» »

Carina pri dostavi POPRAVLJENE tehnologije

Carina pri dostavi POPRAVLJENE tehnologije

mark03 ::

Živjo! Naročiti mislim tablični računalnik iz Kitajske. V primeru napak v času garencije ga moram torej posalti nazaj na Kitajsko, da ga tam popravijo in nato pošljejo nazaj v Slovenijo.

Zanima me, ali moram pri prejetju popravljene rabljene tehnološke robe spet plačati 20% davek?
(dostava je zastonj, carine pa za računalnike itak ni, če prav razumem)


Poleg tega pa me zanima še, če morda kdo ve, kakšen je najcenejši način za pošiljanje računalnika iz Slovenije na Kitajsko?


Hvala vnaprej ;)

St235 ::

Pri pošiljanju artikla na popravilo govorimo o začasnem izvozu in ni potrebno ponovno plačat carinskih dajatev.

turkx90 ::

S kje pa bos to naročil?

In ima to CE oznako?

Dr_M ::

To tudi mene zanima, ce ima CE.
Na garancijo pa jaz nebi racunal, ker postnina na kitajsko stane verjetno precejsen delez cene tablice. In vprasanje, ce bi jo sploh se kdaj nazaj dobil :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mark03 ::

Naročiti mislim Herotab S1
Ne vem, če ima oznako CE, sem jim poslal mail in jih vprašal.

Kakšen pa je pomen te oznake? Če je ni, tablice ne spustijo čez carino?

turkx90 ::

Dvomim, da bo to slo čez mejo.

Ja, če ni CE, naj bi ti zavrnili.

UNIVERZUM ::

Vsi kitajski izdelki imajo dandanes CE. Samo da je v enem pri to oznaka da ustrezajo evropskim standardom drugo pa china export ali china electronics. Oznake so si zelooo podobne in samo nekdo ki dela s tem na dnevni bazi bi lahko opazil razliko.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

St235 ::

UNIVERZUM je izjavil:

Vsi kitajski izdelki imajo dandanes CE. Samo da je v enem pri to oznaka da ustrezajo evropskim standardom drugo pa china export ali china electronics. Oznake so si zelooo podobne in samo nekdo ki dela s tem na dnevni bazi bi lahko opazil razliko.


Carinik?

ThinkPad ::

 CE vs. China Export

CE vs. China Export

WarpedGone ::

Wot?
Čajnizarji plagiatizirajo še uradne meddnarodno veljavne oznake?
Zbogom in hvala za vse ribe

UNIVERZUM ::

@Lakotnik možno, vendar dvomim, oni so predvsem specializirani za odkrivanje ponaredkov. Ker sem sam že dobil izdelek z ponarejeno oznako (naročil v HK) pa je mirno šel naprej.
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Qcube ::

mark03 je izjavil:

Živjo! Naročiti mislim tablični računalnik iz Kitajske. V primeru napak v času garencije ga moram torej posalti nazaj na Kitajsko, da ga tam popravijo in nato pošljejo nazaj v Slovenijo.

Zanima me, ali moram pri prejetju popravljene rabljene tehnološke robe spet plačati 20% davek?
(dostava je zastonj, carine pa za računalnike itak ni, če prav razumem)


Poleg tega pa me zanima še, če morda kdo ve, kakšen je najcenejši način za pošiljanje računalnika iz Slovenije na Kitajsko?


Hvala vnaprej ;)


Kolikor sem slišal na carinski pošti izpolneš obrazec preden stvar pošlješ na servis. Ko se artikel vrne iz servisa pokažeš taisti obrazec carini. To je to.

mark03 ::

Qcube je izjavil:

Kolikor sem slišal na carinski pošti izpolneš obrazec preden stvar pošlješ na servis. Ko se artikel vrne iz servisa pokažeš taisti obrazec carini. To je to.

Aha, hvala za informacije!

Emaila o prisotnosti oznaki CE na izbrani tablici še nisem prejel.

Na kateri urad/številko se lahko obrnem, da bi se prepričal, kako je s carino pošilk brez CE oznake - ali je kakšna možnost, da spustijo skozi - od česa je odvisno, itd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mark03 ()

mihec87 ::

Za fizično osebo CE oznaka naj nebi bila več potrebna dokler se količina smatra za osebno uporabo..

Glede dajanja v garancijo. Na carini se dobi formular katerega izpolniš ob pošiljanju zadeve v garancijo in potem ni potrebno ponovno plačati ddv/carine....



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CE certifikat na kitajskem

Oddelek: Pomoč in nasveti
224456 (3447) errhec
»

Relacija: Kitajska - Carina (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5014769 (11813) Garibaldi
»

GSM iz uvoza

Oddelek: Mobilne tehnologije
399255 (7674) Furbo
»

Naročil mobitel pri Chinavasion

Oddelek: Pomoč in nasveti
386451 (4966) podreberek
»

King Kobra 7 - Car Multimedia Center

Oddelek: Kaj kupiti
131384 (1202) Okapi

Več podobnih tem