» »

CCNA

CCNA

Loleek ::

Pozdravljeni

Prosil bi če mi lahko kdo razloži kako priti do omenjenega certifikata v sloveniji.

lp

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Yacksy ::

Ena izmed CISCO akedemij fura tudi LTFE laboratorij iz Elektro faksa v Lj.

http://sirena.fe.uni-lj.si/

Tukaj imaš predavanja/vaje skoraj celo leto po 4 ure na teden. Meni se je njihov način precej dopadel. Mislim, da ti NIL isto stvar zdrdra v kakem tednu.
Shit happens

Goldee ::

Pozdravljeni

Prosil bi če mi lahko kdo razloži kako priti do omenjenega certifikata v sloveniji.

lp


Z veliko učenja, nato pa zaviješ v kak Cisco certified izpitni center in polagaš izpit 640-802.

Zanimiva literatura (priporočam): Cisco Certified Network Associate Study Guide, by Todd Lammle.
Za testiranje, oziroma hands-on labs, pa uporabiš recimo CCNA Network visualizer program.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

tony1 ::

Zadnji post je daleč najboljši nasvet, tale knjiga da v koš vso uradno literaturo.

Nato pa na netu poiščeš še eno knjigo z vzorcem izpitov (avtor je tudi Todd Lammle) - išči na strani založbe, ker imaš tam gor en celoten izpit z rešitvami vred. Zadeva je dovolj dobra, da mislim, če tisto rešiš 85% boš tudi pravi izpit naredil.

Je pa tako, da so hands-on izkušnje s pravimi Cisco routerji nujno obvezne.

Loleek, če te stvar resno zanima, prodam en študentski komplet (z njim sem se lani prigrebel do CCNAja) dveh end-of-life routerjev in switcha za male pare. :)

Goldee ::

Za pravi hands-on je res najboljše testirati scenarije v živo na Ciscotih. Je pa res, da je to high end oprema in je nima vsak kar doma.

Za CCNA ti je dovolj recimo 2 X router ranga 2600, ter 2 X stikalo ranga 3550, pa mogoče še kako stikalo ala 2940. To je sicer že precej stara oprema, a je zato cenovno dostopna vsakomur. Podpira pa ta oprema vse funkcionalnosti o katerih rabiš vedet za izpit.
+ z nadgradnjo IOS-a na tej opremi pa mogoče pridobiš še kak feature, ki ga v starejših IOS-ih ni bilo.
(IOS je Ciscov operacijski sistem. Z njim se dodobra spoznaj! Pozabi GUI, Command line naj ti postane domač!)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cisco osnovne nastavitve switch

Oddelek: Omrežja in internet
10772 (588) c3p0
»

Vstop v svet Network Administratorja

Oddelek: Loža
303539 (2066) tony1
»

Certifikati CCNA in CompaTIA A+

Oddelek: Pomoč in nasveti
216029 (5551) FS8384
»

Brezplačen Cisco CCNA tečaj

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
306917 (4635) Johnyboy7

Več podobnih tem