 300EUR na voljo 2x6870 v cfx, ki se brez problema primerja tudi z top karticami do resolucije 1080.

Senitel ::

RejZoR je izjavil:

Senitel, a to pomeni, da se FXAA vključi na isti način kot MLAA pri Radeonih? Da z driverji vsiliš opcijo?
Ker če to drži, potem fuck yeah. FXAA 4.x je huda zadeva in bi v tem primeru sedaj resno razmislil tud o GeForce grafi.

Saj vidiš na sliki. Da! ;)

69charger ::

Če je tisti zgornji test res resničen potem lahko samo rečem... told ya. Sedaj pa seveda ne bo ne duha ne sluha tistih spammerjev ki so govorili traparije o GTX680.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

batista bomb ::

s51as ::

Jaz nisem povsem razumel. A se je splačalo čakat nove nvidie ali ne?
Pa ne čakam 680 ampak bolj 660 Ti.
It's just me myself and I

BALAST ::

Lepi rezultati, ampak res nisem pričakoval load porabe pod 200W. (silly me):)
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

RejZoR ::

Senitel, things just keep on getting better and better. AMD najavil MLAA 2.0 za Catalyst 12.4. Samo še ni znano ali samo za HD7900 serijo ali tudi za HD6900. Do want :D Bo pa za prihodnost bolj fajn, ker bom lahko izbiral med dvema, ne kot sedaj, ko sem zaradi MLAA imel na izbiro samo AMD. Ne da bi zdej karkoli obžaloval ampak vseeno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Constantine ::

Potemtakem se splača vtikat v nov sistem 680? Po trenutno objavljenih testih je ati poraženec? Pa nimam prejšne generacije..pa tud ne predprejšnje, da se mi nebi splačal :)

Isotropic ::

itak, sam draga je.
sam pocak se na ivy bridge, ce se nisi nabavil.

s51as ::

Kdaj pa potem pridejo cenejše kartice? 660 ti?
Bom nadgradil mojo ABIT Nvidia Geforce 4 Ti 4200 z 64 Mb rama in pasivnim ZM80D Zalmanovim hladilnikom.
Počasi mi zmrzuje pri Kingdom Rush...
It's just me myself and I

subby ::

tolk se potrudiš pravilno napisat pa na konc vseen bite uporabiš namest bajtov... EDIT: s/z tudi

se tud že kej ve v čem je fora 685? bo izid kaj kasnejši od ostalih? nekako me mika tale verzija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: subby ()

RC14 ::

Če tile testi držijo in če se bo tale GTX 680 dobro navijala, bo AMD mel kr polne roke dela, da jih prehitijo nazaj.
Čeprav ima že po defaultu clock jedra 1006 MHz, kar je zlo visoko za nvidio. Ponavadi je vedno imela Nvidia zelo nizke clocke, tam okoli 700 do 780 MHz pri top grafah

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Dr_M ::

A shaderji pa niso del cipa? 1400mhz in vec?

RC14 ::

Pravim sam, da ima zelo visoke default clocke, kar ni pri nvidii v navadi.
In če so že v štartu visoki clocki, vprašanje, kok se bo navijala ta kartica. Recimo AMD 7950/70, 7850/70 se navijajo izjemno.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

RC14 ::

Je pa tudi zanimivo, kako so spreobrnali strategijo tako eni kot drugi. Prej so večinoma radeoni imeli 256-bit Memory interface, Nvidia pa, ali 384 ali pa 512 bit, zdj pa je stvar obratna, torej radeon ima 384bit, nvidia pa 256 bit Memory interface.
Ima pa memory bandwidth ta kepler zlo nizek,no, v praksi to ni problem, pa vseeno, na papirju ne zgleda fajn8-)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Isotropic ::

gk110 bo mel 512bit afaik (in bo monster). sam nisem zih, ce ne bo to tesla-only.

TechBeats ::

Tr0n je izjavil:

Prvi review.

http://www.hkepc.com/7672/

Specs comparison:


Battlefield 3:




par fejk slajdov tam vmes, sploh te 2.

580gtx nima samo 32ROPs
BF3 nima 8xaa,

pa še kaj bi se najdlo ;)


3dmark2011 P score zgleda ok, ampak vseeno jaz imam okol 7100P score z OC'ed 570gtx ta navita na 1006mhz pa samo 9200P score, ni nevem kaj no, sicer so rekli da je bolj boga v 3dmark2011 ampak vseeno, vsaj 12K min pa se pogovarjamo :P, cena je pa isto bolj en nateg, sploh če bo nad 550EUR+

Jaz bom kar obdržal to 570 in preskočil tele 28nm novorojenčke :D
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TechBeats ()

x45 ::

za enak clock bi bila 7970 boljša, pa da se leo navit. Tole je pod prčakovanji za 680.

Dr_M ::

Jest nism takega mnenja. Da cip srednjega razreda tko lepo konkurira top cipu amdja, lepo nakazuje, da so pri nvidii pravi mojstri gpujev. Ce pogledas st tranzistorjev in velikost cipa, je pri tako visoki zmogljivodti skoraj smesno, da je skoraj dobil ime 660 oz 670. :>
Po eni strani je kar skoda, da je gk104 tako zmogljiv, ker zdej se jim res ne mudi izdajat kej mocnejsega. Pa se ogromna dodana vrednost bo na 680, kar je slabo za kupce, ampak odlicno za firmo.
Sicer nimam nikakrsne koristi, ampak mene zanimajo face rdeckarjev, ko bodo uradni testi.
Lahko pricakujemo mnozicne samomore? :>

Jst ::

Offtopic:


"Mass Effect' Solves The Fermi Paradox?"

Tako je naslov tega članka, ki sem ga bral. Bi bil pa naslov full smešen, če bi se sedaj pričakovane kartice imenovale Fermi. :)


---

Lepe številke, ampak vaše kristalne kugle, ki so napovedovale, kako bo 680 raztrgal 7970, so vredne zamenjave - edino BigWhale ima pravo kristalno kuglo. :)

Če so testi merodajni, je hitrejši ene 20%.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

FlyingBee ::

precej so se karte obrnile, nvidia je tokrat uspela z manjšim čipom konkurirati top dog radeonu
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

A so že uradni testi?
|HP EliteBook|R5 6650U|

RejZoR ::

Ne vem o kakšnih norih razlikah eni flancate. Kar sem videl grafov je GTX 680 rahlo hitrejša od HD7970. Glede na to da so jo izdali 4 mesece kasneje bi bilo mal sramotno če bi bila celo počasnejša... ni pa niti slučajno taka nora razlika kot pišete eni. Razen če vam tisti 3 frejmi več tolk blazno pomenijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

69charger ::

Pomojem si slabo pogledal ampak razlike je kar očitno več kot 3fps. Radeon is once again kicked in the face.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Dr_M ::

Pa o kaksnih norih razlikah flancate? Kje, kdo?
Sramotno je kvecjemu to, da en mejhn cip srednjega ranga pelje scat vse kar je amd do zdej izplunil.
««
9 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup gaming računalnika ~ 900 eur

Oddelek: Kaj kupiti
274713 (3902) Nejcos
»

AMD-jeve kartice spet cenejše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10424641 (20735) Shkorc
»

Nvidia predstavila prvega keplerja: GTX 680

Oddelek: Novice / Grafične kartice
4514454 (11561) Isotropic

Več podobnih tem