» »

Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note

bdoxx ::

addy93 je izjavil:



Btw. Je kdo opazil, da če nekaj časa ne resetiraš telefona, da se ti rami nakopičijo... Tudi če klikneš počisti pomnilnik se ti ne vrne na stanje, ki je bilo podobno ob zagonu. Govorim o obdobju 5 dni.
NPR. Ob zagonu telefona ima v uporabi 350mb, počistim 280mb...... 5 dni kasneje. Normalna uporaba 700mb, počistim 630mb... Se je mogoče kako izogniti resetiranju telefona? Da vrneš na 300mb brez izklopa telefona...


easy task killer?

addy93 ::

BoLhCa

Jaz ne vem zakaj bi bilo odvisno od operaterja, saj nas je večina dobila update prek Wirelessa... Isti dobavitelj je pri vseh... Tako simobil, mobitel, tusmobil... Da pa ICS pride maja je pa tudi brca v temo z strani "uradnega servisa". Samsung je objavil, da bo ICS prišel na mobilne naprave najkasneje konec marca.

Ce je res, da je odvisno od operaterja... Daj v telefon SIM kartico od mobitela in ga updatei. Big deal? Bi pa rad videl tvojega Samsunga saj je po tvojih postih sodeč ta telefon slabši od Sony Erissona GA628.

BoLhCa ::

Lej vsi ste dobila, res je. Vendar niti eden od vseh ne uporablja SiMobil omrežja, kot jaz ;) Ni vezano na kartico vendar na IMEI ali neko drugo kodo telefona, ne vem točno kero.

Se pravi, hočeš rečt, da naj bi bil ICS še prej, kot so mi tam rekli?

RAM2 so bili to, btw... Kolkr sem prebral, razbral iz forumov, u bistvu zelo osovražena firma, kot recimo svoje časa Mlacom~ :)

Dr_M ::

ICS bo verjetno prej kot maja, ampak ne za Slovenijo. Vsaj uradno ne.
RAM2 najprej stestira zadevo, pri njih je vcasih ze mozno dobit nov rom, ampak prek kiesa ali OTA pa ne.
Drugace pa ima samsung tako butasto politiko nadgrajevanja, da kr glava boli.
3 znanke so kupile SGS2 pri mobitelu v razmaku 2 dni, dva telefona imata na voljo posodobitve, eden ne (tisti, ki je bil kupljen dan kasneje).

denabiker ::

pa glupa je ta slovenija, drugič bom kupil telefon preko meje v A (imam samo pol ure vožnje do A)

Dr_M ::

Ni receno, da bo kej bolje, kar se tice nadgradenj.
Ko sem se spremljal to sceno okoli galaxy s, so imel najvec nadgradenj severozahodne drzave.

CaqKa ::

ja moj note je iz avstrije, pa na simobilu ga imam pa imam nadgradnjo :>
mimogrede se je že kdo kaj igral s kakimi custom romi?

bdoxx ::

ni potrebe. . .

KernelPanic ::

A ima se kdo probleme v Winsih 7, ko na galaxy-ju vklopim mass storage mode, mi sicer dva diska (removable) Winsi 7 najdejo (ta dva medija sta registrirana kot diska, v bistvu sta pa po moje flash in sistemska particija od androida), vendar iz Winsov z njima ne morem nic poceti, namrec, rad bi si posnel par pdfjev na telefon!

BoLhCa ::

Se ne čudim, saj je softwarsko Samsung v pizdi, pa tud Win7 niso bogvekaj.. najbolje bo, da si pošlješ na mail in iz maila shraniš na telefon. Če imaš Wi-Fi doma bo to še super hitro!

KernelPanic ::

BoLhCa je izjavil:

Se ne čudim, saj je softwarsko Samsung v pizdi, pa tud Win7 niso bogvekaj.. najbolje bo, da si pošlješ na mail in iz maila shraniš na telefon. Če imaš Wi-Fi doma bo to še super hitro!
Ok, bom prej probal se iz Linuxa, mogoce sta particiji ext2/ext4, ki ju Linux prepozna!

Dr_M ::

No no, ce ne znata uporabljat telefona in racunalnika, se ne pomeni, da je nneki v pizdi.
Za zacetek, unmounti sd na telefonu, pol bi mogl delat.

KernelPanic ::

Dr_M je izjavil:

No no, ce ne znata uporabljat telefona in racunalnika, se ne pomeni, da je nneki v pizdi.
Za zacetek, unmounti sd na telefonu, pol bi mogl delat.
Sd je prepoznal, ker je gor polno muzike (4gb), pojavita mi se se dva "flash" drive-a in ne vem, kaj tocno sta.

