» »

Volitve 2011

Volitve 2011

««
«
1 / 32
»»

Okapi ::

Če nisem spregledal, še ni teme o volitvah - debata je razpršena na 3-4 koncih, pa bi jo mogoče tule združili.

Za začetek recimo naj povem, da se mi zdi višek birokratizma (ki je en od pomembnejših vzrokov, da nam gre slabše, kot bi nam lahko šlo), da so v ljubljanskem volilnem okraju zavrnili listo TRS, ker je imela pomotoma eno žensko premalo, in listo Zelenih, ker je imela preveč žensk (malokdo ve, da zakon ne predvideva najmanj 35% žensk na listi, ampak najmanj 35% enega spola).

Podobno velja za včerajšnje soočenje na javni TV. Skriti za birokratsko tolmačenje zakona diskriminirajo Viranta in Jankoviča.

O.

zavajon ::

Ah, če te teme ne bi odprl, ne bi bilo nobene škode ;)

5er--> ::

Meni se pa zdi višek birokratizma (ki je en od pomembnejših vzrokov, da nam gre slabše, kot bi nam lahko šlo), da so mi na naši fakulteti zavrnili napredovanje v višji letnik, ker sem imel pomotoma en izpit premalo.

Matako ::

5er--> je izjavil:

Meni se pa zdi višek birokratizma (ki je en od pomembnejših vzrokov, da nam gre slabše, kot bi nam lahko šlo), da so mi na naši fakulteti zavrnili napredovanje v višji letnik, ker sem imel pomotoma en izpit premalo.


Včasih se je v tem primeru res dalo zmeniti - v bistvu je bilo treba samo malo zajamrati in so ti pogledali skozi prste.
/\/\.K.

zavajon ::

Matako je izjavil:

Včasih se je v tem primeru res dalo zmeniti - v bistvu je bilo treba samo malo zajamrati in so ti pogledali skozi prste.

Ja, to je bilo v tistih težkih svinčenih časih. Takrat sem tudi v študentu v Rožni na oknu "travo" gojil :D

Matako ::

zavajon je izjavil:

Matako je izjavil:

Včasih se je v tem primeru res dalo zmeniti - v bistvu je bilo treba samo malo zajamrati in so ti pogledali skozi prste.

Ja, to je bilo v tistih težkih svinčenih časih. Takrat sem tudi v študentu v Rožni na oknu "travo" gojil :D


Tudi potem. In tudi danes.

Kdor jezika špara ...
/\/\.K.

Ziga Dolhar ::

Okapi je izjavil:

in listo Zelenih, ker je imela preveč žensk


Link pls?
https://dolhar.si/

Aston_11 ::

Bom ponovil sam sebe - volitve so igre za norce. Rimljani so imeli kruha in iger, raja je zadovoljna z gonjo pred volitvami, ko politiki tekmujejo, kdo bo bolj lagal in bil všečen ljudem.

Slovenija volitev trenutno ne rabi. Rabi stručkota, ki bo zagrizel v probleme. Kar pa politiki niso. Niti OŠ menda ni pogoj, da si lahko v parlamentu. Ali pa vsaj, da izvoljeni najdejo takega, ki bo neodvisno od interesov rešil, če se sploh kaj rešiti da.

Okapi ::

Link pls?

http://www.delo.si/novice/volitve/po-tr...

... volilna komisija izločila tudi 11 kandidatov Zelenih Slovenije, ker je bilo na njihovi kandidatni listi preveč kandidatk. ... Zelenim na vrhovnem sodišču ni uspelo doseči razveljavitve odločitve. Zakon namreč določa, da na listi ne sme biti manj kot 35 odstotkov kandidatov katerega koli spola


O.

Aston_11 ::

Okapi je izjavil:

Link pls?

http://www.delo.si/novice/volitve/po-tr...

... volilna komisija izločila tudi 11 kandidatov Zelenih Slovenije, ker je bilo na njihovi kandidatni listi preveč kandidatk. ... Zelenim na vrhovnem sodišču ni uspelo doseči razveljavitve odločitve. Zakon namreč določa, da na listi ne sme biti manj kot 35 odstotkov kandidatov katerega koli spola


O.



Tole z babami mi pa tudi ni jasno. Pa saj parlament ni otroški vrtec - noter naj bodo predstavniki ljudstva, ne pa žensk. Manca Košir igra na to karto, da je že kar ogabno jo poslušati. Ali pa naj ga ukinejo.

