» »

Nadzorni sistem in web dostop?

Nadzorni sistem in web dostop?

-->SMILEY<-- ::

Pozdravljeni,

doma imam preko dvr zvezane 4 kamere, priklopljeno v router(netgear)(DIGITKLIK KAMERE). Ko zaženem software, lepo vse špila.
V mrežnih nastavitvah nisem kaj posebej nastavljal(sam vmesnik določi ip v smislu 10.0.0.4) - nimam statičnega ip-ja, imam dinamičnega.

Fora je, da v svojem omrežju preko IE z vpisom tega ip-ja(10.0.0.4) lahko normalno dostopam do web servisa kjer lahko gledam sliko kamer, če pa hočem iz tujega računalnika pa ne gre.
Vem da je to neka fora z odpiranjem portov, pa me zanima če mi lahko kdo konkretneje razloži kakšne nastavitve so potrebne v routerju/vmesniku, da bom lahko dostopal tudi preko neta?


Hvala.

-->SMILEY<-- ::

Bom vprašal dugače:

Imam amis in speedtouch 546i v6, nanj povezanga netgear router.

Kako previlno forwardirat port 8080, sepravi in na routerju in na modemu?

Če je moj ip 10.0.0.3, prehod 10.0.0.1, zunanji IP pa recimo 46.164.33.27?

Hvala,
LP

5er--> ::

Se speedtouch obnaša kot modem ali router? (beri: imaš v nastavitvah netgear routerja naštimano uporabniško ime in geslo za povezavo)

-->SMILEY<-- ::

Ne, netgear sam vzpostavi povezavo.
Če pa pogledam v nastavitvah speedtoucha pod internet services->connection information vidim username in password omenjen...

Zgodovina sprememb…

5er--> ::

Torej imaš v praksi 2 oviri (routerja) do interneta.
Speedtouch ima verjetno ip-je tipa 192.168.x.x, Netgear pa 10.0.0.x.

Kaj bi moral narediti?
1. V speedtouchu nastavit fiksni ip za Netgear in nato port forwarding (8080 kot sam praviš) iz tega ip-ja na zunanji svet.
2. V Netgearu nastavit fiksni IP za DVR (oz. tisto napravo do katere se ponavadi povezuješ) in port forwarding iz tega IP-ja (ponovno port 8080) na "zunanji svet" routerja -> k speedtouchu.

Jaz bi sicer modemu (speedtouch) rekel da naj bo le modem in nato preko Netgeara "klical" (uporabniško ime in geslo) povezavo v svet.

-->SMILEY<-- ::

torej, če odmislimo sedaj dvr, kako bi najlažje odprl port 8080?
modem v bridge mode, ruter pa ppoe, pol pa v ruterju nastavit port forwarding na 8080?

sem razumel prav?

5er--> ::

Ja.
Porta 8080 pa ne moraš kar "odpret" za vse naprave.
Če lahko npr do vsake od 4 kamer dostopaš posebaj preko določenega IP-ja (na način 10.0.0.2:8080, 10.0.0.3:8080 ...) in bi rad do teh naslovov dostopal od zunaj, boš moral:
port forward // iz porta 8080 // IP 10.0.0.2 // na --> // zunanji IP // port 8080
port forward // iz porta 8080 // IP 10.0.0.3 // na --> // zunanji IP // port 8081
port forward // iz porta 8080 // IP 10.0.0.4 // na --> // zunanji IP // port 8082

Pa pazi na varnost... Tudi, če moraš za dostop do kamer / dvr vpisat kakšno geslo je le-to verjetno trivialno.
Ne se zanašat na to, da ne bo nihče izvedel tvojega IP-ja (če stvar nima nobene zaščite).

huelz ::

Zakaj komplicirat in rajs uporabi kak remote program za dostop do svoje mreze (in potem od tam naprej do kamer)?

5er--> ::

Ker moreš imet za remote dostop prižgan računalnik?
Sicer pa se meni namenski program zdi kompliciranje.

huelz ::

Ja no, kakor za koga, delat trunk na ven al pa dostopat prek remota.

Tomay ::

Če prav razumem imaš 4 analogne kamere vezan v dvr z lan priklopom.

Ali forwardiraš porte na modemu in routerju (včasih to ne deluje). Ali modem nastviš v bridge mode, ali pa belkina daš v isto omrežje kot je amis. Tako boš moral samo na enem odpret porte.
Voodoo 4Ever

5er--> ::

Itq pa moraš tudi za remote desktop odpret porte. (razen, če se zanašaš na kakšno proprietary rešitev, ki pa v zastonjski različici ponavadi zahteva, da je za računalnikom na katerega se povezuješ uporabnik, ki prihajajočo povezavo odobri)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372337896 (38352) ignats
»

Port Forwarding nikakor noče delovati?

Oddelek: Pomoč in nasveti
217595 (6735) AC_DC
»

Vzpostavitev strežnika (ubuntu)

Oddelek: Omrežja in internet
436848 (6049) s6c-gEL
»

Asus router wl 500 g premium

Oddelek: Omrežja in internet
101903 (1620) DaMastermind
»

Port forwarding za UT

Oddelek: Omrežja in internet
91142 (1050) kriko1

Več podobnih tem