BoLhCa ::

Eh ja ker to je res cela znanost a^^ Pa tudi nikjer nisem napisal, da imam jaz težave s tem~ To dela, sicer rabi ene 2x dlje da se poveže, kot je bilo to pr HTC-jih ampak ok, je že to dovolj dobro, da sploh se!

@KernelPanic najboljš da daš sliko gor, ker te ne razumem čist najbolje :P

knesz ::

KernelPanic je izjavil:

Dr_M je izjavil:

No no, ce ne znata uporabljat telefona in racunalnika, se ne pomeni, da je nneki v pizdi.
Za zacetek, unmounti sd na telefonu, pol bi mogl delat.
Sd je prepoznal, ker je gor polno muzike (4gb), pojavita mi se se dva "flash" drive-a in ne vem, kaj tocno sta.

External in internal SD card. Po kmečko, spominska kartica in pomnilnik telefona.

KernelPanic ::

knesz je izjavil:

KernelPanic je izjavil:

Dr_M je izjavil:

No no, ce ne znata uporabljat telefona in racunalnika, se ne pomeni, da je nneki v pizdi.
Za zacetek, unmounti sd na telefonu, pol bi mogl delat.
Sd je prepoznal, ker je gor polno muzike (4gb), pojavita mi se se dva "flash" drive-a in ne vem, kaj tocno sta.

External in internal SD card. Po kmečko, spominska kartica in pomnilnik telefona.
Sj to vem, sam, kaj bi lahko bilo narobe??

bdoxx ::

kaj bi pa bilo narobe?

KernelPanic ::

Ko dam telefon v mass storage mode, najprej, kaj vse se mora pokazati v desktop os-u kot flash disk? Ker od nekje imam 12 giga na telefonu, pa ne vem od kod!

bdoxx ::

12gb je menda pomnilk usb. . ., če se prau spomnim

KernelPanic ::

No ok, samo tole mi se vedno ne dela!

CaqKa ::

kaj ti ne dela?
telefon ima 16gb, od tega 2gb na voljo za appse, nekaj je za sistem, tam nekje 12 pa ostane da si daš kar hočeš gor.
telefon to imenuje sdcard, dejanska sd kartica, če jo daš noter pa se pojavi na sdcard > external storage.
če na teleofnu nimaš nič gor, pol se ti pač prazn raziskovalec odpre...

Slabo si opisal napako: "vendar iz Winsov z njima ne morem nic poceti,"

bolj podrobno opiši kaj sploh je napaka.
v onem drugem modusu MTP (ko je developer modus izklopljen) dela vredu? na MTP se namreč pokažeta kot "Phone" in pa "SD Card"

KernelPanic ::

CaqKa je izjavil:

kaj ti ne dela?
telefon ima 16gb, od tega 2gb na voljo za appse, nekaj je za sistem, tam nekje 12 pa ostane da si daš kar hočeš gor.
telefon to imenuje sdcard, dejanska sd kartica, če jo daš noter pa se pojavi na sdcard > external storage.
če na teleofnu nimaš nič gor, pol se ti pač prazn raziskovalec odpre...

Slabo si opisal napako: "vendar iz Winsov z njima ne morem nic poceti,"

bolj podrobno opiši kaj sploh je napaka.
v onem drugem modusu MTP (ko je developer modus izklopljen) dela vredu? na MTP se namreč pokažeta kot "Phone" in pa "SD Card"
Vse to razumem, ampak tistih 12gb, ki mi jih ostane, ne morem do njih nikakor - ne morem sformatirati, dostopati ali karkoli drugega, to sprasujem, kaj bi lahko bilo.

CaqKa ::

MTP?
Developer maš vklopljen?
Kaj pravi device manager?
na telefonu ko greš v "my files" dela?

mislim daj no.. s tak skopo informacijami si sam išči odgovor.

FlyingBee ::

me pa rajca tale Banana ... ah, mislim galaxy note

kako imate kaj izkušnje s tem kladfonom?

velikost bi se izšla za telefon in tablica, ampak gledam tudi galaxy 7.7, ki bi bil posebej, ne kot telefon, čeprav ima to možnost
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

bdoxx ::

FlyingBee je izjavil:

me pa rajca tale Banana ... ah, mislim galaxy note

kako imate kaj izkušnje s tem kladfonom?

velikost bi se izšla za telefon in tablica, ampak gledam tudi galaxy 7.7, ki bi bil posebej, ne kot telefon, čeprav ima to možnost


?

