» »

Katere sveče?

Katere sveče?

1 2 3
4
5

Unknown_001 ::

Ne tež

Vsem je jasno da po smrti pač tisto kar ostane ni drugega kot truplo. Bolj gre za spomine. Grob ni nič drugega kot osebni spomenik.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

bajsibajsi ::

Avenger je izjavil:

Prav zanimivo je kako daleč gremo ljudje s svojimi zablodami, zato ker verjamemo v nekaj brez kakršnekoli osnove. Tam 2 metra pod travo nihče ne biva. Samo zato ker so mrtvo telo, ali pepel zakopali na tisto mesto, ne pomeni, da se "nesmrtna duša" nahaja tam, niti da so tam vrata, ali okno, do nje. A to kdo resnično verjame? Spomin na prednike je v vsakem izmed nas in počastiš jih lahko tako, da se jih recimo enkrat na leto spominjaš, pregledaš fotalbum ali pač samo razmišljaš o njih... in to je bistveno več vredno od štartanja eksotermne kemijske reakcije ogljikovodikov. Prižiganje sveč je nekaj kar je privzgojeno, da to se pač počne. Če pustim ob strani nesmiselnost tega, da je potrebno svečo prižgat tam kjer so zakopani posmrtni ostanki, bi lahko svečo prižgali kjerkoli, ker velja le misel. Podobno je s tem, da moraš it k maši, če si vernik - kaj a doma pa ne moreš molit? Ne, ker so verniki hudo lena sorta ljudi in jih je treba stalno priganjat in jim žugat s peklom. Ampak o tem se ne razmišlja, pač greš v cerkev, izklopiš možgane za tistih 45 minut in greš domov pomirjen, da si rešen pekla. Če se nikakor ne morete ali želite otresti navade prižiganja sveč na grobovih, je po mojem mnenju daleč najboljša varianta vgrajena lanterna, v katero je možno dat gole sveče, brez kakršne koli embalaže. Ampak tega praktično ni. Ker s tem ne moreš kvantitativno pokazat sosedom kako zelo misliš na svoje prednike.


Se popolnoma strinjam, ampak pazi zdaj, kot te psih... Hipatija napade.

Omenjeno zadevo bi lahko bisveno enostavneje, ekolosko, manj potratno ter nasploh bolj smotrno resili, ce bi se trupel enostavno znebili, jih pojedli, naredili kvaliteten kompost, z njimi nahranili potepuske macke, jih spremenili v energijo itd.

Mercier ::

Jaz še vedno prižgem svečo. Belo, če gre. Eno na dušo, ali klaster, če ga tvorijo. Včasih smo pa res prižigali taprave sveče, take brez plastike in v ogromnih količinah. Sploh se mi zdi, mogoče narobe, včasih sem bil zgolj čefur, danes imam obveznosti še po slovenskih britofih, da je sveč bistveno manj kot včasih.

No, količina je moj prispevek ekologiji. Mogoče še napredujem ekoosvestno, pa bom kaj bolj trapastega počel. Mogoče bom starejši več cinika, pa ne bom počel ničesar. :)

Aja, dajte nehat s temi električnimi svečami ljudje, grde so še bolj kot navadne v prodaji, oziroma so genau grde, samo svetijo grše. Kot da sem na šiktu, v datacentru. Ubije romantiko.

looser ::

ja, električne/solarne res niso klasičnega estetskega izgleda...
so pa učinkovitejše in nekaj sezon trajajoče (če oskrbnik menjava baterije)...
solarne so boljše (pa bolj zanimive), zahtevajo najbrž še manj vzdrževanja (ne vem za čas uporabnosti)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

Mercier ::

looser je izjavil:

ja, električne/solarne res niso klasičnega estetskega izgleda...
so pa učinkovitejše in nekaj sezon trajajoče (če oskrbnik menjava baterije)...
solarne so boljše (pa bolj zanimive), zahtevajo najbrž še manj vzdrževanja (ne vem za čas uporabnosti)...

