» »

BigBang notebook dva finalista

BigBang notebook dva finalista

umetnic ::

i3

in

i5

je vredno dat 100 eur več za i5 verzijo?

Z računalnikom se ne bo počelo nič posebnega, gleda se samo da je future proof za dolga leta...seveda se vzame tudi se zgodi garancija dodatnih 5 let, zato nakup v bignabengu.
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

mr1two ::

Povej, za kaj boš zadevo rabil in povem ti, katerega vzemi ;)

Brias ::

jaz bi dal ze 100 eur vec samo ce bi bila enaka i3 konfiguracija z pro book podpisom ...

i5 pa je ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brias ()

logit ::

Vzemi Probooka.

umetnic ::

predvsem za word, firefox in divx...;D

je takšna razlika pri Probooku - v čem?
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

mr1two ::

Kvaliteta izdelave

18zimoni ::

HP=Jajca

solatko ::

+1
Delo krepa človeka

umetnic ::

ProBook it ist..Hvala logit, fructal_jabolcnik in Brias! :D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

solatko ::

Samo, da ne boš razočaran s kvaliteto, zelo veliko jih dela še nekaj mesecev po poteku garancije, potem pa crkne matična ali grafika. Obišči kak HP servis in se prepričaj o količini, ki se nahaja v njihovih policah, za popravilo.
Delo krepa človeka

technolog ::

solatko je izjavil:

Samo, da ne boš razočaran s kvaliteto, zelo veliko jih dela še nekaj mesecev po poteku garancije, potem pa crkne matična ali grafika. Obišči kak HP servis in se prepričaj o količini, ki se nahaja v njihovih policah, za popravilo.


O kakšnem procentu govorimo? 1%, 5%, 10% vseh prodanih? Več?

M-XXXX ::

O kakšnem procentu govorimo? 1%, 5%, 10% vseh prodanih? Več?

Tam nekje, kot večina vseh ostalih proizvajalcev...

Obišči kak HP servis in se prepričaj o količini, ki se nahaja v njihovih policah, za popravilo.

Ponavadi, tistega kar se veliko proda se tudi dobi veliko nazaj. Pa to še ne pomeni, da se kvari več kot ostali.

solatko ::

M-XXXX - Zmotno mišlenje, Lenovo in Toshibe se proda tudi veliko, pa so na servisih tu pa tam kakšen primerek, tudi Acer-jev in Asusov je manj/prodano količino v servisih - v eni podobnih tem je link do podatkov.
Delo krepa človeka

M-XXXX ::

solatko je izjavil:

M-XXXX - Zmotno mišlenje, Lenovo in Toshibe se proda tudi veliko, pa so na servisih tu pa tam kakšen primerek, tudi Acer-jev in Asusov je manj/prodano količino v servisih - v eni podobnih tem je link do podatkov.

Razlike so vedno, vendar ne tako veliko kot bi jih rada veliko prikazala. Tukaj imaš eno statistiko: http://www.engadget.com/2009/11/17/lapt...

Žal je iz leta 2009 in kolikor vem HD dela ravno na tem, da si popravi ime glede okvar, oziroma so število okvar znižal, tako da je kriterij (koliko je možnosti, da se kaj okvari) nepomemben.

solatko ::

HP ima nerodno izvedbo matičnih plošč, saj se vse glavne povezave, nahajajo pod PCMCIA ležiščem, kjer je najmanj prostora in najmanj hlajenja. To je konstrukcijska napaka, ki se vleče že od modelov 6xxx. Ob kolikor toliko redni uporabi, pride do pokanja kontaktov na tem mestu in plošča je zanič - cena nove z montažo = nov prenosnik.
To se dogaja tudi pri dražjih HP prenosnikih, vendar redkeje, zaradi boljše izdelave v dražjih računalnikih.
Zavedat se je potrebno tudi tega, da redki, po poteku garancije, nesejo računalnik na pooblaščen servis, tako da so to nepopolni podatki, saj so procenti okvar, pri HP-jih dosti višji.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Zheegec ::

Zanimivo. Če pustimo dejstvo, da večina prenosnikov (razen Probook in Elitebook serije) nima PCMCIA/Expresscard reže, najmanj se pa kvarijo (procentualno) ravno Probook in Elitebook serije mi je to res zanimivo.
BigBang ima podaljšano garancijo (ki se itak zelo splača) in HP se nič kaj bolj ne kvari kot ostali. Procent okvar Probookov (ki imajo Expresscard režo) je pa presenetljivo nizek.

