» »

Predrag odvoz smeti

Predrag odvoz smeti

«
1
2 3

lonz ::

Glede na to, da MORAMO po novem ločevati odpadke in s tem opravljamo delo ki so ga do sedaj opravljala podjetja za ravnanje z odpadki, menim da bi morali biti odvozi odpadkov zastonj. Simbio in ostala podjetja imajo sedaj povečan dobiček in/ali olajšano delo.
Primerno za kako civilno iniciativo?
...arrrrrr, shiver me timbers...

BALAST ::

Dobrodošel v legalni monopolistični socialni državi!
"You may fool all the people some of the time;
you can even fool some of the people all the time;
but you can't fool all of the people all the time."

RejZoR ::

Nore cene so predvsem zaradi idiotizma s transportom. Npr naše odpadke vozijo iz obrobja severnega dela Ljubljane v Celje (če se prav spomnim). Kje zaboga je tle ekologija ne vem. Pred tem smo imeli deponijo ene 5 kilometre stran. Ok, zdej je sortiranje odpadkov in naj bi to bilo bolj eko, ampak iz logističnega stališča pa je totalen idiotizem.

Zaračunajo ti vsako kanto posebej, sortiranje, ki ga moraš opravljat sam in še odvoz na drug konec slovenije.
To je tolk ekološko kot akumulatorji za Toyoto Prius, ki prepotuje pol sveta zato, da se lahko nek igralec z belim nasmehom počuti ekološko osveščenega. V resnici pa je bilo v celotnem procesu storjeno več škode kot koristi...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Vikking ::

lonz je izjavil:

Glede na to, da MORAMO po novem ločevati odpadke in s tem opravljamo delo ki so ga do sedaj opravljala podjetja za ravnanje z odpadki, menim da bi morali biti odvozi odpadkov zastonj. Simbio in ostala podjetja imajo sedaj povečan dobiček in/ali olajšano delo.
Primerno za kako civilno iniciativo?


Imajo čisti profit. Potrebujejo veliko manj vložene energije za sortiranje. Poleg tega imajo pa zakonsko podlago, da te lahko kaznujejo če pravilno ne ločuješ odpadkov.
Primer ni za civilno iniciativo, ker z sortiranjem odpadkov se povečuje skrb za okolje, posledično (kar sploh ni nenavadno) pa imajo nekatera podjetja zaradi tega monopol in se jim veča dobiček.
Odvozi odpadkov ne morajo biti zaston, to je logično. Lahko pa sam zbiraš plastiko, kovine, star papir ter jih voziš prodajat na odkupne centre (npr. dinos). Kot boš sam ugotovil za določene stvari kot je plastika potrebuješ veliko količino oz. ti zaradi tega nanese ogromen volumen.

Invictus ::

To dela cela Evropa. Je pač potrebno če nočemo popolnoma zasvinjati sveta kjer živimo.

Če je to tako profitno, zakaj ne ustanovite svojega podjetja za ločevanje odpadkov? In postanete milijonarji? Aja, potem ne boste mogli jamrati na Slo-Tech ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lonz ::

Odvoz odpadkov je seveda lahko zastonj. Konkreten primer je Švica.

Invictus, tvojega posta niti ne bom kometiral.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lonz ()

djordjevic ::

Kritika ohranjanja cen na enakem nivoju kot pred zahtevanim dodatnim ločevanjem je več kot na mestu. Večina komunalnih služb je tako ali tako v lasti občin ali države. Za cilj bi morali imeti predvsem najboljšo možno kakovost storitev za čim nižji strošek uporabniku, ne pa da na koncu leta ugotavljajo po več 100.000 evrov dobička, čeprav niso klasične pridobitne družbe. Pozitivna nula, če pa je že dobiček, naj se prerazporedi za investicije, ki dolgoročno znižujejo strošek odvoza in reciklaže oziroma deponiranja smeti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Brane2 ::

Invictus je izjavil:

To dela cela Evropa. Je pač potrebno če nočemo popolnoma zasvinjati sveta kjer živimo.


1. To ni racionalen argument. Cela Evropa je počela marsikaj. Med rugim se pobijala svojčas. Ali pa počela svinjarije s krediti nedavno.

To ni razlog že samo zase, da moraš pa sedaj že zaradi tega to početi še ti.