CaqKa ::

FlyingBee je izjavil:

me pa rajca tale Banana ... ah, mislim galaxy note

kako imate kaj izkušnje s tem kladfonom?

velikost bi se izšla za telefon in tablica, ampak gledam tudi galaxy 7.7, ki bi bil posebej, ne kot telefon, čeprav ima to možnost

preberi celotno temo, pa boš videl kaj si mislimo o njem. vsak je napisal nekaj, pa si ustvari sliko.
meni gre touchwiz tak na k (predvsem dialer in koledar), da ga bom zdaj počasi rootal, pa dal neki gor.. nevem.. si morem še prebrat.

mimogrede... a še komu s planner, ko nisi na omrežju gnjavi da ni sinhroniran in da naj greš v sync nastavitve pa nastaviš account? (mislim kak so taki butli da pričakujejo da bom na vsakem momentu konektan?)

KernelPanic ::

No, meni tole z usb ne dela, ali pa ne znam se. Ko telefon prikljucim na USB, mi pokaze na telefonu MTP running (USB Connected), v Winsih pa zacne ene driverje nalagat in potem voila - Unknown Device.

sirotka ::

KernelPanic je izjavil:

No, meni tole z usb ne dela, ali pa ne znam se. Ko telefon prikljucim na USB, mi pokaze na telefonu MTP running (USB Connected), v Winsih pa zacne ene driverje nalagat in potem voila - Unknown Device.


Driverje si snem dol z neta, pol mora delat.

bdoxx ::

mimogrede... a še komu s planner, ko nisi na omrežju gnjavi da ni sinhroniran


NE

No, meni tole z usb ne dela...
če maš net ti more samo dol potegn drivere, pa na mobitelu stisni masovni pomnilnik menda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bdoxx ()

KernelPanic ::

sirotka je izjavil:

KernelPanic je izjavil:

No, meni tole z usb ne dela, ali pa ne znam se. Ko telefon prikljucim na USB, mi pokaze na telefonu MTP running (USB Connected), v Winsih pa zacne ene driverje nalagat in potem voila - Unknown Device.


Driverje si snem dol z neta, pol mora delat.
Sem snel driverje z Samsungove strani, instaliral, resetiral in NE dela! Popizdu bom!

sirotka ::

Hjah, potem imas pa verjetno na telefonu kj narobe nastavljeno. Meni deluje bp. Poguglej malo.

KernelPanic ::

sirotka je izjavil:

Hjah, potem imas pa verjetno na telefonu kj narobe nastavljeno. Meni deluje bp. Poguglej malo.
Pa sj guglam pa nc ne najdem. A ti imas USB debugging omogoceno? In gldede na to, da ti dela, mi povej, kako sploh izgleda, da stvar deluje? Imas v Explorerju telefon prikazan ali kaj?

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

Nimam omogočeno. Ja, kaže ti v exp. telefon. Kies se ti konekta?

KernelPanic ::

sirotka je izjavil:

Nimam omogočeno. Ja, kaže ti v exp. telefon. Kies se ti konekta?
Nope.

BoLhCa ::

Imaš Win7 x64 ? Če ja, potem problem ni nič posebnega in je znan, rešitev pa je -> ni rešitve ;)
Priklopi na kak drug sistem in boš videl, da bo takoj začelo delovati.
Enak problem imata dva bližnja znanca, oba sta potem priklopila pri meni na drugem PC-ju, kjer laufajo WinXP 32bit, pri obeh je povezalo in updejtalo firmware brez kakršnegakoli problema...

Also na telefonu kaj narobe nastavljeno?? :)) Kaj pa če imeti narobe nastavljeno, sound na 7/10 glasnosti ? :D

CaqKa ::

jaz mam 64 bitne winse 7 pa mi dela.. to je generalno da kao naj ne bi delalo, al samo v nekaterih primerih?
al x64 v tem primeru pomeni amd procesor (nisem več tolk na tekočem :> )

BoLhCa ::

Ni generalno, saj meni tudi deluje, vendar v res dostih primerih ne deluje. Govorim pa za Win7 x64 in vsaj pri primerih, ko jaz vem Intelovi procesorji, sej AMD-jeve procesorje, ne vem če še kdo uporablja :)

bdoxx ::

seveda jih uporabljamo,
dela brez problema na win7 x64.
probaj updejtat winse...

