» »

Windows XP dopolnil 10 let

Windows XP dopolnil 10 let

Slo-Tech - Microsoftov operacijski sistem Windows XP je danes dopolnil 10 let. Čeprav je bil dokončan in poslan proizvajalcem računalnikov (program RTM) že 24. avgusta, smemo za njegov rojstni dan šteti 25. oktober 2001, ko je prišel Windows XP tudi na prodajne police in s tem postal dostopen vsem kupcem (retail availability). V desetletju se je zgodilo marsikaj, a Windows XP je kljub dvema novima verzijama še vedno obdržal pomemben delež na osebnih računalnikih.

Windows XP je bil prva verzija operacijskega sistema Windows, ki je odpravila razlikovanje med linijama NT in 9x. To bi sicer sprva moral storiti že Windows 2000 (ki je v razvoju dolgo časa nosil oznako Windows NT 5), a je po njegovem izidu februarja 2000 Microsoft istega leta izdal še Windows Millennium. Slednji je dobil sloves enega najslabših Microsoftovih operacijskih sistemov, medtem ko je Windows 2000 podedoval robustnost linije NT in je bil dolgo zelo čislan med uporabniki. Pestilo ga je le pomanjkanje gonilnikov za predvsem igričarsko strojno opremo, kar je Microsoft v Windows XP odpravil. Ta je bil arhitekturno nadaljevanje linije NT, a je imel dodane tudi funkcionalnosti skupine 9x (recimo DirectX, ki je bil v NT 4 nefunkcionalen, čeprav je bilo mogoče s trikom naložiti DirectX 5, v Windows 2000 pa že precej bolj upraben), zaradi česar izumrtja linije 9x nismo pogrešali. Navsezadnje smo se končno znebili večine modrih zaslonov, ki so jih povzročali slabo napisani programi (z malomarnimi gonilniki je bil še vedno križ), Windows XP pa je postal prva sistem linije NT, namenjen domačim uporabnikom.

Windows XP je eden tistih operacijskih sistemov, ki je bil za svoj čas predobro napisan. Prodaja je šla za med in hitro si je pridobil naklonjenost uporabnikov, ki pa so ga vzeli tako za svojega, da imajo njegovi nasledniki velike težave pri uveljavitvi. Prvi naslednik Windows Vista v ljudskem izročilu velja za podpovprečen Microsoftov operacijski sistem in nikoli ni imel niti resnih možnosti prehiteti Windows XP, medtem ko je drugi naslednik Windows 7 bolje na poti. Statistike za september 2011 postavljajo tržna deleža Windows XP in Windwos 7 na približno tretjino (skupaj ima Windows med 80 in 85 odstotkov trga), kar je pravzaprav katastrofa. Nov operacijski sistem je komajda prehitel deset let starega dinozavra.

Temu so se seveda morali prilagoditi tudi v Redmondu, tako da se bo podaljšala podpora za Windows XP s Service Packom 3 iztekla šele 8. aprila 2014. Za Visto Home ali Ultimate podaljšane podpore recimo sploh ne bo, redna pa se izteče prihodnje leto (poslovni verziji bosta sicer podprti do leta 2017). Do kdaj bodo domači uporabniki še vedno množično uporabljali Windows XP, je težko soditi. Glavnina novih verzij operacijskega sistema se proda z novimi računalniki, medtem ko so nadgradnje starih računalnikov redkejše. Dokler bodo starejši računalniki dovolj zmogljivi za brskanje po spletu, pisanje dokumentov in gledanje filmov, od večinskega dela populacije sprememb ni pričakovati.

52 komentarjev

«
1
2

tiborrr ::

Po mojem mnenju najboljši Microsoftov operacijski sistem doslej. Škoda le, da so ga umetno odrezali od novih tehnologij, kot je npr. DX10.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

M-XXXX ::

Hm, v kakšen pogledu je boljši (za navadnega uporabnika) od WIN7? (ki je vsaj v mojih očeh totalni zmagovalec)?

