» »

Samsung Galaxy Note

Samsung Galaxy Note

BoLhCa ::

Čaki malo pa ne se fukat no.. Dopoldne sem še v kurčevo ljubljano, da so mi zamenjali telefon. In sedaj mi je crknila back tipka?!?!?!? Pa koj kurac je to s temi Samsung Note ?! pa kaj bom zmetal 300€ za potne stroške preden bo en delal. Koj kurac ej~

BoLhCa ::

Jao bože no, pa Note je najslabši telefon kar sem jih imel. Vsaj kar se tiče zanesljivosti/kvalitete.
Sedaj mi je kazal, da ni omrežja, grem na Mobile Networks nastavitve in mi prbije "insert SIM card". Mislim koj kurac no..
Ugasnem, baterijo ven, SIM ven, nazaj notri, vžgem in zdej dela. Pa kakšna jajca nekvalitetna so ti to no. A stal je na mizi in se polnil in je kar "izgubil" SIM kartico.. mah podn jebemti :(

RejZoR ::

O Bolhca, kje se skrivaš :D Sej pomoje to ni samo pri Note-u. Sem videl podobne šlamparije pri celotnem rangu Samsungovih naprav. So pa telefoni daleč najbolj na udaru. Moje osebno mnenje je, da zaradi tega ker se Samsungu sladko jebe za userje. Dajo neki ven in se ne obremenjujejo preveč, ker itaq izdajo naslednjika čez 2 tedna. Če sam pogledaš kako stresajo ven nove modele vidiš, da je nemogoče zagotavljat kakršenkoli QA.
Za ta del dam Applu prav pa kakorkoli ga že sicer ne maram. Tipi imajo 1 model naprave in to obračajo do naslednjika. Pa ajde, Apple je kao nek prestiž in to gre. Samsung to ni ampak bi komot imel samo 5 modelov telefonov, za katere bi dobro cenovno umestili, zagotovili dober QA in podporo in bi se zadeve prodajale verjetno v še večjih številkah, ker bi se folk lažje odločil, kvaliteta bi bila boljša in podpora takisto. Tko pa imaš pred nosom 50 praktično enakih telefonov, ki se minimalno razlikujejo. Vem iz prve roke, da se folk težko odloči če imaš več kot 5 modelov za isti tip naprave. Če imaš manj pa hitro najdejo in kupijo.
In tud če kupiš enega od teh 50 telefonov lahko že takoj pričakuješ, da ne boš ugledal nobene nadgradnje softwara oz če jo že bo imel namen izdat boš nanjo čakal kot bedak, pa nakoncu najverjetneje sploh ne bo odpravila napake oz problema, ki jo imaš. Been there, still there. Ker še vedno čakam na jeben butast update, ki ga obljubljajo že pol leta. Tolk o tem. HTC je bil pred časom fajn, ker je imel par modelov, zdej pa se je spremenil v isto sranje kot Samsung. Stresajo ven telefone kot po tekočem traku. Totalno bedasto.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ziga1990 ::

lohka da si dobil defektni telefon ampak se strinjam da bi biu jaz tud besn če bi me telefon ki je vreden 400+ eurov nagaju.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

knesz ::

ziga1990 je izjavil:

lohka da si dobil defektni telefon ampak se strinjam da bi biu jaz tud besn če bi me telefon ki je vreden 400+ eurov nagaju.

Saj ni vreden 400+€. Samo stane toliko.

BoLhCa ::

Hej RejZoR ;) Hja sej načeloma maš prav, glede balasta izdaj, sam vseeno, človek govorimo o trenutno kao top telefonu.

@ziga1990 Sej to je že drugi Note.. tako da zgleda dobivam defektno serijo, haha.

