» »

Climastar Avant radiatorji

Climastar Avant radiatorji

roginc ::

Ali kdo uporablja te varčne električne radiatorje za ogrevanje stanovanja ali hiše in kakšne so vaše izkušnje z njimi?

Takšne: http://www.ideo.si/a/elektricni_stenski...

RejZoR ::

Pa sem mislil, da je Glamox drag...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

roginc ::

ja tm po 500-600€ so močnejši an "baje" naj bi bil zelo varčni

steev ::

Eh to je bedarija. Varčni radiatorji ne obstajajo. Sej ni to avto. Pri radaiatorju se vsa električna moč pretvarja v juolovo toploto.
:|

roginc ::

steey to vsak ve. Ampak nekateri radiatorji porabijo več nekateri majn energije,

logout ::

Če porabi manj energije, potem tudi manj greje. Električni radiator ne more biti "varčen" v smislu da za isti učinek porabi manj elektrike, če primerjamo z drugim električnim radiatorjem.

L.p., Kloko

Gray_Warden ::

varčen je lahko mogoče iz stališča da dlje časa obdrži toploto in ga je zato manjkrat potrebno vklopiti... če pa porabi manj elektrije pa avtomatsko proizvede tudi manj toplote saj vse kar dela je to, da elektriko pretvarja v toploto...

kolikšna pa je dejanska razlika pa je povsem druga reč.

Škoda da se ne dobi več tistih starih električnih radiatorjev ki so imeli opeko notri. Ko se je tista opeka ogrela, je radiator odlično grel sobo še dolgo po tem ko si ga ugasnil:)
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Gray_Warden je izjavil:



Škoda da se ne dobi več tistih starih električnih radiatorjev ki so imeli opeko notri. Ko se je tista opeka ogrela, je radiator odlično grel sobo še dolgo po tem ko si ga ugasnil:)



Ravno to sem hotel reči. Verjetno se ne dobijo več z razlogom, kaj ne? Ker so dobesedno pili el. energijo ob vprašljivi učinkovitosti..

Gray_Warden ::

danes bi jih lahko že toliko izpopolnili, da bi z izboljšanim kroženjem zraka hitreje ogreli opeko, tako da bi bili prižgani krajši čas...ostalo bi pač naredla ogreta opeka.

res pa je da tisti ki smo ga imeli 20 let nazaj je dobesedo žrl elektriko. Dejansko se spomnim da se je celo električni kabel ogrel saj je šlo toliko elektrike skozi :D Vendar bi vseeno pričakoval da bi danes nekako izboljšali zadevo...
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

steev ::

Samo energija je enrgija. Ne morš manj elektrike porabit, da bo soba isto topla.
:|

M-XXXX ::

Gray_Warden je izjavil:

danes bi jih lahko že toliko izpopolnili, da bi z izboljšanim kroženjem zraka hitreje ogreli opeko, tako da bi bili prižgani krajši čas...ostalo bi pač naredla ogreta opeka.

res pa je da tisti ki smo ga imeli 20 let nazaj je dobesedo žrl elektriko. Dejansko se spomnim da se je celo električni kabel ogrel saj je šlo toliko elektrike skozi :D Vendar bi vseeno pričakoval da bi danes nekako izboljšali zadevo...

Če je žru 2000W žre toliko kot sodoben, ki ima moč 2000W in ogreje NA STOTINKO stopinje ENAKO! In porabi POPOLNOMA enako energije!

Gray_Warden ::

res je. Vseeno pa različni materiali različno dolgo ohranjajo toploto. Lahko imaš prižgan kalorifer na ventilator in sobo ogreješ na 28 stopinj, ko pa ga boš ugasnil, pa bo v sobi izjemno hitro spet 20 stopinj.

Lahko pa imaš električni radiator, katerega ogreješ na recimo 100 stopinj, potem pa ga ugasneš in pustiš da razgreta kovina naprej greje sobo.

V prvem primeru boš moral imet kalorifer nonstop prižgan, radiator pa ne.
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

To je definitivno res, lahko pa pustiš radiatorček nastavljen da ohranja temperaturo (naprimer 28C) in ko pade na 27.5C se ponovno prižge, v obeh primerih se porabi IDENTIČNO energije... Sam da prvi radiatorček košta 20€, drugi pa koliko?

Gray_Warden ::

Pri mojem radiatorju je problem da je povsem kovinski in ima termometer od 0 do 120 stopinj...pač meri temperatiro reber (vsaj naj bi). Ko se rebra ogrejejo na recimo 100 stopin se ugasne, ko temperatura reber pade pod recimo 100 stopinj pa se spet vklopi.

Tako da termostat kot tak je bil povsem neuporaben, dokler nisem ugotovil kako topel mora biti radiator da je v sobi udobnih 21-22 stopinj.