Truga ::

M-XXXX je izjavil:

Hm, v kakšen pogledu je boljši (za navadnega uporabnika) od WIN7? (ki je vsaj v mojih očeh totalni zmagovalec)?

IE6! :D

KoMar- ::

tiborrr je izjavil:

Po mojem mnenju najboljši Microsoftov operacijski sistem doslej. Škoda le, da so ga umetno odrezali od novih tehnologij, kot je npr. DX10.

Umetno? Povsem naravno so XPji postala zastarela tehnologija. Zato je logično, da nimajo več nadgradenj.

user1618 ::

Fenomenalen sistem, pa vendarle ga je čas povozil s prihodom novih. Verjetno bi se ta slabi sloves Viste prijel sedmice, če Vista nikoli ne bi bila izdana. Roko na srce, Vista le ni bila tako slaba kot se jo prikazuje že ves čas od izida naprej.

ABX ::

Ne verjamem da bilo kateri drugi OS bo kdaj zdržal 10 let.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Icematxyz ::

Po Windows XP me zaenkrat ni prepričal več nobeden Windows OS. Delež XP bo verjetno ostal znaten vse do 2014!

Dr_M ::

Win XP sem zacel uporabljati sele pol leta po izidu SP2 (do takrat Win2000),na Win7 pa presel ze na bolj pozno beta verzijo in nikoli se nisem ozrl nazaj.
Tako dober OS je to ja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SuperVeloce ::

Windows XP je eden tistih operacijskih sistemov, ki je bil za svoj čas predobro napisan.

Dober vic, vsi vemo kako je bilo prvih 6 mesecev... pravzaprav je XP rabil do SP1 da je po stabilnosti sploh prisel kakorkoli blizu tej njegovi "legendi", torej eno mucno leto.

XP dela bolje od Win7... na racunalniku, ki se ga ne da zamenjati niti za kebap.

opeter ::

Z XP-ji nikoli nisem imel nekih večjih težav. Že od vsega začetka so solidno delovali. Res pa je, da se iz Windows 2000 preklopil na XP nekje po prihodu SP-1.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Spc ::

Še vedno najboljši client od microsofta po mojem mnenju.
V xpjih je vsaj vse kompatibilno in deluje.

tiborrr je izjavil:

Po mojem mnenju najboljši Microsoftov operacijski sistem doslej. Škoda le, da so ga umetno odrezali od novih tehnologij, kot je npr. DX10.

To so morali naredit kajti če ne bi, in bi DX10/DX11 intergrirali v XPje bi XPji bili največja konkurenca samemu microsoftu.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

pingo76 ::

Tudi sam sem XP-je začel uporabljati šele po SP2. Win7 sem pa vzljubil še isti dan po namestitivi! Vista? Ah... škoda besed. Vsakič ko moram kaj reševat remote na vista mašinah me ma da bi jim šenkal nadgradnjo na w7 ali naredil downgrade na xp. :/
Windows 2k pa mi je ostal v zelo lepem spominu Seveda po SP3 do Sp2 pa je bil bolj križ kot univerzalen os.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Blinder ::

ko je bil winxp zuni je folk jamru da je slab češ da vsaki novi windowsi so bli slabši od prejšnjih. 95>98>2000>xp
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Sam sem hudooo konzervativen in glavnega operacijskega sistema ne zamenjam tako hitro ;-). Na najstarejšem aktivnem računalniku je XP gor kake dve leti, prej je lepo delal pod W2K. Me je komaj programska oprema prisilila na migracijo na XP-je, ker nekaterih programov (mislim na nove verzije) za W2K več ni bilo. In XP-ji bodo tukaj tudi ostali, W7 je za stroj z osnovo iz leta 2001 preveč....Drugače nekih večjih težav z okni v vseh 15~16 letih nisem imel, morda zato, ker sem že na ta najstarejšem (ta pa ni več aktiven ;-) ) računalniku W95 že zelo zgodaj zamenjal z NT4...