Ej ne vem, bomo pač videli, kaj bo čez dan se dogajalo z njim. Zdej sem kr živčn skoz gledam, če ma signal, če tipke delajo, če zvok dela,... jao:)

Drugač pa telefon je fascinanten, tle ni kaj, sam upam, da bo nehal srat :D

pino ::

Jaz pa kolnem ker moram bit konektan na net, da lahko uporabim voice call in da koga poklicem iz mojega imenika. Tko da ne mors verjet 8 let stara nokia glede voice calla dela bo brez neta. Svasta.
LP Pino

Limit-sky ::

pino je izjavil:

Jaz pa kolnem ker moram bit konektan na net, da lahko uporabim voice call in da koga poklicem iz mojega imenika. Tko da ne mors verjet 8 let stara nokia glede voice calla dela bo brez neta. Svasta.

Haha, dobra. Še na iphonu dela voice call brez neta.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

CaqKa ::

ja pa avto dock je neuporaben brez neta.. ker bazira na tem blesavem vlingotu :>

Zero0ne ::

pino je izjavil:

Jaz pa kolnem ker moram bit konektan na net, da lahko uporabim voice call in da koga poklicem iz mojega imenika. Tko da ne mors verjet 8 let stara nokia glede voice calla dela bo brez neta. Svasta.


worksforme
uname -o

BoLhCa ::

Vprašanja za lastnike Note telefona.
1. task manager koliko vam kaže system storage? (1.97gb)
2. task manager koliko vam kaže RAM? (800MB)
3. task manager koliko vam kaže pod zavihkom storage? (1.97gb, 11.07gb, 0.00)
4. apllication - settings - applications - manage app - running, koliko vam tukaj kaže use in free? ter koliko je skupaj sešteto, pri meni 305MB used in 354MB free, kar pride skupaj 659MB kar ni 800MB in še manj 1GB kot piše na GSMareni..
Al samo jaz kaj ne zastopim?

Hvala za odgovore/pomoč.

Dr_M ::

1. pravilno.
2. pravilno.
3. pravilno
4. nevem, ker nimam telefona pri roki. :)

BoLhCa ::

A ok potem, sam zakaj pa recimo pr Galaxy SII kaže več kt 800MB ? :D

Lonsarg ::

Zarad kakih stvari se eni sekirate lol:) Je pač ta aplikacija, ki ti kaže porabo RAMa tko narejena, da ne upošteva dela rama, najbrž tisti del, ki je za system uporablen.

Dr_M ::

Ene 128MB si ga grafika uzame in nekaj se ostali HW..

BoLhCa ::

No sej točno to me je zanimalo, če deluje sistem kot PC. Sedaj je vse jasno. Thank you ;)

Moonpie ::

Mene pa zanima, koliko kaj take teme kot je tale ( https://market.android.com/details?id=c... ) požrejo baterija in RAMa in koliko se pozna pri hitrosti mobitela?

bdoxx ::

sam imam go locker, pa ne opazim nobene razlike pri hitrosti delovanja mobitela. . .

CaqKa ::

kaj ta telefon nima NFC?

samsungnote ::

čaw! sem glih danes kupla samsung galaxy nota pa ga ravnokar polnim.. me pa zanima a morem polnit predpisane 4 ure al lahk celo noč(malo bolj za ziher) .. sem dokraja nova pa bi bla grozno vesela še kakih malih a pomembnih inf o telefonu:)

LuiIII ::

Čez noč ga pusti. Ne moreš faliti.

BoLhCa ::

Nima nobene veze koliko ga polniš. Lahko ga tud po 20minut pa pol ure pavze, pa spet 20min...

samsungnote ::

hvala vama:) pa še neki.. bolkone use aplikacije so povezane z internetom pa me zanima če je treba zdej ful vlk plačat za uporabo/je treba še kaj dol vlečt?

BoLhCa ::

Maš cenik pri svojem operaterju - tvoj paket pa si poglej.

Danes je že drugi dan zapored, ko je zjutraj pri budilki, da se ekran ni vžgal! Bil pa je tudi brez signala, do kake ure nazaj, dokler mi ni kolega na Skype napisal, da sem nedosegljiv.. Ugasnu/vžgal in signal se je čudežno vrnil.

