» »

Predrag odvoz smeti

Predrag odvoz smeti

1
2
3

Pithlit ::

Furbo je izjavil:

Ja, samo fora je, da potem ne smeš imeti tvja in spremljati niti ostalih (boljših/brezplačnih) programov.

In?

Poanta je v temu da se plačevanju RTV prispevka lahko izogneš. Tudi če imaš bajto in elektriko (ker je pač prispevek 'vezan' na elektični priključek). Plačevanju komunale pa se ne moreš. Če imaš bajto... plačaj!

Mimogrede, lahko imaš TV. Ti nihče ne brani. Sam plombiran mora bit.

Technolog: zaredi mene mi lahko hišo obrnejo na glavo. Tko, za rečt. Brez naloge tega ne smejo. Lahko pa res komot takoj ko mi ga izročijo.
Life is as complicated as we make it...

Furbo ::

Ok, recimo, da se da izogniti plačevanju RTV, čeprav so omenjene možnosti zelo nepraktične.

A zdaj mi bo pa kdo trdil, da ne ustvarja smeti? Ali da bi jih raje zakopaval doma na vrtu?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ThinkPad ::

A zdaj mi bo pa kdo trdil, da ne ustvarja smeti? Ali da bi jih raje zakopaval doma na vrtu?


To ne in ni potrebno! Mi smo več kot leto živeli tako, da smo skupaj s sosedi rabili njihovo kanto, ker je bila povsem dovolj velika za dve gospodinjstvi. Bilo je OK za vse, dokler me niso "našli" in mi dostavili kanto. Zakaj bi oni kasirali samo 1x, če lahko 2x...

Pithlit ::

Furbo: 10m od vhoda imam ekološki otok (lahko ti poslikam če prav hočeš). Pa dejmo predpostavit da kompostiram.

Pa še vedno ne štekaš. Takoj ko postaneš lastnik bajte ti začnejo položnice pošiljat. Tudi če nihče ne živi tam. Sploh ne vprašajo. Samo cak! In plačaj. Sicer še kako leto nazaj ni bil problem ker niso zaračunaval pavšalov na čistilne naprave (sem dobivala položnice po kak evro pa pol). Zdaj pa jih. Baje vladna uredba s katero občine nimajo nič (čistilna stane tolk pa tolk, armortizira se v tolk pa tolk letih... se zdeli med gospodinjstva vsakemu enak znesek... zaradi česar imajo manjše občine dražje položnice).

Če pa nočeš plačat je pa to boj z mlini na veter. Lahko imaš tono dokazov pa bodo v najboljšem primeru le s prsti kazali eden na drugega.
Life is as complicated as we make it...

Go-ahead ::

V nekaterih okrajih so postavljeni tudi večji otoki za ločeno zbiranje odpadkov. Ker so zamreženi so odprti samo nekajkrat na teden ob prisotnosti komunalca. In glej hudiča otok mu pomaga brezplačno prazniti prostovoljec z lastnim tovornim vozilom , ki odpelje vrednejše odpadke v popolno reciklažo.

Izguba prvič - plačevanje komunalca,
izgub drugič - ni sredstev iz prodaje surovin,
izguba tretjič - v sortirnici odpadkov nimajo dela,
...

tony1 ::

Zašpecaj tole mafijo na sedež Snage, majo da jih zašijejo... ;)

Furbo ::

Pithlit je izjavil:

Furbo: 10m od vhoda imam ekološki otok (lahko ti poslikam če prav hočeš). Pa dejmo predpostavit da kompostiram.

Pa še vedno ne štekaš. Takoj ko postaneš lastnik bajte ti začnejo položnice pošiljat. Tudi če nihče ne živi tam. Sploh ne vprašajo. Samo cak! In plačaj. Sicer še kako leto nazaj ni bil problem ker niso zaračunaval pavšalov na čistilne naprave (sem dobivala položnice po kak evro pa pol). Zdaj pa jih. Baje vladna uredba s katero občine nimajo nič (čistilna stane tolk pa tolk, armortizira se v tolk pa tolk letih... se zdeli med gospodinjstva vsakemu enak znesek... zaradi česar imajo manjše občine dražje položnice).

