» »

Macbook Pro ali navaden prenosni računalnik

Macbook Pro ali navaden prenosni računalnik

«
1
2

evl81xadlez ::

Torej, ne morem se odločiti kaj od tega bi vzel..ali je to macbook pro(os x) ali prenosni računalnik z windowsi...
Uporabljal bi ga za filme, glasbo..DJ(serato scratch live, ableton)...
iger ne igram veliko, tako da glede OS-a ne bo problem..če pa bo pa lahko namestim na maca tudi windowse...

sam sem bolj za macbook pro saj je prednost da je ''zaščiten'' ..in pa všeč mi je ..:D anyways..edino kar me loči za enkrat od njega je cena..
ali je opravičeno 2x (oz. več) višja cena ali ne? In pa kaj mi predlagate vi?

Hvala za odgovore!
lp. evl :D

Phoebus ::

Od primerljivih vsekakor ni dvakrat dražji (poglej kako je zgrajen).
Bi ti pa vseeno glede na opisano predlagal, da ostaneš na Win :)

RejZoR ::

Maci so brezvezni od strojne opreme dalje. Lahko so dobro izdelani in iz prestižnih materialov, ampak iz softwarskega stališča pa boš na Polknih verjetno bolje prišel čez. Tud se da dobit HP-je, Compaq-e in ostale v alu ohišju, z osvetljenimi tipkovnicami in podobno. Za niti ne tko grozno visoke zneske...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Nisi povedal koliko denarja. Lahko pa kupiš 13,3 inčni macbook air. Sploh ne veš da ga nosiš s seboj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

deadbeef ::

Jaz ti priporočam kakšnega Lenovo ThinkPad-a.

jazbec ::

poglej serijo hp probook

Gregor P ::

Ko kupuješ Apple produkte se moraš zavedati, da gre za malo večji paket vse skupaj, obenem pa, da si praktično omejen samo na "Applov svet". Kakorkoli že, če se podaš v ta svet, ti denar ne sme biti problem; namreč sam nakup Applovega produkta je zgolj nek osnoven nujen strošek, potem pa pride še vse ostalo kot kupovanje kompatibilnih produktov, programskih rešitev ter storitev itd. (razen, če si že z osnovnim zadovoljen). Včasih je bil tudi problem ker Slovenija ni bila uradno na njihovem zemljevidu, ampak kot razumem dandanes to ne bi smela več biti težava.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

evl81xadlez ::

aha..no gledal sem tudi hp probook verzijo..samo hp se mi je malo zameril...drugače če bi vzel macbook pro bi vzel 15 inchov(vzel bi ga v Avstriji/Nemčiji) ...

za navaden prenosnik bi odštel 1000 (lahko tudi +200 €) ...za macbooka bi seveda odštel več..:)
Gregor P: ravno to me skrbi saj apple dejansko omejuje uporabnike z svojim OS...in ker nekatere stvari niso kompatibilne z mac os...

klinker ::

Tipicni odgovori nevednezev, oz. haterckov.
Ce se profi ukvarjas z glasbo drugo razen meka niti ne glej, resno. Noben win laptop ni tako dober za ta namen. Windows je opcija ja, ampak obvezno dual boot z enimi oskubljenimi windowsi samo za muziko, drugimi pa za pobiranje smeti po spletu ipd. Obvezno glej tudi da ima prenosnik vsaj i5 s cim visjo frekvenco, 8gb rama in 7200rpm disk, se raje SSD.
Btw, ce se odlocis za meka uporabljaj za produkcijo Logic, Live pa kvecjem za rolat.

evl81xadlez ::

klinker: hehe sem tut js pomislil že, da je precej apple haterjev na slotechu..no brez zamere ;)
+ pozabil sem še vprašat, kako je z autodeskom..autocadom na MBP? ..
lp. evl.

mr1two ::

Nevem, če je tolko apple haterjev kot je -ne ravno apple loverjev...
Apl je kul, ampak to tudi plačaš. Definitivno pa tisti denar gre nekam(stil, kvaliteta materialov...), tko da tudi to enim nekaj šteje.
Kokr vidim, vsi ki se ukvarjajo z glasbo in če uporabljajo kakšen notebook ali kaj takega je vedno apple gor na odru(al pa sem jaz samo te opazil...), tako da verjetno je kaj na tem.
LP

frudi ::

Definitivno pa tisti denar gre nekam(stil, kvaliteta materialov...), tko da tudi to enim nekaj šteje.

Tisti denar gre v marže, v nič druga. Od kod mislite da Applu $76 miljARD rezerv (no, sedaj verjetno že več)?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

mr1two ::

Poglej si malo, kako imajo narejene prenosnike, ohišja. Dizajn? Že samo kako je narejen polnilni konektor... To so pač reči, ki bi jih rad videl pri drugih, takšne malenkosti, ki dodajo dobremu izdelku tisto piko na i, da postane odličen.
In itak da gre v marže...Če lahko ASUS naredi prenosnik, ki je "isti", s skoraj boljšo strojno opremo, isti materiali...za 200usd manj, potem veš, da si vzamejo konkretno več- macbook air VS ASUS ZENBOOK.

Je pa tu še ena resnica: macbook aira si lahko kupil že leta 2008. Dokler je konkurenca prišla do podobnih izdelkov, se je pretočilo kar nekaj vode...tako da plačaš na nek način tudi "ekskluzivo".