2. Tip ni reku,d a pa sedaj ne ločujmo smeti, ampak da bi nam to nekdo moral plačat oziroma ustrezno znižat ceno odvoza.


Če je to tako profitno, zakaj ne ustanovite svojega podjetja za ločevanje odpadkov? In postanete milijonarji? Aja, potem ne boste mogli jamrati na Slo-Tech ...


Zato, ker niso vsi v situaciji, da bi izpolnjevali določene pogoje. Poleg tega, zakaj bi spremenil svoje celo življenje in se spravil v vsako stvar, kjer čutiš da te ropajo podgane ? Kaj pa naslednjič, ko bo opazil, da ga nategujejo recimo cestarji- naj postavi še svojo cesto ?

Meni se zdi ugovor povsem na mestu. To je še en od kanalov za skrite davke. Glavonje najprej vpeljejo pravila in zakone, med tem se zmenijo s kolegi za odprtje firm, ki bodo zadovoljile "nove potrebe" in eto ti novih profitov na "pošten način". :|
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Tear_DR0P ::

Odvoz odpadkov je seveda lahko zastonj. Konkreten primer je Švica.

link? takšen, da vidimo kdo dejansko plača odvoz odpadkov.

ker odvoz določenih odpadkov ne samo da je zastonj, še plačajo ti - če CPUje prodajaš na kile, boš bogat :) ostalo pa pač stane, ker jaz nočem živet ob deponiji, ostali pa tudi ne - je pa vprašanje za koliko denarja mesečno smo s sosedi pripravljeni spremeniti mnenje - in to potem plačuje Simbio - ki seveda ta strošek prenese naprej na svoje stranke - če bi bili povsem prepuščeni kapitalizmu, bi nam prenesli še kakšnega ;)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

djordjevic ::

Apropo ločevanje - zadnjič je bil po dolgem času en dober prispevek na 24ur, in sicer ravno na to temo. Novinarka je pisala na ministrstvo za okolje in jim poslala razpredelnico odpadkov, ki jih po najboljši volji ne zna umestiti v pravilne koše - razne ovojnice z mehurčki, plastificirane sponke in podobno. Z ministrstva ali ni prejela odgovorov ali so jo driblali, da bo povedal ta in ta, ko se vrne z dopusta, pa je ujela ministra pred Erjavčevo in ga osebno povprašala malo po ločevanju in kam gre to ter ono, pa ji je zabrusil, da kaj ima minister na taka vprašanja za odgovarjati. C'mon - komunalne službe terjajo slehernega državljana, da ločuje odpadke, in pri tem ob praznjenju kant zraven pošilja še občinske inšpektorje, ki ti opalijo kazen, če vržeš eno stvar narobe (ja, po smeteh brskajo, hijene), medtem ko sama vrhuška, ki sprejema predpise in bi morala služiti za zgled ne ve, kako se rečem strežem? F-off. No, čez nekaj dni je prispel potem tudi odgovor z ministrstva, kjer se je izkazalo, da so glede mejnih primerov smeti tudi oni, milo rečeno, zmedeni.

Človek se včasih res vpraša, kdo pri nas pije in kdo plača ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

lonz ::

Načeloma ne podpiram samoavtoritete pri argumentih; ampak v tem primeru lahko govorim iz prve roke, ker živijo sorodniki (ožji) v kantonu Zurich. Tam se strogo ločujejo odpadki in vsak mesec se dobi zastonj zraven ena sicer plačljiva vrečka za smeti. Plačljiva je zato ker podjetje za odvoz odpadkov pobira samo te vrečke; ostale odpadke v drugih vrečkah gladko ignorirajo. V normalnem gospodinjstvu to zadostuje za cel mesec, hkrati pa tudi te vrečke niso predivje drage. Pa sploh nimajo ločevanja organskih odpadkov uzakonjenih (jih ima pa veliko komposte...)
Drug del odgovora pa se nanaša na surovine. Živimo v času, ko so cene surovin v konstantnem porastu. Prijatelj je šef lokalne izpostave dinosa in občasno pri njem prevetrim zadeve. Trenutno je slika takšna, da je pri tej stopnji sortiranja mogoče obdržati nivo uslug odvoza odpadkov brez problema samo z trgovanjem s surovinami. Položnica je čisti božični bonus.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Looooooka ::