Ziga Dolhar ::

Okapi, jaz v linkanem članku ne vidim težave. Če je imela preveč žensk, je verjetno imela premalo moških (<35%). Ali te moti kaj drugega? (Napačno izražanje v članku?)
https://dolhar.si/

Okapi ::

Moti me, da se takih stvari ne da popravit. Še zlasti pri tako pomembnih stvareh, kot so volitve. Volilna komisija bi morala v takem primeru listo zavrnit in dati stranki recimo dva dni časa, da napako odpravi.

O.

Atos ::

Se ti sploh zavedaš kaj govoriš? Zaradi nesposobnosti stranke, ki očitno ne ve procentualno izračunat koliko določenega spola imajo na svoji listi, bi volilna komisija kršila zakon? Sej pa so pravila za vse enaka! Kako to, da so vse ostale stranke, razen TRS seveda, tak delovno velik zalogaj, kot je izračun deleža žensk na listi, uspele narediti pravilno? Če še tega ne vedo, oprosti, potem pa jih res niti nočem, da jih ljudje imajo na voljo za izbiro, ker so očitno ne samo nesposobni ampak tudi funkcionalno nepismeni...

LordTado ::

Škoda da ni piratov...

zavajon ::

LordTado je izjavil:

Škoda da ni piratov...

Pirati so, samo ne v tem cirkusu ;)

LordTado ::

http://www.zurnal24.si/putin-s-seksom-v...
No mogoče bi lahk kdo tako pristopil k kampajniji:)

zavajon je izjavil:

LordTado je izjavil:

Škoda da ni piratov...

Pirati so, samo ne v tem cirkusu ;)


Veš kolk bi potegnili glasov:)
Pol bi Virant res mogel ves dnar dat nazaj da bi pršel v parlament:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Shegevara ::

Jaz bi rad načel problem vseh teh nastopanj politikov, ki tako lepo besedičijo in zavijajo z besedami, kaj bojo pa dejansko storili je pa nažalost druga pesem. In to me skrbi.

Recimo, volim eno stranko v dobrem upanju, da bo tudi iz besed prišlo v dejanja potem pa nič in nimam niti malo zagotovila, se bodo že kako izmuznili, važno, da so v parlamentu.

Recimo Pahor in Janša. Tedva se res z veseljem posluša za razliko od kakšnih Jankovićev in zmagotov. Ampak, čeprav vem, da sta še najbolj sposobna od vseh ostalih klovnov na nastopanjih, s težavo verjamem, da bosta kaj bistvenega spremenila. In to me moti.

Sam vem, da več kot janković pridobi, slabše se nam piše za prihodnost, a nažalost prenekateri ostali tega ne vedo in mu nasedajo, kakršnekoli pač že ima obljube.

LordTado ::

Shegevara je izjavil:

Jaz bi rad načel problem vseh teh nastopanj politikov, ki tako lepo besedičijo in zavijajo z besedami, kaj bojo pa dejansko storili je pa nažalost druga pesem. In to me skrbi.

Recimo, volim eno stranko v dobrem upanju, da bo tudi iz besed prišlo v dejanja potem pa nič in nimam niti malo zagotovila, se bodo že kako izmuznili, važno, da so v parlamentu.

Recimo Pahor in Janša. Tedva se res z veseljem posluša za razliko od kakšnih Jankovićev in zmagotov. Ampak, čeprav vem, da sta še najbolj sposobna od vseh ostalih klovnov na nastopanjih, s težavo verjamem, da bosta kaj bistvenega spremenila. In to me moti.

Sam vem, da več kot janković pridobi, slabše se nam piše za prihodnost, a nažalost prenekateri ostali tega ne vedo in mu nasedajo, kakršnekoli pač že ima obljube.


No ti si osnovnošolski primer manipulacije državljanov iz strani politikov in njihovih svetovalcev.
Zato pa se je volilna udeležba vedno manjšala,sedaj ko pa bi Virant naj pobral tiste neodločene pa bo spet visoka...

