» »

Filmi na Apple iTunes tudi v Sloveniji!

Filmi na Apple iTunes tudi v Sloveniji!

MacRumors.com - Počasi nas tudi Apple dodaja med razvite države, saj postajajo vse njihove glavne storitve dostopne tudi na naši strani Alp. Potem ko se je danes v Sloveniji začela uradna prodaja novega iPhona 4S, kar je le dva tedna po začetku prodaje na ameriškem trgu, in je konec septembra v Sloveniji z osemletno zamudo začel delovati nakup glasbe prek iTunesa, so sedaj ponudbo na Apple iTunes Store razširili še s filmi.

S tem je Apple razširil iTunes s podporo za glasbo, filme in serije na vse nove članice EU (razen Romunije), filmska razširitev pa se obeta tudi Grčiji in Portugalski, kjer je glasbeni del iTunes prisoten že od leta 2004. Najnovejša sprememba pomeni, da si lahko tudi v Sloveniji kupimo ali zgolj izposodimo filme in serije. Izposoja novega filma stane štiri evre, starega pa tri evre; za HD-verzije sta ceni za evro višji. Izposojeni film lahko pričnemo predvajati kadarkoli v 30 dneh po izposoji, nato pa imamo 24 ur časa, da ogled dokončamo. Nakup filma, s čimer dobimo neomejeno pravico predvajanja na lastnem računalniku, stane 10 evrov oziroma 20 evrov v HD-kvaliteti. Medtem ko imajo naprimer Nemci filme v nemški sinhronizaciji, so v Sloveniji dostopni v originalni različici.

Za dostop do vsebin potrebujemo opremo s podporo za iTunes, tj. osebni računalnik z nameščenim odjemalcem ali mobilna naprava s sistemom iOS (iPhone, iPad, iPod).

60 komentarjev

«
1
2

Tody ::

Hmm 5 eur za ogled filma... Pa še kokice si morem narest sam :)

Switch ::

Vau, gorenjska avtocesta in iTunes filmi v enem dnevu :) Še več takih dnevov potrebujemo - mogoče ujamemo še kakšen vlak.

mrTwelveTrees ::

Kaj je to stream varianta ?

PARTyZAN ::

Drago. Ko bi vsaj Netflix bil na voljo...

Zelnick ::

Eno vprašanje,
kolko časa ponavadi rabi, da na iTunes pride novejši film.
Meni ni problema plačat 5-10 evrov za novejši HD film, ki ga lahko gledam v družbi. Še vedno ceneje kot v koloseju. (Sploh pa nerad hodim v kino)
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

Tatmrmm ::

Še dobr da obstajajo torrenti

iceph03n1x ::

hahaha 20€ LOL, po kolko so kaj DVDji v trgovini?

nekikr ::

Irelevantno. Igre na Steamu (v digitalni različici) so tudi dražje od fizičnih retail verzij. Pohvalno, da postajamo razviti :)

smash ::

Počasi nas tudi Apple dodaja med razvite države


ali pa bolje med debilne države, glede na to, da na dan prodaje novega aparata v slovenijo pripelje maksimalno 100 naprav (naslednje pridejo šele čez en mesec!!!!), da slovenci potem čakajo v vrstah kot živina...res hvala apple, ker nas tretiraš kot ameriki enaka, razvita država....

Tody ::

Smash, to je vse marketing, sej veš slogan od pepsi, allways ask for more :) Torej če ljudi pustiš žejne se bodo hotl odžejat, bolj ko bodo žejni manj bodo razmišljal ali jih tistih 500 eur res tok žulji v žepu ali ne :)

BigWhale ::

Kako zadevo iz itunes spravis na TV? Rabis AppleTV ali gre se kako drugace?

Yossarian ::

Kaj pa podnapisi?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

McAjvar ::

nekikr je izjavil:

Irelevantno. Igre na Steamu (v digitalni različici) so tudi dražje od fizičnih retail verzij. Pohvalno, da postajamo razviti :)

Za Mass Effect 2 sem placal na Steamu 10 EUR. Steam ima nekaj, cesar pri fizicnih retail verzijah ponavadi ne vidis. Zelo pogoste akcije, ko igro lahko kupis po precej nizji ceni. Se pa strinjam, da je fino, da je led koncno prebit. Morda se pa scasoma se kaka podobna (in cenejsa) storitev pojavi pri nas.
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

OK.d ::

haha 10€ torrent rules:)
LPOK.d

Furbo ::

smash je izjavil:

Počasi nas tudi Apple dodaja med razvite države


ali pa bolje med debilne države, glede na to, da na dan prodaje novega aparata v slovenijo pripelje maksimalno 100 naprav (naslednje pridejo šele čez en mesec!!!!), da slovenci potem čakajo v vrstah kot živina...res hvala apple, ker nas tretiraš kot ameriki enaka, razvita država....


