» »

Linksys wrt54g in (kar na1x) SLAB SIGNAL !?

Linksys wrt54g in (kar na1x) SLAB SIGNAL !?

Maniac ::

Živjo,

zadnje dva dni se soočam s problemom, ko mi omenjen Router (linksys wrt54g) ne prebije signala na laptopu na več kot 1 črtico (prej 2).
Ena mi namreč ne zadostuje niti za povezavo z i-netom.

Če prenosnik prenesem bližje routerja stvar deluje, vendar glede na prebrano po forumih, 2 steni in 1 plošča ne bi smelI povzročati tovrstnih težav ...

Trenutni FM je 4.30.7

Pozna kdo rešitev oz. se je srečal z istim problemom ... kaj storiti?

Hvala in LP!
Ouyeah!

s1m0n ::

Probaj drug kanal nastavit!

Spajky ::

Izklopi ga iz štroma, počakaj, da se ohladi; ko ga čez čas vklopiš ga takoj resetiraj na fabriške nastavitve, potem popravi si jih nazaj/sejvaj spremembe in test z laptopom ponovno. Lahko da se mu je samo malo zmešalo ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Maniac ::

Kanal žal ne pomaga ... resetiral ga pa še bom ...
Ouyeah!

Nextor ::

Poskusi z windsurferjem...



Ne radiš tolk koplicirat, vzami samo en čitl kartona in alofolijo, zamotaj karton v alofolijo, ga postavi za antene in usmeri vse skup proti laptopu! Bo zagotovo boljše! Lahko še tudi router flashaš z dd-wrt in malo priviješ moč na antenah...

Spajky ::

Če mu je še do dva dni nazaj delal Ok in zdej odjednom ne več, pa moj prejšnji nasvet ne pali, pomeni, da je crknil diversity čip na izhodu pred antenami ali pa izhod RF stopnje ... tj. zamenjava ruterja čaka ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Maniac ::

Hm čudna reč ... Po resetu (navodilih Sapjkya) je imel ob prvi povezavi laptop 4/5 rtic, vse strani odperal povsem normalno (hitro), nato pa je nenadoma (cca. po 1min) padel na 1/5 črtic a še vedno odperal strani enako hitro ... Čudno ... vmes je bil sicer še 1x prelom, ko ni odperal nič (na 1 črtici).

Mimogrede, Router imam cca. 2 tedna ... in je model Linksys wrt54gL in NE Linksys wrt54g (my bad).


Čudna reč ... ne vem pa kaj in kako je to DD-WRT .. Nextor?!


Hvala za 1x vsem ...
Ouyeah!

amigo_no1 ::

Če je nov oz pod garancijo odnesi na servis.Vsekakor to ni normalno delovanje.Lahko da je kaj z napajanjem (premalo moči oz slab signal).

DD-WRT
http://lmgtfy.com/?q=DD-WRT

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

DD-Wrt ponavadi reši vse težave, ni pa uradno podprt, tako da če preveč povečaš moč oddajanja anten, frekvenco procesorja, ali pa pride do težave pri flešanju, ti servis stvari (uradno) ne bo popravljal...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Maniac ::

Ker servis se pa kej priporoča za tale Router? V LJ je ... ?
Ouyeah!

Zheegec ::

Avtera ali Acord, odvisno kaj imaš na garancijskem listu.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako izboljšat sprejem signala

Oddelek: Omrežja in internet
171595 (1268) BlaY0
»

WLAN Repetitor

Oddelek: Omrežja in internet
142971 (2675) krop
»

Kateri brezžični router kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
407935 (5806) OmegaBlue
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12713003 (9601) Pyr0Beast
»

Razlika med WRT54GL EU in med WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
403881 (3343) Primoz78

Več podobnih tem