Eni še celo večkrat grejo na led:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Karaya 52 ::

Ko sem v tujini potreboval zdravnisko pomoc, so mi jo pravilno zaracunali, izstavili vse racune in papirje, potem pa se je zacel krizev pot na nasi zavarovalnici. Vedno je nekaj manjkalo, certifikat, sifra, prva, druga kategorija, kar nekaj. Niti centa mi niso povrnili. Ce za navadne drzavljane velja drakonska zakonodaja, ki jo izvrsujejo od crke do crke natancno, potem ne vem, zakaj bi imele stranke dodaten privilegij. Mogoce so pa nekateri navajeni na balkanske standarde, da se gospodicno za steklom lepo ogovori pa se vse porihta.

Zheegec ::

Shegevara je izjavil:

Jaz bi rad načel problem vseh teh nastopanj politikov, ki tako lepo besedičijo in zavijajo z besedami, kaj bojo pa dejansko storili je pa nažalost druga pesem. In to me skrbi.

Recimo, volim eno stranko v dobrem upanju, da bo tudi iz besed prišlo v dejanja potem pa nič in nimam niti malo zagotovila, se bodo že kako izmuznili, važno, da so v parlamentu.

Recimo Pahor in Janša. Tedva se res z veseljem posluša za razliko od kakšnih Jankovićev in zmagotov. Ampak, čeprav vem, da sta še najbolj sposobna od vseh ostalih klovnov na nastopanjih, s težavo verjamem, da bosta kaj bistvenega spremenila. In to me moti.

Sam vem, da več kot janković pridobi, slabše se nam piše za prihodnost, a nažalost prenekateri ostali tega ne vedo in mu nasedajo, kakršnekoli pač že ima obljube.

Glede na njegovo dosedanje delo bi rekel, da je janković še najboljši. Ima vsaj kaj za pokazati kot direktor in župan. Sem siguren, da tudi pokrade, ampak ima trenutno najboljši kraja/učinek ratio od vseh, katere smo imeli priložnost videti v praksi.
Pa najmanj je obremenjen z naši/vaši, domobranci/partizani, kar je super. Žalostno je samo to, da ni pri drugih strankah še na tone boljših od njega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Shegevara ::

No s tem da pljuvam po jankoviću, mu verjetno dajem še celo uslugo, ker potem vi iz refleksa iščete njegove dobre strani,(ki so neresnične), samo, da bi se lahko kregali.
Sedaj, če je še kaj pomembnega naredil za Ljubljano, poleg gradenj na puf, svaka mu čast.

Okapi ::

Ce za navadne drzavljane velja drakonska zakonodaja, ki jo izvrsujejo od crke do crke natancno, potem ne vem, zakaj bi imele stranke dodaten privilegij. Mogoce so pa nekateri navajeni na balkanske standarde, da se gospodicno za steklom lepo ogovori pa se vse porihta.
Mogoče pa nekateri ne znate s svojo glavo mislit in ste zato srečni, če vam vse piše v paragrafih.

Če bi malo pomislil in ne samo renčal nazaj, bi verjetno uspel razumeti, da me moti slep birokratizem povsod - pri povračilu stroškov za zdravljenje v tujini in pri prijavi na volitve.

O.

Karaya 52 ::

Zheegec je izjavil:

Pa najmanj je obremenjen z naši/vaši, domobranci/partizani, kar je super.


Je prvi in edini politik v samostojni drzavi, ki je cesto poimenoval po osebi, katere vrednote so v nasprotju z ustavo in clovekovimi pravicami. Vecje kajle ni mogoce dobiti, kot tudi ni mogoce biti vecji zdrahar. Vse skupaj je steklo kmalu po odkritju Barbara rova.

Sicer pa Zeleni in TRS ne bodo smeli nastopati na RTV soocenjih. Pravila so pravila, brez njih imamo kaos.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Se vsekakor strinjam z mnenjem, da če niti kandidature ne zanjo pravilno vložiti, kako bodo sploh lahko vodili državo, sploh v teh kriznih časih?8-O Ali pa če nimajo takšnih apetitov, kako bodo sprejemali zakone v DZ ipd.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lexios ::

Glede na njegovo dosedanje delo bi rekel, da je janković še najboljši. Ima vsaj kaj za pokazati kot direktor in župan. Sem siguren, da tudi pokrade, ampak ima trenutno najboljši kraja/učinek ratio od vseh, katere smo imeli priložnost videti v praksi.