Seveda je čisto subjektivno in je nekako takole: danes bom dvignil čašo in nazdravil na looser-jevo zdravje in se mi bo zdelo, da letos ne boš imel gripe. In lahko, da ne boš. Če si bi pa intravenozno napeljal hektoliter raztopine etanola pa čakal, da steče, bi ti priklical kugo na koncu.

looser ::

Razumem, ampak ti si pisal grde, ne pa škodljive.
Meni to ne pomeni istega, še posebej, če isto (grdo) električno svečo uporabljaš več let, dokler barva ne zbledi.

"Ja, mogoče bi se strinjal, če bi se vsi tega držali, pa še takrat ne vem." ?

No, tudi jaz ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

Mercier ::

Niti ni tolliko estetika, bolj metafizika. V stilu: električni pastir manj poje, manj poserje, gotovo ima manjši ogljični odtis, šlatanje z otroci odpade, ampak pred oltarjem raje ljudje vidijo tapravega. :)

looser ::

Razumem, verjetno misliš "iskreno čustvo", ki jo izkazuje klasična sveča proti električni.
No, stara rodbina je šla, zdaj že naša generacija počasi prostor daje mladi :-)
Dejansko ne moremo redno izkazovati spomina, nekaj pa gor mora biti.
Oskrbnik zaenkrat (jaz) pač pride in zamenja baterije, zmeče ovele rože po praznikih, ikebane še pusti nekaj časa in gre naprej.
Na nekaj mesecev pride na ogled in to je to.
Zemlje na površini ni, vse je kamnito, praktično grobnica.

Mercier ::

No, pa naenkrat nisem več tako prepričan.

FormerUser ::

Sem se zadnjič malo sprehodila po našem pokopališču in ugotovila, da so solarne sveče pravi hit, praktično vsak grob jih ima.Žal pa Slovenci ne zmorejo brez pretiravanja in je zato zraven njih še en kup navadnih sveč, kar je žalostno.

ginekk ::

FormerUser je izjavil:

Sem se zadnjič malo sprehodila po našem pokopališču in ugotovila, da so solarne sveče pravi hit, praktično vsak grob jih ima.Žal pa Slovenci ne zmorejo brez pretiravanja in je zato zraven njih še en kup navadnih sveč, kar je žalostno.


Hipatija, dobro znaš slovensko za tujca.

Men je pa žalostno, da se dela tak halo iz tega. Sveče so zelo obladljiv odpadek, če pa se nabirajo kupi pred reciklažnim obratom je le stvar denarja oz. prioritet. Če ni tistega drobiža (glede na cel budget), da bi podpirali precej lepo navado izražanja empatije, pa naj uvedejo namenski davek na sveče, ki prinese dodatni denar za reciklažo. Sem prepričan da bi jih še vedno kupovali. Zdaj ne morem še popularno posplošit na Slovence, ker potem bi bil jaz Vesoljec.

nevone ::

Avenger je izjavil:

Prav zanimivo je kako daleč gremo ljudje s svojimi zablodami, zato ker verjamemo v nekaj brez kakršnekoli osnove. Tam 2 metra pod travo nihče ne biva. Samo zato ker so mrtvo telo, ali pepel zakopali na tisto mesto, ne pomeni, da se "nesmrtna duša" nahaja tam, niti da so tam vrata, ali okno, do nje. A to kdo resnično verjame? Spomin na prednike je v vsakem izmed nas in počastiš jih lahko tako, da se jih recimo enkrat na leto spominjaš, pregledaš fotalbum ali pač samo razmišljaš o njih... in to je bistveno več vredno od štartanja eksotermne kemijske reakcije ogljikovodikov. Prižiganje sveč je nekaj kar je privzgojeno, da to se pač počne. Če pustim ob strani nesmiselnost tega, da je potrebno svečo prižgat tam kjer so zakopani posmrtni ostanki, bi lahko svečo prižgali kjerkoli, ker velja le misel. Podobno je s tem, da moraš it k maši, če si vernik - kaj a doma pa ne moreš molit? Ne, ker so verniki hudo lena sorta ljudi in jih je treba stalno priganjat in jim žugat s peklom. Ampak o tem se ne razmišlja, pač greš v cerkev, izklopiš možgane za tistih 45 minut in greš domov pomirjen, da si rešen pekla. Če se nikakor ne morete ali želite otresti navade prižiganja sveč na grobovih, je po mojem mnenju daleč najboljša varianta vgrajena lanterna, v katero je možno dat gole sveče, brez kakršne koli embalaže. Ampak tega praktično ni. Ker s tem ne moreš kvantitativno pokazat sosedom kako zelo misliš na svoje prednike.