Kaj bi jaz recimo izbral izmed obeh? Asusa- zakaj? Ker dobim za svoj denar več.
Ima pa tudi apple neki(sicer ni nujno, da mi je to všeč, ampak ima pa...ta "apple lifestile"- tudi to se plača in ne, tega ne rabim)

frudi ::

Sej ne pravim, da Appli niso kvalitetni ali da nimajo nekaterih super rešitev. Opozarjam samo, da je narobe sklepati, da 'če stane toliko in toliko € več, so ti € že šli v nekaj koristnega'.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

mr1two ::

Definitivno pa tisti denar gre nekam(stil, kvaliteta materialov...), tko da tudi to enim nekaj šteje.

IceIceBaby ::

Tisti denar gre v marže, v nič druga. Od kod mislite da Applu $76 miljARD rezerv (no, sedaj verjetno že več)?


Marže so visoke zaradi optimizacije poslovanja. So ogromni buyerji delov za svoje naprave, ker imajo majhno število modelov. Posledično dobijo precej nižje cene kot konkurenca. Druga stvar je prodaja preko svojih kanalov. Konkurenca praktično vse prodaja preko posrednikov, kar jim zbija marže.

In itak da gre v marže...Če lahko ASUS naredi prenosnik, ki je "isti", s skoraj boljšo strojno opremo, isti materiali...za 200usd manj, potem veš, da si vzamejo konkretno več- macbook air VS ASUS ZENBOOK.


200 usd manj? Lets see.

mr1two ::

For what it is, it's aggressively priced. Now it's true, we were all expecting Ultrabooks to ring in at less than $1,000 -- ? la the Aspire S3 -- but considering the entry-level UX31 has better specs than the base MacBook Air and undercuts it by two hundred dollars, it's a pretty sweet deal. Allow us to explain: both laptops have a 1.7GHz Core i5 processor, 4GB of RAM and 128GB of solid-state storage, though the UX31 packs a SATA III drive, in particular. The Air's 1440 x 900 display is lower-res, but then again, it's also indisputably gorgeous.

engadget

IceIceBaby ::

Nice. Sem imel v glavi, da je 11" model 1100 usd. Bo treba sprobat.

mikic007 ::

Saj clovek ni omenjal ultralahkih prenosnikov, tako da se verjetno pricakuje primerjava med macbookprojem* in kaksnim prenosnikom podobnih specifikacij z win in cenejsi (ker je pac pripravljen dati nekaj za izgled).

Thinkpad T520 s ssd bi recimo ustrezal temu (Nemcija ok. 1800€). S tem, da moja izkusnja kaze, da je Slovencu tezko kupiti pri applu kaj druga, kot tiste osnovne modele, ki jih imajo (ne glede na to, da oglasujejo custom...).

*edit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mikic007 ()

Gregor P ::

Včasih je bilo tudi pri nas težko kupit tistega Lenova oz. takrat še IBM-a, ki si si ga želel; si bil omejen zgolj na tiste modele, ki so jih pač imeli naši prodajalci/uvozniki ... pa so bili ljudje pripravljeni za te prenosnike plačati tudi po 3000 evrov in več:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

xerror ::

Gregor P je izjavil:

Ko kupuješ Apple produkte se moraš zavedati, da gre za malo večji paket vse skupaj, obenem pa, da si praktično omejen samo na "Applov svet". Kakorkoli že, če se podaš v ta svet, ti denar ne sme biti problem; namreč sam nakup Applovega produkta je zgolj nek osnoven nujen strošek, potem pa pride še vse ostalo kot kupovanje kompatibilnih produktov, programskih rešitev ter storitev itd. (razen, če si že z osnovnim zadovoljen). Včasih je bil tudi problem ker Slovenija ni bila uradno na njihovem zemljevidu, ampak kot razumem dandanes to ne bi smela več biti težava.


Kupovanje kompaktibilnih produktov.... Kaj pri Windowsih ti pa ni potrebno kupovati? Dobiš zraven ves software, ki ga potrebuješ? Software, ki ga jaz uporabljam je potrebno kupiti tudi, če si na windowsih, tako da ti predstavlja isti strošek ne glede na os.
Drugače pa za resno delo z audio produkcijo se splača mac, če delaš samo za hobi je pa vseeno, če si na windowsih.

Zvezdica27 ::

ah dajte no.

Najprej si izberi programe, nato platformo. Govoriti, da na win ni resnih programov za kakršnokoli delo je bedaarija in bi bilo treba avtorju take izjave ne vem, dati milo za usta umiti. Za muziko takisto. Če bi bi vedeli kaj vse je bilo posneto in celo obdelano na jebenih win xp v domačih amaterskih studiih...

Cena, programi. Build quality- Nato strojna oprema. Dandanes že težko kupiš slab stroj, glej samo da ima usb 3.0 če boš kupoval običen PC.

zz

Gregor P ::

xerror je izjavil:

Kupovanje kompaktibilnih produktov.... Kaj pri Windowsih ti pa ni potrebno kupovati?
Kje točno sem že omenil windowse?!?8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

klinker ::

Zvezdica27 je izjavil:

ah dajte no.

Najprej si izberi programe, nato platformo. Govoriti, da na win ni resnih programov za kakršnokoli delo je bedaarija in bi bilo treba avtorju take izjave ne vem, dati milo za usta umiti. Za muziko takisto. Če bi bi vedeli kaj vse je bilo posneto in celo obdelano na jebenih win xp v domačih amaterskih studiih...