Dobrodosel v kapitalizmu.
Pozabil si povedati, da imajo tudi ze dovolj denarja za strazarje, ki pazijo njihove zabojnike s starim papirjem.
Potem jamrajo da imajo "izgubo".Od kdaj so prisli iz osnovnih storitev, ki jih mesto mora nuditi na privatnike, ki gledajo na cim vecji prihodek vsako leto pa bogve :)

RejZoR ::

djordjevic je izjavil:

Apropo ločevanje - zadnjič je bil po dolgem času en dober prispevek na 24ur, in sicer ravno na to temo. Novinarka je pisala na ministrstvo za okolje in jim poslala razpredelnico odpadkov, ki jih po najboljši volji ne zna umestiti v pravilne koše - razne ovojnice z mehurčki, plastificirane sponke in podobno. Z ministrstva ali ni prejela odgovorov ali so jo driblali, da bo povedal ta in ta, ko se vrne z dopusta, pa je ujela ministra pred Erjavčevo in ga osebno povprašala malo po ločevanju in kam gre to ter ono, pa ji je zabrusil, da kaj ima minister na taka vprašanja za odgovarjati. C'mon - komunalne službe terjajo slehernega državljana, da ločuje odpadke, in pri tem ob praznjenju kant zraven pošilja še občinske inšpektorje, ki ti opalijo kazen, če vržeš eno stvar narobe (ja, po smeteh brskajo, hijene), medtem ko sama vrhuška, ki sprejema predpise in bi morala služiti za zgled ne ve, kako se rečem strežem? F-off. No, čez nekaj dni je prispel potem tudi odgovor z ministrstva, kjer se je izkazalo, da so glede mejnih primerov smeti tudi oni, milo rečeno, zmedeni.

Človek se včasih res vpraša, kdo pri nas pije in kdo plača ...


To sem tud jezst videl. Sicer vprašanje res ni najbolj primerno za ministra ampak njegov odnos do novinarke je bil pa tolk jebivetrski, da bi bolj že težko bil. Jebivetrsko aroganten je boljši naziv ja.
In očitno imajo tam enega modela za vse, ostal pa so za cuzanje plač. In če njega ni, nihče nima pojma zakaj se gre.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

lonz ::

Kater je že bil tisti odvetnik, ki je banke prisilil v vračilo zaračunanih dvigov z bankomatov ali kako že..?
...arrrrrr, shiver me timbers...

djordjevic ::

Matoz + Pezdir, z dajnemik duo. :P
No grave is deep enough to keep us in chains.

mikic007 ::

Mene bolj zanima, zakaj se v dolocenem casu ne ustvari nek standard pakiranja (saj verjetno nekaj je, ampak zaenkrat predivje ocitno). Za pravilno sortiranje moras biti ze skoraj doktor. Zakaj ne bi npr. drzava pocasi uvajala samo dolocenih embalaz, s stevilkami, ki bi poenostavile locevanje odpadkov? Vecina se sicer da prepoznati, ampak ravnokar drzim v rokal delno papirnato, plasticno in se malnekost kovinsko embalazo nekega jogurta. Cisto prevec razlicnih materialov za lahko locevanje.

Komunalne sluzbe pa so itak prikrita obdavcitev, vsaj sedaj tako kaze.

lonz ::

Evo, sem poslal vprašanje Pezdirju in hkrati poslal problematiko na tednik. Me prav zanima...
...arrrrrr, shiver me timbers...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lonz ()

LeQuack ::

Ločujejo naj tisti, ki jih zato plačujemo, jaz se ne bom s tem ubadal. Mečem pa v tiste generične črne kante.
Quack !

kalko ::

Kupiš recimo vnaprej pripravljeno hrano á la Pogrej in pojej ... Najprej bi moral ostanke hrane dati med biološke odpadke. Plastično posodico, ki ostane, med embalažo. Kartonski ovoj pa med papir. Ja, sigurno bom to počel ... NOT.

Ločujem steklo in papir, ostalo pa v črno kanto. Zadnjič sem hotel vreči v kontejner za plastiko plastenko od tekočega pralnega praška in guess what - ne gre noter, ker je luknja premajhna.

fosil ::

kalko je izjavil:

Kupiš recimo vnaprej pripravljeno hrano á la Pogrej in pojej ... Najprej bi moral ostanke hrane dati med biološke odpadke. Plastično posodico, ki ostane, med embalažo. Kartonski ovoj pa med papir. Ja, sigurno bom to počel ... NOT.