Nazaj na debato: Probook je trenutno en najbolj kvalitetnih prenosnikov pod 1000€. Tudi en redkih z dobro baterijo (cca 5ur za 4730S) pod 1000€. In pa mat ekran, tipkovnica ki ščiti matično proti politju (ga imam doma in je že "plavalo" po tipkovnici, pa lepo deluje dalje) in tako dalje... In razne Pavillion G in DV serije ob Probooku izpadejo smešno slabe, sploh glede na to, da so po konfiguraciji podobno opremljene za podobno ceno,... Ja, crkne pa lahko vsak,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mr1two ::

Zato je smiselno, da se dokupi garancijo tja za 3 leta- ker je lažje dat 40 ali 50 evrov zdaj, kot pa 200+ kasneje. Ker imam sam "samo" 2 leti garancije se zna zgodit, da ga prodam malo pred potekom garancije in kupim novejšga, ker se mi v primeru okvare to zelo bolj splača... Sem pa zaenkrat precej zadovoljen, vzel sem U36SD, lahka, prenosna, luštna stvarca(odlična za na faks), baterija je pošast- skoraj 8 ur drži :P. Performanse so dobre, tudi BF3 se da normalno single player prešpilat na low(pa še vedno je grafika huda), s tem da se malo navije grafiko pa sploh :). Pa še dober deal sem dobil, za 700eur i5, 6gb rama, 520gt=win :)

solatko ::

Rad bi videl, če je kdo uveljavljal podaljšano garancijo pri prenosniku, na katerem je bila potrebna menjava matične plošče. Kakšen je bil odziv in kako hitro so zadeve rešili.
Delo krepa človeka

Zheegec ::

pri kateri znamki?
Najhitrejši je vsekakor sistem ena (asus acer,...)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

solatko ::

Zanima me podatek uporabnika, ne trgovcev (te itak hvalijo svoje storitve, tako kot zavarovalnice), torej kupca, kateremu je crknil prenosnik, po garanciji in je uveljavljal dodatno zavarovanje.
Predvsem me zanima kako so uredili zadevo, so servisirali, vrnili denar ali dali nov proizvod, ter koliko časa, je cel postopek trajal. Ker tudi 40-50€ je brez veze dajat, če storitev ni taka, kot je treba.

Nikakor me ne zanimajo pripovedi trgovcev, ker jim verjamem toliko, kot zavarovalniškim agentom. Želim konkreten primer, po možnosti s fotokopijo naloga in računa, opravljene storitve.
Delo krepa človeka

Zheegec ::

Po novem postopku je najhitrejši postopek pod 5 dni če se prav spomnim, najdaljši pa okoli 60 dni.
Sam še nisem uveljavljal se zgodi, tako da nimam nič za objaviti... Kolega je imel Dell Inspiron 1520 in je dobil v okoli 10 dneh zamenjanega za MSI GX620X, pri čemer je trajalo 3 dni za shipping in ostalo, 7 dni pa je rabil servis (Pro servis d.o.o.), da je ugotovil, da je popravilo nesmiselno.

samo še vedno ne razumem, kateri novi HPji imajo konstrukcijsko napako pri PCMCIA ležišču? Tisti, ki PCMCIA ležišča nimajo, ali tisti, ki imajo Expresscard namesto PCMCIA? In zakaj se ravno tisti z Expresscard najmanj kvarijo?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

solatko ::

ALIEn3001 - Matična plošča je sestavljena iz več slojev, pri HP je največje križišče teh informacij, najšibkejša točka vsakega prenosnika, to je levo spodaj, kjer se po navadi nahaja ležišče za zunanje kartice. Tam pride do pregrevanja in se sčasoma določeni loti prekinejo in to ne na zgornjem ali spodnjem sloju, tako da je popravilo skoraj nemogoče (poizkušali so tudi s peko, vendar je bil procent slabši, kot pri grafičnih karticah).
Drugi proizvajalci imajo to poštimano drugače, zato do teh napak ne prihaja. Morda je z novimi modeli tudi HP to kaj poštimal, saj smo to informacijo o slabi točki HP-jev, prejeli iz servisa v Nemčiji. Zato je tudi procent okvar na HP mašinah tako velik.
Tudi pri odpiranju in zapiranju pokrova, se ta del plošče, najbolj krivi.
Velika škoda je, da so sicer HP prenosniki, sicer zgledno in kvalitetno narejeni, tudi v cenejših izvedbah, tako kot Lenovo, ki pa teh težav nimajo.
Pri drugih proizvajalcih se namreč cenenost vidi že na zunaj, pri uporabljenem materialu ohišja, tipkovnice, gumbov......
Delo krepa človeka

technolog ::

Meni se HP Probook 4510s sicer res najbolj greje spodaj levo, ampak je to komaj zaznavno na dotik, pa še to samo takrat, ko sem priklopljen na AC.

