» »

Telekom ak Siol 8081000 in njene Gopodične

Telekom ak Siol 8081000 in njene Gopodične

Mr.B ::

Današnja lepa tehnična podpora je bil nekaj, kar moram tehnično podkovanim mojstrom na slo-techu.
Predigra. Odkar je stranka kupila SIOL box, so ji cca v roku zadnjih treh mesecev menjali lično Siolovo škatlico. Ne BOX, govorimo v modemu. 2x so ji nastavili Siolov modem kot router, seveda router ki ga je imel ni delal. Vsakič je stranko serviser peljal scati, čes glejte dela internet , vaš Router je crknil. Vsakič sem moral kilcati in težiti da ima stranka svoj router, in da niso prov nastavili. Vsakič sem moral nadebutni gopse na Siolu povedati glejte direkt sem priklopil PC in ne dela. Šel sem tako daleč da sem za vsak slučaj napisal papir font 20 da stranka ima svoj router in naj prosim nastavijo svojo opremo temu primerno. Seveda vsakič isti k. porabiš pol ure da una gospa zna klikniti in narediti save, ter seveda Applay.
No danes zjutraj sicer niso menjali škatlice, toda zjutraj vse crkne. Poštimajo telefonijo in internet. Super kaj pa internet ? veste mi ne vidimo niti vašega routerja imate fuč mrežno kartico na routerju. Seveda pridem domov, ter klasično priklopim pc z win7 direktno na wan in seveda ppoe povezava ne dela.
Prijazno rečem dober dan, zjutraj ni delalo ……………………. In ko zaključim zgodbo prim da nastavi opremo tako da se bom lahko routerjem povezal na internet. Gospodična lepo trdi da napako ki sem jo povedal, ni problem pri njih ampak pri meni, ker google pravi da imajo težavo Windows 7 PC-ji. Poudari pa da Viste tega problema nimajo. Imel sem fetiš in sem PC z Visto priklopil direktno na Siolov Modem. Ping seveda ne dela. Pokličem nazaj. Gospodična seveda trdi da je napaka v mrežni kartici (hm spominjame na zgodbo z ADSL-jem cca 10 let nazaj, ko mi je gopod trdil da je težava s PC-jem, čeprav sem fizično zamenjal drugi PC). Potem pa nadebudno reče veste tako grdo se pa zmano ni treba pogovarjati, glejte preklopila sem škatlo da je router. A vidite da dela internet. Odgovorim Najlepša hvala, ampak jaz zaboga ne potrebujem vaše pkatle kot ruter, saj imam svojo škatlo kot router. In glejga boga, ko gospodična nastavi nazaj kot bi moralo biti. Potem gospodični priporočam da sej je lepo da nastavi kot je pravilno toda včasih poleg save pomaga tudi applay in obratno. Nakar mi gospodična veselo prekine telefon.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

mgermo ::

Ja?

Wox ::

Tole je Google translate?
Commodore 64

msjr ::

Podoben problem, sicer ne človeštva, ampak vseeno. Siol pride zamenjat kišto pri kolegici, na novi preko routerja ni neta. Poklical vzdrževanje, sem se naredil neumnega, naj pride serviser, prišel serviser in sem mulotu rekel, da ne gre domov, dokler ni neta preko routerja. Je malo klical naokoli in v pol ure je bil fertik (če pa veš kaj delaš je ene 10s dela). Potem je šel lahko domov. Prek 080 je tako ali tako no way. Kolegu ni delal net in mu so mu navodila za ponovni vklop poslali na e-mail...........

black ice ::

Kolegu ni delal net in mu so mu navodila za ponovni vklop poslali na e-mail...........

