» »

'Počasen' internet

'Počasen' internet

kuul007 ::

Lepo pozdravljeni najprej vsi...

Najprej sem malo pobrskal po forumu in pregledal, če že obstaja kakšna podobna tema in žal ugotovil, da jih obstaja kr nekaj...samo ne s tem problemom kot ga imam sam...:-(...
No pa da napišem problem...
Dobil sem T2...'ta novo' ponudbo, 100/10...za 20 €...in sedaj nastopi 'težava'....namreč moj wireless router...čeprav pravi, da lahko spusti čez 108Mbps zgleda, da ne drži...namreč...ko grem na speedtest.net...mi pokaže tam največ 18-19 Mbps (ampak res maksimalno...prej manj..12-14) in še celo upload je večji...in seveda sem takoj mislil klicat na T"2, da kaj je zdaj to...ampak sem prej sveda še probal s kablom...in na mojo ugotovitev....:-)...tam pa prihaja do veliiiiiikovečjih hitrosti...včasih mi speedtest pokaže hitrosti tudi do 120 in čez Mbps...:-D...za kaj seveda 'plačujem'...
No in moje vprašanje...bi mogoče kdo vedel kako bi 'povečal' hitrost na prej opisanih 108 Mbps...no ali pa vsaj na ene 50-70 Mbps...bi mi čisto ustrezalo...:-D...
Drugače pa sem že odklopil Router, ga resetiral...pogledal, če obstaja novejši update...Aja router pa je NETGEAR WPN824v3....

Hvala za odgovore...oz. navodila kako bi se dalo to narediti..

lepo pozdravljeni

trnvpeti ::

mislim, da si si ze sam odgovoril oz. ves, da bos moral drug router imeti

kuul007 ::

Hmmm....potem pomeni, da neglede na to, da piše, da naj bi bil prenos 108Mbps...to v resnici ni?

OK...katerega pa potem priporočaš?...glede da že na tem piše 108Mbps...kakšen mora biti?

hvala...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kuul007 ()

trnvpeti ::

da

ABX ::

Hmmm....potem pomeni, da neglede na to, da piše, da naj bi bil prenos 108Mbps...to v resnici ni?

LP


Večkrat je tako, mrežna oprema se kupi samo če si prej prebral test.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

kuul007 ::

OK, OK...k sreči tega nisem kupil...sem ga dobil zraven pri prejšnjem operaterju (UPC)...;-)

Katerega pa priporočate?

trnvpeti ::

50-70M na wirelessu
apple-ov router recimo ali pa time machine
drugi ti bodo pa se druge napisali

ABX ::

OK, OK...k sreči tega nisem kupil...sem ga dobil zraven pri prejšnjem operaterju (UPC)...;-)

Katerega pa priporočate?


Za 100Mbit čez Wireless, po možnosti še v sosednjo sobo? Good luck. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

kuul007 ::

Hvala...

mogoče veš koliko je okvirna cena? Za router, da ima takšen prenos...;-)

ABX ::

ne
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Kami ::

Sem skoraj prepričan, da njega zanima WAN to LAN propustnost in ne WLAN propustnost :)

Poglej to primerjalno tabelo in se na podlagi nje odloči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

kuul007 ::

Aha...kakor zdaj vidim...bi mi vseenomoj router moral spustiti 47 Mbps čez...po testih...;-)...
No skratka, kolikor sem zdaj lahko zasledil pomeni, da moram iskat 802.11n?
Imam prav?

LP

feryz ::


Za 100Mbit čez Wireless, po možnosti še v sosednjo sobo? Good luck. :)

Gre, gre. Kupiš dve anteni (eno za router, drugo za komp), povečaš moč do moči mikrovalovke in se čez par let čudiš, zakaj imaš skuhane možgane. Sicer pa bo to prišlo samo po sebi (kupci pač to zahtevajo).
Neodvisni testi mobitelov (tisti, ki pridejo mimo lobijev), že potrjujejo, da stvari niso tako nedolžne, za kakršne nam jih prodajajo.

Ahiles ::

Ne testirat na Speedtest ce imas link vecji kot 10/20mb( ze pri teh hitrostih ni rečen da ti prov pokaze) speedtest.si je se mi zdi na 100mb linku in ce 1-2(ponavad vrjetno vec) delata test hkrati si razdelijo pipco. Tko da pravih test sajtov z giga pipco pa ni nevem kaj veliko tko da se je treba drugace znajdi (kasen privat torrent je dobr za testirat) Privat za DL public pa za UL testirat :)

kmetek ::

Vzame kak gigabitni N router....recimo DLINK 655 tega imam jaz. V AVS ga imaš za 95EUR

bluefish ::

Ne testirat na Speedtest ce imas link vecji kot 10/20mb( ze pri teh hitrostih ni rečen da ti prov pokaze) speedtest.si je se mi zdi na 100mb linku in ce 1-2(ponavad vrjetno vec) delata test hkrati si razdelijo pipco. Tko da pravih test sajtov z giga pipco pa ni nevem kaj veliko tko da se je treba drugace znajdi (kasen privat torrent je dobr za testirat) Privat za DL public pa za UL testirat :)
V vsakem primeru mu preko trenutnega routerja po zraku ne bo neslo polnih 100mbps.

Bakunin ::

dajte namesto raznih http-only testerjev v tujini raje uporabiti kaksnega domacega

ndt.arnes.si

Ahiles ::

ndt.arnes.si tud ni nevem kaj kaze mi okol 37mb dl/ul. Sem ene 4x probal v razmiku ene 4 ur. Povezava mi drgač lepo dela 50/50 in dosežem 100% kadar hočem(iz pravega vira seveda)

Bakunin ::

speed testerji v tujini vsekakor niso pravi vir...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375902 (51513) Tero
»

Počasen internet (Telemach)

Oddelek: Omrežja in internet
144664 (2966) crniangeo
»

Hitrost siol interneta

Oddelek: Pomoč in nasveti
165528 (4817) kradljivci
»

ima Amis stabilno tv in internet?

Oddelek: Omrežja in internet
385349 (4295) Killermode
»

100Mbps/10Mbps ne deluje s polno paro

Oddelek: Omrežja in internet
266135 (5683) imagodei

Več podobnih tem