U glavnm, tole kar se tiče kvalitete / zanesljivosti je totalen podn!

bdoxx ::

glede na vse tvoje težave z notom je verjetno problem kje drugje kot pa v telefonu 8-)

Moonpie ::

Tudi jaz mislim, da ima uporabnik @BoLhCa neke čudne probleme, ki jih pri svojem Notu še nikoli nisem opazil...

BoLhCa ::

Dej lej če nimata kaj pametnega za povedat, ne spamajta foruma.

in seveda, jaz blazno lahko vplivam na težavi, ki sem ju napisal, dej prosim... ne bit kretena.

Moonpie ::

Mislim, da tvoje obnašanje dovolj pove ;)

samsungnote ::

joww.. aja pa glede aplikacij kire se morjo izklopit med polnjenjem? (WiFi, Bluetooth, GPS, pa samodejno vrtenje) .. a bi se mogle še kire?

M-XXXX ::

Huh kaj? Zakaj bi se morale izklopiti?

samsungnote ::

ja mn je napisau da morem izk. aplikacije da bo polnjenje potekalo nemoteno:D

M-XXXX ::

samsungnote je izjavil:

ja mn je napisau da morem izk. aplikacije da bo polnjenje potekalo nemoteno:D

Lol, kdo? Kje? Uglavnem nč se ozirat, polni čisto tako kot ti paše!

samsungnote ::

no super, hvala:) .. drugič ga polnim pa sem uštekala zadevo nt pa mi je to napisal pa sem za usak primer pač use ugasnala

BoLhCa ::

In telefon je sedaj ponovno brez omrežja...

CaqKa ::

BoLhCa je izjavil:

Danes je že drugi dan zapored, ko je zjutraj pri budilki, da se ekran ni vžgal!

tudi na mojem se to kr pogosto dogaja.

kaj ve kdo kak support email/stran da lahko touchwiz developerjem napake sporočimo?
mene predvsem pizdi dialer, ki ne prepozna naših znakov, pa ki mu je važno da v pravem zaporedju vpišem ime in priimek.

sicer pa sem za mojega včeraj dobil xla6 update... neke blazne razlike ne vidim.. malo so ikonice za odklepanje spremenili, pa par dodatnih besedil je

samsungnote je izjavil:

no super, hvala:) .. drugič ga polnim pa sem uštekala zadevo nt pa mi je to napisal pa sem za usak primer pač use ugasnala

preberi točno kaj ti napiše.
telefon namreč napiše, da nekater aplikacije porabljajo dosti baterije in je pametno jih izklopit za hitrejše polnjenje.
ne piše pa da jih morš izklopit med polnjenjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

BoLhCa ::

hehe CaqKa vidim, da te je enako zmotilo pr dialerju kot mene. HTC Desire mu to ni bilo važno, vse je delalo.

Namesti si GO dialer, ta namreč omogoča da išče po celotnem vpisu in ne samo od začetka.

To si pol na mobitelu, da si dobil update ane? SiMobil še nima..

CaqKa ::

ne.. sem v avstriji kupil.. update pa je dobil preko wifija... tako da ne bi smelo biti težave ali sem pri simobilu, ali pa pri mobitelu.

pa toti dialer bi blo kul, če bi delal exdialer... ampak iz neve kakega razloga rabi exdialer po 10 sekund predno naloži call log.

da obupnega tedenskega pogleda v splannerju ne omenjam. tistemu ki je delal ux za splanner bi blo treba... ah..

skratka support kontakt prosim za touchwiz developrje.

BoLhCa ::

Nova blamaža Nota...

Če imaš telefon ugasnjen in power saving užgan, ga budilka ne bo vžgala in posledično ne bo telefon zvonil in posledično zaspiš v službo~

Dr_M ::

To je omejitev androida (nisem cisto preprican, ce jebtudi pri GB tako, nisem sprobal, pri froyotu je bilo).

BoLhCa ::

Na HTC Tattoo je delalo, na HTC Desire je delalo, res misliš, da je omejitev Androida ? Jst ne.

knesz ::

BoLhCa je izjavil:

Nova blamaža Nota...