Je mogoče to zato, ker uporabljam linux?

solatko ::

Računat moraš na to, da je tam tudi izolacijski sloj (zaradi zaščite dlani), debelejši, kot drugje. Seveda tudi OS upliva na uporabo strojne opreme in posledično hladnejši ali toplejši računalnik.
Za prenosnik so najzahtevnejše grafično zahtevne aplikacije in ob kakšni igri ali filmu, je tudi sistem bolj obremenjen. Odvisno je tudi od procesorja, saj so AMD občutno toplejši.
Delo krepa človeka

mr1two ::

technolog- če uporabljaš linux, potem je pametno, da poiščeš kakšen hp 4510s wiki for linux(distribucijo ki jo uporabljaš), ker je včasih potrebno samo kakšen program dat gor, omogočit kakšno nastavitev ali pa poiskati ustrezni gonilnik.
Meni je prvotno ubuntu žrl baterijo kot nor- v dveh urah je šlo 40%, sicer pa 20 pri enaki uporabi v winsih. Po par tweakih in namestitvi ironhide-a(program, ki za preklapljat med diskretno in integrirano grafiko) so rezultati več kot odlični- zadeva je hladna na otip in tudi baterija traja dlje.

LP

Wisor ::

Od "klasičnih" prenosnikov moje bajte ne vidi več nič drugega razen toshiba ....

umetnic ::

Update: HP ProBook 4730s...ki je v originalu prišel z linuxom....mi že cel teden dela preglavice z wifi driverji....in ko je odpovedalo vse ostalo in sem kontaktiral hp mi gospod Amudha pravi:

[Thursday, December 08, 2011 7:14 PM] -- Amudha V says:
I would like to inform you that windows 7 ultimate is not a tested operating system on the unit. It may have compatibility issues.



lol...sej ne morem verjet...sem tik pred tem da kupim usb wifi....in se neham je!#$t s tem...sam se mi zdi pa noro da je to možno in -5 točk za hp...:(
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zheegec ::

prvič slišim za kaj takega. Prenesi driverje direktno iz proizvajalčeve strani pa brez programa (uporabljaš utility od OS).

Zakaj pa nisi vzel modela z win7 home premium? Dražji je samo za 100eur, win7 ultimate so pa preko 200eur...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

logit ::

HP ProBook 4730s
Naloži si driverje za professional in bo delalo.

logit ::

Tudi moj 4520s uradno ne podpira Ultimatea (4720s pravtako ne), pa vse deluje brez problemov. Mislim da ti prenosniki sploh niso prihajali s prednaloženo sedemko ultimate, zato "uradno" ni podprta.
http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-O...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: logit ()

T-Majo ::

Lenovo, Asus, Toshiba je ok. Sony in Dell pa nista slaba, samo je cena malo višja in se ne izplača.

Sem se pa pogovarjal na Microsoftovem predavanju, prav tako pa z dobavitelji, zakaj Samsung ne stopi na naš trg, pa so vsi rekli, da sicer en vedo, ampak verjetno zato, ker smo premali trg.

Slišal sem, da imajo ok prenosnike po ok cenah.

kmetek ::

Slovenija = Munchen, Milano itd...pač kot eno večje mesto..kurba saj imamo celo državo kot Beograd z okolico ipd...recimo London:
- mesto: 7.512.500
- gostota: 4761 preb./km?
- urbano: 8.278.251
- velemesto: 12 do 14 milijonov

umetnic ::

@ALIEn3001, ker sem dal že 100 eur več, da sem vzel Probook i5 in ne i3 :D In ker nekako še nisem osvojil ideje plačevati za OS. ;/

@logit: Hvala za linke...zloadal vse po dolgem in pocez...celo vistine sem probaval...na koncu je deloval eden izmed predlaganih s strani supporta, je pa resm, da moram wifi omrezje vnesti rocno. No ja...notebook ne bo veliko portabilen, tako da bom prezivel...
seveda ni delal tudi bluetooth...sicer pa prilagam del chata z supportom, kjer najprej ugotavljajo, da moj notebook sploh nima BTja...na koncu pa da je ocitno napacna koda gor nalimana....uglavnem slamparija...:)