Ostanki hrane niso biološki odpadki, gredo med navadne odpadke.
Tako je!

tony1 ::

panoramic: Zanimivo, jaz pa dajem ostanke hrane med biloške odpadke, plastično posodo med embalažo, kartonski pokrov med papirno embalažo in polivinilast pokrov med ostale odpadke. In vzame mi točno 5 sekund več kot če bi vse skupaj vrgel v eno vrečo.

Bananovec ::

Ločevanje odpadkov je kul. Edino cene za odvoz so še vedno premale glede na to, da nekateri še vedno ne vedo da v kanto za plastiko ne gre STEKLO. In tega vidim ogromno. Dokler bo folk ignoranten bom tudi tako visoke cene podpiral.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

lonz ::

Pri nas hrana razen mesa spada pod biološke odpadke.

Bananovec:

Ta teorija splava po vodi odkar imamo vsak svoje kante in kazni za nepravilno odlaganje.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Karaya 52 ::

Pri nas doma baje uporabljajo drugo kanto za prekrivanja oleandra, da ga zmrzal ne unici. Dvomi o koristnosti druge kante so se tako razblinili. Ce dobijo se tretjo in cetrto bodo postavili mini cvetlicarno.

lonz ::

Pri nas imamo 3 kante; navadno (ki je po novem skoraj prazna), za kovino in plastiko in biološke odpadke. So se pa odvozi zmanjšal na 14 dni.
...arrrrrr, shiver me timbers...

WarpedGone ::

Ko se bo ločene odpadke od mene ODKUPOVALO bodo vsi tiptop ločeni in ničesar okrog hiše.
Dokler pa moram js plačat višjo ceno za odvoz ločenih odpadkov kot včasih vsega skupaj, pa se naj lepo slikajo.
Zbogom in hvala za vse ribe

RejZoR ::

Prva postaja pa bi tako ali tako morali bit proizvajalci. Ampak čim bojo njim naložil take zahteve bojo šle samo cene izdelkov še višje. Sam delam v trgovski branži in kdor dela na istem mestu ve, da se ustvari na gore smeti še preden izdelek sploh zapusti trgovino. Vse je 20x zapakirano v klinčeve celofančke, povsod stiropor, škatla v škatli pa nato še v eno škatlo. Vem da je treba izdelek zaščitit ampak včasih je to že prav absurdno in povsem zapretirqavano. Enako velja za izdelke iz kompozitnih materialov. Slednji bi morali biti lahko ločljivi, ne kot nekateri, kjer lepilo tolk drži, da nič ne narediš če hočeš materiale ločit. So pa lepe izjeme kot so npr Fructalove Fruc plastenke kjer je etiketa termo krčljiva in ko jo odtrgaš dol ne ostane nič lepila. Kot prvo je to fajn, ker plastenko brez zahtevnega čiščenja uporabiš za druge stvari (kar je eko že samo po sebi), ko pa jo dejasnko vržeš stran pa je material čist brez stvari, ki pri reciklaži nimajo kaj počet zraven.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tarzan ::

So nam postavili cel kup kant za plastiko, eno za bio in eno za papir. Steklo bi moral vozit kak kilometer stran. Baje naj bi kante bile na lastniški zemlji in bi naj lastnik javil, katere kante lahko in hočemo imeti. Fora je, da razen mogoče 1 centimeter kant, če jih do konca in še čez porineš, stojijo lepo na občinski zemlji.

Ne ločujem. Sploh ker "lastniki" špegajo prav vsakič ko kdo kaj notri vrže, kaj in koliko je zmetal stran. Pohujšanje v dolini šentflorjanski.

AndrejS ::

V švici je tako (vsaj bilo je ene 10 let nazaj) da si kupil vrečko , ki je bila posebaj namenjena za odpadke, temu primerna tudi njena cena. In tako so švicarji prisiljeni odpadke sortirat, ker plačujejo na volumen.

lonz ::

... kar je že napisano malce višje.