Moonpie ::

No pa imam tudi sam en problemček. Odkar sem naredil factory reset na telefonu, mi recimo v Firefox brskalniku na izklop.com ne odpre filmčkov in mi napiše da rabiš flash player, katerega pa imam naloženega gor. Kakšen predlog, kako naj zrihtam zadevo?

M-XXXX ::

Probaj it v aplikacije, poiščeš browser pa pol popucaš cache... Lahko probaš...

Moonpie ::

Ne najdem nikjer v nastavitvah Firefox-a, da bi lahko počistil cache... Ali pa jaz ne znam. V privzetem brskalniku mi recimo na izklopu ali drugih forumih, kjer je postan filmček, čisto lepo odpre...

bdoxx ::

hmmm, kaj nebi morala bit mobilnaTV pri mobitelu zastojn za SGNote?, včerej ko sem jo zagnal pa sem moral kupit dostop . . . :'(:'(

obenem pa naročnik pridobi tudi možnost uporabe naprednih storitev Mobilna TV in e-pošte Integral brez doplačila.

Zero0ne ::

Moonpie je izjavil:

Ne najdem nikjer v nastavitvah Firefox-a, da bi lahko počistil cache... Ali pa jaz ne znam. V privzetem brskalniku mi recimo na izklopu ali drugih forumih, kjer je postan filmček, čisto lepo odpre...


Firefox za Android ne podpira flasha.
uname -o

listje123 ::

Koliko je zdaj najnižja cena galaxy nota v prosti prodaji, ali se ga bolj splača kupiti preko eBay?

Lonsarg ::

V mobisvet je 460€, na idealo.de je isto, kar pomeni da bolše cene ne boš dobil novega, tudi na ebayu ne. Rabljenga(ali pa odprte kao nove, isti šit) pa kokr maš sam izkušnje, jest rabljenega niti slučajno brez da ga prej v roki ne držim, torej prek bolhe se z enim zmeniš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

CaqKa ::

sirotka ::

The phone is too big. You will look stupid talking on it, people will laugh at you, and you'll be unhappy if you buy it. I really can't get around this, unfortunately, because Samsung pushed things way too far this time.
Zelo objektivno napisano:)

Najprej so me mal drezal, sam potem, ko ga kdo proba, so pa vsi navdušeni. In ja, vzel sem ga samo zaradi velikega ekrana.

fl0w ::

bdoxx je izjavil:

hmmm, kaj nebi morala bit mobilnaTV pri mobitelu zastojn za SGNote?, včerej ko sem jo zagnal pa sem moral kupit dostop . . . :'(:'(

obenem pa naročnik pridobi tudi možnost uporabe naprednih storitev Mobilna TV in e-pošte Integral brez doplačila.


si vzel telefon s paketom najnaj premium? ce ja, potem tudi ce kupis dostop, ti oni še vedno ne bodo računali...torej si kupil dostop do mobilne tv za 0€
Woop-woop! That's the sound of da police!

CaqKa ::

lol... v slotech anketi morem odgovorit z ne :>

Lonsarg ::

sirotka je izjavil:

The phone is too big. You will look stupid talking on it, people will laugh at you, and you'll be unhappy if you buy it. I really can't get around this, unfortunately, because Samsung pushed things way too far this time.
Zelo objektivno napisano:)

Najprej so me mal drezal, sam potem, ko ga kdo proba, so pa vsi navdušeni. In ja, vzel sem ga samo zaradi velikega ekrana.


Jah, če kupiš telefon zato, da boš lepo zgledal pred drugim zaradi mene.... Jaz sem imel tega:http://www.gsmarena.com/nokia_e90-pictu...
In ja vsi so me gledali ko čudaka na busu, sam k... jih gleda zadeva je bla najbolši nakup mobitela v vsem mojem cajtu, še par let ni nič primerljivo uporabnega za brskanje po netu prišlo ven, 4" zaslon z zadosti širine za cel webpage naenkrat po širini je pač klasa zase leta 2007, da ne omenjam da je trajalo vsega 1 mesec, da sem po nakupu povsem nehal uporablati IM na računalniku in ta navada se me sedaj že 5 let drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770333394 (150413) medenko
»

Jelly bean 4.2

Oddelek: Mobilne tehnologije
263869 (2592) mjolnir
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275586 (4355) bdoxx
»

Poplava Galaxy Note (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7312399 (9651) BoLhCa
»

Samsung Galaxy Note Update Februar (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7014174 (13062) CaqKa

Več podobnih tem