» »

Računalnik se pri bootanju izklopi sam od sebe

Računalnik se pri bootanju izklopi sam od sebe

Enterprise ::

Na prejšnji matični so mi odpovedale reže za ram (vem, da se sliši čudno, ampak šlo je za človeško malomarnost).
Danes sem prek bolhe uspel najti in kupiti isti model matične (Asrock k7s8x). Namestil sem jo noter, pravilno proklopil.

Problem je sedaj, da ko prižgem računalnik se lahko mirno sprehajam po biosu pa se zgodi nič, če pa želim bootati iz cdja ali trdega diska se računalnik takoj kar sam od sebe izklopi.
Istočasno sem dodal še eno novo palčko rama, ampak tudi če jo vzamem ven in poskušam bootati samo iz originalno je enak problem.
Prej sem iz matične vzel ven baterijo, da bi resetiral CMOS, pa je računalnik uspešno zdržal tistih 25 sekund, ko imaš na voljo Safe Mode, Start WIndows Normally,(prej se je izklopil po preteklih 3-5 sekundah) še celo tista modra črta ko se xp boota je parkrat prišla skozi, potem pa spet ista zgodba.

Konfiguracija je ševedno ista kot prej, ostale komponente delajo brezhibno. Edino če mi je tip prodal fuč matično?
Prosim za pomoč.

hojnikb ::

Zgleda ko da maš fuč kondenzatorje ...
#brezpodpisa

Pšenični ::

To da se izklopi misliš na reset ali poln izklop? ??

Ma ne vem, ali ima ta plata kakšne jumperje, ki jih lahko premakneš.

Si poskusil bootat le z to novo palčko rama? Dobro vstavi grafično v režo......

Zgodovina sprememb…

Assass1n ::

Pri meni je bootal, mogoce se zacel winse nalagat potem se je ugasnil, pa cez 5s nazaj prizgal, v biosu je delal...zanič napanalnik je bil pri meni.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Enterprise ::

Zgleda ko da maš fuč kondenzatorje ...

Ne, kondenzorji izgledajo popolnoma OK, niso napihnjeni, niti ne spuščajo kake tekočine ...

To da se izklopi misliš na reset ali poln izklop???
Ma ne vem, ali ima ta plata kakšne jumperje, ki jih lahko premakneš.
Si poskusil bootat le z to novo palčko rama? Dobro vstavi grafično v režo......

Ja, računalnik se popolnoma izklopi, morda sem pozabil omenit še to, da ga potem ni več mogoče prižgati, razen če fizično izklopim napajalnik za cca. 5 sekund. Ne pridem nikamor, takoj ko bi moral bootat se izklopi, če vzamem ven baterijo da resetiram CMOS lahko komaj da pridem do logon screena.

Pri meni je bootal, mogoce se zacel winse nalagat potem se je ugasnil, pa cez 5s nazaj prizgal, v biosu je delal...zanič napanalnik je bil pri meni.

Dosedaj je vse delalo OK, res, težave so se pojavile v trenutku ko sem montiral novo matično ...

Enterprise ::

To da se izklopi misliš na reset ali poln izklop?
Ma ne vem, ali ima ta plata kakšne jumperje, ki jih lahko premakneš.
Si poskusil bootat le z to novo palčko rama? Dobro vstavi grafično v režo......

Aja še to. Jumoperjev ni. Grafična je dobro vstavljena, sem poskusil šeenkrat. Sem poskusil kombinerat RAME, pa ni isto efekta ...

amigo_no1 ::

Imaš cpu hladilnik pravilno vstavljen ? Bios na default nastavitvah ?

Enterprise ::

Za hladilnik nisem preprican, lahko zvecer seenkrat probam.
Ja bios pa je na default.

Enterprise ::

Evo smo zrihtali. Nanovo smo nanesli termalno pasto pa dela vse ok.:) hvala vseeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem v BIOS

Oddelek: Strojna oprema
333589 (2968) Han
»

HP 4720s - Ne zazna novega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
383303 (2766) N0t0ri0us
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403375 (2087) Nesta
»

NUJNO! PC zablokiral NUJNO!

Oddelek: Pomoč in nasveti
7917 (776) karafeka
»

plata zjebava z modrim zaslonom smrti !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
191474 (1261) SavoS

Več podobnih tem