Cena, programi. Build quality- Nato strojna oprema. Dandanes že težko kupiš slab stroj, glej samo da ima usb 3.0 če boš kupoval običen PC.

zz


No jst se ukvarjam s glasbo in ze nekaj let skusam ne kupit meka ker se mi pac ne dajajo blazne vsote za hardware ce to ni audio naprava in od kar sem si hackica ustimal imam samo vedno vec razlogov za nakup MacBooka, tako da Air bo v kratkem na moji konzolci.
Se pa strinjam da ce je to bolj amaterske narave ni nobene nuje po meku in da ponovim se en krat...ce se odlocis za win prenosnik obvezno dual boot in ene winse oskubit nepotrbnega smetja ker je boost kar opazen. Sprobano z Live in Cubase 5...v povprecju sem normalno fural ene 5 do 7 trackov vec preden je zacelo vse stekat kot na ne oskubljenih winsih.

evl81xadlez ::

zvezdica27 najprej preber vse poste(podrobno, ker drugače ti vidim da ne gre ravno najbolje povezovat VSEH postov..) in šele nato komentiraj! Hvala...
Drugače pa zaenkrat je res bol amaterska raba..sploh pri produciranju precej začetniška.
No seveda tudi MBP izgleda awesome(apple haters gonna hate)..Pri applu mi je to všeč, da naredijo nek izdelek v nulo dodelan, in ne nek polizdelek(okej so tut napake, ampak če jih primerjaš z ostalimi jih teoretično ni)

lp. evl :D

mikic007 ::

Pol si ze itak odlocen in ti ne bo zal. Koliko pa si pripravljen odsteti, ce ni skrivnost? Ker maci so med 1150 in 2000+, enako drugi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mikic007 ()

bdoxx ::

torej dandanes nemoreš bit uspešen prducent/DJ če nimaš MECA?

mr1two ::

Po mojem, da si lahko. Ampak raje vzamejo japke:). Cant blame them though... Lepše zgleda na odru kot kak drug prenosnik:)- poleg tega, da je uporaben kot orodje je hkrati tudi malo "modni pripomoček".

todman74 ::

Tale tema je čist po nepotrebnem odprta.....avtor se je že v naprej odločil, kaj bi rad slišal, vsi ostali, ki so navedli kontra argumente, so pa apple haterji....kup Macbook-a pač, če so ti to "življenske sanje".

JesusChrist ::

todman74 je izjavil:

Tale tema je čist po nepotrebnem odprta.....avtor se je že v naprej odločil, kaj bi rad slišal, vsi ostali, ki so navedli kontra argumente, so pa apple haterji....kup Macbook-a pač, če so ti to "življenske sanje".


I agree.

Kar pa se tiče HP probookov ... bolje da vsi novejši hp prenosniki z ceno pod jurja pa pol dobijo prefix failbook. Pokvarljiva pečica z ekranom in tipkovnico.
Med navadnimi prenosniki bi ti priporočil sony-je, ampak je glede na ceno jabuk bolša izbira.
Kar pa se tiče Macbookov - primerna cena bi bila če bi US ceno pretvorili v evre in ne da le zamenjajo USD z €...
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

nayreth ::

eh, kje pa samo menjajo $ z €?
al si še en od tistih, ki ne vejo da majo ameriške spletne trgovine vse cene brez davkov?

xerror ::

mr1two je izjavil:

Po mojem, da si lahko. Ampak raje vzamejo japke:). Cant blame them though... Lepše zgleda na odru kot kak drug prenosnik:)- poleg tega, da je uporaben kot orodje je hkrati tudi malo "modni pripomoček".


Jabka vzamemo, ker je bolj stabilen :) Vsaj jaz sem zaradi tega presedlal na maca, pa na windowsih sem imel en kup komplikacij s strojno audio opremo, na macu pa je samo plug & play in mi dela vse :) Po odru pa skačem s kitaro ne z macom, tako da me izgled ne moti, pa če se greš neko resno delo, potem tudi ne uporabljaš macbooka, razen na terenu, ampak kar mac proja 8-)

Buddah ::

Sicer nisem prebral celotne teme, ampak sem opazil da si že v startu omenil, da se ukvarjaš z glasbo. Tudi sam delujem na tem področju in ti zaradi stabilnosti svetujem macbooka! Prav tako, boš lahko uporabljal Logic, kar ti bo sčasoma prišlo kar prav!
Sem bil tudi sam v podobni dilem 2 leti nazaj in sem se takrat odločil za rabljenega macbook pro-ja, pa mi definitivno ni žal za ta nakup!

evl81xadlez ::

hmm..nekateri ste me narobe razumeli. Ne da sem odločen za nakup Macbook Proja, ampak preprosto je najbolj zanesljiv.
Tako da če imate kakšne predlog za druge prenosnike predlagajte. Nisem nek apple fanboy ampak meni je važna zanesljivost in pa da bo dosti časa deloval preden crkne.

sem se pa odločil, da bom comp kupil spomladi, ko grem v Nemčijo.
lp. evl

Gregor P ::

Dejansko je v tvojem primeru najbolj pomemben "točen" seznam programov (+ dodatne strojne opreme), ki jih misliš uporabljati za profesionalno rabo in na podlagi tega ti forumaši šele lahko svetujejo:8)

Obenem pa seveda, da se tudi obrneš na uradno podporo razvijalcev te programske opreme, kjer ti lahko morda svetujejo, kateri OS se najbolj obnese ipd.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Invictus ::

Samo toliko ...