Made my day. :))

mgermo ::

Mr.B je izjavil:

Današnja lepa tehnična podpora je bil nekaj, kar moram tehnično podkovanim mojstrom na slo-techu.

tony1 ::

Nič novega. Npr. stranki ne dela internet, in ta pokliče Siolovo tehnično pomoč. Genialci na drugi strani ji modem pametno prestavijo v routing mode, čeprav ima na lokaciji povsem b.p. delujoč enterprise-class firewall. Glej, no, internet dela še manj kot prej. Včasih potem telefonski modreci modro obupajo. Ali pa dajo še modrejša navodila: "Priklopite računalnike direktno na modem!" :))

Letos sem takšnih zgodb doživel ene 5. Bravo! :|

Killermode ::

Itak so pa ti njihovi modemi povsem zanič... Sploh za optiko!
Mam pa velik podobnih primerov... Menjal so mi 4 modeme v enem dnevu, ker si niso priznal, da bi pa lahko bil problem na centrali.

nejcpirc ::

Torej nič novega na Siolu :)

kmetek ::

No keyboard detected - press any key ;((

bullet321 ::

pebkac

RejZoR ::

Zakaj folk rine na ta trapast telekom mi itaq ni jasno. Ne bom rekel, da je T-2 al pa Amis perfektna ampak c'mon, ker niso taki prašičevci z monopolom se vsaj trudijo če ne drugega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Wox ::

bullet321 je izjavil:

pebkac

Res je. Cel kup njih. Dotična "Gopodična" je vsaj nekaj nivojev nad njimi.

RejZoR je izjavil:

Zakaj folk rine na ta trapast telekom mi itaq ni jasno. Ne bom rekel, da je T-2 al pa Amis perfektna ampak c'mon, ker niso taki prašičevci z monopolom se vsaj trudijo če ne drugega.

Teb marsikej ni jasno.
Commodore 64

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

Zheegec ::

Seveda pridem domov, ter klasično priklopim pc z win7 direktno na wan in seveda ppoe povezava ne dela.

Nastaviš router, da je povezava dinamic IP (namesto PPPOE) in preveriš, da IP routerja ni isti, kot IP Siol modem/routerja. Firewall na routerju off.
To je to. Nič potrebe klicati siol... Če sem prav razumel ta res slabo napisani post...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RejZoR ::

Wox je izjavil:

bullet321 je izjavil:

pebkac

Res je. Cel kup njih. Dotična "Gopodična" je vsaj nekaj nivojev nad njimi.

RejZoR je izjavil:

Zakaj folk rine na ta trapast telekom mi itaq ni jasno. Ne bom rekel, da je T-2 al pa Amis perfektna ampak c'mon, ker niso taki prašičevci z monopolom se vsaj trudijo če ne drugega.

Teb marsikej ni jasno.


Like what? Pri T-2 sem na forumu poslal, da imam težavo s telefonom in me je tehnik sam poklical čez 5 minut. Oni so poklicali mene. Oni! Ne pa pri Siol-u, ko moraš 15 minut čakat na liniji, da te nato obravnava nekdo, ki nima pojma. Ja, marsikaj mi ni jasno ja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Killermode ::

RejZoR je izjavil:


Like what? Pri T-2 sem na forumu poslal, da imam težavo s telefonom in me je tehnik sam poklical čez 5 minut. Oni so poklicali mene. Oni! Ne pa pri Siol-u, ko moraš 15 minut čakat na liniji, da te nato obravnava nekdo, ki nima pojma. Ja, marsikaj mi ni jasno ja...


Mogoče zato, ker nam pač samo Siol omogoča optiko!

Mr.B ::

Alien3001, mene pa boli K, kaj delajo z "mojo" opremo. Niti gesal od škatlice nočem. Če niso danes sposobni dobiti ustrezni kos kitajskega hardwera, mene prav nič ne zanima zaka danes dela čez uro pa ne dela.
JE pa res, da se mi ne da ukvarjati z njihovim kosom hardwera ter preverjati i gre vpn tunel skozi, ali deluje port forwarding, itd. ŠE bolje, ker bodo "verjetno" čez en mesec spet nadgradili škatlo, ali pa jo zamenjali.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

_Dormage_ ::

Mr.B je izjavil:

Alien3001, mene pa boli K, kaj delajo z "mojo" opremo. Niti gesal od škatlice nočem. Če niso danes sposobni dobiti ustrezni kos kitajskega hardwera, mene prav nič ne zanima zaka danes dela čez uro pa ne dela.
JE pa res, da se mi ne da ukvarjati z njihovim kosom hardwera ter preverjati i gre vpn tunel skozi, ali deluje port forwarding, itd. ŠE bolje, ker bodo "verjetno" čez en mesec spet nadgradili škatlo, ali pa jo zamenjali.