Jebote, najboljši ratio kraja/učinek od vseh, a? Skor, tko kot Tito mogoče?;(( Ali nisi mel priložnosti videt razcveta juge v praksi, najbrž? Pa še družinski človek je, ane! Kaj ima šele za pokazat kot mož in oče?>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Double_J ::

Za začetek recimo naj povem, da se mi zdi višek birokratizma (ki je en od pomembnejših vzrokov, da nam gre slabše, kot bi nam lahko šlo), da so v ljubljanskem volilnem okraju zavrnili listo TRS,


To "napako" je naredil Kučanov zet Štrukelj namenoma, da stranka ne bi kradla glasov Jankoviću. Stranka ni preslepila dovolj volilcev zato so jo načrtno likvidirali. Po mojem mnenju celo v soglasju z udbovskim klovnom Hanžkom.

Saj vidite, da ni posebno vznemirjen in je dobre volje...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

djordjevic ::

Itak. Ker je volilna baza TRS identična tisti od ZJ. Sej ne rečem, teorije zarote vedno palijo, očitno, ampak dajte skup sklamfat vsaj kakšno, ki ni že v štartu skregana z zdravo kmečko pametjo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Double_J ::

Kradla bi levici, neopredeljenih pa ni pritegnila dovolj za vstop v parlament. Zato je Kučan likvidiral ta projekt, saj vsak glas šteje...
Dve šivanki...

djordjevic ::

Ti res vidiš palčke. Na čem si? :))
No grave is deep enough to keep us in chains.

Poldi112 ::

Jaz sem bil tudi šokiran, ko sem videl, da je ena stranka izpadla, ker ima premalo žensk. Zdi se mi debilno predpisovati da ne moreš imeti recimo moške stranke. A zdaj boš moral pa kar ene z ulice včlaniti da boš lahko sploh šel na volitve. Kateri debil je prišel na to idejo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Alexius Heristalski ::

Verjetno kakšen levičar. Oni masturbirajo na razne kvote.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

lexios ::

Kradla bi levici, neopredeljenih pa ni pritegnila dovolj za vstop v parlament.


Zgornje glede na slišano drži.

Jaz sem bil tudi šokiran, ko sem videl, da je ena stranka izpadla, ker ima premalo žensk. Zdi se mi debilno predpisovati da ne moreš imeti recimo moške stranke. A zdaj boš moral pa kar ene z ulice včlaniti da boš lahko sploh šel na volitve. Kateri debil je prišel na to idejo?


Škoda ker kvota ni 50% 50%! En debil, ki mu je psihologija mal bolj jasna kot teb...

PS: Z ulce so bli pa že itaq skor vsi, kaj bi ti rad Heleno Blagne pa Sanjo Grohar not vidu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Utk ::

Zheegec je izjavil:


Glede na njegovo dosedanje delo bi rekel, da je janković še najboljši. Ima vsaj kaj za pokazati kot direktor in župan. Sem siguren, da tudi pokrade, ampak ima trenutno najboljši kraja/učinek ratio od vseh, katere smo imeli priložnost videti v praksi.
Pa najmanj je obremenjen z naši/vaši, domobranci/partizani, kar je super. Žalostno je samo to, da ni pri drugih strankah še na tone boljših od njega.


OMG; WTF; AYM? Če bi napisal Stanovnik namesto Jankovič, bi se s tem morda dvoprocentno strinjal, za Jankoviča pa res ne. Ali pa samo glumi, ampak to je čisto vseeno, s tem je totalno debilen.

lexios je izjavil:


Škoda ker kvota ni 50% 50%! En debil, ki mu je psihologija mal bolj jasna kot teb...

Tist, ki ima 3 na listi, pa mora imet moškega, žensko in enega transvestita, al kako?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Okapi ::

Ker je volilna baza TRS identična tisti od ZJ. Sej ne rečem, teorije zarote vedno palijo, očitno, ampak dajte skup sklamfat vsaj kakšno, ki ni že v štartu skregana z zdravo kmečko pametjo.
Resnici na ljubo je treba reči, da sem tudi jaz pomislil na to, da bi bila lahko "napaka" namenska. Šans za parlament nimajo in bi to lahko bil častni zasilni izhod. Tudi je res, da tisti, ki ne bo mogel glasovati za TRS, ker jih ne bo na listku, sigurno ne bo obkrožil SDS, ampak katero od levih možnosti. Ampak ko uporabiš Occamovo žiletko, vidiš, da je vseeno čisto navadna šlamparija bolj verjeten vzrok.;)

O.

ripmork ::

Tale prigoda s TRS... če je bil tole res "častni" izhod so lepo demonstrirali svoj način delovanja, če pa gre res za napako se pa sedaj vprašam, koliko opravilne sposobnosti imajo tisti, ki so odgovorni za tole šlamparijo.