Tudi v ZDA so bile vrste. Poleg Appla se mi zdi to tudi nesposobnost simobila, ne moreš nabavit 100 aparatov in se iti akcijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Limit-sky ::

Po mojem pa ni ravni simobil nesposoben. Simobil bi rade volje nabavil več kosov, ampak je verjetno apple samo toliko bil pripravljen dobaviti na začetku.

Pesimist ::

Jebeš itunes. Jaz plačujem 7.9$ za netflix neomejeno. More value for your money.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Furbo ::

Limit-sky je izjavil:

Po mojem pa ni ravni simobil nesposoben. Simobil bi rade volje nabavil več kosov, ampak je verjetno apple samo toliko bil pripravljen dobaviti na začetku.


Potem se pa ne greš akcije, razen če si zelo neumen in ne znaš gledati niti eno potezo v naprej. Jasno bodo uporabniki besni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kalko ::

Kul. S torrenti se mi ne da ukvarjat, Kolosej pa se mi gabi že, ko se samo peljem mimo njega.

Limit-sky ::

Furbo je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

Po mojem pa ni ravni simobil nesposoben. Simobil bi rade volje nabavil več kosov, ampak je verjetno apple samo toliko bil pripravljen dobaviti na začetku.


Potem se pa ne greš akcije, razen če si zelo neumen in ne znaš gledati niti eno potezo v naprej. Jasno bodo uporabniki besni.

A misliš, da je simobil sam od sebe naročil 100 kosov? IMO bi jih oni sami naročili 10.000, če bi lahko. Akcija je pa PR stunt IMO.

Omen3 ::

Furbo je izjavil:

Limit-sky je izjavil:

Po mojem pa ni ravni simobil nesposoben. Simobil bi rade volje nabavil več kosov, ampak je verjetno apple samo toliko bil pripravljen dobaviti na začetku.


Potem se pa ne greš akcije, razen če si zelo neumen in ne znaš gledati niti eno potezo v naprej. Jasno bodo uporabniki besni.



@Furbo
Ti nimaš pojma o biznisu....
Apple pač ni mogel (ali hotel) dobaviti več novih telefonov.In zato naj se SiMobil odreče zaslužku?In posledično v Slo ne bi bilo (uradno)4S?
Poleg tega je bila to vseeno velika reklama za SiMobil,sploh ker Mobitel razglaša da je največji,pa nima v ponudbi Appla,ki je za mnoge najboljši (pa ne zame,da ne bo pomote). :-)

Povej mi eno podjetje,ki ne bi hotelo zaslužka,tudi če nima dovolj artiklov na zalogi.Vsaka zaloga pa je strošek za podjetje.

Če je bilo premalo telefonov so nekateri sigurno bili nezadovoljni,ker ga niso dobili.Toda to samo pomeni,da je SiMobil vse prodal...in da bo v naslednji "rundi" dobave še večja kolona pred blagajno.In bo spet vse razprodano.
Biznis je vedno na prvem mestu.....
Nobody Is Perfect,I'm Nobody

iceph03n1x ::

nekikr je izjavil:

Irelevantno. Igre na Steamu (v digitalni različici) so tudi dražje od fizičnih retail verzij. Pohvalno, da postajamo razviti :)


Digital copy iste stvari bi mogu bit cenejsi od retail, brez akcij. Prekleti pozresni distributerji. Je pa klasika pr Apple da isto stvar preplacas tudi do 3x, tako da ja, kr bodte fanboyi "cool" XD

djordjevic ::

Pesimist je izjavil:

Jebeš itunes. Jaz plačujem 7.9$ za netflix neomejeno. More value for your money.

Prek VPN? Poveš malo več? Mislim, izkušnje pa to.
No grave is deep enough to keep us in chains.

frudi ::

Pesimist je izjavil:

Jebeš itunes. Jaz plačujem 7.9$ za netflix neomejeno. More value for your money.

S tem prav toliko 'kradeš' avtorske vsebine, kot če bi jih potrgal na travniku. Je pa Netflix bolj priročen od nabiranja po travnikih, po mojem komot vredno teh $8.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

PARTyZAN ::

Zakaj že?

kuglvinkl ::

frudi je izjavil:

Pesimist je izjavil:

Jebeš itunes. Jaz plačujem 7.9$ za netflix neomejeno. More value for your money.

