» »

noče mi formatirati trdega diska

noče mi formatirati trdega diska

kuvanasarma ::

v računalniku imam en disk(40 gb) na katerem so win xp.Zdaj sem kupu nov disk (60 gb) ga dam v računalnik ga zazna.ko pa hočem kaj dat na disk mi pa reče da disk ni formatiran pa me vpraša če ga hočem formatirat dam yes in mi ga začne formatirat formatira ga kakšnih 30 minut poj mi pa napiše da win ni mogu dokončat formatiranja>:D in da disk ne more bit formatiran>:D obadva sta western digital

ko ga pa probam v dosu formatirat mi pa napise da ker je file system: RAW:( ne more formatirat in naj uporabim FS switch

bi lepo prosu če mi pomagate ker mam na računalniku sam še 128-O mb placa

1700 mhz
256 mb rama
ati 7500

mkonci ::

HM:\ , da nisi kupu diska s bad sektorjem.

Kaj pa če bi ga probu formatirat s programom Particion Magic 8. Ta program ti bo morda prsparal kak sivi las:) , vsaj men jih je že kr neki.

Probi, pol pa napis če bo kej bols.

Gwanaroth ::

Najprej moraš na novem disku naredit particije.

V nadzorni plošči pod skrbniška orodja [administrative tools], computer management, disk management.

Naredi poljubno število particij ter nato vsako posebej formatiraj.
Lights often keep secret hypnosis..

mkonci ::

Jah sej res particije... kako da se tega nisem spomnu, no ti je pa Gwanaroth povedu resitev.
Se vedno pa lahko to naredis tud s partition Magic programom, sam ce ga nimas ti je bolj enostavno uporabit kar je v Winsih - disk manegment.

kuvanasarma ::

sem v disk menegmantu ga dal formatirat
ko pa pride na konc mi reče da ga ni mogu formatirat in mi napiše daje disk (((8-O AT RISK8-O )))

kva zdej

mkonci ::

dej če maš možnost probi dobit partition magic
ena možnost bi pa tud bla killdisk (program, ki ti disk cist zbrise, prav use)

Aja a si to kupu rablen disk?

Spajky ::

išči Spinrite ali HDDregenerator ... naj napravita svoje, če disk res ni za smeti .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kuvanasarma ::

kupu sem ga pri bigbangu čist novga ene 6 mesecev nazaj

mkonci ::

Pa ti je prej delal?

gumby ::

tole probaj...

kuvanasarma ::

gumby sem probal tvoje programe in zgodi se naslednje8-O
Napiše mi da je disk formatiran:D da je ntfs:D in da je ena particija :D ter ga lahko uporablljam:D
pol grem pa v my computer dam lastnosti diska in mi napiše da ni;(( formatiran in da je RAW>:D in ga noče sformatirat>:D

kuvanasarma ::

zdej ga hočem prvič vklopit

Spajky ::

Skini si xFdisk in ga daj na neko w98boot disketo in to particijo/disk pobriši in na novo nastavi Fat32 ali NTFS ter formatiraj iz Winsev ta disk ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

SavoS ::

Heh, da nimaš slučajno v BIOS-u enablan PC CILIN antivirus oz. kakse že reče tistim jajcem ... sem mel ta teden na eni stari mašini to foro in sem skor popizdo zraven .... ko je prišlo do konca formata mi je obvezno vrglu vun, da ne more končat formatiranja in če želim, lahko ročno neke sektorje nastavim.. pa sm mislo pa kaj za vraga me je*eš... probal sem vse p**ke ma***ne in nazadnje sem še v biosu prestavil na DISABLE antivirus in zadeva je čudežno dokončala svoje delo...
Preglej BIOS!! :P
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

kuvanasarma ::

sem pregledal bios in not ni omenjen noben antivirus
probal sem pa tut z partition magicom pa ker imam demo verzijo mi noče formatirat diska


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z branjem iz diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
51103 (1011) detroit
»

Problem z zaznavanjem diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
141002 (887) robobobo
»

Fantomska particija.

Oddelek: Pomoč in nasveti
81496 (1302) zk_eu
»

računalnik vidi zmanjšan disk ?!?

Oddelek: Strojna oprema
151810 (1520) Leks
»

Sveza instalacija XPjev,disk 200gb prepozna samo kot 130gb??

Oddelek: Pomoč in nasveti
191667 (1360) jernejc

Več podobnih tem