Če pa nočeš plačat je pa to boj z mlini na veter. Lahko imaš tono dokazov pa bodo v najboljšem primeru le s prsti kazali eden na drugega.


Otok praznijo isti komunalci, kot tisti, ki ti odvažajo smeti. Ni zastonj.

Čistilna naprava pa nima kaj dosti z odvozom smeti, ampak s kanalizacijo. Lahko pa oboje fura ista firma, to pa res.

Verjetno tudi kakaš ne?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pithlit ::

Furbo: kar se mene tiče je otok zastonj. Položnice za uporabo mi namreč ne izstavljajo.

Bi blo pa fajn če mal prebereš moje poste namesto da me sprašuješ stvari ki sem jih že razložila.
Life is as complicated as we make it...

kopriwa ::

Dražje komunalne storitve. Mi grejo že kocine pokonc, rad bi razumel to omejitev glede podražitve za 30% in nujno soglasje ministrstva. Je število podražitev omejeno (tudi časovno?) ali bi se sicer storitve lahko podražile večkrat za manj kot 30%...ne bi se čudil, če bi se to dogajalo.
In ljubljanska Snaga je že 3 leta v izgubi, najlažje je seveda več pobrat od občanov, namesto optimizirat vse skupaj na manj njihovih stroškov.

Samurai ::

Ubogi ljubljančani, ko samo oni plačujejo za grehe županov, v obliki komunalnih položnic.
"In the long run we are all dead." - John Maynard Keynes

Buggy ::

To sploh niso grehi zupanov ampak grehi nasih politikov, ki so prepovedali marsikatero lokalno (urejeno) deponijo, pa ne zaradi ekologije ampak zaradi zasluzkov dolocenih lobijev. Zaradi tega tudi sezigalnice se nimamo in tako naprej.
Lokalni serifi v obliki direktorckov na komunalah, pa lahko kot navadni birokratki zgolj samo povisujejo poloznice za storitve, ki jim mi odnesemo vecji delez (sortiranje)...kje sem to ze vidu...podjetje ki ne more poslovati pozitivno in tebi nic meni nic od davkoplacevalcev pobere nova sredstva za "dokapitalizacijo" :))

tikitoki ::

Invictus je izjavil:

To dela cela Evropa. Je pač potrebno če nočemo popolnoma zasvinjati sveta kjer živimo.

Če je to tako profitno, zakaj ne ustanovite svojega podjetja za ločevanje odpadkov? In postanete milijonarji? Aja, potem ne boste mogli jamrati na Slo-Tech ...


To zadnej je cista neumnost, ker je vleiko takih stvari na podlagi licenc, ki jih ne bo dobil kar tako.

janezvalva ::

AndrejS je izjavil:

V švici je tako (vsaj bilo je ene 10 let nazaj) da si kupil vrečko , ki je bila posebaj namenjena za odpadke, temu primerna tudi njena cena. In tako so švicarji prisiljeni odpadke sortirat, ker plačujejo na volumen.


se strinjam. imam iste izkušnje.
se mi je čudno zdelo, ko pridejo ven iz migrosa, najprej vse izdelke slečejo iz embalaže, šele potem naložijo v avto

če te pa dobijo, da smeti mečeš v navadne vrečke je pa takoj 500SFr.


na to temo obstaja anekdota:
so skušali ostali švicarji v italijanskem kantonu vsiliti isto metodo, a so se prec
premislili, italijanom sploh ni kapnilo za kaj so te vrečke (trde buče bolj kot beton)

tikitoki ::

Mene zanima ali si v Ljubljani zakonsko obvezan imeti urejen odvoz smeti ali imas lahko hiso brez te storitve? Brez nabijanja v prazno prosim, ce kdo dejansko ve in v najboljsem primeru z linkom do zakona oz. odloka, ki to urwja. Hvala.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Miha 333 ::

V Avstriji lahko odpadke brezplačno oddaš na zbirnih centrih, če jih sam pripelješ ustrezno sortirane.

