» »

Plotter, rezalnik, FAQ ?

Plotter, rezalnik, FAQ ?

Heisenberg ::

Pozdravljeni, mogoce se bo to komu zdelo butasto, a resnicno me zanima kaj dejansko je Plotter? Ali je to samo tiskalnik velikega formata ali je še kaj drugega?
Kajti opazil sem da imajo nekateri se opcijo rezalnika oz. je rezalnik tudi samosotjna enota...torej kaj je rezalnik? Se pravi da obreze ali samo odreze list?
Kaj se dela z enim in drugim?

Hvala za razlago!

blackbfm ::

Rezalnik vreže obliko v folijo. Tak da potem to obliko s folije dol lahko dobiš oz. odlimaš. Mal poišči po youtubu sigurno je kej gor.

bobby ::

kater ploter?

pri hpju je risalnik ki potem samo odreže list
roland camm serija pa naredi to, kar je blackclw rekel, poleg tega nekateri rolandovi najprej sprintajop, potem pa obrežejo, kar sprintajo,..

bolj precizen boš moral biti pri vprašanju.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Heisenberg ::

ok konkreten primer! S cim tiskajo nalepke za reklamne table (obstojno proti zunanjim uplivom), potisk folij za avtomobile, ...?

WarpedGone ::

Sej ni tako težko. Včasih je bila razlika med tiskalnikom in ploterjem (risalnikom) zelo jasna. Tiskalnik ima pač eno glavo s črnilom in tisto fura sm in tja in tiska sliko. Ploter pa je namesto tiskalne glave uporabljal dobesedno flomaster. Sicer specialne ampak vseeno flomastre, običajno jih je imel na razpolago nekaj različnih osnovnih barv. Risbo je narisal tako, da je vlekel posamezne ravne črte, pod poljubnimi koti. Tiskalnik pa sliko izriše iz posameznih vrstic.

V času inkjet ploterjev se je ta razlika zabrisala in je ostala predvsem v namembnosti in dodatni funkcionalnosti, katero ima mašina. Ploterji so še vedno velikih formatov in prilagojeni natančnemu izrisu risb. Tiskalniki pa so optimizirani za slike, kjer so barvne ploskve, en samo črte.

Rezalnik je bil pa posebna izvedba ploterja, kjer je namesto flomastra imel nožek, katerega je fural sem in tja po foliji in jo rezal. Kar se ploterja tiče, ni blo kake razlike al reže al riše.
Zbogom in hvala za vse ribe

dzinks63 ::

To so veliki plotterji, kateri uporabljajo za tisk solventne barve.
Nekateri so kombinirani, tiskalno-rezalni, saj ti nalepko najprej natisnejo, nato pa še izrežejo iz samolepilne folije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Heisenberg ::

dzinks63: hvala za razlago in link, ce prov vidim se to dobavlja iz Kitajske?

Mogoce se kak predlog glede "pametnega" nakupa solventnega tiskalnika? (mogoce rabljenega)

hvala

blackbfm ::

Novi solventni tiskalniki so tam nekje 20.000 eur. Veliko ljudi uporablja predelane inkjete.

Heisenberg ::

sem gledal malce po googlu pa ne najdem nic uporabnega glede predelave inkjetov....mogoce kak link ?

blackbfm ::

Jaz ti težko še kaj več povem. Sem jih šu ene par gledat (mali oglasi) in vsi so bili predelani inkjeti, uvoženi in rabljeni. Če se misliš samo igrat so vseeno dragi, okoli par tisoč eur.

speljak ::

Spoštovani poznavalci ploterjev,

kateri ploter za rezat folijo bi mi priporočali do 2k EUR? (lahko tudi manj)

Ima kdo izkušnje kateri se dobro odnesejo? Kako je s kitajskimi kot npr. Liyu ploterji?

hvala za pomoč

blackbfm ::

Liyu je ok, za svojo ceno, samo pri mojem je tako da ima kar ene neke buge in se zna zgodit da kar zareže folijo po svoje, sploh se to rado zgodi če uporabljaš priložen driver v kombinaciji s coreldraw. Tako da ga nenadzorovanega ne smeš pustit.

Edino s programom FlexiSign nekako dela, tist liyujev driver je totalni šit.

speljak ::

Aha hvala, zanima pa me ali lahko recimo iz Ilustratorja direktno pošlješ ploterju (recimo Liyu), da ti to sprovede in naredi?
"blackclw" kateri model pa imaš in kje si ga kupil, lahko tudi na ZS.

lp

blackbfm ::

Jah kot že omenjeno driver za "printanje" oz. rezanje je zraven ampak slabo deluje, na 64bit win7 lahko kar pozabiš.. Tako da res priporočam flexisign, ta program direktno upravlja s plotterjem in deluje na novejših windowsih. V tem primeru pač izvoziš v tisto kar flexisign podpira, mislim da tudi .AI, potem datoteko tam odpreš in jo pošlješ na plotter.

Model je sc631 se mi zdi..ti bom poslal kontakt.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ploter (risalnik)

Oddelek: Kaj kupiti
121529 (1310) bobby
»

Epsonov tiskalnik zavrže 20 odstotkov črnila (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
8335781 (26429) Tomi
»

Izdelava tiskanega vezja...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163408 (2665) zrataj4201
»

nov računalnik za profesionalno rabo

Oddelek: Kaj kupiti
81313 (1084) Caligula
»

print file

Oddelek: Operacijski sistemi
8983 (918) gumby

Več podobnih tem