» »

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

««
39 / 48
»»

BigBunny ::

Čeprav neki jambrate za FPS drope, morte priznat da je igra zelo zelo zelo dobro optimizirana. Sploh če jo primerjamo s predhodnico 4ko.
Jaz igram na Laptopu s sledečimi specsi:

i7 3630qm 2.4GHZ
8GB RAM
nVIDIA 650M 2GB

Imam 55-60 fps, redko pade na 50, nižje sploh ne. Settingse imam 50% HIGH, 50% MEDIUM, teksture recimo na very high, DirectX na 11ki, tiste najbolj požrešne stvari pa malo zmanjšam ampak nikjer se ne spustim na nižji nivo. Malo mi je žal ker špilam na 700p, ker na 1080p kar mi laptop podpira, imam cca 30-35fps, kar je nekomu ki ima izkušnje s konzolo še kul, jaz pa imam vseeno raje malo bolj smooth play :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BigBunny ()

ABX ::

Igra (sploh online) je brutalna do CPU-ja. Moj i5 2500k@4.5 je na 85-95% cel čas. Na srečo je ravno dovolj.
GPU je tudi problem, načeloma se vrti okoli 55-60%, ampak ima spike ko gre na 100%. To je verjetno tvoj problem, in če ne boš močno zmanjšal nastavitve se teh random dropov ne boš rešil.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BigBunny ::

Jaz dropov nisem še zasledil. Nekajkrat mi je igra zalagirala za max 0.5s, če sem imel še par zavihtkov mozille odprte, za katero pa usi vemo da zna bit požrešna tudi ko "miruje".

Jaz sem na Nvidia strani gledal, ko so optimizirali settinge, primerjali nastavitve itd. in na podlagi tega malo pošlihtal settingse. Dejansko mnoge stvari izgledajo bolje na nižjih nastavitvah. Shader recimo na normal pripomore vsaj 5-10 FPS, pa meni osebno tudi slika izgleda na nekem nivoju celo boljša...

Primer:
http://international.download.nvidia.co...

Pa še en namig. Primerjajte low in high shadow quality sence drevesa, potem pa skočite iz hiše in poglejte senco drevesa zunaj. Jaz v svojem lajfu nimam high quality, za vas pa nevem ;)

chucki ::

Po zadnjem update sem tudi jaz dobil drope...
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Dua'L ::

Sicer rig imam dovolj močan za pogon vse na very high vendar ne morem nastavit, da bi mi igra delovala kolikor toliko tekoče enako po zadnjem updejtu. Tudi ko grem v menu mi tak trokira da še prestavlam težko med opcijami in zemljevid.

i73770k 4.4ghz
16gb ram ddr3
TITAN 6GB of GDDR5
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

AapocalypseE ::

Škoda, da še niso počakali z izzidom igre :|

Sssaga ::

Zakaj le? To lahko rečeš za 95% ostalih AAA iger. Moji testi so pokazali, da deluje odlično za 'zastarelih' mašinah z buđe komponentami

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Nemixxx ::

Jaz sem mislil kakšne velike fps drope imam , pa odprem fraps in vidim da mi pade iz 60fps na minimum 41fps ko sem na travniku in "kopljem" z avtom. Nevem zakaj imam očutek kod da jih imam 20.. Je pa zanimivo to če minimiram igro in zopet zavihek odprem teh dropov na travnikih ni več.
|Intel Core i5 2500k 3.30Ghz-OC-[4.60ghz]|Noctua NH-U9B SE2|
|GA-P67A-UD3-B3|R9 290x 4gb|Kingston Blue HyperX 12GB 1600Mhz|

Truga ::

41fps ti ne pove cele slike. 41fps lahko pomeni da ti monitor izrisuje eno sliko cez 16ms, drugo pa cez 32, ce imas prizgan vsync.

CellarDoor ::

radeone imajo manj "zglajeno" krivuljo od geforce, zato se tile frame ropi bolj pogosto dogajajo, za boljše razumevanje priporočam review-e na techreport strani

primer sicer brez gta5 in 280x (s to grafo so tudi testi), ampak en izmed novejših testov http://techreport.com/review/27969/nvid...

ABX ::

Truga je izjavil:

41fps ti ne pove cele slike. 41fps lahko pomeni da ti monitor izrisuje eno sliko cez 16ms, drugo pa cez 32, ce imas prizgan vsync.


Za nvidia uporabnike adaptive v-sync odpravi to težavo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Truga ::

G-sync je tudi nesramno overpriced. Jaz bom lepo pocakal da se freesync zrihta.

_geek_ ::

Rockstar Changes EULA - Can Ban Players For Modding GTA V:
http://www.guru3d.com/news-story/rockst...

