» »

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

Antares88 ::

Torej imam t-2 paket T4 s hitrostjo 100/10Mbps ampak download deluje tam do 7,5MBps. Ker bi ta maksimalna hitrost morala znašat cca 12,5MBps me zanima kaj ga bremza?

zee ::

Brez kristalne krogle ne vemo. Router? Ce da, kateri model. Direkten priklop? Operacijski sistem in konfiguracija racunalnika?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Antares88 ::

Tu je info:
ruter Linksys WRT54G 802.11g PC povezan prek UTP
CPU Intel Core2 Duo E8400
RAM DDR2 4GB
Mrežna Realtek rtl8168c(p)1Gbps

Win7 Ultimate x64

Zgodovina sprememb…

Sergio ::

Povezi se mimo routerja, najbrz je to bottleneck. SOHO routerji niso dovolj za usmerjanje 100 mbit/s prometa.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

BigSexy ::

Jap, tale router ne zmore. Povezi se direktno kot je predlagal Sergio oz. poglej za novim routerjem. Za ideje pa brž sem http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/r...
To Infinity And Beyond !

Antares88 ::

Ok bom sprobal to. Heh na T2 mi je rekel, da ponavad na PCjih ne gre več kot 7, 8MBps

Kebab ::

Kaj pa Linksys WRT54GL?

Bo zmogel 100/10? Namreč ravno imam namen zvišati iz 10/10 na 100/10 (T2, optika)...

MTm2H37rqt7B ::

tudi 54gl ne bo zmogel

Dr_M ::

Ze zaradi samega protokola ne bos dosegel 100mbit.
Ce bi imel modem z 1gbit wan in 1gbit mrezno, bi se pa slo. Router pa mogoce kaksen od drazjih prebavi to. Verjetno bo bi bil Asus RT-N56U zmogel.

Evo, tuki je ena lestvica, ocitno je ze kar nekaj routerjev, ki zmore precej vec.

http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/r...

Recimo Asus RT-N16 bi bil ze vrh glave.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

imagodei ::

Antares88 je izjavil:

Torej imam t-2 paket T4 s hitrostjo 100/10Mbps ampak download deluje tam do 7,5MBps. Ker bi ta maksimalna hitrost morala znašat cca 12,5MBps me zanima kaj ga bremza?

Zakaj bi morala hitrost dosegati 100% pasovne širine? Meriš dejanski bandwidth ali throughput/goodput?

Seveda je lahko bottleneck tudi router, poleg tega je hitrost običajno garantirana kvečjemu do operaterja, če ne celo do prvega vozlišča. Od kod delaš prenose?

Kakšen goodput imaš pa v lokalnem omrežju (če predvidevava, da imaš 100Mbps mrežo)? Dosegaš dejansko 12,5 MB/s?
- Hoc est qui sumus -

Antares88 ::

Badwdith test z PCjem priklopljenim na ruter:


Ter še PC priklopljen direktno na switch:


Torej razlika je, samo da je še počasnejši :D

Ja te ruterji so 100€+. Ne pride v poštev se bom moral zadovoljiti s trenutno hitrostjo, kar je itak več kot pa dejansko rabim :)
Ampak, če že preko switcha deluje počasneje, bi vseeno tak dražji ruter spustil čez teh 100Mbps?

Ne vem kako se izmeri goodput med lokalno mrežo.

Zgodovina sprememb…

Sergio ::

@Antares: Meni dela 93/9. Kateri speed test uporabljas? Si probal tudi preko ndt.arnes.si?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

neres ::

Speedtest ni primeren za testiranje visokih hitrosti.
Meni na 100Mbit nikoli ni pokazal polne hitrosti. Ko sem prenašal dobro seedane torrente ipd. je bila pa vedno prava hitrost, torej 100Mbit (cca 12MB/s).

MTm2H37rqt7B ::

download testers z prenosom kakih .isotov iz arnesovega ftpja

imagodei ::

Hm, dejansko ne vem, kaj meri Speedtest.net - ali bandwidth, throughput ali goodput? Sklepam, da zadnje, torej izključno prenos (uporabniških) podatkov. Bi kdo vedel bolj natančno?

@Antares,
goodput na lokalni mreži lahko izmeriš tako, da med dvema omrežnima napravama, kjer HW ne predstavlja bottlenecka, štopaš koliko hitro ti prenese neko veliko datoteko iz ene naprave na drugo. Npr., štopaš prenos 500 MB velike datoteke iz serverja do PC-ja. Po možnosti preko FTP protokola.

Velikost datoteke deliš s številom sekund, ki so pretekle med prenosom, in dobiš MB/s goodput.
- Hoc est qui sumus -

amigo_no1 ::

Na 100 mbit lan mreži (2x 100 mbit Intel mrežni+ router) boš zelo težko dosegal polnih 12 MB/s, v praksi gre do max 10.5 MB/s.

imagodei ::

neres je izjavil:

Speedtest ni primeren za testiranje visokih hitrosti.
Meni na 100Mbit nikoli ni pokazal polne hitrosti. Ko sem prenašal dobro seedane torrente ipd. je bila pa vedno prava hitrost, torej 100Mbit (cca 12MB/s).