S tem prav toliko 'kradeš' avtorske vsebine, kot če bi jih potrgal na travniku. Je pa Netflix bolj priročen od nabiranja po travnikih, po mojem komot vredno teh $8.


No, tole boš pa razložu.

frudi ::

Jah, Netflix očitno nima urejenih pravic za predvajanje teh vsebin pri nas. Lastniki avtorskih pravic torej dovolijo konzumacijo njihovih vsebin preko Netflixa le US strankam, nam pač ne.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

djordjevic ::

Vseeno pa je boljše od nabiranja rož po travnikih. Ali ne? Oziroma kaže tendenco ljudi, da rade volje plačajo nek pavšal, zlasti tako nizek, da pridejo do vsebin, ki jih je drugače preprosto 'treba' utrgati, če jih hočeš gledati.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Tako je, če gledaš skozi prizmo licenc (in samo tudi ta obstaja).

Ne moreš pa uporabit termina kraje in avtorskega dela v enem stavku, razen, da poveš, da tega ne moreš uporabit v enem stavku.

Kaže pa zadeva na nekaj. TV kot medij se bo preformatiral. Zakaj točno rabimo urednike, ki naj bi povedal, ob kateri uri bomo gledali XYZ? Jih ne.

S temi servisi je vsak sam urednik. Men se počasi tudi tega ne da več počet. Da bi mi npr. skripta glede na moje predstve o kvalitetnem kontentu pripravi playlisto muske in video vsebin. Potem pa al pogledam, al pa ne.

PaX_MaN ::

Pesimist je izjavil:

Jebeš itunes. Jaz plačujem 7.9$ za netflix neomejeno. More value for your money.

ROFL, so nori. Tolk pa že ne bom plačeval.
Kaj šele Applovih 10€/20€ na komad.
So na glavo padl, majkemi.

kuglvinkl ::

Nič niso na glavo padli. Da vzameš POP TVjev paket za podobno cifro, se mošr glih u glavo udart.

frudi ::

kuglvinkl: 'kradeš' sem namerno dal v narekovaje, ravno zato, ker se to besedo rado zlorablja, ko se govori o zaščiti avtorskih pravic.

djordjevic: po mojem je prav enako, kot če vsebine vtrgaš s travnika. Kvečjemu izpadeš večje teslo - celo plačuješ nekomu, kljub temu, da moraš vseeno kršiti avtorske pravice. Travnik je vsaj zastonj :).
No, izjema je, če se sprijazniš s tem, da dejansko ne plačuješ za konzumacijo avtorskih pravic, ampak za lažje piratiziranje (navkljub VPN). Tak pogled se mi zdi bolj logično konsistenten...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

kuglvinkl ::

Po moje plačuje iz bolj pragmatičnega vzgiba: ne da se mu več ukvarjat s travniki. Čisti service, ne pa cnotent kot tak.

frudi ::

Ja, sej pravim, to mi je čisto razumljivo.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

SkipEU ::

Vedno so nam ponudniki vsebin razlagali, kako se bo pocenilo, če ne bo piratiziranja (na začetku ga na PS3 ni bilo in niso prodali skoraj nič), kako se bo pocenilo, ko bo digitalna distribucija (zdaj jo imamo in ni nič ceneje). Saj tudi mp3 glasba ni nič cenejša, razen tega, da so zdaj en CD razdelili na 20 kosov in ti prodajo posamezno muziko, ki pa ima še vedno enako ceno kot prej na CD-ju.

Furbo ::

Omen3 je izjavil:

@Furbo
Ti nimaš pojma o biznisu....
Apple pač ni mogel (ali hotel) dobaviti več novih telefonov.In zato naj se SiMobil odreče zaslužku?In posledično v Slo ne bi bilo (uradno)4S?
Poleg tega je bila to vseeno velika reklama za SiMobil,sploh ker Mobitel razglaša da je največji,pa nima v ponudbi Appla,ki je za mnoge najboljši (pa ne zame,da ne bo pomote). :-)

Povej mi eno podjetje,ki ne bi hotelo zaslužka,tudi če nima dovolj artiklov na zalogi.Vsaka zaloga pa je strošek za podjetje.

Če je bilo premalo telefonov so nekateri sigurno bili nezadovoljni,ker ga niso dobili.Toda to samo pomeni,da je SiMobil vse prodal...in da bo v naslednji "rundi" dobave še večja kolona pred blagajno.In bo spet vse razprodano.
Biznis je vedno na prvem mestu.....


Toliko pojma o poslu imam, da vem, da je potrebno nabaviti vsaj toliko telefonov, da se izplača delati rompompom okol itega. 100 usranih telefonov še jaz zmorem nabavit, ne pa en simobil.

