» »

Prekinjanje povezave

Prekinjanje povezave

meXem ::

Imam težavo:

V hiši imamo rutara, ki je povezan z stacionarnim računalnikom in tam deluje povezava ter internet kot je treba. Imam pa tudi prenosnika, kjer pa mi zadnje čase nagaja povezava, saj jo izgubim včasih tudi po večkrat na dan ( ponavadi za okoli 5-10 min ) in zadeva je precej zoprna, sploh kadar kaj delam na spletu ...

Prosim za kakšen nasvet, kako to težavo rešit,

Hvala in LP !

Zero0ne ::

meXem je izjavil:

Imam težavo:

V hiši imamo router, ki je povezan z stacionarnim računalnikom in tam delujeta povezava ter internet kot je treba. Imam pa tudi prenosnik, kjer pa mi zadnje čase nagaja povezava, saj jo izgubim včasih tudi po večkrat na dan ( ponavadi za okoli 5-10 min ) in zadeva je precej zoprna, sploh kadar kaj delam na spletu ...

Prosim za kakšen nasvet, kako to težavo rešiti,

Hvala in LP !


Popravljene slovnične napake.

Če te razumem pravilno, imaš prenosnik povezan preko wi-fija? Če je temu tako, preveri wireless network nastavitve na routerju (brskalnik -> 192.168.1.1). Po možnosti preveri z drugim operacijskim sistemom oziroma prenosnikom, da ne gre za napako na client strani.
uname -o

meXem ::

Ja preko Wi-fi imam povezavo. Sem preveril in kolko se sam spoznam je tisto ok (dimamični ip so nastavljeni)

Null ::

Imam podobne probleme in sem ugotovil, da je včasih krivo pregrevanje routerja ponavadi pa položaj zvezd (brez vidnega razloga). Malo se še poigraj z obračanjem anten na routerju, saj lahko to opazno vpliva na kvaliteto signala.

DeeCoy ::

kateri router?? S Sinope so težave z luknjo, na manj kot 1.5m wifi ne dela tako kot je treba ;) probaj se premaknit malo dle od routerja

meXem ::

Ne gre se zaradi signala, signal je ok, vendar se povezava sama od sebe prekine.
Imam pa Linksys WRT54G

DeeCoy ::

testiral drug laptop?

meXem ::

ne, nimam možnosti, čeprav sem skoraj prepričan da ni problem v laptopu ampak nastavitvah routerja, kjer pa nevem kaj točno bi lahko bilo narobe

fizikalac ::

Poglej če je kje kakšna interferenca... Poglej na katerem channelu deluje frekvenca in če so vmes kakšne druge naprave! Mogoče bo pomagalo če zamenjaš channel.

asdf5678 ::

Torrente zapri pa bo.

meXem ::

asdf5678,

Ti to resno ? ...

denisbegood ::

Imam problem s prekinjanjem povezave (AMIS) na optiki. Vsakih par minut me vrže dol. Grem na Network and sharing center. Kliknem z desno miško na rumeni klicaj med This computer nad Network, resetira Local area connection adapter in napiše Default Gateway fixed-rezultat: spet dela nekaj minut. Resetiral sem modem, nič bolje.Uporabljam WIN 64,Vipre antivirus, MTorrent-skratka klasiko.

DeeCoy ::

najprej poskusi še s kakim drugim računalnikom. če tudi tam ne dela kontaktiraj operaterja.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoka hitrost, a nizka

Oddelek: Pomoč in nasveti
233729 (2760) mehh
»

WiFi vs kabel :)

Oddelek: Strojna oprema
233632 (3062) BlaY0
»

Ubuntu & Windows 7 - Skupna Raba

Oddelek: Operacijski sistemi
71010 (677) Kamion
»

Problem z inštalacijo XPjev

Oddelek: Strojna oprema
5788 (700) Assass1n
»

Problemi z wireless povezavo

Oddelek: Omrežja in internet
111752 (1568) damjanj

Več podobnih tem