» »

Na koliko navit PIII 600?

Na koliko navit PIII 600?

Lara-K ::

Imam PIII 600, in Abit BH 6.0 fleshiran bios, zdej me pa zanima na kok bi lohk navila moj procesor, kok bi blo se priporocljivo da mi ne bi bilo treba dodatno hladiti! Se enkrat ponavljam BREZ DODATNEGA HLAJENJA!:)
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

lanzarhack ::

Po moje največ do 650 če je hladilnik kolkr tolk dobr.


Lp

Lanzar

OrlyTM ::

na 1800 če ti gre :D:D, drugač pa more delat na 900, razen če si mel smolo pri nakupu.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

msmiha ::

Taka tema je vsak drugi dan nova. Nevem če še nikoli niste čuli za to stran ali pa za to
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

TribesMan ::

OK res da smo to temo predelal ze podolgem in pocez ampak vseeno se enkrat. Uglavnm ugotovimo daje folk povrsn in ne prebere postov do konca. Orly bi P3 600 navil na 900 na plati katere maksimalna frekvenca vodila je 133MHz. I dont think so.
Ok najprej poglej kolk je deafult napetost procesorja in jo povecaj za ene 0.1 do 0.2 volta. S tem pridobis na stabilnosti. Nato se spravi k navijanju in najprej povecaj frekvenco vodila (FSB) najprej na 112 MHz nato na 124MHz in nazadnje na 133 MHz s tem prides max do frekvence procesorja 800 MHz. Med vsakim povisanjem pa vsaj zbootaj v winse in probaj zalaufat kaksne procesorsko pozresne programe ala igrice in 3DMark.
Je pa stvar mal odvisna od tega al mas jedro procesorja 0.18 mikronsko ali 0.25 (to ugotovis po oznaki E na koncu imena procesorja) ce ima to oznako se pravi P3 600E potem je to 0.18 in to je zlo kul, drgac pa jebiga. V prvem primeru je frekvenca 800 kar zagotovljena saj se P3 0.18 mikronski tud ce so naviti ne grejejo kaj dosti.

Uf upam da sem povedu vse.

Lara-K ::

Ja jest nism se vidla debate o tem, ker pac na overclockanje ne hodim brat postov ponavadi, zdej mene zanima pa sm prsla sm vprasat. OrlyTM sm povedla z velkimi tiskanimi da brez dodatnega hlajenja. Ja ce sam do 650 se mi pol itak da ne splaca, pa moj procesor ima ze tko al tko dva coolerja gor.>:D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

OrlyTM ::

TribesMan ... hehe ... max 800 ... dobr ti to navijaš ... točno tako plato sm mel jest, procesor pa je bil sicer 650e in je prav luštno delal na 845 MHZ [6*140], z malo dobre volje in sreče, pa se je zbutal tudi na 900 [6x150].

Prav ta isti procesor pa mi trenutno deluje na 910mhz na plošči Abit BX133 RAID [max plošče je pravtako 133].

Prav zanimivo kajne :D

Voltažo sem imel v obeh primerih 1.85, hlajenje pa je bilo porihtano z goldenorbom.

Lara: tko da moj gornji post kr drži.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

frudi ::

Orly, 140MHz fsb na abit bh6??? i don't think so...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

TribesMan ::

Orly oprosti nevem kje si ti dobu 140 in 150 MHz FSB na BH6-ki, ker jast teh frekvenc se nism vidu pa mam plato ze dobri dve leti. Mogoče na BX6 v2 ali kaj podobnega BH6 pa nima v nobeni verziji vec kot 133 MHz.
Torej maksimum je se vedno 800 MHz;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C 600 + adapter overclock?

Oddelek: Navijanje
211195 (977) misko
»

Kako naviti p3 600!!

Oddelek: Navijanje
10955 (846) MadMax
»

ČE SE KOMU DA?!

Oddelek: Navijanje
81113 (888) scenic
»

naj.. naj.. OC procesor

Oddelek: Navijanje
331617 (1156) Jst
»

600@900 in še neki vprašanj

Oddelek: Navijanje
161320 (1135) Loki

Več podobnih tem