LP

Jože

opeter ::

Blinder je izjavil:

ko je bil winxp zuni je folk jamru da je slab češ da vsaki novi windowsi so bli slabši od prejšnjih. 95>98>2000>xp


Ravno obratno, kar se kvalitete/zanesljivosti tiče.

Linija se je sicer ločila oz. ravno XP je združil 9x in NT serijo.

95 -> 98 -> Me -> THE END
3.1 NT -> NT 4.0 -> 2000 -> XP -> Vista -> 7 -> 8 ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Spc ::

opeter je izjavil:

Blinder je izjavil:

ko je bil winxp zuni je folk jamru da je slab češ da vsaki novi windowsi so bli slabši od prejšnjih. 95>98>2000>xp


Ravno obratno, kar se kvalitete/zanesljivosti tiče.

Linija se je sicer ločila oz. ravno XP je združil 9x in NT serijo.

95 -> 98 -> Me -> THE END
3.1 NT -> NT 4.0 -> 2000 -> XP -> Vista -> 7 -> 8 ...

Po Windows 2000 se konča, saj več ne vidimo C:\WINNT direktorija ampak C:\Windows (kar je 9x serija).
 

SuperVeloce ::

Ker so pri Microsoftu vedno opevali, da ime mape postavlja temelje njihovim sistemom ane :))

N4g4c3N ::

XP je name naredi zelo dober vtis! Še vedno mi služi za poganjanje win-only programov, ki jih potrebujem za faks. Ne zasede veliko prostora in dela ko urca. Pa vse najboljše!

Tero ::

Samo je zanimivo da se je OS tako dolgo obdržal. :)
Recimo si predstavljate da bi lta 2008 še vedno uporabljali windows 98? :)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

ginekolog ::

Še vedno uporabljam XP (na domačem in službenem, prenosnik je 7), trenutna instalacija datira na 2004, vmes menjal 2 matični, pa še vedno delujejo v nulo (ista namestitev) Sicer sedaj zaseda 11gB a ni problemov.

Ne bom menjal, dokler dela, ker sedmica ima zame le eno prednost: index/search v startu . Namesto tega imam v XP desktop seach in launchy.
Divers do it deeper.

KaRkY ::

Ah XP-ji ko sem jih menjal jih nisem niti 1 sekunde pogrešal.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

marS ::

jaz pa še vedno vztrajam...od začetka....:))
...no more heroes...
https://ilbis.com/

aco111 ::

Windows XP je res bila super zadevca, ampak sedaj je pa pač Win 7. Mnogi se tožite, da slabše dela kot XP (Na starih mašinah s rečmo 512MB rama absolutno ...).

Če si nastaviš Win 7 pravilno, je čisto vredi zadevca.

Win XP je za stare mašine, Win 7 je za novejše mašine v grobem povedano.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

opeter ::

aco111 je izjavil:

Win XP je za stare mašine, Win 7 je za novejše mašine v grobem povedano.


Kaj pa Linux? Puppy zelo dobro teče na starih računalnikih.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Brane2 ::

Edini Winsi, ki jih še vidim občasno so Win2k v virtualcu.

Zdaj sem naletu en program, ki hoče met striktno XP ali več, ampak sem na srečo dobil tudi Linux verzijo, tako da me je ta problem zaenkrat obšel.

Meni je Win2k bolj všeč od WinXP. Manj clutterja, nekako hitrejši. W7 ma kolega na mašini, videl sem jih od daleč. No, razen, ko je blo treba zrihtat networking. S tem je blo kar nekaj zajebancije.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

lmfao ::

Linux itak povsod dobro deluje.

ON: Hura za obletnico!

Tomay ::

Sam sicer uporabljam 2k3 server, vsaj 4x zamenjal hardware začel s p3 sedaj core2duo. Že za xp-je sem imel občutek, da imajo preveč navlake. Teme, slikice za ozadje animirani liki za iskanje ...