Če imaš telefon ugasnjen in power saving užgan, ga budilka ne bo vžgala in posledično ne bo telefon zvonil in posledično zaspiš v službo~

Glede na tvoje poste, mislim da je zate najprimernejši GA628 :)

Lonsarg ::

Da taka stvar deluje, mora biti hardware podpora, driver podpora in podpora Android aplikacije alarm, karkoli od tega ni, ne bo delalo. Pri PCjih smo imeli standard Bios, ki je posrbel za take stvari, zdaj imamo UEFI.

Grejo pa zadeve v smer, da bojo počasi tudi smarthphoni začeli uporabljati UEFI, pol pa lahko dočakamo kako standardno rešitev, do takrat pa so take funkcije stvar proizvajalce, da skombinira in spiše taprav softwere.
Ni to nekaj kar bi se vsak lotil delat.

BoLhCa ::

@knesz zate pa mislim, da je najprimernejše, če se odljaviš iz foruma, če nimaš nič pametnega za povedat in samo spamaš, je bolje da te ni.

@Azgard hvala za razlago.

CaqKa ::

BoLhCa je izjavil:

Nova blamaža Nota...

Če imaš telefon ugasnjen in power saving užgan, ga budilka ne bo vžgala in posledično ne bo telefon zvonil in posledično zaspiš v službo~

power saving tak nič kaj dosti ne doprinese, tak da sem ga po parih dnevih izklopil. je pa to fajn vedet, ker zdaj vem da ga sploh več ne bom vklopil.

BoLhCa ::

Power saving nikjer nimam vžgan in se mi povsod zdi bedarija :) To je bil priložnostno užgan na željo prijatelja ;) Sam sem vedno za raw performanse!

Še vedno ni updejta za mojga Nouta :S

addy93 ::

Power saving je... Dokaj nesmiseln. Ob normalni uporabi, baterija zdrži cel dan, brez power saving. Ob koncu dneva, ko ga greš spat ga daš pa itq filat.

Btw. Je kdo opazil, da če nekaj časa ne resetiraš telefona, da se ti rami nakopičijo... Tudi če klikneš počisti pomnilnik se ti ne vrne na stanje, ki je bilo podobno ob zagonu. Govorim o obdobju 5 dni.
NPR. Ob zagonu telefona ima v uporabi 350mb, počistim 280mb...... 5 dni kasneje. Normalna uporaba 700mb, počistim 630mb... Se je mogoče kako izogniti resetiranju telefona? Da vrneš na 300mb brez izklopa telefona...

BoLhCa ::

Ajmene pa ne še pr telefonih no!! Kaj ni bilo že dovolj za WinXP vs Vista vs Win7 .. :/

Na hitro, RAM je zato da je poln! prazen RAM = nekoristen RAM!

Dr_M ::

Se je mogoče kako izogniti resetiranju telefona? Da vrneš na 300mb brez izklopa telefona...


Fast Reboot. Dobis na marketu.

BoLhCa ::

Danes je pri zagonu Kies-a našlo update, jst cel vesel, da bo zdej kej bolje, vendar nič od nič spet.. še vedno device does not support software upgrading via Kies~ Zeh :/

BoLhCa ::

Evo govoril z uradnim servisom za Samsung in je reku, da JE vezano na operaterja in SiMobil nima 2.3.6 updejta in ga verjetno niti ne bo, se bo šlo direktno na ICS, nekje do prvega maja.. koliko je pa to res, pa bomo videli, če ne prej v maju.. Jajca!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung Galaxy S II (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
1770332374 (149393) medenko
»

Jelly bean 4.2

Oddelek: Mobilne tehnologije
263856 (2579) mjolnir
»

Izzid android-a 4.1.x

Oddelek: Mobilne tehnologije
275570 (4339) bdoxx
»

Poplava Galaxy Note (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7312346 (9598) BoLhCa
»

Samsung Galaxy Note Update Februar (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7014111 (12999) CaqKa

Več podobnih tem