» »

Cene na nivoju - www.dz-rs.si

Cene na nivoju - www.dz-rs.si

bzp ::

Mogoče tole spada bolj v probleme človeštva, pa vseeno ...

http://www.siol.net/novice/tehnologija/...

Da boste vedeli kakšne številke na račune dajat. To da se spletna stran trenutno v FF sploh ne odpre je pa najbrž feature oz. bo potrebna nadgradnja - anex.

Invictus ::

No ja, firma bo naredila tisto kar bo stranka zahtevala. Glede na to da neka državna sekretarka odloča, ki najbrž nima pojma o IT-ju ... Je pa druga zgodba.

Drugače je cena celo nizka. To je samo 50.000 na leto za hardver, softver in delo. Saj še enega inženirja ne moreš plačati za to. za vsa 4 leta. Spet ptrojekt, osnovan na nerealnih nizkih cenah.

Katera firma bo pa delala? Upam da ne SRC ... Pol bo spet never ending story ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RockyS ::

200k se tebi zdi dosti za tak portal? Potem resno razmisli o svojih cenah in o tem kaj pišeš na račun.

Vice ::

Invictus in RockyS verjetno bo po vajni logiki firma samo za ta projekt šolala programerja, samo za ta projekt kupila HW in samo za ta projekt imela svojega inžinirja. Get real.

RockyS ::

Ne, bo pa ustvarjenih nekaj delovnih mest, magari bo priložnost dobilo nekaj študentov.
In ja, firma bo samo za ta projekt kupila HW. Če ga bodo kompenzirali pa je druga zgodba.

Eni ste res adijo, cel čas se menimo o plačah v vseh sektorjih, potem ko pa pride nekdo s takim projektom ven pa je vse predrago, škoda denarja itd. Kaj bi vi zdaj radi? Štancali kodo za 5€/h ali imeli pošteno plačo?

Aja, seveda bi raje imeli 5€, zato ker gre za državni(vaš-naš) denar. Če bi pa vas ta firma zaposlovala pa bi želeli 50/h.

Get real človek.

P.s. predlagam ti da greš v indijo štancat kodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Invictus ::

Dober inženir te stane najmanj 30.000 EUR na leto, raje 40.000. Pol ga pa daj 4 leta na projekt za 200.000 EUR. Nekaj moraš pa tudi zaslužit, al pač ne.

Pol pa poslušam lastnike kako ne morejo nadur izplačevat ipd sranje. Jaz se tega ne grem več. Zastonj sem lahko doma ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mat xxl ::

To me vse skupaj spominja na kupovanje famozno dragega gliserja P 111 mislim, da je bil, zakaj bi kupili en preizkušen do potankosti dodelan Izraelski hitri motorni čoln za relativno dobro ceno, če lahko zapravimo mnogo več denarja in damo projektirati svoj alu gliser, pa zaposlimo ene dva konstruktorja, potem pa čudo še damo narediti v ladjedelnico v prisilni poravnavi in dobimo super gliser, ki še do Kopra ni prišel brez večje okvare deloval je pa pol časa manj, kot navadno delujejo taki gliserji........ Smo bogata država in znamo razmetavati z denarjem, zakaj ne bi torej kdo mastno zaslužil, pa kaka podkupnina pade .....in psi lajajo, karavana pa gre dalje, vse to v Repablic banjan Slovenija

user4683 ::

bzp ::

Bom razmislil o cenah ki jih postavljam ... Ker tole je generična stran, zaradi katere pa RES ni potreben človek/leto na dedicated serverju. Pa 66 k za "tehnološko konsolidacijo"? Ne pravim da bi moral biti račun 200 EUR pa malca za dva študenta, ampak pretiravat pa tud ni treba no.

Tear_DR0P ::

Ker tole je generična stran

kaj pa ti smatraš za generično stran?

a si znate sploh predstavljati obsežnost portala DZRS? a poznate vsebino pogodbe in veste kaj vse obsega le-ta? ali je zadaj kakšen hud CMS? koliko opreme in vzdrževanja je v tej pogodbi? pa 200k ni tako veliko za nek resen portal, kjer je malo potrebno tudi poskrbeti, da ga ne more vsak script kiddy defaceat.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Daedalus ::

IBM ni poceni, he he.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Vice ::

Invictus je izjavil:

Dober inženir te stane najmanj 30.000 EUR na leto, raje 40.000. Pol ga pa daj 4 leta na projekt za 200.000 EUR. Nekaj moraš pa tudi zaslužit, al pač ne.

Pol pa poslušam lastnike kako ne morejo nadur izplačevat ipd sranje. Jaz se tega ne grem več. Zastonj sem lahko doma ...


Sory prav imaš, res je problem, da imaš tako nesposobnega inžinirja, ki se ti pase 8ur in več na enem projektu kjer boš imel po izdelavi cca 1 uro dela na dan, če bi se res posvečal 120% samo temu projektu.