Grobovi so pač nek ritual, ki mnogim ljudem tudi dejansko nekaj pomeni. To je v resnici bil korak naprej v civilizaciji. Lahko bi bili še naprej kot živali, ki jih pač lastni ostanki ne zanimajo. Obiskovanje grobov je dejansko izkazovanje pozornosti svojcem, pa tudi drugim ljudem. Čeprav jh ni več, pa sama pozaba tudi ni višek civilizacije.

Moderni človek se seveda sprašuje, čemu ja potrebno materialno izkazovanje pozornosti, čemu ni dovolj zgolj spomin. Materialno izkazovanje pozornosti je bil spet korak naprej v naši civilzaciji, ker je trajnejše in vidnejše. Ker na ta način lahko deliš svoje spomine z drugimi. Podobno bi lahko rekli, da ne potrebujemo knjig, saj vse lahko povemo. No, knjiga je vseeno trajnejša in zajame širšo publiko.

Glede sveč se pa res nima smisla obremenjevati. Prižgeš jih toliko, kolikor želiš in kakršne želiš oziroma so ti dostopne. Nobene potrebe ni po tem, da tekmujemo s sosedi, kdo jih prižge več in čigave so bolj ekološke. Ista figa vse skupaj. Seveda pa nimam nič proti modernizaciji. Ampak ne na vso silo. Naj počasi evoluira.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

bajsibajsi ::

nevone je izjavil:

Avenger je izjavil:

Prav zanimivo je kako daleč gremo ljudje s svojimi zablodami, zato ker verjamemo v nekaj brez kakršnekoli osnove. Tam 2 metra pod travo nihče ne biva. Samo zato ker so mrtvo telo, ali pepel zakopali na tisto mesto, ne pomeni, da se "nesmrtna duša" nahaja tam, niti da so tam vrata, ali okno, do nje. A to kdo resnično verjame? Spomin na prednike je v vsakem izmed nas in počastiš jih lahko tako, da se jih recimo enkrat na leto spominjaš, pregledaš fotalbum ali pač samo razmišljaš o njih... in to je bistveno več vredno od štartanja eksotermne kemijske reakcije ogljikovodikov. Prižiganje sveč je nekaj kar je privzgojeno, da to se pač počne. Če pustim ob strani nesmiselnost tega, da je potrebno svečo prižgat tam kjer so zakopani posmrtni ostanki, bi lahko svečo prižgali kjerkoli, ker velja le misel. Podobno je s tem, da moraš it k maši, če si vernik - kaj a doma pa ne moreš molit? Ne, ker so verniki hudo lena sorta ljudi in jih je treba stalno priganjat in jim žugat s peklom. Ampak o tem se ne razmišlja, pač greš v cerkev, izklopiš možgane za tistih 45 minut in greš domov pomirjen, da si rešen pekla. Če se nikakor ne morete ali želite otresti navade prižiganja sveč na grobovih, je po mojem mnenju daleč najboljša varianta vgrajena lanterna, v katero je možno dat gole sveče, brez kakršne koli embalaže. Ampak tega praktično ni. Ker s tem ne moreš kvantitativno pokazat sosedom kako zelo misliš na svoje prednike.