Tudi na Windowsih je potrebno kupiti programsko opreme, ki glej, dela samo na Windowsih.

Razen seveda če je bila le ta "sposojena" iz interneta ...

Ko sešteješ vse skupaj (hardware + software), ni baš neke velike razlike. Pa naj bo dober Windows laptop ali pa Applov.

Če imaš pa za hobi ... ti pa žena pove koliko lahko zapraviš :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

klinker ::

todman74 je izjavil:

Tale tema je čist po nepotrebnem odprta.....avtor se je že v naprej odločil, kaj bi rad slišal, vsi ostali, ki so navedli kontra argumente, so pa apple haterji....kup Macbook-a pač, če so ti to "življenske sanje".


Dokler ne dajo konkretnega razloga zakaj je nek produkt bolsi od nekega drugega za nek namen so bilo kaj haterji, ne glede al je to Apple al nekaj tretjega.

xerror je izjavil:

mr1two je izjavil:

Po mojem, da si lahko. Ampak raje vzamejo japke:). Cant blame them though... Lepše zgleda na odru kot kak drug prenosnik:)- poleg tega, da je uporaben kot orodje je hkrati tudi malo "modni pripomoček".


Jabka vzamemo, ker je bolj stabilen :) Vsaj jaz sem zaradi tega presedlal na maca, pa na windowsih sem imel en kup komplikacij s strojno audio opremo, na macu pa je samo plug & play in mi dela vse :) Po odru pa skačem s kitaro ne z macom, tako da me izgled ne moti, pa če se greš neko resno delo, potem tudi ne uporabljaš macbooka, razen na terenu, ampak kar mac proja 8-)



Tocno tako.

GregorP. Prakticno vecina profi softwareja imas tako za meka kot windows in cene so enake, plus da na meku imas za glasbo Logic ki je super zadeva, je pa tudi Cubase zelo dober ce se odloci za win platformo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

todman74 ::

klinker je izjavil:

todman74 je izjavil:

Tale tema je čist po nepotrebnem odprta.....avtor se je že v naprej odločil, kaj bi rad slišal, vsi ostali, ki so navedli kontra argumente, so pa apple haterji....kup Macbook-a pač, če so ti to "življenske sanje".


Dokler ne dajo konkretnega razloga zakaj je nek produkt bolsi od nekega drugega za nek namen so bilo kaj haterji, ne glede al je to Apple al nekaj tretjega.


Pred tvojim prvim prispevkom v tej temi, je bilo kar nekaj konkretnih predlogov, s strani uporabnikov foruma, ampak ker ni noben pretirano hvalil Appla, si jih "označil" za nevedneže in hater-je.....mogoče pa si samo ti prevelik oboževalec "jabolka" in argumente "proti" namerno spregledaš...

evl81xadlez ::

Glede na to kaj bom uporabljal?
software:
serato scratch live
reason/ableton
autodesk inventor(working properly? )
..itd.

xerror ::

Windows, zaradi autocada, razen, če boš na macbooku poganjal še windowse ali pa parallels desktop

klinker ::

todman74 je izjavil:

klinker je izjavil:

todman74 je izjavil:

Tale tema je čist po nepotrebnem odprta.....avtor se je že v naprej odločil, kaj bi rad slišal, vsi ostali, ki so navedli kontra argumente, so pa apple haterji....kup Macbook-a pač, če so ti to "življenske sanje".


Dokler ne dajo konkretnega razloga zakaj je nek produkt bolsi od nekega drugega za nek namen so bilo kaj haterji, ne glede al je to Apple al nekaj tretjega.


Pred tvojim prvim prispevkom v tej temi, je bilo kar nekaj konkretnih predlogov, s strani uporabnikov foruma, ampak ker ni noben pretirano hvalil Appla, si jih "označil" za nevedneže in hater-je.....mogoče pa si samo ti prevelik oboževalec "jabolka" in argumente "proti" namerno spregledaš...