[Friday, December 09, 2011 9:14 AM] -- Potina S says:
I understand that you are not able to install Bluetooth driver on this notebook, am I correct?
[Friday, December 09, 2011 9:14 AM] -- Dejan Vukovic says:
correct
[Friday, December 09, 2011 9:15 AM] -- Potina S says:
Dejan. According to this serial number CNU13923FS. I see that this notebook is not shipped with bluetooth module. Please let me know if you have connected external bluetooth dongle to notebook.
[Friday, December 09, 2011 9:17 AM] -- Dejan Vukovic says:
interesting...no..no external...
[Friday, December 09, 2011 9:17 AM] -- Dejan Vukovic says:
hm, what is the this thing in device manager claiming to be bluetooth
[Friday, December 09, 2011 9:18 AM] -- Dejan Vukovic says:
Generic Bluetooth Adapter
USB\VID_03F0&PID_311D&REV_0001
USB\VID_03F0&PID_311D

[Friday, December 09, 2011 9:19 AM] -- Potina S says:
Let me know if there any external USB devices connected to notebook.
[Friday, December 09, 2011 9:20 AM] -- Dejan Vukovic says:
mouse
[Friday, December 09, 2011 9:20 AM] -- Dejan Vukovic says:
logitech
[Friday, December 09, 2011 9:21 AM] -- Potina S says:
Unplug USB mouse from notebook and check if there is question mark (?) or exclamation mark (!) in the Device Manager.
[Friday, December 09, 2011 9:24 AM] -- Dejan Vukovic says:
unplugged the mouse and also uninstalled the bluetooth 'device' in the device manager. rescanned for harware changes and bluetooth radios/generic bluetooth adapter with (!) is back again
[Friday, December 09, 2011 9:25 AM] -- Potina S says:
The following update may fix your problem: sp52168

Click here to download the update: ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp52001-52500/sp52168.exe
[Friday, December 09, 2011 9:25 AM] -- Dejan Vukovic says:
tnx, just a sec
[Friday, December 09, 2011 9:26 AM] -- Potina S says:
Sure, take your time.
[Friday, December 09, 2011 9:39 AM] -- Potina S says:
Dejan, please let me know if we are still connected to this chat session.
[Friday, December 09, 2011 9:44 AM] -- Dejan Vukovic says:
back
[Friday, December 09, 2011 9:45 AM] -- Dejan Vukovic says:
now it works, and BT can connect with my phone
[Friday, December 09, 2011 9:45 AM] -- Potina S says:
Let me know your observation.
[Friday, December 09, 2011 9:45 AM] -- Dejan Vukovic says:
So it looks that I have Bluetooth onboard
[Friday, December 09, 2011 9:45 AM] -- Dejan Vukovic says:
strange
[Friday, December 09, 2011 9:46 AM] -- Potina S says:
Good to know that.
[Friday, December 09, 2011 9:46 AM] -- Potina S says:
It could be that naming tag associated with notebook is not correct. My apology.
[Friday, December 09, 2011 9:46 AM] -- Potina S says:
Is there any other technical issue that I may assist you with today?
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zheegec ::

hja, če imaš "ne-plačane" win7 imaš lahko kakšno modificirano verzijo, ki povzroča težave. Videl že dostikrat. Lahko samo, da kakšen service ne lavfa, lahko pa še kaj več v imenu "hitrosti" :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

umetnic ::

Zanimivo, zna biti :/
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

koyotee ::

ko smo že ravno pri hp, moj 2 leti star 4710s ni ravno za prehvalit. Že veliko mrtvih pikslov, rob nad trackpadom je zvit, lev gumb pada iz trackpada, dvd enota je zbirčna pri izbiri medijev. Hp-ja tut povoham ne več.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

D3m ::

Moj asus N61vg je isto pa smo že dvakrat menjali matično in dvd enoto.
|HP EliteBook|R5 6650U|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Batman: Arkham City

Oddelek: Igre
293454 (2208) Machete
»

ciss za HP f2290

Oddelek: Kaj kupiti
7750 (709) ali3n
»

Vpis na faks

Oddelek: Šola
6972 (780) TehDucky
»

Katero grafično naj kupim?...predlagajte

Oddelek: Kaj kupiti
201495 (1183) xyxyxyxy
»

Izid Windows 7 potrjen za sredino jeseni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7910414 (7152) techfreak :)

Več podobnih tem