Grobovi so pač nek ritual, ki mnogim ljudem tudi dejansko nekaj pomeni. To je v resnici bil korak naprej v civilizaciji. Lahko bi bili še naprej kot živali, ki jih pač lastni ostanki ne zanimajo. Obiskovanje grobov je dejansko izkazovanje pozornosti svojcem, pa tudi drugim ljudem. Čeprav jh ni več, pa sama pozaba tudi ni višek civilizacije.

Moderni človek se seveda sprašuje, čemu ja potrebno materialno izkazovanje pozornosti, čemu ni dovolj zgolj spomin. Materialno izkazovanje pozornosti je bil spet korak naprej v naši civilzaciji, ker je trajnejše in vidnejše. Ker na ta način lahko deliš svoje spomine z drugimi. Podobno bi lahko rekli, da ne potrebujemo knjig, saj vse lahko povemo. No, knjiga je vseeno trajnejša in zajame širšo publiko.

Glede sveč se pa res nima smisla obremenjevati. Prižgeš jih toliko, kolikor želiš in kakršne želiš oziroma so ti dostopne. Nobene potrebe ni po tem, da tekmujemo s sosedi, kdo jih prižge več in čigave so bolj ekološke. Ista figa vse skupaj. Seveda pa nimam nič proti modernizaciji. Ampak ne na vso silo. Naj počasi evoluira.

o+ nevone


Korak naprej v civilizaciji? Se hecas? Pokopalisca in onesnazevanje z milijardami svec je nepotrebno za - kot ga sama imenujes - modernega cloveka. Napredek lahko imenujes, ko bo tvoj moderni clovek trupla smotrno uporabil; pa kolikor ze se ti to v tem momentu zdi grozna zamisel.

FormerUser ::

ginekk je izjavil:



Hipatija, dobro znaš slovensko za tujca.

Men je pa žalostno, da se dela tak halo iz tega. Sveče so zelo obladljiv odpadek, če pa se nabirajo kupi pred reciklažnim obratom je le stvar denarja oz. prioritet. Če ni tistega drobiža (glede na cel budget), da bi podpirali precej lepo navado izražanja empatije, pa naj uvedejo namenski davek na sveče, ki prinese dodatni denar za reciklažo. Sem prepričan da bi jih še vedno kupovali. Zdaj ne morem še popularno posplošit na Slovence, ker potem bi bil jaz Vesoljec.


Tudi če so obvladljiv odpadek so še vedno odpadek in tako škodljive za okolje, glede na to, da se sama trudim z bolj ekološkimi alternativami, se pač lahko izvzamem iz množice tistih, ki se ne in jim je za okolje očitno povsem vseeno.

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

ginekk je izjavil:



Hipatija, dobro znaš slovensko za tujca.

Men je pa žalostno, da se dela tak halo iz tega. Sveče so zelo obladljiv odpadek, če pa se nabirajo kupi pred reciklažnim obratom je le stvar denarja oz. prioritet. Če ni tistega drobiža (glede na cel budget), da bi podpirali precej lepo navado izražanja empatije, pa naj uvedejo namenski davek na sveče, ki prinese dodatni denar za reciklažo. Sem prepričan da bi jih še vedno kupovali. Zdaj ne morem še popularno posplošit na Slovence, ker potem bi bil jaz Vesoljec.


Tudi če so obvladljiv odpadek so še vedno odpadek in tako škodljive za okolje, glede na to, da se sama trudim z bolj ekološkimi alternativami, se pač lahko izvzamem iz množice tistih, ki se ne in jim je za okolje očitno povsem vseeno.


Zdele me je prijel da bi se šel z glavo butat ob zid. Kaj hudiča človek ne prebere. Odpadek ki se reciklira je "nevaren"... za koga?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:


Zdele me je prijel da bi se šel z glavo butat ob zid. Kaj hudiča človek ne prebere. Odpadek ki se reciklira je "nevaren"... za koga?