In to ne velja samo za MP mind you 8-O

issak ::

_geek_ je izjavil:

Rockstar Changes EULA - Can Ban Players For Modding GTA V:
http://www.guru3d.com/news-story/rockst...

In to ne velja samo za MP mind you 8-O


http://www.pcgamer.com/rockstar-says-yo...

Single player bodo dovolili. Samo za multiplayer ne.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

BorutO ::

m0f0x ::

Bi lahko napisal, da je za Xbox 360 taka cena. Ostalo je drugačna cena.

--MiRaLdInJo ::

Neki mi ni jasno pa rabim pomoč.

Torej imam XBOX360 Wireless Controler in tisto škatlco katero preko USBja vtakneš v PC.

Torej tisto imam sedaj v PCju in controler je prižgan. Nerazumem zakaj v igri ne morem uporabljati controlerja? Je treba še kaj extra nastavljti? Moram tipkovnico odlopiti? Prvič uporabljam controler na PCju.

AJa pa tisti software za XBOX360 CONTROLER imam naložen.


Zna kdo razložit kako pripravit controler do delovanja.

Sssaga ::

Predno zaženeš igro, moraš imeti vse poštimano s kontrolerji, v igri pa potem vse operiraš z izbranim kontrolerjem

--MiRaLdInJo ::

Sssaga je izjavil:

Predno zaženeš igro, moraš imeti vse poštimano s kontrolerji, v igri pa potem vse operiraš z izbranim kontrolerjem


Kako pa to poštimam? Mar ni dovolj Microsoft Xbox 360 Accessories Status software? Kot pravim prvič probavam uporabit controler v igri pa mi neki negre :S Na YT ne najdem nič koristnega. Ali mora bit tipkovnica/miška izklopljena če nameravam uporabljat controler?

Full sem noob glede tega :(

dr.Akula ::

@Silverwing Ne, moralo bi delati s priklopljeno tipkovnico in miško. GTA ima naddober kontroler support, ker lahko pri hoji uporabljaš miš & tipkovnico, ko se usedeš v vozilo pa pobereš kontroler in voziš s tem. Button prompts se ob tem dinamično spreminjajo, odvisno od tega kaj uporabljaš. Tako je bilo pri 4ki, tudi pri 5ki je enako, sodeč po videnem.
Edina razlika je da imam jaz wired 360 kontroler.
ni podatka

--MiRaLdInJo ::

Se pravi imam priklopljeno tipkovnico+miš ter wireles xbox360 controler+wireless reciver v PC usb portu + j Microsoft Xbox 360 Accessories Status software.

Ko grem v igro lahko uporabljam samo tipkovnico + miš. Kako naj pripravim igro da bo zaznala controler? Je potrebno še v igrinih nastavitvah kaj posebi nastavljat. Kolikor sem gledal bi moralo sam od sebe delat.

dr.Akula ravno to bi rad. Tipkovnica+miš za šetanje, controler za vožnjo/letenje.

Sssaga ::

Vožnja na volanu >:D

dr.Akula ::

--MiRaLdInJo je izjavil:

Se pravi imam priklopljeno tipkovnico+miš ter wireles xbox360 controler+wireless reciver v PC usb portu + j Microsoft Xbox 360 Accessories Status software.

Ko grem v igro lahko uporabljam samo tipkovnico + miš. Kako naj pripravim igro da bo zaznala controler? Je potrebno še v igrinih nastavitvah kaj posebi nastavljat. Kolikor sem gledal bi moralo sam od sebe delat.

dr.Akula ravno to bi rad. Tipkovnica+miš za šetanje, controler za vožnjo/letenje.

A računalnik ti kontroler drugače zazna? Moj wired kontroler, takrat ko je povezan, ima prižgano četrtino lučke (na 1). Pojdi še v Device manager, pa poglej če imaš tam slučajno kak klicaj.


Sssaga je izjavil:

Vožnja na volanu >:D

Če bo kdaj spodobna VR podpora za GTA 5, bodo otroci lahko na ta načina trenirali za izpit. :P
ni podatka

Jst ::

Hey fellow players.

Imam eno vprašanje za vas:

Ali uporabljate kakšen graphics mod (sweetFx)?

7950 na 1100, 2560x1600, sicer dela presenetljivo dobro, a bi vseeno rad uporabljal kakšen mod, ki doda realizem (barvam). Recimo ponoči je default ...nekako sprano, brez kontrastov,... Podnevi se pa včasih zgodi, da je vse spet ...sprano. Kot da bi igra uporabljala ~40-225 color range. Ni prave črne, niti prave visoko svetleče barve.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Oktan ::

Jst ::

iCEnhancer še ni zunaj, oziroma je neka beta.

Drugače pa sem našel: Realism Graphics Mod.