Pri nas je cena v 5 letih poskočila iz 18 EUR na skoraj 50, ob tem, da so prej tedensko odvažali vse odpadke, zdaj pa embalažo na 14 dni, ostale odpadke na 1 mesec (btw si predstavljate smrad poleti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Furbo ::

tikitoki je izjavil:

Mene zanima ali si v Ljubljani zakonsko obvezan imeti urejen odvoz smeti ali imas lahko hiso brez te storitve? Brez nabijanja v prazno prosim, ce kdo dejansko ve in v najboljsem primeru z linkom do zakona oz. odloka, ki to urwja. Hvala.

Seveda je to obvezno, sicer bi vsi skenslali in tlačili smeti v kante od sosedov. Link pa že imaš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kuglvinkl ::

50 evrov za smeti? A to je za 6-člansko družino?
Your focus determines your reallity

Miha 333 ::

kuglvinkl je izjavil:

50 evrov za smeti? A to je za 6-člansko družino?

Za 5-člansko gospodinjstvo. "Izgovor" je, da morajo smeti voziti skoraj na drugi konec države, ker so lokalno deponijo zaprli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

...:TOMI:... ::

Preseli se tja, kjer imaš lahko znesek za smeti 0 eur.

http://www.kpv.si/dejavnosti/ravnanje-z...
Tomi

kuglvinkl ::

Miha 333 je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

50 evrov za smeti? A to je za 6-člansko družino?

Za 5-člansko gospodinjstvo. "Izgovor" je, da morajo smeti voziti skoraj na drugi konec države, ker so lokalno deponijo zaprli.


Sam resno, se pravi, nič kakšne dejavnosti zraven, samo 5 članska družina? 300 kosmatih...
Your focus determines your reallity

tikitoki ::

Miha 333 je izjavil:

V Avstriji lahko odpadke brezplačno oddaš na zbirnih centrih, če jih sam pripelješ ustrezno sortirane.

Pri nas je cena v 5 letih poskočila iz 18 EUR na skoraj 50, ob tem, da so prej tedensko odvažali vse odpadke, zdaj pa embalažo na 14 dni, ostale odpadke na 1 mesec (btw si predstavljate smrad poleti).


50 EUR sam za odvoz odpadkov? WTF.

Tilen je izjavil:

https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...


Mogoce ves v katerem clenu je to opredeljeno, da ne berem celega zakona? Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

kuglvinkl ::

Kar se tiče frekvence odvažanja. Mene ne moti, če se biološke smeti pozimi odvažaj na 14 dni, ker jih je manj, od pomladi do zime pa jasno vsak teden. Mogoče pogrešam kakšno iniciativo (če se mi še ne da še s tem ukvarjat), da bi kupil tista živila, ki nimajo toliko embalaže. But again, skoraj ne kupijemo procesirane hrane, se mi zdi, da največ embalaže nanese radenska in jogurti. Nismo kaj dosti reprezentativni.
Your focus determines your reallity

...:TOMI:... ::

Radensko lahko kupis v stekleni vracljivi embalazi, ravno tako jogurt, vendar ne v trgovini, pac pa na trznici ali direktno pri kmetu.

Vse se da, ce je volja.
Tomi

kuglvinkl ::

Sej pravim, da pogrešam iniciativo izven običajen ozaveščenosti (recimo, da bi nabili ceno plastike, ker danes je najbrž cena radenske v plastenki oz. flaši enaka), se prav da ne ruknem kropirja od kosila zraven steklenic. Kar se mene tiče, če bom začel redno nosit s seboj vrečke, si bom kar čestital.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Največja sleparija je, da ne moreš odjavit smeti in jih vozit sam na zbirna mesta... pač še en nateg Komunalcev, kot je to praksa v Slo...

kuglvinkl ::

Mato989 je izjavil:

Največja sleparija je, da ne moreš odjavit smeti in jih vozit sam na zbirna mesta... pač še en nateg Komunalcev, kot je to praksa v Slo...