Pa ne bluziti o zalogi, če je jasno, da je povpraševanje 10x ali 100x večje od tega vzorčka, ki ga je pripeljal simobil.

Velika reklama za simobil? Velika demonstracija nesposobnosti Simobila in to ne dolgo časa po zadnji blamaži, ko so hoteli zaračunavati podporo za svoje nezanesljivo omrežje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tody ::

Furbo, res kaj tebi ni jasno? Apple dela te akcije po celem svetu in več kot očitno je da uspevajo, če pa misliš da simobil nabavil samo 100 telefonov ker si jih več ne more privoščit pa pač vrjami v to zgodbo mi ti tukaj zelo težko pomagamo :)

Limit-sky ::

Furbo je izjavil:

Omen3 je izjavil:

@Furbo
Ti nimaš pojma o biznisu....
Apple pač ni mogel (ali hotel) dobaviti več novih telefonov.In zato naj se SiMobil odreče zaslužku?In posledično v Slo ne bi bilo (uradno)4S?
Poleg tega je bila to vseeno velika reklama za SiMobil,sploh ker Mobitel razglaša da je največji,pa nima v ponudbi Appla,ki je za mnoge najboljši (pa ne zame,da ne bo pomote). :-)

Povej mi eno podjetje,ki ne bi hotelo zaslužka,tudi če nima dovolj artiklov na zalogi.Vsaka zaloga pa je strošek za podjetje.

Če je bilo premalo telefonov so nekateri sigurno bili nezadovoljni,ker ga niso dobili.Toda to samo pomeni,da je SiMobil vse prodal...in da bo v naslednji "rundi" dobave še večja kolona pred blagajno.In bo spet vse razprodano.
Biznis je vedno na prvem mestu.....


Toliko pojma o poslu imam, da vem, da je potrebno nabaviti vsaj toliko telefonov, da se izplača delati rompompom okol itega. 100 usranih telefonov še jaz zmorem nabavit, ne pa en simobil.

Pa ne bluziti o zalogi, če je jasno, da je povpraševanje 10x ali 100x večje od tega vzorčka, ki ga je pripeljal simobil.

Velika reklama za simobil? Velika demonstracija nesposobnosti Simobila in to ne dolgo časa po zadnji blamaži, ko so hoteli zaračunavati podporo za svoje nezanesljivo omrežje.

Lahko, lepo prosim, napišeš na kakšen način in od kje bi jih lahko dobavil 100 kosov? Če ti to uspe, ti jih odkupim jutri s posebej bogato maržo zate. Če pa ne moreš in samo bluziš bo pa Mavrik tudi vedel, da govoriš bedarije.
Mavrik, za naziv me pa res boli curak.

smash ::

Tody je izjavil:

Furbo, res kaj tebi ni jasno? Apple dela te akcije po celem svetu in več kot očitno je da uspevajo, če pa misliš da simobil nabavil samo 100 telefonov ker si jih več ne more privoščit pa pač vrjami v to zgodbo mi ti tukaj zelo težko pomagamo :)


Simobil bi lahko imel jajca rečt applu: fak of in hvala lepa za vašo ponudbo....kupcem bomo ponudili zastonj avtobusnem prevoze do italije, glede prodaje v sloveniji pa si jo zatlačte v rit

tako bi si simobil dvignil ugled in tudi po celem svetu bi karnaenkrat vedeli, kje je slovenija...mogoče bi slovenija zaradi dviga razpoznavnosti krila to razliko izgube teh 100 telefonov simobilu in bi bil volk sit in koza cela

tako pa sedaj vsi vemo, da je apple tisti, ki dirigira količino, simobil tisti, brez jajc, kupci pa brez telefonov

Limit-sky ::

OMG, kakšni poslovneži na tem forumu. Čudi me, da nimate vsi svojih firm o katerih se govori po celem svetu, če že ne po celi Sloveniji. Bravo. Keep on...

BigWhale ::

15 EUR za en HD film ni prevec. Film na taksnem 'mediju' je pectomiljonkrat bolj vzdrzljiv kot en BD. In ce cela druzina pogleda film, je stvar cenejsa kot v kinu. Plus tega gres lahko vmes lulat, pa dodatne kokice spect. Pa se en t-bone steak lahko med gledanjem pojes, ce ti pase. :)

Tody ::

Smash Slovenija bo plačala Simobilu? Iz katere pravlice si pa ti ušel? Fantje nevem kaj kadite ampak jest bi tud!