Daedalus ::

Kvaliteta zaposlenih inženirjev, njihove prioritete in razporejanje časa so stvar vodstva podjetij oz. projektnih vodij. Če so ti nesposobni, pol ma firma pač problem. Videno, pa ne samo enkrat. Na splošno pri nas lepo spi kup potenciala, ki se ga ne da izkoristiti tudi zaradi "šef ima vedno prav" mantre. Drug problem je pa nastavljanje riti za bilokako ceno, sam da je biznis. Pol pa ni nadur, regresov in tako dalje. Folk po forumih pa seveda veselo pametuje, kako skucajo skup dz-rs stran v enem tednu za 500€:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Vice ::

Če ti je to projekt življenja od katerega je odvisen obstoj tvoje firme je cena res nizka ;)

HardFu ::

Evo, najprej si vsi, ki bi delali za 5EUR/h, poglejte referencni cenik GZS.
Sam se (po lastni presoji), uvrscam v 4. razred, torej je moja urna postavka 79EUR/h. Ponavadi za resitev problema potrebujem detajlno razlago stranke, kar ponavadi prav tako nanese slabo uro, da se potem lazje osredotocim na problem. Tudi ce ga resim v naslednji uri (ponavadi pa se izkaze da je treba vec kot uro), na koncu stranki posljem racun za cca 150EUR.

Tako da folk naj kar pametuje da se to da za drobiz naredit. Ne vem zakaj nimajo svojih uspesnih podjetij potem za tisti drobiz.
http://codeable.io

Invictus ::

Daedalus je izjavil:

Kvaliteta zaposlenih inženirjev, njihove prioritete in razporejanje časa so stvar vodstva podjetij oz. projektnih vodij. Če so ti nesposobni, pol ma firma pač problem. Videno, pa ne samo enkrat. Na splošno pri nas lepo spi kup potenciala, ki se ga ne da izkoristiti tudi zaradi "šef ima vedno prav" mantre. Drug problem je pa nastavljanje riti za bilokako ceno, sam da je biznis. Pol pa ni nadur, regresov in tako dalje. Folk po forumih pa seveda veselo pametuje, kako skucajo skup dz-rs stran v enem tednu za 500€:D


Se čisto strinjam. Sploh s postavko "šef ima vedno prav". V bistvu ima, ampak nikoli ne nosi nobene odgovornosti zaradi zafušanega projekta, ampak je vedno kriv inženir.

Če lahko naredite vse tako poceni, vas jaz zaposlim. Samo če se vam da iti v Avstralijo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ziga Dolhar ::

Če kdo misli, da je spletišče DZ "generična stran", očitno ni pogledal dlje od menija.

Je pa obstoječa stran uporabniški obup. Iskanje predpisov je sicer načeloma "delujoče in dokaj zmogljivo", a (!?) počasen javascript, neuporaba ajaxa (ko se moraš prebiti skozi n-nivojev v drevesni strukturi z vsakičnim počasnim nalaganjem ...).

Vendar, če bo šlo le za remake frontenda, to ni primerljiv zalogaj z novo postavitvijo celotnega informacijskega sistema. 196k je lahko zelo visok znesek. Da pa portal ne bo obstajal v mobilni verziji, je pa wtf.*

(* Čeprav mi, v dobi modernih brskalnikov [brez WAP-a] na telefonih, ni več popolnoma jasno, kaj naj bi "mobilna verzija" razen rahlo prirejenega stila in strukture še pomenila ...)
https://dolhar.si/

ABTm ::

Vpišeš http://www.dz-rs.si in ti izpiše tole: http://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/!ut/p/b1/04_SjzQyMDYxNTYwM7LQj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfGjzOK9Pf2DLZ0MHQ0s3M0NDTwNAxxN_YKDDN2dDYEKIoEKDHAARwNC-v088nNT9XOjciwAaYjvsA!!/dl4/d5/L2dBISEvZ0FBIS9nQSEh/

Ojej.

Ziga Dolhar ::

Jezusmarija. Očitno sem funkcionalno nepismen, ampak meni "Delo državnega zbora">"Zakonodaja" in struktura (ter delovanje od tam naprej) pa predstavlja ... nove dosežke idiotskega zasnovanja uporabniškega vmesnika.

In nerazumevanje potreb ciljne javnosti. Ter hkrati zavajujoč izpis podatkov.
https://dolhar.si/

Okapi ::

To je značilen primer zapravljanje tujega (beri: našega) denarja. Prepričan sem, da bi zasebna firma znala ceno zbiti na 100 jurjev in bi bili programerji še vedno povsem zadovoljni s plačilom.