Kako pa naj bi delovali tisti radiatorji za 500 eur, da so "boljši" od mojega ki je bil manj kot 100 eur pa mi ni niti malo jasno. Kot sem rekel, edina možnost ki jo jaz vidim je ta, da so narejeni iz nekega materiala, ki dlje časa ohrani toploto...nevem pa koliko se to dejansko pozna saj kot vidim na sliki, so izjemno tanki...
Why so serious?

fosil ::

Termoakumulacijske peči (tiste z opeko) imajo to prednost, da jih lahko napolniš takrat, ko je cenejša elektrika. Toploto pa potem sproščajo cel dan. Na ta način lahko prišparaš. Same elektrike pa ne porabijo nič manj.
Te peči so bile zelo popularne v času redukcij elektrike :) in jih danes poceni dobiš na bolhi, nove so pa blazno drage.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

roginc ::

Sej teli radiatorji so takšni da grejejo tudi ploščo pred sabo ki je na sliki vzadaj je pa še grelec za ploščo

Moharsan ::

Lep pozdrav vsem skupaj, ... glede na to da je teh tem že veliko ne bi odpiral nove teme, torej;

berem te forume in ne vem kaj naj se odlocim, torej bom kar opisal situacijo kakrsna je. :) Torej prenavljam hiso in sicer v smislu preureditve spodnjih kletnih prostorov v stanovanje, s kvadraturo cca. 70m2. Stene hise so debele po cca. 80cm. Sedaj se celotna hisa ogreva na centralno kurjavo in se kuri po cca. 2500€ letno za ogrevanje na kurilno olje. Glede na to, da ne bi rad placeval 1x letno 1/3 tega zneska sem razmisljal v naslednjo smer:

- Ogrevanje na elektricne konvekcijske radiatorje
- Menjal bi stara okna z novimi debeline 90 mm in tripanom
- spodaj imam 2 okna cca. 1,5x1.3m (spalnica in dnevna soba)
- Zgoraj imam eno sobico cca. 8,5m2 in okno 1x1m ter vrata na balkon cca. 0.8x2m
- V kopalnici eno malo okence cca. 1x0.8m
- na okna bi dodal rekuperatorje, ki jih ponuja slovenski proizvajalec ki naj bi imeli 87% izkoristek pri porabi cca. 40W

Torej pojdimo sedaj na radiatorje:
- V dnevni sobi, kot najvecjem prostoru sem mislil, da bi potreboval cca. 1.5kW radiator (25m2), v spalnici cca. 1 kW (13m2), v kuhinji/jedilnici, ki je povezana tudi z dnevno sobo 2 kW (24m2), v kopalnici 1kW (13m2) in delovni sobici 1kW (8.5m2).
Kar se tice sanitarne vode, smo kupili toplotno crpalko ki ima poleg izmenjevalca toplote tudi 1,5kW grelec da ji pomaga dogrevati vodo pri kriticnih temperaturah.

Radiatorji centralne kurjave so montirani ze v kuhinji, spalnici, dnevni sobi in delovni sobi, tako da v kolikor bi delal centralno kurjavo, bi moral napeljati radiator samo se v kopalnico.

Tle si res razbijam glavno in se ne morem odlocit, ...

Poleg ogrevanja na radiatorje, katere bi ce bi se le dalo kuril samo cez par mesecev, torej verjetno cca 3-4 mesece letno, bi se v prehodnih obdobjih ogreval z invertersko klimo grelne moci cca. 4kW (LG CA 12 AWR).
+
Delal sem neko kalkulacijo, ki ne vem ali ji lahko kaj prevec zaupam, pri postavki, da bi kuril radiatorje na polno cca. 2h na dan je to 2hx7.5kWx0.75€/h=cca. 11.5€/danx 30 dni pride to prevec denarja/mesec in pride ogrevanje na kurilca precej cenejse. Kako se preracunava porabo teh radiatorjev? Kaksne so izkusnje, tako cenovne kot toplotnostne od ljudi, ki so dejansko kupili el. radiatorje in se na njih ogrevajo/te?

Hvala vam za feedback.

Lp,

levaky ::

Uštel si se pri ceni kWh. Ni 0,75€, ampak je 0,075€.

Matej

Spajky ::

Moharsan je izjavil:

...Tle si res razbijam glavno in se ne morem odlocit ...
Izolacija sten in tal s paronepropustno Alu folijo - ala Alubar in tankim tervolom vmes za izolacijo ter nato mavčnimi platami, vse proti notranji strani od zidu ... Gretje s klimo zrak-zrak= "no-go" zate !

Ogrevanje nizkotemperaturno talno in zidno (do višine oken) z inverter močnejšo "klimo" [zrak-voda] in dodatnim zalogovnikom tople vode! Cena ogrevanja te bo prišla največ tretjino one samo z nafto (pri trenutnih cenah energentov). Pa še subvencijo lahko uveljaviš se mi zdi ...