Če nič drugega, pa smo tukaj že lepo razdelali, da so tudi druge problematične stvari, se pri reciklaži porablja energija, precej veliko energije, ki se pa spet proizvaja na načine, ki niso ravno prijazni okolju. Sedaj pa lahko greš z glavo butat ob zid.

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Zdele me je prijel da bi se šel z glavo butat ob zid. Kaj hudiča človek ne prebere. Odpadek ki se reciklira je "nevaren"... za koga?

Če nič drugega, pa smo tukaj že lepo razdelali, da so tudi druge problematične stvari, se pri reciklaži porablja energija, precej veliko energije, ki se pa spet proizvaja na načine, ki niso ravno prijazni okolju. Sedaj pa lahko greš z glavo butat ob zid.


Še vedno manj kot pa za enkratno predelavo stekla ob primerljivi kvantiteti izdelkov. Zdaj pa računaj.

Segreti kilo PVC na 190°C
c = 0.9 kJ/kgK

Segreti kilo glaževine na 750°C
c = 0.88 kJ/kgK

S tem da...

Koliko izdelkov lahko iz obojega narediš?

Kalkuliraj micka, kalkuliraj... mogoče ti bo kapnilo zakaj plastika dominira. Energijo pretvori v EURiče in se čudi.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:



Še vedno manj kot pa za enkratno predelavo stekla ob primerljivi kvantiteti izdelkov. Zdaj pa računaj.

Segreti kilo PVC na 190°C
c = 0.9 kJ/kgK

Segreti kilo glaževine na 750°C
c = 0.88 kJ/kgK

S tem, da stekleno solarno svečo uporabljaš 3 leta, plastično pa od 3 dni do par mesecev.
S tem da...

Koliko izdelkov lahko iz obojega narediš?

Kalkuliraj micka, kalkuliraj... mogoče ti bo kapnilo zakaj plastika dominira. Energijo pretvori v EURiče in se čudi.


S tem, da solarno stekleno svečo uporabljaš 3 leta, plastično pa par dni do par mesecev.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

ki niso ravno prijazni okolju.


Okolju ni mar za prijaznost. Treba bo začeti uporabljati frazo "ni prijazno človeku", če res ni prijazno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

FormerUser ::

nevone je izjavil:

ki niso ravno prijazni okolju.


Okolju ni mar za prijaznost. Treba bo začeti uporabljati frazo "ni prijazno človeku", če res ni prijazno.

o+ nevone


Zasvinjano okolje tudi človeku ni prijazno.

nevone ::

Zasvinjano okolje tudi človeku ni prijazno.


No saj. Človek je tu osrednja točka, ne okolje. Z okoljem bomo naredili točno to, kar bo dobro za človeka, tako da nas okolje ne zanima prav zelo, čeprav stalno dajemo takšen vtis.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

FormerUser ::

nevone je izjavil:

Zasvinjano okolje tudi človeku ni prijazno.


No saj. Človek je tu osrednja točka, ne okolje. Z okoljem bomo naredili točno to, kar bo dobro za človeka, tako da nas okolje ne zanima prav zelo, čeprav stalno dajemo takšen vtis.

o+ nevone


Seveda, ampak trenutno gremo v povsem drugo smer, z njim delamo to kar je dobro za neoliberalne kapitaliste.

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:



Še vedno manj kot pa za enkratno predelavo stekla ob primerljivi kvantiteti izdelkov. Zdaj pa računaj.

Segreti kilo PVC na 190°C
c = 0.9 kJ/kgK

Segreti kilo glaževine na 750°C
c = 0.88 kJ/kgK

Koliko izdelkov lahko iz obojega narediš?

Kalkuliraj micka, kalkuliraj... mogoče ti bo kapnilo zakaj plastika dominira. Energijo pretvori v EURiče in se čudi.


S tem, da solarno stekleno svečo uporabljaš 3 leta, plastično pa par dni do par mesecev.