Ali drugače povedano, vsi tisti, ki se tule hvalijo s 150 evri za uro dela, bi, če bi bile vloge obrnjene, za takšno spletišče nikoli ne plačali več kot recimo sto jurjev, ker natančno vedo, koliko dela je zanj res potrebnega. Se pravi so državni uradniki po nepotrebnem zapravili sto jurjev našega denarja. Tako to gre;((

Se še kdo spomni Dursove Vide za 650 jurjev?

O.

lexios ::

Ali drugače povedano, vsi tisti, ki se tule hvalijo s 150 evri za uro dela, bi, če bi bile vloge obrnjene, za takšno spletišče nikoli ne plačali več kot recimo sto jurjev, ker natančno vedo, koliko dela je zanj res potrebnega.


+1 Indeed!

Evo, najprej si vsi, ki bi delali za 5EUR/h, poglejte referencni cenik GZS.
Sam se (po lastni presoji), uvrscam v 4. razred, torej je moja urna postavka 79EUR/h.


Vsi pa vemo kako se realno gibljejo cene/h (vsaj za prve par stopenj*) pri delodajalcih za takšna dela, ne? Samo kak oglas na št. servisu(*) je potrebno pogledat... Vsaka vam čast, če uspete to iztržiti pri strankah za faktor 10!;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

ziga7 ::

Najboljši portal leta 2005!

marvin42 ::

Eni očitno ne razlikujete med ceno/uro, ki jo prejme delavec in pa cena/uro, ki jo zaračuna njegov delodajalec. Se vam ne zdi, da morata biti ti dve ceni precej različni?
Mostly Harmless

Dany123 ::

marvin42 je izjavil:

Eni očitno ne razlikujete med ceno/uro, ki jo prejme delavec in pa cena/uro, ki jo zaračuna njegov delodajalec. Se vam ne zdi, da morata biti ti dve ceni precej različni?


Razlika je velika. Delal sem v firmi kjer je bila moja ura 50€, dobil sem pa 15€/uro :)
Vse je OK!

HardFu ::

Samo kak oglas na št. servisu(*) je potrebno pogledat


Ja, studentski servis pa je res pravo mesto, kjer je potrebno cene gledat.
http://codeable.io

Invictus ::

Dany123 je izjavil:

marvin42 je izjavil:

Eni očitno ne razlikujete med ceno/uro, ki jo prejme delavec in pa cena/uro, ki jo zaračuna njegov delodajalec. Se vam ne zdi, da morata biti ti dve ceni precej različni?


Razlika je velika. Delal sem v firmi kjer je bila moja ura 50€, dobil sem pa 15€/uro :)


Saj to je v večini firm domet inženirjev. 15 EUR/uro. Oz. 2500 EUR bruto na mesec. Seveda če si dovolj neumen da vsak mesec narediš 40 ur zastonj nadur.

Drugače dobiš manj :8).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

lexios ::

Eni očitno ne razlikujete med ceno/uro, ki jo prejme delavec in pa cena/uro, ki jo zaračuna njegov delodajalec. Se vam ne zdi, da morata biti ti dve ceni precej različni?


Seveda, sicer v končni fazi nimam nič proti - stran je "vredna" natanko toliko, za kolikor si jo sposoben iztržiti. Če mi pa hočeš dopovedat, da bi HardPhuck & com., skratka poznavalci tega področja, za takšen projekt bili pripravljeni plačati več, pa srečno...


Ja, studentski servis pa je res pravo mesto, kjer je potrebno cene gledat.


Ja, je! Do 3./4. stopnje gre (večinoma) prek napotnice, vem... ;) Se pa strinjam, treba je ločit med ceno/uro, ki jo prejme delavec in pa cena/uro, ki jo zaračuna delodajalec!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

RockyS ::

bzp je izjavil:

Bom razmislil o cenah ki jih postavljam ... Ker tole je generična stran, zaradi katere pa RES ni potreben človek/leto na dedicated serverju. Pa 66 k za "tehnološko konsolidacijo"? Ne pravim da bi moral biti račun 200 EUR pa malca za dva študenta, ampak pretiravat pa tud ni treba no.



Seveda, tajnica pa dela copy/paste iz Worda 2003 v tinymce in potem zadeva stoji sama od sebe. Recimo.
In kaj vse je vključeno v konsolidacijo? Kakšne študije,raziskave itd...? Ne vemo tako da je ta znesek lahko prevelik ali prenizek.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predragi električarji, očitno v Sloveniji trg ne deluje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16835111 (3489) feryz
»

Apple proda več ur kot celotna švicarska urarska industrija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
14424753 (19403) bbbbbb2015
»

Od kod ima ROLEX denar? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10520542 (15952) cryptozaver
»

Ocena urne postavke (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
7717295 (14211) Invictus
»

Koliko bi vi zaračunali za to spletno stran?

Oddelek: Izdelava spletišč
294183 (3039) System

Več podobnih tem