» »

ČE SE KOMU DA?!

ČE SE KOMU DA?!

scenic ::

Sigurn je kdo kje, ki ma plato AbitBX 133 Raid in gor Celerončka II tam okoli 600/633 Mhz in 128 MB 133 SDRAM-a in je zadevo mal navijal.
Prosim namreč za inštrukcije za konkreten primer.

Že v naprej hvala
:)

VASkO ::

pa kako se zdaj ne znate, kako poteka navijanje? procesor ima zaklenjen mnozilnik frekvence, torej dvignes frekvenco iz 66mhz na kaj vec, ce se ti sistem sesuva, potem se dvignes napetost Vcore. Hitro in kratko.

Cel2 600 bi ti naj delal na FSB 100 mhz pri nekje 1,8V (odvisno od procesora).

Grega25 ::

Mam isto plato pa CII 600 ter 128 M rama.
Zgornja res optimalna meja je 810MHz se pravi 66 daš na 90 pa voltaža 1.7V. Vse ostalo pri meni ne deluje dobro. Sicer se zbudi tut pr 99 a ostane pri tem. Na 96 se naložijo Win ME sam se skoz neki sesuva pa javlja ene napake. 94 je še kar tko tko .. in potem navzdol skoz bolj dobr. Na oko bi reku da je (vsaj pr men) 90 še najbolj tista optimalna frekvenca za delovanje (tko da ga ni programa al pa igre al pa nasploh kšne napake in plavih ekranov).

P.S.: en je omenil voltažo 1.8V. BX-133 raid?
Kukr je men znan sam do 1.75V.
Al se motm? 8-O

scenic ::

Ja zadeva zgleda sedaj takole CII 633/855 Mhz pri voltaži 1,80 V in FSB 90. Se tudi greje tam okoli 50 stopinj z navadnim kolerjem, dela pa stabilno. Dodal pa sem še 128 skupaj torej 256 MB Micron rama in je ko šus.
A se še splača kaj zvišat ali zmanjšat?

Hvala

OrlyTM ::

tko je .. po izkušnjah uporabnikov sodeč, ta plata ni celeron friendly ... svetujem da pustiš na 855, če dela ...
Mam pa doma na drugi mašini c600 na bh6 plati ver. 1.0 in dela BP na 900MHZ, na moji bx133 raid se pa pII650e prav odlično počuti na 910mhz ... bil je že na 1008, sam se je potlej grafika začela usuvat, tko da sm raj spustu ..

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

scenic ::

Ja prvo hvala ta trud, tudi jaz pridem čez 900 sam se mi zdi, da bi moral bolj uskladiti vse faktorje FSB, napetost pa še kaj mogoče v biosu. Zaenkrat mi dela.
Zanima pa me še P III tam okoli 600 ali 700 MHZ ali bi bilo kaj boljše saj imam možnost tega zamenjati.

Lp:)

scenic ::

Pa še to do kam se lahko dvigne temperatura da zadeva še ne rabi Orba ali kaj drugega?

Hvala

Sorry, dost iščem te podatke po forumu pa je težko dobit res kaj konkretnega saj konec koncev na koncu navijam sam in nosim tudi morebitne posledice.8-)

OrlyTM ::

Ne razumem čist kaj češ vprašati s tem, ali bo kej boljš če bo PIII ... itaq da bo boljš ... je pač precej bolj konkreten proc, pa še dotična platka mu je precej bolj prijazna .... sej pravim ... z malo sreče, dobiš 650ko ali 700tko čez tisoč ....

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

scenic ::

Ja glih to in sicer bi mogoče lohk za ene 10 jurjev in stari proc. dobil PIII, vseeno sem to mislil enkrat nardit, ko bi jim padla cena.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kaj mislite o abit bx133

Oddelek: Navijanje
101066 (910) Marjan
»

Na koliko navit PIII 600?

Oddelek: Navijanje
8939 (850) TribesMan
»

Lastniki Celeronov 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
664016 (3314) Boško
»

Naviti CII566 na ? problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131067 (956) ABX
»

katero matično pl.?

Oddelek: Kaj kupiti
261623 (1102) mojsterpeter

Več podobnih tem