Pšenični ::

"To "napako" je naredil Kučanov zet Štrukelj namenoma, da stranka ne bi kradla glasov Jankoviću. Stranka ni preslepila dovolj volilcev zato so jo načrtno likvidirali. Po mojem mnenju celo v soglasju z udbovskim klovnom Hanžkom."

Seveda gre za namerno napako. Levica se je razdrobila na več majnših strank....vse bojo izpadle in zraven še LDS, Zares ...

Hoteli so vladavino majhnih strank, ker to naš volilni sistem preferira...pa bojo imeli en kup neparlamentarnih strank....

Levičarjem teče voda v grlo....spletna anketa, ki jo spet podajam...kaže približno ravnotežje moči....

http://www.rtvslo.si/?c_mod=volitve&id=2

Tud take finte jim ne bodo pomagale. Pričakujem, da bo na omenjeni anketi SDS tri dni pred volitvami imela čez 40%. Ker se bojo volilci dokončno odločili, da mora levica spokat. Odločili se bodo še tisti neopredeljeni, vendar ne tako kot si misli levica in Virant. Odločili se bodo, tud oni, enostavno povedano, da mora bit tega "sranja že enkrat konc".

Levici veliki pok z Jankotom in Virantom ni uspel. To postaja jasno. Skupaj imajo danes Virant, Pahor In Janko manj glasov kot SDS.

Zakaj je tako..?

Zato ker je levica spravila Slovenijo do bankrota. In ker to postaja jasno povprečnemu volilcu, ki to že krepko občuti.

http://www.finance.si/330496/Public-ene...

"Analiza razlogov, ki jih bonitetni agenciji Moody's in Fitch navajata za septembrsko znižanje bonitetnih ocen Slovenije, pokaže, da je ravno Pahorjevo vladanje ključni razlog za upad zaupanja v fiskalno stabilnost Slovenije in jesensko strmo zviševanje cene naših državnih obveznic.

Ekonomski bankrot se je najprej kazal v dejstvu, da je državo zgolj v pičlih treh letih zadolžil za osem milijard evrov, ob izteku Pahorjevega mandata pa so mednarodni finančni trgi njegovi vladi izrekli nezaupnico s silovitim dvigom zahtevane donosnosti slovenske obveznice in nas s tem postavili ob bok ekonomsko bankrotiranim državam skupine PIIGS. "

Zgodovina sprememb…

lexios ::

Tist, ki ima 3 na listi, pa mora imet moškega, žensko in enega transvestita, al kako?


;(( Si vidu kje listo s tremi?

PaX_MaN ::

Zato ker je levica spravila Slovenijo do bankrota. In ker to postaja jasno povprečnemu volilcu, ki to že krepko občuti.

http://www.finance.si/330496/Public-ene...

"Analiza razlogov, ki jih bonitetni agenciji Moody's in Fitch navajata za septembrsko znižanje bonitetnih ocen Slovenije, pokaže, da je ravno Pahorjevo vladanje ključni razlog za upad zaupanja v fiskalno stabilnost Slovenije in jesensko strmo zviševanje cene naših državnih obveznic.

Ekonomski bankrot se je najprej kazal v dejstvu, da je državo zgolj v pičlih treh letih zadolžil za osem milijard evrov, ob izteku Pahorjevega mandata pa so mednarodni finančni trgi njegovi vladi izrekli nezaupnico s silovitim dvigom zahtevane donosnosti slovenske obveznice in nas s tem postavili ob bok ekonomsko bankrotiranim državam skupine PIIGS. "

Tri leta med Pahorjem pa nikome ništa o zvišanju donosnosti....
Teh funnay shiat.

Karaya 52 ::

Pomoje bo zanimivo gledati, kako se bosta Zares in LDS ukinjala, tako kot zeleni in TRS. Golobic ze od odhoda iz vlade dela na tem, vsak njegov stavek vsebuje tiho podporo oz. kimanje Jankovicevemu programu. Od DDV do drzavne lastnine ter jasno, neozdravljivi alergiji na JJ.

Poldi112 ::

>Škoda ker kvota ni 50% 50%! En debil, ki mu je psihologija mal bolj jasna kot teb...