Aja samo toliko da smo si na jasnem, če bi simobil zavrnil teh 100 mobitelov, jih bi dal pač hrvaški in se noben nebi preveč sekiral. Nebi prišlo na nobene novice niti na noben blog, toliko o tem kako je fajn se upirat :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

techfreak :) ::

BigWhale je izjavil:

15 EUR za en HD film ni prevec. Film na taksnem 'mediju' je pectomiljonkrat bolj vzdrzljiv kot en BD. In ce cela druzina pogleda film, je stvar cenejsa kot v kinu. Plus tega gres lahko vmes lulat, pa dodatne kokice spect. Pa se en t-bone steak lahko med gledanjem pojes, ce ti pase. :)

Mene najbolj moti njihov DRM pri filmih, ki onemogoča predvajanje kje drugje kot na iTunes-u. Sploh zaradi tega, ker sem imel 1 računalnik z dvema OSoma registriran kot 5 računalnikov.

AmokRun ::

Kje lahko vidim kaj ponuja iTunes, brez da vlečem kakšen program dol?

Tody ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Furbo ::

Limit-sky je izjavil:

Lahko, lepo prosim, napišeš na kakšen način in od kje bi jih lahko dobavil 100 kosov? Če ti to uspe, ti jih odkupim jutri s posebej bogato maržo zate. Če pa ne moreš in samo bluziš bo pa Mavrik tudi vedel, da govoriš bedarije.
Mavrik, za naziv me pa res boli curak.


Če hočeš namerno narobe razumeti pa razumi narobe. Pravim da se za usranih 100 kosov ne splača delati 'akcije' in če gre simobil to delat, potem so pač peki.

Vsak švercer z bolhe bi zrihtal 100 kosov, če bi imel toliko časa na voljo, kot so ga imeli oni.
Z danes na jutri, kolikor bi pa ti meni dajal časa, bo pa težka. Kar si pa vedel že v naprej ane?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sgdjkdlsugi4 ::

Caki, kak se ne splaca ? 3x vrsta pred stacuno, ti pa da se ne splaca ?

Svercer z bolhe ? HAHAHA

Moras se zavedat, da tu Apple diktira kdo LAHKO prodaja sploh za njega. Apple ne rabi ponujat nobenih akcij, kvecjemu se vsi duvajo njemu. Sploh za kikiriki drzavico z 2 mil. prebivalcev.

Simobil ni naredil nobene akcije, pac je uresnicil svojo napoved, da bo 28.10. prodajal nov model telefona. Ker je naval po celem svetu ogromen, pac ni dobil kolicine za vse in vseh modelov, toda noben iPhone-a zeljan ne bo zarad tega se odpovedal nakupu v novembru. Se vec, rajse bo prisel 1 uro prej, ker kaj pa ce spet zmanjka.

Folk rad stoji v vrsti za iPhone, ker je to pac kul in nekaj extra. V bistvu ima nato se rajse svojo napravo, ker se je moral potrudit zanjo (poleg nasparanega denarja). Zelo premisljeno in tocno ciljano na clovesko naravo. Steve ni bil le vizionar zaradi tehnicnih plati, ampak je dobro vedel kaj ljudje hocejo zavestno ali podzavestno.

roli ::

Apple mora dobaviti ogromno telefonov v ogromno različnih držav kar je težko storiti, ko ti ljudje pokupijo vso zalogo sproti. Zato so pač jih v Slovenijo privlekli samo 100 - kar niti ni tako malo kot bi si mislil.

Se kdo spomni enega 8. ali 7 decembra enega leta? Takrat, ko je BB na dan začetka prodaje Wiija dobil 100 kosov. To so na veliko oglaševali po svojih reklamah. In tudi takrat so praktično vse prodali že prvi dan (vem, ker sem bil eden tistih, ki so ga takrat kupili). Tako, da to se meni zdi čisto normalna akcija.
http://www.r00li.com

Pithlit ::

Seveda je normalna. Sam Furbo je užaljen ker niso samo za njega enga posebej prišparal.

Nekateri pač mislijo da mora biti (samo) zanje vedno vse na zalogi. Ko pridejo v (recimo) simobilov center mora biti tam na zalogi vse kar simobil ponuja.
Life is as complicated as we make it...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple konkretiziral mikavne storitve, novi iPhoni stavijo na objektive (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
20336016 (26612) c3p0
»

Apple iTunes na voljo tudi v Sloveniji

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4814466 (5319) opeter
»

Nekaj vprašanj pred nakupom iPhone

Oddelek: Mobilne tehnologije
186415 (5286) r0ker
»

Razkrita notranjost Apple TV-ja

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3911264 (9818) Hardstyle
»

Po MacWorldu, ogled vseh novosti

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
155103 (3722) Tear_DR0P

Več podobnih tem