No citiraj mi po tvoje konkretne predloge.
Pa nekdo ki nikoli ni poskusu nekega produkta, vsaj ne konkretno delat z njim, ga tudi ne more hvalit, se ti ne zdi? Osebno sem sprobal in to zelo dobro marsikatero tehnicno igracko tako od Apple kot prakticno vseh ostalih vecjih proizvajalcev in zal nic ne dela res tako dobro kot Appleove zadeve, pa verjemi mi...ze lep cas se izogibam nakupu cega od njih, ker je vse kar drago in to da hudo izgleda meni ne pomeni prav nic ker mi je glavno samo to da neka stvar deluje kot mora in konec, zato tudi nimam iMaca ampak iHacka, nimam niti iPhonea ampak Galaxyja in tudi se nimam MacBooka ampak HPja.
In ves kaj ti lahko recem po vseh teh letih izbiranja alternativ? Apple it is ce hoces stvar ki dela in se nimas casa, oz zelje pretirano ukvarjat z neko stvarjo da jo nardis popolnoma delujoco kot sam zelis. Ce pa si hardware geek in stalno pimpa svoje gadgete pa z Apple-om nimas kaj delat vsekakor. Prav zato po moje na tem forumu vecina ne mara Mecov itd, ker enostavno so prevec zaprti in narejeni za jih uporabljat, ne pa se igrackat z njimi, tu pa je vecina strukotov ki jim je tovrstno igrackajne uzitek, zato tudi razumem ce nekomu ki ve kaj hoce ne bo mek vsec, sklincal bom pa vsak komentar kontra, ki nima nobene teze in konkretnega razloga, popljuval pa une debile ki kaj vec od "gnilo jabolko" ne znajo natipkat.
No ti bom zaupal se par osebnih iskusenj...
Ko se je zacelo rolat, takrat na Final Scratch sem se odlocu za nakup malo boljsega prenosnika za delanje in mixanje glasbe. Ceprav so mi vsi svetovali MacBook proja ki je takrat stal 1,600€, sem se odlocu za po specifikacijah malo "boljsega" HPja ki je stal nekaj manj od 1200€. Mel je C2D 2,8Ghz napram 2,4Ghz v Macu, oba 4GB rama, 320GB 5400rpm diska napram 160GB v Macu in super zaslon s 1680x1050, napram 1440x900 na Mecu. Se pravi napram MecBooku kar solidnejsa zadeva, tudi glavni del ohisja v notranjosti je bil iz magnezija tako da konstrukcija tudi kvalitetna.
No, vse dokler si frend ni kupu za 900€ navadnega belega MacBooka 2Ghz, 120GB diska in 2GB rama, sem recimo da bil zadovoljen, ceprav sem mel par problemov z zunanjimi midi controllerji in ene par zvocnimi pa tako v FinalScratchu kot v TraktorScratcu sem mel problem da mi je med loadanjem komada na trenutke stekal drugi komad ki pa se je predvajal. No prve tezave z zunanjimi napravami sem resu tako da sem naredu dual boot in konkretno oklestu winse nepotrebnega sranja, ter se par triki katere sem zbrskal po spletu in tudi stekanje se je precej zmanjsalo, sem ga pa eliminiral z nakupom 7200rpm diskom. Da se vrnemo precej manj zmogljivem macbooku od frenda...nikoli imel enega problema s kako zunanjo napravo, pa jih imamo skupaj kar nekaj...tako v FinalScratcu kot v Traktor Scratchu enega samega stekanja al bilo kaj podobnega, deluje u nulo s 160GB 5400rpm diskom...najbolj sem pa bil razocaran nad mojim ko sem vidu oz. poslusal njegov projekt s 22imi tracki, ene 7 audio ostalo virtualni instrumenti, ko pa z mojim v povprecju pri 17ih trackih nisem vec mogu normalno poslusat komada brez da bi ga exportal ker je vse skupaj ze tolko stekalo. Da ne omenim kako je moj bil glasen in ze kar segret, njegov pa normalno topel, ampak prakticno neslisen. O noro dobrem trackadu na macbookih sploh ne bom niti zacel, pa to da samo odpres zaslon in prakticno ze instantno delas na njem niti, pa to da sem jst lahko fural na bateriji projekt max urco, on pa 4ure brez panike. Edino kar so meli tej beli MacBooki v pizdi je bil zaslon. Skratka bil sem razocaran nad mojim za une case kar hudim prenosnikom, zal.
Se glede iPhone-a ki ga tu vecina tako hejta. Ker pac za telefon ne dam nikoli vec kot 50€, ker je pac fakin telefon sem mel opcijo na vezavo GalaxyAce 1€ ali iPhone 120€ ( ce se ne motim). Seveda sem vzel Galaxyja ker pac, its just a phone in vec kot to ne rabim. Seveda Android dela z en kurac...gladkost delovanja na psu, vsaj 1x dnevno sem ga mogu restartat ker ni vec sel nikamor po pol dneva uporabe, vsaj 3x na teden se mi je kaka aplikacija sesula (galery najpogosteje, ko je sploh delal), camera ni vredna pol mesnega bureka, pa se internega placa nima prakticno nic! No seveda ker nisem bil tako zadovoljen je padu modan rom, 16GB kartica in je precej boljse, ampak se vedno...ko se zacnem igrackat s frendovim iPhone-om mi je zal da nisem dal unih usivih 120€ takrat za iPhone ker stvar dela u nulo in total smooth, pa se sesut sem ga poskusu z blaznim predrkavanjem po njem in mi ni uspelo. Ok res...primerjam povprecnega Samsunga z high end fonom. Bla klapa pri meni nek vecer...dva imata iPhone-a, jst Ace-a s CyanogenMod, eden s GalaxyS 1 s Miui romom in se eden Galaxy S2. No eden od teh frendov je konkreten Apple hatercek in se je razvila neka debata o temu kako je iPhone en precenjen shit, itd. No sem predlagal da vsi zacnemo na max predrkavat po telefonih da vidimo ce se bo kak sesu. V roku 15 minut smo vsi z Androidi ostali na suhem (S2 prvi) in mogli restartat svoje telefone, oz. pocakat da pridejo k sebi, oba iPhone-a seveda delovala brez problema. Btw...GalaxyS 1 z Miui romom v delovanju pelje scat S2ko za hec ;) Z iPad vs GalaxyTab bla podobna pesem.
Pa verjemi da ti lahko se dosti podobnih tu napisem, samo pol bolje da kar cel clanek sestavim kar pa lahko pozabis ker se mi ne da.

Se nekaj malega glede programske opreme na macu...

Autodesk
Adobe
Office
Ableton Live
Cubase
igre

...za se vec mate google.