Zaenkrat je zame to najboljši Graphics Mod za GTA 5. (Dokler ne pride iCEnchancer.)

Zgoraj linkani mod nima skoraj nič performance penalty, noč izgleda neverjetno dobro, dodan je tudi AA (v sami igri vseeno pustite FXAA), tako, da igra grafično izgleda mnogo bolje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gansta ::

A "iCEnchancer" je najboljši za GTA ? Kdaj je predviden ?

Bor H ::

Nočem tečnarit ampak mislim, da mešate sedanjik in prihodnjik.

issak ::

--MiRaLdInJo je izjavil:

Se pravi imam priklopljeno tipkovnico+miš ter wireles xbox360 controler+wireless reciver v PC usb portu + j Microsoft Xbox 360 Accessories Status software.

Ko grem v igro lahko uporabljam samo tipkovnico + miš. Kako naj pripravim igro da bo zaznala controler? Je potrebno še v igrinih nastavitvah kaj posebi nastavljat. Kolikor sem gledal bi moralo sam od sebe delat.

dr.Akula ravno to bi rad. Tipkovnica+miš za šetanje, controler za vožnjo/letenje.


Si ziher da imaš inštaliran driver za xbox controller? Jaz imam isto Xbox Wireless reciever in kontroler pa mi ga zazna brez težav, in med samo igro menjam gamepad/miš+tipkovnica, res pa je da nimam Accessories Status software naložen. Nič nisem rabil nastavljati, le priklopil sem in je delalo iz prve. Poglej vseeno v nastavitvah mogoče je kje gamepad onemogočen.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

--MiRaLdInJo ::

issak je izjavil:

--MiRaLdInJo je izjavil:

Se pravi imam priklopljeno tipkovnico+miš ter wireles xbox360 controler+wireless reciver v PC usb portu + j Microsoft Xbox 360 Accessories Status software.

Ko grem v igro lahko uporabljam samo tipkovnico + miš. Kako naj pripravim igro da bo zaznala controler? Je potrebno še v igrinih nastavitvah kaj posebi nastavljat. Kolikor sem gledal bi moralo sam od sebe delat.

dr.Akula ravno to bi rad. Tipkovnica+miš za šetanje, controler za vožnjo/letenje.


Si ziher da imaš inštaliran driver za xbox controller? Jaz imam isto Xbox Wireless reciever in kontroler pa mi ga zazna brez težav, in med samo igro menjam gamepad/miš+tipkovnica, res pa je da nimam Accessories Status software naložen. Nič nisem rabil nastavljati, le priklopil sem in je delalo iz prve. Poglej vseeno v nastavitvah mogoče je kje gamepad onemogočen.


Prvo kar sem anredil je, da sem reciver kateri je priložen v škatli vtaknil v USB port na PCju nakar mi je novo strojno opremo samodejno uspešno zaznalo(controler).
Potem sem le še pogooglal xbox360 wireless controler PC WIndows 7 x64 driver in ga prenesel iz njihove strani:

http://www.microsoft.com/hardware/en-us...

Sedaj imam na namizju bližnjico za: Microsoft Xbox 360 Accessories Status - Saj to je tapravi driver al kako?

Sedaj ko zaženem igro na USB reciverju gori zelena lučka na xbox360 controlerju pa tudi gori zgornja zelena leva lučka, pač tako kakor kadar je povezan z konzolo-

Evo takole zgleda:








Zelo bi rad porihtal, da lahko uporabljam tipkovnico+miš/controler. Res nevem v čem je težava.

dr.Akula ::

Probaj tole: odpri Start in vpiši joy.cpl ter pritisni Enter; tam ti bo pokazalo tvoj kontroler. Potem klikni Properties in odprlo se bo drugo okno. Tu bi se morali kazalci, če je vse prav, premikati in utripati, ko premikaš in pritiskaš gumbe.

Če tam vse pravilno deluje, potem res ne vem več. Lahko samo še rečem da poizkusi "uninstall driver" v Device managerju, še prej pa uninstall tistega accessory driverja v Uninstall programs. Načeloma je tako kot je napisal isaak; vse bi moralo delovati iz prve, ko priklopiš reciver. Le-ta namesti svoj driver in zadeva dela.

EDIT: Če boš moral iti po poti iz drugega odstavka, lahko po tem ko ti bo naložilo driver, poizkusiš se zagnati Windows update, če bo ta slučajno našel še kaj novejšega. Ampak v tem primeru ti mora spodaj pisati tole, drugače ti ne bo nič našlo:
 ...and other products...