Zanima pa me, če kdo ve, zakaj polno posodobljen windows xp sp3 ne deluje niti približno tako hitro kot je pred nekaj leti. Na p4 s 512 rama je xp letel. Zdaj pa je to bolj jamranje. Imam občutek, da je M$ namerno "popravil" zadevo s posodobitvami.
Voodoo 4Ever

aco111 ::

opeter je izjavil:

aco111 je izjavil:

Win XP je za stare mašine, Win 7 je za novejše mašine v grobem povedano.


Kaj pa Linux? Puppy zelo dobro teče na starih računalnikih.

No ja, linuxe pa nisem koristil, tak da ... no comment za njih. Samo tudi oni majo svoje probleme.

Win2k ... niso prav najboljši. Danes je Win 7 najboljši in potem v preteklost gremo v XP, še dalje pa 98SE. Win 3.1 ... prvi wini, ki sem uporablal, historic :)
Don't worry be happy :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aco111 ()

SuperVeloce ::

V državah nekdanje YU nas je tako ali tako večina začela s 3.11, prej so le redka slo. podjetja uspela karkoli uporabnega prešvercat čez mejo :))

mtosev ::

Adijo starina. Spominjam se lepih trenutkov:D.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Reycis ::

Win7 so pocasni in pozresni ko svinja. Stari dobri 32 bitni XPji delajo kroge okoli racunalnikov s sedmico. Dokler si nisem instaliral sedmice sploh nisem dojel vseh teh debat okoli hitrosti browserjev, ker v XPjih vsi delujejo s svetlobno hitrostjo. Sele ko sem si omislil na moj racunalnik namestiti sedmico sem videl o cemu je govora. Browserji na sedmici kar lepo stekajo. Tudi igre so pocasnejse. Da ne omenjamo neverjetne pozresnosti sedmice za ramom. Sploh 64bitna verzija. Browser z youtube filmckom -> 400mb rama. Na XPjih -> 50mb. Na novih high end masinah se sicer ne pozna, ampak, ce nimas res dober HW, potem tace stran od sedmice.

Za zdaj ostajam na XP.

Spajky ::

Tero je izjavil:

...si predstavljate da bi leta 2008 še vedno uporabljali windows 98? :)
evo, jest sem še vedno na Win98-se extralajt verzija, pa smo leta 2011 :); vse kar rabim mi dela zelo hitro in to na 3 kompih starejših od 10 let >:D ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Izak ::

Ne razumem od kje vam informacije o grozni požrešnosti win 7? Dostojno sem jih laufal na 7 (SEDEM) let stati mašini (athlon xp 2800, 2 gb ram, asus deluxe matična) in delali so spodobno. Ni bilo prav neke ogromne razlike v primerjavi z XP-ji, je pa logično obstajala. V navezi z opero je flash še vedno lepo tekel, pa tudi z drugimi programi se je dalo solidno operirati.

SuperVeloce ::

2GB je za 32bitno verzijo za multimedijski računalnik povsem dovolj. Medtem, ko ljudje poskušajo voziti z 1GB. Imaš par programov/procesov v ozadju, odpreš brskalnik, pa si že zafilan... Šopaj swap na polno, ostaneš tudi brez standby-memory :)

jype ::

Spc> Po Windows 2000 se konča, saj več ne vidimo C:\WINNT direktorija ampak C:\Windows (kar je 9x serija).

A tako?

Meni se pa zdi, da tvoja trditev ne drži.