Skratka...nisem Apple lover, sem samo dojel zakaj dejansko grejo kot vroce zemljice in zakaj jih za dolocene namene nekateri zelo priporocajo. Niso perfekti, s pa za sedaj na vseh podrocjih pred konkurenco, pa ceprav v specifikacijah lih ne zgleda tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

todman74 ::

Človek si se razpisal, zgleda kot da ti je kdo na "žulj" stopil.... če imaš ti najboljše izkušnje z Apllom, še ne pomen, da je najboljši in če kdo drug predlaga "alternativo", ni nujno hater.

Mene osebno "jabolčni" izdelki ne privlačijo....kot prvo cena, pa njihov "zaprt" sistem, pa spet denarci za nakup aplikacij, programov.....sem pač človek, ki se zadovolji z malo slabšim delovanjem, za dosti manj cekinov. Eni so pa pač drugačni in če imajo preveč denarja, oziroma če res rabijo....zakaj pa ne.

In kaj za vraga delate s telefoni? Men Nokia 5800 deluje gladko in nikoli ne zašteka, za kakšno hujše matranje je pa "desktop".

Meizu ::

Berem zdaj malce tole temo in moram napisat sledeče:

Te vaše fore s stabilnostjo Appla in nestabilnostjo winsov so že bedne. Meni se ni win7 še niti enkrat sesul, prav tako s strojno opremo nimam nobenih problemov. Kaj vi delate, da si ne znate enih gonilnikov namestit na winse pa mi ni jasno. Pač ostanite pri kitari, pa bo.

Edit: Prav tako mi je bedna oznaka, "Applov laptop", pa "navaden laptop". Zveni, kot da je Applov laptop edini pravi laptop, ostalo je pa pile of crap.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

mikic007 ::

@klinker

Sori, ampak ce si pri istem paketu vzel raje Ace za 1€ kot da das 120€ vec, pa si ga res mimo usekal (Ace-a si tako za ok. 400€ preplacal). Jaz imam Ace, ampak bi ta razlika znasala 500€ (ce ga ne bi dobil zastonj, brez vezave), kar pa je ze za razmislit. In o Acu, verjamem, da ga lahko zje*es, ampak jaz ga se nisem, kot tudi seveda ne Iphona (s katerim pa sem imel zadnje case nekaj tezav, ki sem jih s tezavo reseval prav zaradi zaprtega sistema).

Apple je super, ampak za razliko prepozna kakih 10% vseh uporabnikov, za druge pa je cisto vseeno. In od tu pride debata, zakaj se ne splaca kupit meka. Ko in ce sploh kdaj, pa bom potreboval nekaj zanesljivega, brez da imam cas za hece, pa bom v trenutku kupil tisti Applov proizvod, ki bo najbolj ustrezal naravi dela, ne glede na ceno. Do takrat pa vztrajam pri tem, da je bolje dati manj, hkrati pa dobim sistem, ki mi omogoca vse.

Zvezdica27 ::

človečku zgoraj: ne da se mi brati vseh komantarjev.

Povedal sem svoje mnenje, hvala in adijo.

lupčka.

zz

Blinder ::

jabuk je dobr če hočeš naredit vtis nad kurami
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

klinker ::

todman74 je izjavil:

Človek si se razpisal, zgleda kot da ti je kdo na "žulj" stopil.... če imaš ti najboljše izkušnje z Apllom, še ne pomen, da je najboljši in če kdo drug predlaga "alternativo", ni nujno hater.

Mene osebno "jabolčni" izdelki ne privlačijo....kot prvo cena, pa njihov "zaprt" sistem, pa spet denarci za nakup aplikacij, programov.....sem pač človek, ki se zadovolji z malo slabšim delovanjem, za dosti manj cekinov. Eni so pa pač drugačni in če imajo preveč denarja, oziroma če res rabijo....zakaj pa ne.

In kaj za vraga delate s telefoni? Men Nokia 5800 deluje gladko in nikoli ne zašteka, za kakšno hujše matranje je pa "desktop".


Pac malo so ze bedni doloceni modeli ki pljuvajo po necem kar se vidli niso, kaj sele uporabljali v resne namene in tega je tu gor ze prevec. Razpisal sem se pa zato ker nismo vsi Apple loverji in hvalimo njihove produkte zaradi fakin jabuka ampak zato ker stvar dela. Zdaj, ce si ga kdo kupi zato da se z njim hvalisa naj, njegov problem...tudi bmw-je, audije in mecke si folk kupuje zato da se kaze okoli pa jih noben ne zmerja s primitivci, ipd.
Glede denarcev za nakup appsov pa...a za win so zastonj al kaj? Winsi so tudi zelo odprt sistem ne. Pa nisem reku da si kdo mora kupit meka, sej si ga niti jst se nisem...ampak sem samo izpostavu dejstvo da ce nekdo ze kupuje nek drag laptop, sploh za glasbo, je pac mek to to ker dela res dobro na tem podrocju in sem tudi napisal tocno zakaj in kake so razlike med win in osx na tem podrocju.
Telefone pa uporabljamo valda...sam sicer niti ne tako intenzivno razen za maile, dropbox, malo surfanja, navigacija, pa se kaka malenkost. Zato tudi nisem sel po iPhonea, ampak vzel nekaj srednjega, GalaxyAce. Sej to da malo posteka me niti ne moti, popizdim pa ko odprem galerijo in rabi celo vecnost da kaj pokaze, vcasih celo niti nic ne pokaze in moram se 1x zagnat. No sej...po enem tednu geekanja sem ga kolko tolko porihtal in dela zadovoljivo, ampak ni to to. In na S1 ter S2 situacija ni dosti boljsa pa sta oba ohoho zmoglivejsa fona. Ze prvi iPhone jih po delovanju pelje scat pa je manj zmogljiv od mojega Ace-a. No sej tudi nekateri drugi lastniki Android fonov tu na forumu lepo priznajo da je memory management v pizdi na Androidu.