Ne vem zakaj imam občutek, da je bila zafrustrirana psihologinja. Mogoče mi pa lahko ti razložiš, zakaj je dobro siliti skupine v to, da so mešane?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Libertarian ::

Pšenični je izjavil:

Ekonomski bankrot se je najprej kazal v dejstvu, da je državo zgolj v pičlih treh letih zadolžil za osem milijard evrov, ob izteku Pahorjevega mandata pa so mednarodni finančni trgi njegovi vladi izrekli nezaupnico s silovitim dvigom zahtevane donosnosti slovenske obveznice in nas s tem postavili ob bok ekonomsko bankrotiranim državam skupine PIIGS. "


We are ze PIIGSS
Sic semper tyrannis

djordjevic ::

Ob takih domoljubih država res ne potrebuje sovražnikov. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Ja, ono raziskavo, da ima Slovenija v resnici eno bolj zdravih gospodarstev v evro-območju, je sigurno naročil murgelski palček. Njegove lovke sežejo vse do nevladne organizacije Lizbonski svet in nemške banke Berenberg, ki sta izvedla raziskavo Euro Plus Monitor 2011.
http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/slove...
Slovenija je peta na lestvici območja evra po celostnem zdravju gospodarstva

Po deležu izvoza v bruto domačem proizvodu (BDP) je Slovenija z 61,8 odstotka čisto na vrhu lestvice, prav tako je prva po številu dni (šest), ki je potrebno za odprtje novega podjetja.


Ampak ti lažni podatki nas seveda ne smejo zavesti. Leva vlada je v resnici totalno zavozila gospodarstvo, Slovenija je tako rekoč že bankrotirala ... Vsaj tako pravijo kleni forumski vojščaki SDS in oni že vedo, kako je res, ne?

O.

Karaya 52 ::

Si ti en patron, citiras tisto kar ti pase in se tisto kar je v domeni tisocih majhnih podjetij, ki se herojsko spopadajo s konkurenco na svetovnem trgu, kljub temu, da v kategorijah za katere je zadolzena vlada pademo na zadnja mesta. Stroski dela, regulativa, javne finance, na dnu. Sicer ne potrebujemo posebnih analiz, pogledamo vrednost tujih investicij, cifra je skoraj pri nuli! Edino kar se vladnega dela tica in je pozitivno je odpiranje podjetij v kratkem casu, to pa je zasluga nikogar drugega kot Gregorja Viranta. Jao Okapi, samo cakal sem da kdo na mino stopi. >:D

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Overall spodoben rezultat je seveda popolnoma nepomemben, če vidiš par slabosti, ne? Kako zelo značilno.;((

O.

Karaya 52 ::

Ne vem cemu to veselje, Slovenija od osamosvojitve dalje veca svoj izvoz, ker je domaci trg premajhen. Vse velike drzave imajo v tej kategoriji manjse cifre. In potem ta podatek zmesajo z brezposlenostjo, nekim potencialom, regulativo, javnimi financami, prilagodljivostjo ... rezultat je pa kaj? Neuporabna cifra, ki ne pove nic, dokler je ne razbijes na prafaktorje. Spominja na warmerje, ki racunajo povprecja tako cez palec in na tem gradijo svojo politiko. Dizs, da bo Okapi naletel na mino, si pa nisem mislil.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Kaj govoriš, saj sem lepo napisal, da je raziskava ponarejena, sigurno jih je murgelski palček podkupil, ni druge razlage.

O.

Pšenični ::

"Kaj govoriš, saj sem lepo napisal, da je raziskava ponarejena, sigurno jih je murgelski palček podkupil, ni druge razlage."

Bolj pravljično se sliši škrat.

zee ::

Naj raziskave kazejo karkoli, vendar res mocno dvomim, da je slovensko tako zdravo, kot ga prikazuje nemska raziskava.
Zapiranje podjetij po tekocem traku namrec demantira rezultate raziskave.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Okapi ::

Kot prvo, mogoče je "zapiranje podjetih po tekočem traku" pretirana izjava, izrečena na pamet, kot drugo pa, rezultati raziskave niso absolutne številke, ampak vrstni red držav z evrom. Če je gospodarstvo prvih štirih v kurcu, je jasno gospodarstvo pete še malo bolj.

O.
««
«
1 / 32
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primerjava dveh koalicijskih pogodb (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9828304 (19220) vidz81

Več podobnih tem