...and other products...

ni podatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.Akula ()

--MiRaLdInJo ::

Sem vpisal joy.cpl in odpru. Nevem zakaj so Properties blede, sploh jih negre klikn :S Sem tudi odstranil Microsoft Xbox 360 Accessories. Obstaja še kakšen driver za ta controler(link)?

dr.Akula ::

Če vse deluje pravilno, zgleda približno takole. Če se ti kontroler ne pojavi v okenčku, potem je težava system-wide.
A tisto kar sem ti napisal v prejšnjem postu, od drugega odstavka naprej, si probal?
ni podatka

--MiRaLdInJo ::

dr.Akula je izjavil:

Če vse deluje pravilno, zgleda približno takole. Če se ti kontroler ne pojavi v okenčku, potem je težava system-wide.
A tisto kar sem ti napisal v prejšnjem postu, od drugega odstavka naprej, si probal?


Sem naredil vse kar si napisal pa še vedno neuspešno.
Takole izgleda vse skupa:



Upraviltelj naprav prikazuje da je vse OK. Ta joy.cpl pa kakor da ni.

dr.Akula ::

Edino kar mi še pride na misel je, da kontroler in reciver nista zares povezana.

A narediš takole? (glej od 7:40 naprej):




Pa poudarjam, da nimam nobenih izkušenj z wireless kontrolerji, tako da oprosti če se zdim condescending.
ni podatka

--MiRaLdInJo ::

Pogledal video. Samo imam težavo da ko ko bi moral controler najti pravo stran se to ne zgodi ampak vse štiri zelene lučke istočasno utripajo :S

yoco ::

A mejbi obstaja mod, ki bi mi omogočil tempomat ko se vozim po cesti in mi ni treba dirkati? :)

chucki ::

V taxi se vsed :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

fireX88 ::

yoco je izjavil:

A mejbi obstaja mod, ki bi mi omogočil tempomat ko se vozim po cesti in mi ni treba dirkati? :)


omg, resno? 8-O
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

gansta ::

Še en k bi se še v igricah "cijazil" po cestah :S

[D]emon ::

In kaj se vi sekirate ? A vi spilate al on ? Clovk vas lepo vprasa, tle greste pa pametvat.

yoco, poglej na gtaforums.com ce je kaj v gta5 sekciji. :)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

yoco ::

[D]emon je izjavil:

In kaj se vi sekirate ? A vi spilate al on ? Clovk vas lepo vprasa, tle greste pa pametvat.

yoco, poglej na gtaforums.com ce je kaj v gta5 sekciji. :)

Hvala bom pogledal.

AapocalypseE ::

kontroler nabaviš in pazis da ne daš več ko 1mm po gasu...

miraldi ::

Kaj je pa z tem Rocstarjem? Nardiš en video v njihovem Editorju in pol, da ga uploadaš na youtube moraš linkat google account. Normalno potrdim , da se strinjam in potem melje melje melje. Grem stran od PCja pridem čez pol ure nazaj pa še kar melj melje melje, wtf res?
Kok časa pa rabi, da synca account? Imam že v Social CLubu ročno linkan google account pa še kar noče..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

lonewolf_ ::

Piši na support. Mene preseneča, kako hitro so mi odgovorili in pomagali na dva različna problema.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Jst ::

Če kdo uporablja Realism Graphics Mod, ki naredi barve dosti lepše, črna je črna, ni vse "sprano",... naj izklopi v sweetFX_Settings.txt Tehnicolor2. Izgleda boljše, z vklopljenim tehnicolor so barve preveč "barvite", preveč kontrasta.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

lonewolf_ ::

Finta SweetFX-a je ravno v tem, da če se igraš z nastavitvami v beležnici si lahko nardiš kako ti pač ugaja. Jaz sem si na World of Tanks nardil in izgleda ubijalsko (+max settings pa par modov za zvok).
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Jst ::

Jep, eni špili nujno potrebujejo SweetFX magijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

miraldi ::

lonewolf_ je izjavil:

Piši na support. Mene preseneča, kako hitro so mi odgovorili in pomagali na dva različna problema.


Kako pa naj pišem supportu? Al to misliš te teme v katerih ti uporabniki pomagajo?
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

miraldi ::

miraldi je izjavil:

lonewolf_ je izjavil:

Piši na support. Mene preseneča, kako hitro so mi odgovorili in pomagali na dva različna problema.


Kako pa naj pišem supportu? Al to misliš te teme v katerih ti uporabniki pomagajo?



Dobu odgovor-spremeni greslo. Spremenim geslo pa se vedno noce povezat z google racunom. Hvala Rocstar..
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb
««
39 / 48
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grand Theft Auto VI (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Igre
47188178 (1582) Gagatronix
»

Red Dead Redemption (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
9820738 (2132) meho7
»

Watch Dogs (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
28564697 (20626) legice

Več podobnih tem