Meizu je izjavil:

Berem zdaj malce tole temo in moram napisat sledeče:

Te vaše fore s stabilnostjo Appla in nestabilnostjo winsov so že bedne. Meni se ni win7 še niti enkrat sesul, prav tako s strojno opremo nimam nobenih problemov. Kaj vi delate, da si ne znate enih gonilnikov namestit na winse pa mi ni jasno. Pač ostanite pri kitari, pa bo.

Edit: Prav tako mi je bedna oznaka, "Applov laptop", pa "navaden laptop". Zveni, kot da je Applov laptop edini pravi laptop, ostalo je pa pile of crap.


A sem kje napisal da se winsi sesuvajo? Win7 je bog i batina med njihovimi produkti in meni sicer super sistem, edini s katerim se nisem dozivel enega blue screena, pa ga od RC1 uporabljam z veseljem. Z navadno strojno opremo nimam niti jst enega problema, ampak se zgodba malo spremeni ko mas gor za priklopit ene par konkretnih audio naprav tipa zunanjo zvocno, par midi controlerjev, ipd. Sej ne recem, sem si vedno zrihtal da je pol vse delalo, ampak so jajca to da se moram jebat za usposobit zadevo, namesto da vklopim in dela. Sej naceloma MS tukaj tudi nima kake velike krivde ker driverje niti ne pisejo oni, samo mene to kdo te driverje pise ne zanima, ampak samo to da stvar dela na zadevi katero uporabljam. Pravtako ne razumem zakaj tak boost in dosti manj problemov z driverji ko ga lepo oklestis. Pac na mojem hackicu nisem mel enega problema, pa je zadeva shekana ter prepachana ajoj. Sem ga tudi probal oklestit da vidim ce bom tudi tu pridobil kaj na boostu pa ni blo razlike ama nic.


mikic007 je izjavil:

@klinker

Sori, ampak ce si pri istem paketu vzel raje Ace za 1€ kot da das 120€ vec, pa si ga res mimo usekal (Ace-a si tako za ok. 400€ preplacal). Jaz imam Ace, ampak bi ta razlika znasala 500€ (ce ga ne bi dobil zastonj, brez vezave), kar pa je ze za razmislit. In o Acu, verjamem, da ga lahko zje*es, ampak jaz ga se nisem, kot tudi seveda ne Iphona (s katerim pa sem imel zadnje case nekaj tezav, ki sem jih s tezavo reseval prav zaradi zaprtega sistema).

Apple je super, ampak za razliko prepozna kakih 10% vseh uporabnikov, za druge pa je cisto vseeno. In od tu pride debata, zakaj se ne splaca kupit meka. Ko in ce sploh kdaj, pa bom potreboval nekaj zanesljivega, brez da imam cas za hece, pa bom v trenutku kupil tisti Applov proizvod, ki bo najbolj ustrezal naravi dela, ne glede na ceno. Do takrat pa vztrajam pri tem, da je bolje dati manj, hkrati pa dobim sistem, ki mi omogoca vse.


Nisem nic preplacal brez skrbi. Dokler nisem vzel nekega paketa pri njih sem placeval ene 30% vec na mesec. Sem se pa nategnu ja ker nisem kar iPhone-a vzel, ampak za fon res ne dam nikoli vec kot 50€ in takrat se mi je Ace zdel dober nakup. Galaxy S1 je bil 90€, iPhone pa 120€ zato sem izbral Ace-a ki je razen dodatkov po performansu (ram, cpu) "malo" slabsi od S1. Kupu sem ga pa samo za to ker sem mel namen kupit GPS, pa sem raje fon z moznostnjo navigacije vzel, ce ne ne bi niti to vzel ampak kaj bolj simple. Pac za zdaj mi je Android out, WP7 kaze dobro, ampak ima se precej pomanjklivosti kot berem, bomo vidli ce bojo pri Google-u z IceCream kaj dodelali sistem da bo lepse in stabilnejse teku.
Btw...to je ze moj drugi Ace, prvega sem zgubu pa sem pol preko vez zrihtal se nega tudi za 1€. Sem pa na zacetku mislu da je mogoce fon kaj defekten, ampak ta drugi dela popolnoma identicno kot mi je prvi. Matram ga sploh ne kaj dosti, pa kot ze prej omenjeno Galery je obup, nadomestil z necim drugim, vcasih ga kar zmanjka in se noce nic zagnat, ampak to je res redko, ponavadi ce ga kaka 2-3 dni nic ne izklopim...tu in tam ko me je kdo klical se javit nisem mogu..."gumb" je zaznal moj dotik ampak ni opravu svoje funkcije. No sedaj imam gor neko verzijo Cyanogena in dela precej boljse, je pa upocasnitev s casom se vedno zelo opazna in sem se navadu ga zjutraj rebootat, tako da pol imam do vecera naceloma mir.