Reycis ::

Na doticnem racunalniku nimam swap fajla, ker imam samo 64gb SSD noter. Ko sem instaliral sedmico sem jaz naivnez se vedno imel samo 2GB rama in takoj ko sem odprl brskalnik mi je sedmica ze nabijala, da moram zapret kako aplikacijo, ker je ze skoraj zmanjkalo spomina. Mislim, da je opozorila zacelo ven metat na 75%. Pa dobro ram je ful poceni sem sel na 8GB. Se vedno ce preklopim iz taba z youtube na tab z enim srednje velikim google spreadsheetom vcasih traja tudi 3-4 sekunde, da mi preklopi tab. Tega na XPjih NI

SuperVeloce ::

hmm, jaz teh problemov nimam... swap datoteka pa je lahko zlahka izklopljena, če imaš >>=4GB rama, odvisno od tega kaj laufaš na njem... že dolgo let nisem srečal programja, ki bi za svoje delovanje zahteval omogočen pagefile. Sistem prikrajšaš za bedasto nalaganje neaktivne vsebine na disk... še v Operi imam naštiman, da je ves cache izrecno na memory

Invictus ::

Majk> Izklopi aero interface. Dela 100x hitreje brez njega ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

pingo76 ::

Resnici na ljubo nas je veliko ki smo iz prehoda w2k na XP odkramali vso nesnago in jih naredili čimbolj w2k feel like, mar ne? Depokemonizacija pa so bili res fajn. Stock oblika pa bah!

Cold1 ::

Resnici na ljubo nas je veliko ki smo iz prehoda w2k na XP odkramali vso nesnago in jih naredili čimbolj w2k feel like, mar ne?

Ne, ni vas; večina ljudi pričakuje eleganco in lepoto, ki jih gnusni "klasični" stil pač nima.

Modri izgled Oken XP je njihova največja prednost - W2k in pretekli so bili neznosno grdi; če se MS ne bi odzval na Applov slog poimenovan Aqua s svojo Luno, bi dandanašnji (že dolgo) vsi uporabljali Mace.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

Truga ::

Cold1 je izjavil:

Resnici na ljubo nas je veliko ki smo iz prehoda w2k na XP odkramali vso nesnago in jih naredili čimbolj w2k feel like, mar ne?

Ne, ni vas; večina ljudi pričakuje eleganco in lepoto, ki jih gnusni "klasični" stil pač nima.

Modri izgled Oken XP je njihova največja prednost - W2k in pretekli so bili neznosno grdi; če se MS ne bi odzval na Applov slog poimenovan Aqua s svojo Luno, bi dandanašnji (že dolgo) vsi uporabljali Mace.

Predvsem bi vsi sli na en sistem ki izgleda mal bolje, ampak jim ne dela nobena aplikacija ki jo uporabljajo. S tem se povsem strinjam.

PrimozR ::

Cold1 je izjavil:

Resnici na ljubo nas je veliko ki smo iz prehoda w2k na XP odkramali vso nesnago in jih naredili čimbolj w2k feel like, mar ne?

Ne, ni vas; večina ljudi pričakuje eleganco in lepoto, ki jih gnusni "klasični" stil pač nima.

Modri izgled Oken XP je njihova največja prednost - W2k in pretekli so bili neznosno grdi; če se MS ne bi odzval na Applov slog poimenovan Aqua s svojo Luno, bi dandanašnji (že dolgo) vsi uporabljali Mace.

Če so bili W2k neznosno grdi, kaj je to šele modri stil. Bruhanje razmazano na monitor? :D

Izgled Windowsov lepo popiše graf, ki je do W2k bolj ali manj vzporeden x osi (čas; y je lepota :P), ob izidu XP-jev pa se spremeni v kvadratno funkcijo - od W2k pade na minimum pri XP, nato pa spet strmo naraste proti Visti in še kasneje proti W7. W8 bo kot kaže še ena nadgradnja, mčeprav bolj omejena na tablice.

Mind you, srebrni izgled XP-jev, sploh pa Royale (Noir) in Zune tema, je tisti gravž od modrine močno popravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Brane2 ::

OS je lansirna rampa za programe. Who gives a fu** kako zgleda ?

Se pri pištoli ali topu sekiraš za estetiko ?

Ajde, za uniformnost in prilagojenost programov ne rečem. Te imaš pred nosom stalno.

Ampak jaz na katerekoli od treh monitorjev zelo redko vidim ozadje.