Optika kot medij sploh ne bi smela biti problem, če imaš med ISP-jem in svojim računalnikom dovolj zmogljive naprave. Kljub vsemu je near 100% throughput iz samo enega izvora zelo težko doseči. ISP ti že lahko garantira 100 Mbps bandwidth, ostalo pa je izven njegovih rok. ISP-jeve linije do drugih omrežij imajo omejeno kapaciteto, preko njih se pretakajo tudi podatki drugih uporabnikov, problem so tudi hitrosti končne povezave do ISP-ja, na katerega je povezan oddaljeni server...

Če imaš dovolj zmogljiv router in PC, potem je lažje doseči near 100% throughput, če se povezuješ na mnogo drugih serverjev (kot v primeru torrentov), saj gre za vsoto nižjih hitrosti prenosa do večjega števila serverjev. IOW, ISP lažje pogoltne 10 ločenih prenosov po 1 MB/s, ki jih usmerja po 3-4 različnih peeringih, kot pa eno samo 10 MB povezavo, ki jo pelje po enem peeringu. In valjda so tudi končne povezave med oddaljenim strežnikom in njegovim ISP-jem manj problematične, ker gre za nižje hitrosti prenosa.

Šele na koncu se od tvojega ISP-ja do tebe po optiki seštejejo vsi ti prenosi in tle ni vprašanje, da throughput lahko pride dost visoko glede na bandwidth.
- Hoc est qui sumus -

jRk0 ::

na 100Mb povezavi (test naredi na ndt.arnes.si) ti dela cca 94-96Mbit, ce mas direktno vezano, al pa ok ruter, vec ne bo slo.
You fuck up once, you loose two teeth.

Antares88 ::

Sergio je izjavil:

@Antares: Meni dela 93/9. Kateri speed test uporabljas? Si probal tudi preko ndt.arnes.si?


speedtest.net saj je iz slike razvidno
še arnesov:

Connected to: ndt.arnes.si -- Using IPv4 address
Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
checking for firewalls . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
running 10s outbound test (client-to-server [C2S]) . . . . . 10.21Mb/s
running 10s inbound test (server-to-client [S2C]) . . . . . . 60.67Mb/s
The slowest link in the end-to-end path is a 100 Mbps Full duplex Fast Ethernet subnet
[S2C]: Packet queuing detected

amigo_no1 ::

http://www.amazon.com/Intel-PWLA8391GT-...
Nekaj takega daj not namesto realteka...

imagodei ::

Očitno imaš tudi bottleneck v samem HW računalnika... Mrežna kartica? Kakšen disk imaš?
- Hoc est qui sumus -

Sergio ::

@Antares:

Probaj http://speedtest.t-2.net/ mimo routerja, torej direktno.

Ko si se povezal na ndt.arnes.si si sel preko routerja ali direktno? Izjemno cudno mi je, da bi ti direktno na opticni switch delalo samo 65 mbit/s.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Antares88 ::

Evo še direktna vezava PC z switchem:




Kr pustim kabel tko v switch ne rabim ruterja :)

amigo_no1 ::

http://www.smallnetbuilder.com/lanwan/r...
kaj vse prenese +100 mbit -> wan to lan (od ASUS RT-N16 gor)

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Antares88 je izjavil:

Evo še direktna vezava PC z switchem:




Kr pustim kabel tko v switch ne rabim ruterja :)


Halo? A nisi gor že enkrat navedel, da si PC povezal direktno na switch (modem)? In dobil še slabše rezultate?

Jp, res je, tole si napisal:
Ter še PC priklopljen direktno na switch:



Torej razlika je, samo da je še počasnejši


Kaj si prej počel narobe?
- Hoc est qui sumus -

Antares88 ::

V zadnjem testu je bil uporabljena stran: http://speedtest.t-2.net/ V prejšnjem, kjer je bil prenos slabši od prenosa preko ruterja pa na tej povezavi: http://speedtest.net/

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Aha, no torej - mystery solved. Tako kot sem ti rekel, T2 ti garantira 100 Mbps do njih, za naprej pa pač ne more pomagat.
- Hoc est qui sumus -


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost prenosa podatkov in router

Oddelek: Omrežja in internet
61508 (1361) avovk
»

Zmogljiv žični router za 100mbit optiko.

Oddelek: Omrežja in internet
278464 (6596) war-dog
»

WiFi v stanovanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
123821 (3265) Frenckie
»

Linksys BEFSR41 router - (pre)pogost restart?

Oddelek: Strojna oprema
232117 (1926) patriot10
»

'Počasen' internet

Oddelek: Omrežja in internet
181464 (1227) Bakunin

Več podobnih tem