Zakaj si spustila zadnji del, ki je najbolj zabaven ? Koliko tehta steklena in koliko plastična ? >:D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Seveda, ampak trenutno gremo v povsem drugo smer, z njim delamo to kar je dobro za neoliberalne kapitaliste.


Dost zlajnano, drži pa samo 10%. Ker po drugi strani gre ekologija v smer, da žrtvuje človeka/ljudi, ki (še) niso uspeli prilezti tako visoko na tehnološki lestvici, da bi si lahko privoščili preseravanje.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

FormerUser ::

nevone je izjavil:

Seveda, ampak trenutno gremo v povsem drugo smer, z njim delamo to kar je dobro za neoliberalne kapitaliste.


Dost zlajnano, drži pa samo 10%. Ker po drugi strani gre ekologija v smer, da žrtvuje človeka/ljudi, ki (še) niso uspeli prilezti tako visoko na tehnološki lestvici, da bi si lahko privoščili preseravanje.

o+ nevone


Zakaj bi morali vsi ponavljati naše napake?

Unknown_001 ::

Btw hipatija. Solarne plastične sveče BP zdržijo 3 leta :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:

Btw hipatija. Solarne plastične sveče BP zdržijo 3 leta :))

Plastik lobist!

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Btw hipatija. Solarne plastične sveče BP zdržijo 3 leta :))

Plastik lobist!


Kako lep kompliment :)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Btw hipatija. Solarne plastične sveče BP zdržijo 3 leta :))

Plastik lobist!


Kako lep kompliment :)


Kajne. Da ne bo kdo rekel, da feministke ne znamo moškim komplimentov dajat.

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Btw hipatija. Solarne plastične sveče BP zdržijo 3 leta :))

Plastik lobist!


Kako lep kompliment :)


Kajne. Da ne bo kdo rekel, da feministke ne znamo moškim komplimentov dajat.


Pa še moško identiteto mi priznavaš. Ja pa dete zlato, kje ti spiš, da te ne ukradejo?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:


Pa še moško identiteto mi priznavaš.

Identiteto? Kaj res?Še malo pa se boš za SJW specializiranega za plastiko oklical.

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Pa še moško identiteto mi priznavaš.

Identiteto? Kaj res?Še malo pa se boš za SJW specializiranega za plastiko oklical.


Mislm... ej tebe tok ta odpadna plastika pa te zadeve motijo. Kakšno je tvoje stališče do kondomov. Ti to uporabljaš ali si dosledna in mate neke svoje pullout metode v kombinaciji s tabletam?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

nevone ::

Zakaj bi morali vsi ponavljati naše napake?


Te napake sploh niso napake, ampak stopnje v razvoju. Zelo malo ali nič od teh (tehnoloških) stopenj je resničnih napak.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

vostok_1 ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:


Pa še moško identiteto mi priznavaš.

Identiteto? Kaj res?Še malo pa se boš za SJW specializiranega za plastiko oklical.


Jz, ti in Raptor. MMF, sounds good eh?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

FormerUser ::

vostok_1 je izjavil:


Jz, ti in Raptor. MMF, sounds good eh?

Ne, sounds kot da ti je porn scvrl možgane. Lahko se pa tolažiš s tem, da niti približno nisi edini.

vostok_1 ::

Still. Zanimiva ideja, moraš priznat.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

FormerUser ::

vostok_1 je izjavil:

Still. Zanimiva ideja, moraš priznat.

Samo tebi.

vostok_1 ::

Nekega dne, se boš naveličala, the dark age of limp male feminist dick.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

FormerUser ::

vostok_1 je izjavil:

Nekega dne, se boš naveličala, the dark age of limp male feminist dick.


Resno, človek, poišči si pomoč.

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Nekega dne, se boš naveličala, the dark age of limp male feminist dick.


Resno, človek, poišči si pomoč.


No ko že predlagaš, zakaj se ne javiš prostovoljno?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Nekega dne, se boš naveličala, the dark age of limp male feminist dick.