Ker v Logatcu ni glih toplo pozimi, za razliko od Obale in so povprečne temperature v ogrevalni sezoni enih 10° nižje kot tukaj, ti za info podajam moje potrošnje temperature in razmerja v zadnjem desetletju :

Potrošnja Gretje inverter "klima" kot podnajemnik!
Povprečje zima "klima" zrak-zrak 25m2 neto!: Mesec. /delež cca. kWh / cca. % :

okt. 15 ; 3
nov. 82 ; 12
dec. 157 ; 23
jan. 163 ; 24
feb. 157 ; 24
mar. 84 ; 13
april. 16 ; 3
----------------------------------------------
SKUPAJ elektrika za klimo gretje = 674kWh = toplotno =~ 1.600kWh (~2,3x COP-izkoristek = koeficient moči!) = ekvivalentno 200 L nafte !!! (1L kur.olja=8t.kWh neto)

Če bi bilo ekv.250L (10L/m2) nafte),(TL 2000 t.kWh in COP 3=zrak-voda namesto zrak-zrak), bi mi šlo samo 500kWh elektrike (za 0,8kW kompresor-motor topl.črpalke) na zimo
za ogrevanje! oz. toplotno dobre 3kW moči "klime" (povprečna "domača klima") ...
_________________________

analiza potrošnje 6 mes kurjave : skupaj pri pod 20°C temp.stanovanja : 8L nafte/m2

jan+feb = 50% ;(2x24)
dec = 20%
nov+mar = 25% ;(2x13)
okt+apr = 5%
_________________________

Zelo zelo podobna so bila razmerja pri nafti pred leti v mojem lastnem stanovanju/bajti v slabo izolirani hiši : za ogrevanih neto 50m2 pod 20°C čez zimo, mi je šlo 1.200L nafte, ko sem živel v dvoje, ker ženske zebe! in kuril samo na nafto [nizkotemperaturna hišna oljna peč z ventilatorjem v hodniku za celo stanovanje = 1200/50 = 24L nafte m2 letno! Ko sem živel sam pa slabih 1.000L = 20L/m2 letno. Stroški pri današnji ceni nafte = Užas!

Zato sem, ko se je nafta podražila preko 40c/L prešel na dogrevanje stanovanja s klimo (700L + 1.800kWh elektrike na zimo) ter ko je prebila ceno pol €/L, sem prešel na gretje s klimo in samo dogrevanje na nafto (370L + 3.600kWh elektrike) [kot predlagam za blok!]. Res pa so bili prostori višji in enojne šipe na oknih, pa tudi pred leti je bilo hladneje, vendar je bilo kurilno olje/nafta neprimerno cenejše ! Tudi elektrika je v enakem času bila pol cenejša kot danes, vendar se mi je splačalo TAKRAT kombinirat ogrevanje s klimo kot glavnim virom gretja (1L nafte 0,5€ = 8 t.kWh = 12c/t.kWh ; za el.kWh/6c dala klima ven ~ 2,5 t.kWh = 2,4c/t.kwh oz. takrat 4x ceneje kot t.kWh iz nafte!

Če bi imel takrat sobno temp. večjo (nad 20°C) oz. normalno - bi mi šlo letno tudi do 30L nafte/m2!!! oz. /mesec 5L/m2 v primeru gretja samo na nafto! V primerjavi s sedaj oz. z mojim sedanjim stanovanjem-blok tu 44m2 (50 bto) ([0,8x1,76 (x2)= 1,6L (1,4) /m2]) bi me pri enakih toplotnih pogojih, kot jih imam zdaj tu, takrat stroški gretja samo za nafto prišli "uko iz glave". Tu pa me pride 3x ceneje ogrevanje kot v stari lastni bajti (in udobnost, ker mi ni treba hodit po nafto) in hkrati 3x dražje, kot kadar sem se kot podnajemnik ogreval dve zime samo na klimo zrak-zrak; ma samo ni to enak občutek kot gretje z radiatorji! Arhiv mojih starih podatkov, meni
povedo vse!
:-)

ps.: tole sem mel glih od včeraj spisano, ker pripravljam en predlog za zmanjšanje stroškov daljinskega ogrevanja (kurilc) v našem bloku ;)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

Moharsan ::

Spajky, kar analiza, jutri se poglobim, kar se tice pa cene elektrike, pa hvala za popravek, se mi je zdelo, da sem nekej brcnil v temo. :) Prijeten vikend vsem, ce ima se kdo kako drugo misljenje prosim sporocite.

Aja Spajky, kot sem napisal, nisem se mislil ogrevati samo na klimo, bi dogreval z el. radiatorji, vsaj v kolikor bi bilo prehladno, verjetno cez mrzle mesece samo na klimo, v prehodnih obdobjih pa verjetno combo. Stevec si bom pa zaknavfal, da ne bom gledal, kako se rdeca pika spreminja v crto. :)

LP,


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena ogrevanja s klimo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21655067 (30186) facepalm
»

Ogrevanje na Elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
15959776 (29225) konspirator
»

električni radiator

Oddelek: Loža
3916385 (13995) Pyr0Beast
»

Ogrevanje - Nafta / Elektrika

Oddelek: Loža
3710696 (9671) gruntfürmich
»

ogrevanje na olje ali na strom ?

Oddelek: Loža
359049 (8516) Oxford

Več podobnih tem