Ne, ni sleparija. Ker ljudem ne moreš zaupat, da bodo to res počeli (biološke bodo metali v WC). Sodobna komunala je dobra kombinacija palice in korenčka. Slednje nam precej šepa najbrž.
Your focus determines your reallity

...:TOMI:... ::

Ponavljam. Racun za smeti je tudi pri nas lahko 0 eur, beri link zgoraj.
Tomi

next3steps ::

kuglvinkl je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Največja sleparija je, da ne moreš odjavit smeti in jih vozit sam na zbirna mesta... pač še en nateg Komunalcev, kot je to praksa v Slo...


Ne, ni sleparija. Ker ljudem ne moreš zaupat, da bodo to res počeli (biološke bodo metali v WC). Sodobna komunala je dobra kombinacija palice in korenčka. Slednje nam precej šepa najbrž.

Res je. Ljudem se še par kilogramov mrhovine ne da peljati na zbirno mesto enkrat ali dvakrat na leto, kaj šele, da bi vsaki teden vozili smeče.

Dr_M ::

Kaj se zgodi, ko folk noce, da jim smetarji odvazajo smeti? Ja kurijo jih v peceh. Zelo cisto.
Se pa strinjam, odvoz smeti je absolutno predrag. Potem pa se nabijajo z locevanjem in grozijo s kaznimi. Ko bodo oni meni placevali za locevanje in smeti, potem se pa lahko zmisljujejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Miha 333 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Ponavljam. Racun za smeti je tudi pri nas lahko 0 eur, beri link zgoraj.

Če živiš v eni od občin: Borovnica, Log - Dragomer in Vrhnika.

tikitoki ::

kuglvinkl je izjavil:

Kar se tiče frekvence odvažanja. Mene ne moti, če se biološke smeti pozimi odvažaj na 14 dni, ker jih je manj, od pomladi do zime pa jasno vsak teden. Mogoče pogrešam kakšno iniciativo (če se mi še ne da še s tem ukvarjat), da bi kupil tista živila, ki nimajo toliko embalaže. But again, skoraj ne kupijemo procesirane hrane, se mi zdi, da največ embalaže nanese radenska in jogurti. Nismo kaj dosti reprezentativni.


Se strinjam, da je zalostno kako vleiko embalaze se po nepotrebnem porabi. Se malo pa bo vsak sadez posebaj zavit.

tikitoki ::

kuglvinkl je izjavil:

Sej pravim, da pogrešam iniciativo izven običajen ozaveščenosti (recimo, da bi nabili ceno plastike, ker danes je najbrž cena radenske v plastenki oz. flaši enaka), se prav da ne ruknem kropirja od kosila zraven steklenic. Kar se mene tiče, če bom začel redno nosit s seboj vrečke, si bom kar čestital.


Zakaj nabili ceno? V nekaterih drzavah so plasticne vrecke enostavno prepovedali. Imas vrecke narejen iz rastlinskega materiala, ki se hitro skompostirajo. Tudi, ce jih odvrzes v naravi, ne predstavljajo nobenega problema. Glede nato, da alternative obstajajo, sicer so rahlo drazje, sam boljsa resite,v k da si drzava z razliko v ceni sam malho polni, kot ponavadi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

BlaY0 ::

Nam se je po uvedbi obvezne rumene kante za embalažo/plastiko odvažanje smeti pocenilo za 30%. Prevekslali smo s 120 na 80 litrsko (črno) kanto. Večina odpatkov pri nas je tako ali tako embalaža, kanta za embalažo pa je ostala enako velika.

Pero_SLO ::

Mato989 je izjavil:

Največja sleparija je, da ne moreš odjavit smeti in jih vozit sam na zbirna mesta... pač še en nateg Komunalcev, kot je to praksa v Slo...


Zbirna mesta se financirajo iz odvažanja smeti... In na zbirna mesta smejo voziti samo ljudje iz tiste občine. Zbirna mesta niso neprofitne organizacije...