Resno, človek, poišči si pomoč.


No ko že predlagaš, zakaj se ne javiš prostovoljno?


On rabi strokovno obravnavo, jaz nisem psihoterapevtka.

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Nekega dne, se boš naveličala, the dark age of limp male feminist dick.


Resno, človek, poišči si pomoč.


No ko že predlagaš, zakaj se ne javiš prostovoljno?


On rabi strokovno obravnavo, jaz nisem psihoterapevtka.


No, pa lahko bi koga priporočila. Ampak psihoterapevt se ukvarja z drugimi stvarmi.

Si zihr, da nisi mislila na psihiatrijo?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Nekega dne, se boš naveličala, the dark age of limp male feminist dick.


Resno, človek, poišči si pomoč.


No ko že predlagaš, zakaj se ne javiš prostovoljno?


On rabi strokovno obravnavo, jaz nisem psihoterapevtka.


No, pa lahko bi koga priporočila. Ampak psihoterapevt se ukvarja z drugimi stvarmi.

Si zihr, da nisi mislila na psihiatrijo?

Ziher, ker zasvojenost s seksom/pornografijo ni primer za psihiatrijo. Je en znan terapevt, ki se pri nas ukvarja s takšnimi primeri, ime mu je Peter, priimka se pa ne spomnim. Je tudi knjigo napisal.

Zgodovina sprememb…

Unknown_001 ::

Psihiater je zdravnik.

Psihoterapevt pa bolj kot ne Talk Buddy s tečajem, ki mastno računa.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

D3m ::

vostok1 je vostok1. Se čudim, da se bojiš te nežne ovčke.
|HP EliteBook|R5 6650U|

vostok_1 ::

https://www.imdb.com/title/tt0779982/

No idea what you're talking bro....
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Unknown_001 ::

D3m je izjavil:

vostok1 je vostok1. Se čudim, da se bojiš te nežne ovčke.


Dude... ženska bi rada enmu "rođaku" s popoldansko diplomo posel zrihtala.

vostok_1 je izjavil:

https://www.imdb.com/title/tt0779982/

No idea what you're talking bro....


Lol, dobra. Shrani za pozneje, ko bomo shitpostali Veganske teme.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

Unknown_001 je izjavil:

Psihiater je zdravnik.

Psihoterapevt pa bolj kot ne Talk Buddy s tečajem, ki mastno računa.


Že spet tvoje klobasanje. Psihiatrija v glavnem zdravi z medikamenti, psihoterapija pa z iskanjem vzrokov težav in njihovim odpravljanjem, so pa med slednjimi ljudje z različnimi izobrazbami, tudi zdravniki.

Unknown_001 ::

FormerUser je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Psihiater je zdravnik.

Psihoterapevt pa bolj kot ne Talk Buddy s tečajem, ki mastno računa.


Že spet tvoje klobasanje. Psihiatrija v glavnem zdravi z medikamenti, psihoterapija pa z iskanjem vzrokov težav in njihovim odpravljanjem, so pa med slednjimi ljudje z različnimi izobrazbami, tudi zdravniki.


Psihiatrija je širši pojem kot samo tableti.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

vostok_1 ::

Lahko se tudi Psihiater-Pacient igrava...i'm down for it.
Zaupal ti bom moje velike težave, ti pa meni dala globoka dognanja.


*insert cheesy 70' porn music*

There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ZDA: še 17 ovadb zoper Juliana Assanga (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
6010484 (6270) poweroff
»

Vosek od sveče po vezju...

Oddelek: Pomoč in nasveti
292983 (1335) filip007
»

Dan spomina na mrtve in preseravanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
629896 (7617) nuclear
»

Diamant (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010704 (9251) destroyer2k
»

Enotno označevanje prometnih nesreč s smrtnim izidom

Oddelek: Problemi človeštva
323270 (2542) šernk

Več podobnih tem