Pi XPjih mi je šlo to na živce, da ko so se pri Win2k končno zmenili, kako naj zgleda pošten filesystem, kernel in ostalo, so šli cel razpored obrnit na glavo,s amo da kao pokažejo kolk so "XPji full" drugačni. In seveda v Win7 spet.

Lahko si na Win2k sanjal nastavitev mreže med globoko komo, pa te je čakalo precej lovljenja na XPjih. In ko si poštudiral to, si se na Win7 spet zgubu.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

mtosev ::

Jaz v windows 7 uporabljam še Win 2000 look.jebeš aero.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Phantomeye ::

Jaz sem dejansko naredil preskok z xp -> 7. Vista je bla gor en teden.

Imam 5 let staro kišto, na kateri sem winse 7 laufal 2 leti na 1GB. Pa je delalo solidno. Edino igre ne. Zdaj sem si pa končno kupil ddr2 2GB (k ni več 350 eur, kot 5 let nazaj :P) laufa ko urca.

Cold1 ::

OS je lansirna rampa za programe. Who gives a fu** kako zgleda ?

Namizno okolje je program, ki ga uporabljaš.

Če je grdo, te bo živciralo ves čas.


Se pri pištoli ali topu sekiraš za estetiko ?

Ne, ker ju ne gledaš, poleg tega je pri orožju "grdota" del poante.

Poznaš koga, ki ne upošteva izgleda hiše, avtomobila, obleke in drugih reči. ki jih domnevno kupujemo zgolj zaradi uporabnosti?


Pi XPjih mi je šlo to na živce, da ko so se pri Win2k končno zmenili, kako naj zgleda pošten filesystem, kernel in ostalo, so šli cel razpored obrnit na glavo,s amo da kao pokažejo kolk so "XPji full" drugačni.

Kolikor se spomnim imata W2k in XP enako razporeditev map in podatkov na disku, jedro sistema pa je skorajda identično (od tod star mem da so XP-ji zgolj šminka na Oknih 2000).

In seveda v Win7 spet.

"Documents and Settings" so preimenovali v "Users", ter premaknili vnose iz "All Users" v "ProgramData", spremembe na bolje, IMO.

Brane2 ::

Cold1 je izjavil:



Poznaš koga, ki ne upošteva izgleda hiše, avtomobila, obleke in drugih reči. ki jih domnevno kupujemo zgolj zaradi uporabnosti?


Kar nekaj znancev. Pa sam sem tudi v tej grupi BTW.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Cold1 ::

Slabo sem se izrazil.;((

Bom poskusil drugače:

Kolikšen odstotek ljudi ne upošteva izgleda hiše, avtomobila, obleke in drugih reči. ki jih domnevno kupujemo zgolj zaradi uporabnosti?


Je zdaj že kaj bolj jasno?;)

ABX ::

Brane2 je izjavil:

Edini Winsi, ki jih še vidim občasno so Win2k v virtualcu.

Zdaj sem naletu en program, ki hoče met striktno XP ali več, ampak sem na srečo dobil tudi Linux verzijo, tako da me je ta problem zaenkrat obšel.

Meni je Win2k bolj všeč od WinXP. Manj clutterja, nekako hitrejši. W7 ma kolega na mašini, videl sem jih od daleč. No, razen, ko je blo treba zrihtat networking. S tem je blo kar nekaj zajebancije.


Če XP-ju ne daš noben SP in izklopiš vse dodatne servise ki jih nudi v primerjavo z Win200 imaš identično porabo resourcev. Ampak bne vem koliko ima smisla taka fina optimizacija ko potem en anti-virus ti zapravi 2x toliko spomina.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 bo imel 'novo' jedro

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4915161 (10238) Lonsarg
»

Konec Windows XP in začetek Windows 8.1 Update 1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6723085 (19015) MrStein
»

Windows XP dopolnil 10 let (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5214480 (11754) Jst
»

Windows star 25 let! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7924608 (21788) pegasus
»

Windows 7 praznuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6613207 (11847) PrimozR

Več podobnih tem