Warpedone:

No in v tem tiču grmi zajec! Z elegantno uredbo te prisilijo da delaš za njih, jim ustvariš dobiček, nato pa ti še vse skupaj krasno zaračunajo. Militantna ekologija.
...arrrrrr, shiver me timbers...

joseph ::

Se popolnoma strinjam z Lonzen in Warpedone.

Mogoče bi bilo vprašanje gled ureditve koncesij za odvoz komunalnih odpadkov potrebno poslati Uradu za varstvo konkurence.
Saj je prav, da v občini obstaja koncesionar, ki je dolžan odvažati odpadke, ni pa prav, da sem prisiljen storitve jemati ravno od njega. Moral bi imeti možnost, da za odvoz smeti najamem drugega ponudnika.
Poleg tega pri doslednem ločevanju odpadkov, ni potrebno, da ima vsaka hiša svoj zabojnik in zanj tudi obvezno plačuje, pa če je poln ali ne, ali tudi če ne želiš še odvoza.

floyd1 ::

djordjevic je izjavil:

C'mon - komunalne službe terjajo slehernega državljana, da ločuje odpadke, in pri tem ob praznjenju kant zraven pošilja še občinske inšpektorje, ki ti opalijo kazen, če vržeš eno stvar narobe (ja, po smeteh brskajo, hijene), medtem ko sama vrhuška, ki sprejema predpise in bi morala služiti za zgled ne ve, kako se rečem strežem? F-off.
Človek se včasih res vpraša, kdo pri nas pije in kdo plača ...

Točno to sem razmišljal ob tem prispevku. To ve (ali res ve?) samo eden človek na celem ministrstvu, moramo pa vedeti vsi državljani, ki nočemo biti kaznovani. Debilizem.

Pithlit ::

Komunalna podjetja so itak neke 'mafijske' združbe. Sam legalne so pa streljajo se (še) ne med sabo.

Ne samo zaradi odvoza smeti... ampak kar komplet celotnih storitev. Vključno z vodo. Hujši so k RTV s svojim 'prispevkom'.
Life is as complicated as we make it...

Relanium ::

A ni bil na 24 ur al na preverjeno al nekje tu en prispevek, ko so se pojavljale kraje papirja iz kant,
komunalna podjetja pa so jamrala da jim povzročajo škodo?

kuglvinkl ::

A se da življenje organizirati si tako, da bi bil waste minimalen in zastonj? Kolkr štekam, so ekološki otoki v mestih free for all, razen za biološke odpadke. OK, za te mam vrt. Al sem kej spregledal.

ThinkPad ::

kuglvinkl je izjavil:

A se da življenje organizirati si tako, da bi bil waste minimalen in zastonj? Kolkr štekam, so ekološki otoki v mestih free for all, razen za biološke odpadke. OK, za te mam vrt. Al sem kej spregledal.


Težka bo. Če imaš hišo in ko te komunala najde, ti kanta "pripada" pa če jo želiš ali ne. Vsaj pri meni je bilo tako, se niso hotli kaj dost pogovarjat. Zakoodaje pa nisem študiral.

kuglvinkl ::

Aja? ... kolk pa hoče Snaga na mesec?

Furbo ::

Pithlit je izjavil:

Ne samo zaradi odvoza smeti... ampak kar komplet celotnih storitev. Vključno z vodo. Hujši so k RTV s svojim 'prispevkom'.


Brez RTV si komot predstavljam življenje, brez odvoza smeti pač ne.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pithlit ::

Furbo je izjavil:

Brez RTV si komot predstavljam življenje, brez odvoza smeti pač ne.

RTV prispevka ne zaračunava če jim ti podaš izjavo da ne uporabljaš njihovih storitev (v najslabšem primeru jim to pač dokazuješ iz meseca v mesec).

Komunala ti zaračuna vodo (pavšal) in omrežnino (odvisno od kraja kjer živiš, pri nas 16€ + drobiž) ter odvoz smeti (ne glede na to ali rabiš ali ne) samo zato ker imaš bajto/stanovanje. Na mesec plačujemo cca 35€ brez da bi njihove 'storitve' potrebovali ali uporabljali.

Pa OT glede RTV prispevka. Iz tega se financira vzdrževanje omrežja (med drugim). Brez RTV prispevka tudi komercialne TV ne bi oddajale ker ne bi imele prek česa.
Life is as complicated as we make it...

kuglvinkl ::

Čaki, 35 evorv za smeti ni vodo, al kako?

