» »

ploter na mreži

ploter na mreži

frulz ::

Pred kratkim sem v naše lokalno omrežje v pisarni instaliral HPjev ploter. Prostorsko mi tako najbolj odgovarja, stoji v drugem prostoru, saj ga ne potrebujemo čisto vsak dan, pa še dosegljiv je iz vseh računalnikov v mreži ne da bi zaradi tega bilo potrebno prižigati še kakšen drug računalnik. Bral sem manual in tam piše, da je to itak najboljši način za instalacijo ploterja, tako da nisem pričakoval problemov. Zadeva je tekla brez težav, natisnil sem tudi preiskusno stran in pričakoval, da bo poslej uporaba čisto rutinska. Na žalost pa so se težave začele takoj, ko sem želel natisniti prvo risbo. V trenutku, ko bi ploter moral začeti tiskati, se je na mojem računalniku pojavil blue screen (ki ga mimogrede nisem videl že kar nekaj časa) z obvestilom da se bo sistem ustavil zaradi zaščite računalnika pred resno okvaro. Zadevo sem poskusil ponovno in doživel isti rezultat, tudi iz drugih programov (Word, Excel), brez uspeha. Uporabljam win 7, ploter pa sem priključil direktno na Siolov komunikator (modem/switch) Iskratel. Ostali računalniki v mreži so priključeni na drug switch in od tam na komunikator. Zanima me, če ima kdo kakšno idejo, kaj storiti, da bi zadeva speljala. Vnaprej hvala za predloge

Duhec ::

1. Preizkusi tiskanje z drugih mrežnih pc-jev, če dela.
2. mogoče nimaš pravih/zadnjih gonilnikov za ploter. Preveri za kateri model in ali so za WIn7 32 ali 64bitne.
3. priklopi/inštaliraj ploter direktno na pc preko usb-ja, da vidiš kaj te heca ali gonilnik, Win7, mreža ...

frulz ::

Hvala za sugestije, Duhec. Testiral sem tiskanje iz drugih tiskalnikov v mreži in ni bilo problemov, tako da infrastruktira najbrž ni problem. Na teh računalnikih imamo še Win XP, kar je verjetno bistveno. Gonilnike za ploter sem potegnil iz HP-jeve strani in pri tem pazil, da sem navedel pravo različico OS, ki ga uporabljam. Kako lahko pogledam, katero verzijo gonilnikov imam? Sem se že nekaj mučil, pa nisem nič našel. Za priklop na pc preko usb-ja pa bom rabil več časa, da ploter prinesem bližje, tako da tega ne morem narediti danes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ploter (risalnik)

Oddelek: Kaj kupiti
121640 (1421) bobby
»

Plotter, rezalnik, FAQ ?

Oddelek: Strojna oprema
133607 (2875) blackbfm
»

HP DesignJet 1050C + win7 problem

Oddelek: Strojna oprema
10992 (881) Vanadium
»

Ploter v mrežo

Oddelek: Omrežja in internet
5685 (618) xCore
»

LINUX+WIN2000

Oddelek: Pomoč in nasveti
362018 (1583) tec

Več podobnih tem