» »

Kateri mSATA SSD?

Kateri mSATA SSD?

Vitamin-B ::

V prenosnik thinkpad t520 bi rad dodal SSD, ki bi služil kot sistemski disk. WWAN ne verjamem, da bom v bližnji priodnosti uporabljal (v skrajnem primeru se povežem preko mobitela).
Jasno mi je, da so mSATA SSDji še dosti dražji od navadnih. Me pa zanima če je kaka bistvena razlika v hitrosti in zanesljivosti pa kako je s temperaturami. Sam slot je sicer kovinski, kaj dosti zračen pa ni. Kolko GB mora imteti za sistemski disk (win 7)? koliko tipkanja bo potrebnega za reinstalacijo ter če se bo ob tem kaka funkcionalnost izgubila (npr. kak power management) ter če lahko pričakujem še kake zaplete?
Zaenkrat sem našel le intel 311 20 gb. Katere priporočate ter koliko časa se splača počakati (max 3 mesce) do prihoda naslednje generacje?

69charger ::

Lahko si tudi ogledaš hibridne diske od Seagata ki imajo flash pomnilnik za cache,velika pohitritev proti navadnim diskom,ampak še vedno ne toliko hiter kot SSD. So pa veliko cenejši od SSDjev.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

IvoJan ::

69charger je izjavil:

Lahko si tudi ogledaš hibridne diske od Seagata ki imajo flash pomnilnik za cache,velika pohitritev proti navadnim diskom,ampak še vedno ne toliko hiter kot SSD. So pa veliko cenejši od SSDjev.

Niso veliko cenejsi, so pa dosti prostornejsi :)
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Vitamin-B ::

res nebi rad odpiral tega laptopa :)
za CD pa je pri meni nekako tako, da raje dam 100€ več za SSD, kot pa 50€ za bay adapter + izguba DVD-RW

@tKBurek: v mislih sem mel EUR/GB
drugače pa vsa vprašanja od prej še ostajajo

Zgodovina sprememb…

rdecaluc ::

Glej serijo INTEL 310. Tista 311 je mišljena predvsem samo za na intelove nove plate.

40GB je tam 90€. Ampak težave je v tem, ker če nisi ziher 100% da paše (to pomeni da ga prepozna sistem) mSATA notri v tvoj laptop.. pol si vrgu dnar stran.

edit: še tole
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

Vitamin-B ::

glede na storagereview lepo sede notri :D
40GB je dovolj za sistemski disk? tudi po par let uporabe, ko se nabbere par gb svinjarije?

Zgodovina sprememb…

fosil ::

40g se mi zdi nekoliko mal, sploh če gre za 64 bitne win7.
Tako je!

Vitamin-B ::

fosil je izjavil:

40g se mi zdi nekoliko mal, sploh če gre za 64 bitne win7.

Windows 7 Professional SLO/ANG 64 + Lenovo Enhanced Experience + 2 zahtevnejša programa (do 8 GB), ki potrebujeta nekaj časa za zagon

multimedija, internet, shranjevanje... pa bo na 500 GB disku.

zgleda, da bom moral poseči po 80 GB verziji

Vitamin-B ::

nadgradnja na SSD je do sedaj žal morala počakati
opazil sem da so se v slo pojavili novi mSATA SSDji:
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
kolikor sem bral po forumih, naj to sand force vodilo nebi bilo preveč zanesljivo. ima pa hitrosti neprimerno boljše od intela 310
bral sem še, da samsung že na veliko izdeluje mSATA3 SSDje PM830. Kdaj okvirno jih lahko pričakujem v prosti proaji v slo? za take stvari res nimam občutka :/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere specifikacije pokažejo hitrost prenosnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
6592 (506) d4vid
»

Inštalacija Win na prenosniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
453852 (2919) Mare2
»

Kateri ultrabook? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6720251 (14922) noob96
»

SSHD - 2,5'' hibridni trdi disk za prenosnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
449157 (8261) seba-beba
»

Hibridni disk za prenosnik: dobre in slabe izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
609131 (8368) hojnikb

Več podobnih tem