Pithlit ::

Za smeti in vodo, ja.

Glavni ventil je zaprt. Kante so prazne. Oni pa veselo zaračunavajo.
Life is as complicated as we make it...

ThinkPad ::

kuglvinkl je izjavil:

Aja? ... kolk pa hoče Snaga na mesec?

Zdaj je 20,15€ za 160 litrsko črno kanto. Potem sem dobil še malo večjo "rumeno" kanto za embalažo. Rjave kante za hrano nimam, ker mečemo na kompost.
Teh 20€ za smeti je toliko, kot plačuje tudi Pithlit za prazno katno, če prav razumem.

Pithlit ::

Mja, za smeti plačujem mal manj... ampak se mi zdaj ne da iskat položnic. U bistvu pa ja. Plačujem 'najem' kante ki je nikoli nisem hotela.
Life is as complicated as we make it...

Gladi ::

Torej, kam daješ pa smeti?

Karaya 52 ::

Pithlit je izjavil:

Za smeti in vodo, ja.

Glavni ventil je zaprt. Kante so prazne. Oni pa veselo zaračunavajo.


Taksne reci bi morale biti protiustavne, ce niso to ze danes. Pravniki, namesto da bi naredili kaj pro bono za ljudstvo, raje rinejo skozi zadnja vrata ministrstva za pravosodje kjer skrbijo za svoje rentice v obliki notarskih storitev. So eno veliko razocaranje, s parimi izjemami (Matoz in boj proti elektrokartelu).

Zgodovina sprememb…

amigo_no1 ::

Gladi je izjavil:

Torej, kam daješ pa smeti?

Javno postavljeni ekološki otoki ? Za biološke kompost ?

Furbo ::

Pithlit je izjavil:

Furbo je izjavil:

Brez RTV si komot predstavljam življenje, brez odvoza smeti pač ne.

RTV prispevka ne zaračunava če jim ti podaš izjavo da ne uporabljaš njihovih storitev (v najslabšem primeru jim to pač dokazuješ iz meseca v mesec).


Mislim, da ni dovolj samo izjava, ampak ne smeš imeti sprejemnika. To je pa malce težje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Pithlit ::

Gladi je izjavil:

Torej, kam daješ pa smeti?

V kante pred stanovanjem.

Hiša je pač prazna ker se počasi prenavlja. Ampak kante pa morajo bit. :/

Furbo: Saj sem rekla. V najslabšem primeru jim pač dokazuješ iz meseca v mesec. Zaradi mene lahko pridejo kadarkoli preverjat. Drugače pa... jaz sem jim podala samo izjavo oz. izpolnjen obrazec (je na njihovi strani nekje... so pa bili dovolj 'prijazni' in so mi ga poslali kar sami od sebe lepo po pošti). Preverjat ni prišel še nihče... pa je malenkost več kot 2 leti od tega.
Life is as complicated as we make it...

technolog ::

Kaj pa če imaš DVB-T sprejemnik na računalniku? Kako boš to dokazal, da nimaš?

Furbo ::

Pithlit je izjavil:

Gladi je izjavil:

Torej, kam daješ pa smeti?

V kante pred stanovanjem.

Hiša je pač prazna ker se počasi prenavlja. Ampak kante pa morajo bit. :/

Furbo: Saj sem rekla. V najslabšem primeru jim pač dokazuješ iz meseca v mesec. Zaradi mene lahko pridejo kadarkoli preverjat. Drugače pa... jaz sem jim podala samo izjavo oz. izpolnjen obrazec (je na njihovi strani nekje... so pa bili dovolj 'prijazni' in so mi ga poslali kar sami od sebe lepo po pošti). Preverjat ni prišel še nihče... pa je malenkost več kot 2 leti od tega.


Ja, samo fora je, da potem ne smeš imeti tvja in spremljati niti ostalih (boljših/brezplačnih) programov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ločevanje odpadkov

Oddelek: Loža
3911035 (9778) ...:TOMI:...
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321387 (16991) Mare2
»

Nas bo ločevanje odpadkov rešilo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6514388 (13213) tony1
»

kje je fora, da moram ločevat smeti? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17733812 (30313) mikic007
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468564 (65804) Malajlo

Več podobnih tem