» »

WLAN Repetitor

WLAN Repetitor

beta1 ::

Situacija sledeča:

Imam router Linksys WRT54GL. Sosed dostopa na moj internet. Njemu moj router pokriva samo 1/3 hiše. Probal sem povečati moč oddajanja z dd-wrt in tomato in sicer je malo boljše, ampak še zmeraj mu zelo slabo lovi. Preveč je sten vmes in ni drugega, kot da dam neki repetitor pri njemu.

V najboljšem delu hiše bi rad postavil nekaj kaj bi razširilo omrežje. Nemogoče je pa povezat z LAN kablom, ker je vmes ulica. Če bi bla možnost z kablom, potem tega nebi pisal.

Svetovali so mi, da dokupim še en isti router in ga dam preko wirealessa v acces point. Da bi naredil wlan bridge brez kabla. Drži? Kateri firmware? Kak točno naštelat ta nov router?

Dodano: Uporabljam enkripcijo WPA2 Personal + MAC filtering
Hvala za pomoč.
  • spremenil: beta1 ()

Cveto ::

Rešitev je tole, a ni poceni:

http://www.mimovrste.com/artikel/250001...

beta1 ::

To sem že gledal. Mogoče še kakšna alternativa?

Gregor P ::

Samo tako mimogrede; zgleda da je ta repetitor v tujini dosti cenejši
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ted ::

Dobro so ti svetovali. Postaviš WDS, sosed nastavi router v acces point in imaš problem rešen. Predlagam DD-WRT firmware na router.
Mah...

beta1 ::

Z Tomatotom pa nebi šlo???

Ali je potem potrebno imeti tudi na taprvem routerju, ko je zraven modema dd-wrt?

Zdaj je router nastavljen na Acces point. Potem ga morem dat v Acces point + WDS. Sosed pa samo v acces point. 2 routerju spremenit IP, ista maska, prehod vpišem od taprvega, isti SSID, WPA2. Kaj pa glede nekih vpisovanj MAC naslovo routerja? Pa kateri channel uporabit na tadrugem routerju (prvi je na 6).

PS: Nebi rad zdaj nič spreminjal nastavitev, ko vse tako dobro dela.

OmegaBlue ::

Joj ne serite z repeterji.

Če kupiš en WRT54GL ga lahko brez problema skonfiguriraš tako kot bi ti želel. Na voljo imaš 2 možnosti, naložiš dd-wrt na oba in nastaviš WDS ali naložiš samo na enega in uporabiš client-bridge.

Samo v opozorilo s tem si boš razpolovil prepustnost z ene strani na drugo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

beta1 ::

Tnx OmegaBlue.

Naštelat morem na WDS. Client bridge naredi svoj subnet in se med samo PCji ne vidijo in še to samo deluje 1PC na clientu? Imam prav?

OmegaBlue ::

Če je bridge ne samo client potem je zadeva v istem omrežju, samo je res da s tem deluje samo en računalnik zanesljivo, deluje jih načeloma tudi več a po mojih izkušnja povezava potem crkuje vmes - firmware je malo buggy - client mode only dela kul.

Je pa WDS bolj primeren za takšno postavitev.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

beta1 ::

Bridge naredi isto omrežje, ampak je buggy, to odpade.
Clent odpade, ker ni isto omrežje oz. svoj subnet.
WDS je pol tapravo.

Kolk sem malo prečital bolj potrobno iz wikipedie:

The maximum wireless effective throughput is halved after the first retransmission (hop) that is made. For example, in the case of two routers connected via WDS, and communication is made between a computer that is plugged into router A and a laptop that is connected wirelessly using router B's access point, the throughput is halved, because router B has to retransmit the information during the communication of the two sides. However, in the case of communications between a computer that is plugged into router A and a computer that is plugged into router B, the throughput is not halved since there is no need to retransmit the information.

To pomeni, da se med routerjem A in B povezava deli na pol. Recimo 20mbit. Kolk pa zdaj to zastopim, je če se 2 notebooka povežeta samo na A ali samo na B potem pa še zmeraj dela ta 2 med sabo z 54mbit oz praktično čez več kot 25mbit.

Je to tak?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

OmegaBlue ::

Moreš vedet da router ima na razpolago v idealnih pogojih 54Mbit, to deliš z 2 da dobiš realni prenos v eno smer samo z laptopom. Če si z laptopom sam na AP dobiš dobrih ~2,6MB/s ven, ker more promet AP še posredovat istočasno na drugi AP potem se ta zadeva razpolovi.

Dovolj hitro za internet tam do 10Mbit a počasno za prenose po LAN.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Spajky ::

Nastavi Tx mode na B-Only, pa mu bo bolj pokrivalo hišo 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Blaz90 ::

Jaz imam pa sledeč problem, v stanovanu v Mariboru še čakam, da mi priklopijo internet (zgleda, da bo še kr trajal). Na balkonu mi vleče wireless signal iz kafiča nasprot ceste. (sicr ni nevem kaj, vendar za silo je, 2-3 črtice). Problem nastane, ko grem v sobo, kjer je signal zelo šibak, maksimalno 1 črtica, ali pa še to ne.
Zdej me pa zanima, če obstaja kaka antena s kablom, katero bi postavil na balkon, potem pa to povezal na laptop (preko usb ali lan kabla?)

Blaz90 ::

Recimo nekaj takegale + 5m usb kabla bi šlo?

krop ::

Ja vzami 5dbi za isti dnar


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Repeater Bridge na Linksys WRT160NL??

Oddelek: Pomoč in nasveti
156201 (3469) toncek1
»

Razširiti wireless

Oddelek: Omrežja in internet
61364 (815) NeMeTko
»

asus wl500g kot repeater?

Oddelek: Omrežja in internet
111247 (1148) perr
»

Problemi z MAC naslovi

Oddelek: Omrežja in internet
101188 (964) pskrlj
»

Brezžična dostopna točka

Oddelek: Omrežja in internet
52891 (2891) MAX34216

Več podobnih tem