Blinder je izjavil:

jabuk je dobr če hočeš naredit vtis nad kurami


No...taki so tej komentarji ki jih izjavljajo debili ki nimajo nic pametnega za napisat, ker itak nimajo niti pojma o cemu sploh pisejo ampak ponavljajo kot kure razne podobne komentarje tipa "gnilo jabolko", ipd in zaradi takih sem se tukaj tudi tako razpisal upajoc da bodo mogoce vsaj prebrali razloge zakaj se Apple produkti prodajajo precej bolje od ostalih.
In ponavljam. Apple ni nikakor brez hib in dalec od perfektnosti, razumite pa da enim bolj odgovarja kot drugim, bodisi zaradi narave dela, al pa ker se bolje znajdejo v njihovem sistemu, tudi ker jim je samo vsec, al pa enostavno ker se ne mislijo ukvarjat s produktom in ga pimpat, ampak preprosto vklopit in uporabljat, tako da noben od vas nima pravice pljuvat po teh ljudeh zato ker so kupli nekaj od japka, ker jim preprosto odgovarja. Sploh pa ce si kaj od Apple-a niso nikoli lastili, kar za winse in ostalo pa mislim da smo vsi sli cez to in vemo prakticno vsi kaj in kako delujejo, tako da eni pac lahko primerjamo ker smo zadeve uporabljali nekaj let, ne pa dve minute.

Gregor P ::

klinker je izjavil:

Pac malo so ze bedni doloceni modeli ki pljuvajo po necem kar se vidli niso, kaj sele uporabljali v resne namene in tega je tu gor ze prevec.

Prideš na tehnični, torej tudi računalniški forum in ti dejansko verjameš v to, da smo tu v večini ljudje, ki Applove produkte nismo/ne uporabljali/mo?!?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

klinker ::

Gregor P je izjavil:

klinker je izjavil:

Pac malo so ze bedni doloceni modeli ki pljuvajo po necem kar se vidli niso, kaj sele uporabljali v resne namene in tega je tu gor ze prevec.

Prideš na tehnični, torej tudi računalniški forum in ti dejansko verjameš v to, da smo tu v večini ljudje, ki Applove produkte nismo/ne uporabljali/mo?!?8-O


Povdarek na "doloceni" :) in v te ti definitivno ne spadas ker si dal konkretne primere vendar malo zavajujoce. Omenjal si nakup dodatkov, softwareja, itd...ce izvzamemo nek Linux, kar se softwareja tice in se skoncentriramo na nek win in osx prenosnik, pri obeh je treba software kupit, pravtako za vsak laptop je treba dodatke kupit, je pa res da so za Apple malo drazji, ker so pac narjeni da se lepo zlijejo z njihovimi produkti in pa rabis tudi kakega vec kot pri konkurencnem prenosniku. Ampak ta nekdo ki rabi meka oz. osx za delo mu za svoje orodje ne bo tezko dat ta denar ker mu to rodje prinasa ta denar. Pravtako ne nekomu ki si je kupu meka samo zato ker mu je ql, saj ce si je kupu prenosnik za 1500+ € ker mu je ql ni vrag da nima teh nekaj dvajsetakov za nek dodatek, se ti ne zdi?
In ja. Verjamem da vecina jih ni, vsaj ne konkretno, ker se tocno vidi kdo klinca kvalitetno in kdo mlati prazno slamo. Ta boljsi softwareski tehnicari tu so pa itak vecina na nekem linuxu in jim taka zaprtost kot jo ima osx po vecini smrdi, hardware geeki pa pimpajo svoje kiste, kar z maci zal spet ne gre. Za take pac mek ni in prav je tako, ker ce ne, ne bi mogli uzivat v tem kar pocnejo, pa lahko ima mek neunicljivo ohisje iz karbona prevlecen z zlatom, mu baterija traja 3 dni in stane pol manj od tega kar majo oni, ne bo mek nikoli za take ljudi in ga nekomu s takimi preferencami ne bi nikoli priporocu. Ga bom pa vsakemu ki se noce sploh ukvarjat s sistemom, hoce pa kvalitetno plug&work orodje za svoje delo in mu bo na meku to orodje delovalo. Priporocu ga bom pa tudi takim, kateri imajo ful problemov z winsi, ker ne znajo surfat po spletu in klikajo na vse kar je mamljivega za kliknit. OSX je poleg linuxa za sedaj precej bolj odporen na take smeti ki se valjajo po spletu, samo spet Linux trenutno se ni tako user frendly kot sta pa win ter osx. Sminkerje pa tudi sam ignoriram zal, ker itak niti ne vejo za kaj bi radi meka, razen zato ker je ql.

Gregor P ::

LOL 1.500,- za prenosnik (za "profi ukvarjanje z glasbo") ... in to je izpostavljeno kot neka huda cifra; ko smo se mi ukvarjali s t.i. "audio produkcijo", je samo zvočna kartica stala nekaj tisoč evrov, potem je bila pa tu še cena programske opreme:D ... niti nočeš vedeti na katerih OS-ih je to teklo8-) ... mislim, če si resnično hotel, da ti ni preveč štekalo:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple predstavil lep venček novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
6127071 (23029) SkipEU
»

Razlika med uporabniki macov in PC-jev obstoji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9120975 (16537) techfreak :)
»

iOS 4 je prispel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11531293 (28273) PrimozR

Več podobnih tem