Si ti neprestano pijan?

Wox ::

@Mr.B: To maš ona jajca Genexis OCG-218m?

@RejZoR: Glede na moje izkušnje je tehnična podpora (Help Desk) SiOLa in T-2 nekje na istem nivoju.
Commodore 64

Mr.B ::

_Dormage_ ej če misliš da sem ni kaj. Bodimo pa realni, za svojim Roterjem ima VPN server, Mail server, nekaj https http strežnikov. Nekaj malega custom NAT-a in to je to. A mi garantiraš da ko bom svoj router nastavil na dinamični IP in ne PPPoe. Da bo vse to delovalo tipi topi, ko bo Telekomov kos hardwera nastavljen kot router. Ali se da shraniti nastavitve Siol-ovega kosa hw opreme, če mi bodo vsak mesec menjali škatlo. InPS: govorimo o optiki, in ne paricah.
Kar se tiče T-2-ja, edino kar sem imel problem, je to, da ko so briknili njihov kos hardwera niso imeli moje prave telefonske številke. Pa se je uredilo, takoj ko sem poklical da ne dela. In to je sedaj peto leto. Siol, mi pa nalaga iste smešnico, kot jo je govoril deset let nazaj. Ja napaka je na vaši mrežni kartici,.. Pa sej sem priklopil na drug kos HW opreme isto, pa tudi drugi OS. Dej baba klikni Applay, in ne gledat nastavitev ki niso v running configuraciji.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Genetic ::

V takih primerih uporabi code word shibboleet

mihaf ::

black ice je izjavil:

Kolegu ni delal net in mu so mu navodila za ponovni vklop poslali na e-mail...........

Made my day. :))


Podobna zgodba. Net ni delal in potrebno je bilo n klicev na Siol. Tip na drugi strani reče, da bi lahko jaz sam prek neta popravil nastavitve in bi bilo vse OK. Seveda bi se dalo, če bi imel net! Tip se opraviči, aja, saj res niste mogli ...

BlazP ::

A vi ljudje pricakujete profesionalno tehnicno pomoc od studentov? :)

Mr.B ::

A sej res, sej se plača, če vam pa ni všeč pa pojdite drugam. V monopolu zna vsak K delat uspešno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Mr Hilter ::

Men je zadnjič serviser na LAN kabel montiral telefonski priključek (dejansko je odrezal LAN vtikač z 8 žicami in nanj dal navadnega telefonskega s 4 žičkami), ker kao ni našel kabla z linijo do centrale- telefonskega kabla. Ta itak visi 10cm stran...

Čudno da ni direkt na 220V vezal linije...

Vprašanje: kako si lahko serviser za telefon/net in ne ločiš med mrežnim in telefonskim kablom?!

delavec44 ::

Mrežni je itak boljši, tako da ne vem v čem je problem.

Mr Hilter ::

Mrežni kabel, ki imam speljan v sobo z računalnikom je odrezal ker je mislil da je to telefonska linija!?!
Po njegovo smo bili prej s tem kablom s tem priključkom vezani na linijo?

RejZoR ::

No ja, rezat kr en kabel na uč je neumno, se pa drugače za večje razdalje uporablja UTP ali FTP kabel tudi za telefonsko linijo. Signalu je vseno po kakšnem kablu gre, je pa odvisna kvaliteta kabla za signal, ki gre po njem. In UTP/FTP kabli delajo problem free na precej velikih razdaljah. FTP zato ker ima parice dodatno oklepljene, UTP pa ker so žice rahlo debelejše in zavite kar pomaga pri motnjah.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izpad interneta pri T-2 samo pri prejemanju podatkov iz Bittorrent omrežja, ne pa pri

Oddelek: Omrežja in internet
415359 (3835) Jst
»

Telemach se je občutno poslabšal (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8817045 (13422) JanK
»

WRT54GL - Gateway ?

Oddelek: Omrežja in internet
226856 (6479) Lukael
»

Ruter

Oddelek: Pomoč in nasveti
7934 (790) barossa45

Več podobnih tem