LP
Peter

111111111111 ::

janezvalva je izjavil:

AndrejS je izjavil:

V švici je tako (vsaj bilo je ene 10 let nazaj) da si kupil vrečko , ki je bila posebaj namenjena za odpadke, temu primerna tudi njena cena. In tako so švicarji prisiljeni odpadke sortirat, ker plačujejo na volumen.


se strinjam. imam iste izkušnje.
se mi je čudno zdelo, ko pridejo ven iz migrosa, najprej vse izdelke slečejo iz embalaže, šele potem naložijo v avto

če te pa dobijo, da smeti mečeš v navadne vrečke je pa takoj 500SFr.


na to temo obstaja anekdota:
so skušali ostali švicarji v italijanskem kantonu vsiliti isto metodo, a so se prec
premislili, italijanom sploh ni kapnilo za kaj so te vrečke (trde buče bolj kot beton)


Meni se zdi švicarski sistem odličen. Kupiš vrečke na komunali, potem ti ni treba ločevat, boš pač plačal več, lepo po vreči in zapravljaj. Boljše kot pri nas ko plačuješ pavšal. V občini je toliko na osebo in nasvidenje. Komunala vsako leto preračuna koliko odpadkov je pobrala, deli s številom prebivalcev in plačuješ isto kot tisti, ki mečejo vse skupaj v en koš.

Mato989 ::

Pero_SLO je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Največja sleparija je, da ne moreš odjavit smeti in jih vozit sam na zbirna mesta... pač še en nateg Komunalcev, kot je to praksa v Slo...


Zbirna mesta se financirajo iz odvažanja smeti... In na zbirna mesta smejo voziti samo ljudje iz tiste občine. Zbirna mesta niso neprofitne organizacije...

LP
Peter


Ne moreš matematično upravičit da se financirajo iz odvažanja smeti, torej hočeš rečt da odvažanje ne stane nič in stane le skladiščenje? Bullshit, moralo bi biti možnost plačevat nekaj malega (recimo par če odvažaš sam.... itka je največji strošek vseh komunal ravno delovna sila!

billy ::

Da obudim temo...

Fantje, a mora vsaka hiša imeti odvoz smeti s strani "občine"? Če ja, katera kanta je bare minimum, da jo ima bajta?

Utk ::

Ti moraš predvsem plačevat odvoz. Če imaš kanto ali ne, nikogar ne briga.

billy ::

Ok, kaj pa je potem minimum, da moraš plačat? Odvoz bioloških, papirja, plastike, mešano? Logično bi bilo "vsaj en" odvoz? Kje lahko najdem cene odvoza za MB?

c3p0 ::

Pri nas je minimum okoli 13€, glede na litražo kante, kanta za steklo in embalažo je brez doplačila, obvezno pa dobiš kanto mešani odpadki.

billy ::

Našel cenik: https://www.snaga-mb.si/Files/TextConte...

Torej mesečni odvoz 60l (vseeno katere vrste odpadkov) je dobre 4€
potem pa spodaj cenik za kante, pa sta le 120l in 240l, a sem slep oz kje je potem cena za 60l ? ali je za 60l mišljena zgolj vrečka?

c3p0 je izjavil:

Pri nas je minimum okoli 13€, glede na litražo kante, kanta za steklo in embalažo je brez doplačila, obvezno pa dobiš kanto mešani odpadki.


kakšna pa je že finta glede dostopa do kante? nekaj berem, da če ni "občinske" ceste je to bolj dobra volja smetarjev, da se pripeljejo, oz da moraš potem ti vlačit kanto do najbližje primerne ceste?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: billy ()

ales85 ::

c3p0 je izjavil:

Pri nas je minimum okoli 13€, glede na litražo kante, kanta za steklo in embalažo je brez doplačila, obvezno pa dobiš kanto mešani odpadki.

Si prepričan, da ne moreš zmanjšati kant? Jaz imam na primer 80l minimum za mešane odpadke ter 240 (ni manjše) za embalažo. Plačam pa 6,85 EUR pri Snagi.

billy ::

Evo, na internetu se vse najde, le lotit se mora človek iskanja :)

Torej za MB:
Najmanjša velikost in število posod je ena 120 l posoda za mešane komunalne odpadke.

Torej glede na cenik, mesečni odvoz, je to 8,73 + 2,90...lepo nas lupijo :/ (no, saj če napolniš kanto, potem OK, ampak če ne...)

dexterboy ::

Jaz v PO plačujem odvoz smeti 15€. Skupaj z otrokoma, ko sta pri meni, jih ustvarimo mogoče 60 litrov v celem mesecu, ampak je že to preveč. Največ embalaže, razni tetrapaki. Lifestyle gor ali dol, pije se voda iz brite, sokov nimam, raznih praškov tudi ne, gazirano je samo veselega decembra. Če si že odprem pivo, je tisto iz steklene embalaže... Vrečke za sadje iz štacun uporabim za smeti, ker v njih nafilam embalažo. Gledam pa sosede, "južnu braču", pa me prime, da bi usekal ne samo jezikovni izpit za državljanstvo, ampak tudi ločevanje odpadkov. In še marsikaj drugega...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

billy ::

Saj za papir, steklo, embalažo, so itak zbirni otoki, da odpelješ tja, ko napolniš, ker drugače plastika konkretno zasmrdi v teh kantah.

Mešano...pa ne vem kdaj bi se nafilala 120l kanta, mogoče v dveh, treh mesecih, vse ostalo se itak mora ločevat.

ales85 ::

billy je izjavil:

Saj za papir, steklo, embalažo, so itak zbirni otoki, da odpelješ tja, ko napolniš, ker drugače plastika konkretno zasmrdi v teh kantah.

Mešano...pa ne vem kdaj bi se nafilala 120l kanta, mogoče v dveh, treh mesecih, vse ostalo se itak mora ločevat.

Odvisno tudi od pogostosti odvoza. Pri nas je odvoz na 3 tedne in v tem času se 80l kanta kar napolni. Je nekako "ravno prav" za nas. Sem pa naročil 240l, ko smo imeli dojenčka, pa je bilo tudi polno, zaradi plenic.

Če pa embalažo povsem izprazniš, kakšno stvar tudi "splahneš", nič kaj preveč ne smrdi. Prej se usmradijo mešani odpadki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

billy ::

Valda valda, plenice naredijo svoje, normalno pa neko "eko" gospodinjstvo ne more polnit mešane kante, še najbolj ženske, zaradi mesečne higiene...

Še roombo, ko posesa, lahko v teorije zunaj preko plot rešiš ;)

ales85 ::

billy je izjavil:

Valda valda, plenice naredijo svoje, normalno pa neko "eko" gospodinjstvo ne more polnit mešane kante, še najbolj ženske, zaradi mesečne higiene...

Še roombo, ko posesa, lahko v teorije zunaj preko plot rešiš ;)

Saj pravim, odvisno od pogostosti odvoza. Če imaš odvoz vsak teden res ne. V 3 tednih se pa marsikaj nabere. Marsikje sicer še veliko skurijo doma, tudi poleti, takšni tudi težko napolnijo v treh tednih :D

starfotr ::

Plenice lahko uporabiš tudi pralne.

Recimo: https://pleniceracman.si/ oz. poguglaj.

Med "mešane odpadke" oz. med preostanek odpadkov spada zelo malo zadev.

Recimo: čevlji, higienski vložki in plenice, flomstri, zračnice, razne rokavice, maske, ovojni papir, povoščen papir, iztrebki živali + mačji pesek, vrečke od sesalca, umazane in neuporabe cunje ...


Tako, da ne vem s čim vse polnite te zabojnike. Zagotovo je velik delež neustrezno odloženih odpadkov, če imate te kante stalno polne.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
3911035 (9778) ...:TOMI:...
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321386 (16990) Mare2
»

Nas bo ločevanje odpadkov rešilo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6514382 (13207) tony1
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17733807 (30308) mikic007
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468564 (65804) Malajlo

Več podobnih tem