» »

Samsung terja prepoved prodaje iPhona 4S na Japonskem in v Avstraliji

Samsung terja prepoved prodaje iPhona 4S na Japonskem in v Avstraliji

iPhone 4S, novo jabolko spora

vir: engadget
The Wall Street Journal - Spor med Applom in Samsungom, v katerem je prvi dosegel prepoved prodaje Galaxy Taba 10.1 v Avstraliji, Nemčiji in še večji del Samsungovega asortimana na Nizozemskem, se še razplamteva. Samsung je takoj po predstavitvi novega Applovega iPhona 4S vložil zahtevo za prepoved prodaje v Franciji in Italiji, sedaj pa želijo isto doseči še v Avstraliji in na Japonskem. Nizozemsko sodišče pa je zahtevo za prepoved prodaje Applovih izdelkov zavrglo.

Danes so namreč na sodiščih v Tokiu in v Novem južnem Walesu vložili zahtevi za začasno odredbo, ki bi prepovedala prodajo iPhona 4S do končne odločitve sodišča v obeh državah, na Japonskem pa še iPad 2 in stari iPhone 4. Nov pametni telefon je na Japonskem in v Avstraliji sicer že naprodaj.

V japonskem primeru Applu očitajo kršitev patentov, ki pokrivajo osnovno tehnologijo in uporabniški vmesnik, medtem ko gre v Avstraliji za patente za brezžično komunikacijo. Skupno gre za patente, ki v različnih permutacijah nastopajo tudi v ostalih tožbah zoper Apple v evropskih državah.

James Chung, Samsungov tiskovni predstavnik, je dejal, da se zgolj odzivajo v pravni bitki z Applom, medtem ko Apple vztraja pri svojem, da Samsung grobo krši Applovo intelektualno lastnino s kopiranjem. Po drugi strani podjetji še vedno v en glas trdita, da so njuni poslovni odnosi dobri - Apple je namreč ena izmed najpomembnejših Samsungovih strank, saj Samsung zanjo izdeluje čipe. A po drugi strani Samsung ustvari več kot polovico svojega dobička s prodajo lastnih pametnih telefonov.

41 komentarjev

pleomax ::

Prepoved ali ne,samsu8ng bo vedno moj telefon :)

digitalcek ::

Imam enega od prepovedanih. Lahko pričakujem vdor policije, vojske, specialcev?

zmaugy ::

digitalcek je izjavil:

Imam enega od prepovedanih. Lahko pričakujem vdor policije, vojske, specialcev?


A imaš Samsung Galaxy SII ali morda Galaxy Tab? Ker ta dva sta prepovedana v delih EU (s strani pečkastega sadja).

digitalcek ::

Tab. Sedaj ga nosim okrog pod bundo, zataknjenega za pas. Še sreča, da je praktično zima...

eieieie1 ::

pleomax je izjavil:

Prepoved ali ne,samsu8ng bo vedno moj telefon :)


Fanboy? O.o

Limit-sky ::

Ma kakšen fanboy. To mene spominja na verske fanatike. Verske blazneže...

JesusChrist ::

očitno še nisi slišal za uporabnike apple naprav
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Mipe ::

To me spominja na čikaško prohibicijo... Kmalu bodo razni Al Caponeji preprodajali Galaxy Tabe.

zmaugy ::

Menda je policija že dobila tiralice - slike pravokotnikov, ki jih dajo ovohat tudi psom, ki potem iščejo ilegalce s Samsung kontrabantom :D

zee ::

Oba proizvajalca sta vedno manj smesna. Vedno bolj se mi sicer zdi, da zeli Apple s temi tozbami ne zeli sesuti Samsunga, ampak v neki bliznji prihodnosti doseci se bistveno nizje za cipe, ki jih zanj proizvaja Samsung.

Konkurenta namrec nista, saj so Samsungovi telefoni cenejsi Applovih.

V luci Samsungove blamaze pred sodniki iz prejsnjega tedna bi rekel, da je Samsung sila obupan, Apple pa ultra tecen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Gregor P ::

Ko sem bi še jaz "mlajši":D se Applovih produktov ni dojemalo kot konkurenca čemu, ampak si kupil njihov produkt predvsem zaradi same blagovne znamke; kot kakšno "umetnino", če se malo nerodno izrazim. To se je začelo spreminjati v računalništvu, ko so prešli na PC platformo (zato ker so "laiki" "nenadoma" Applove produkte lahko primerjali s konkurenčnimi) in očitno je tako tudi dandanes pri mobilnikih, da njihovi potrošniki pomislijo tudi na konkurenco.

Vendar pa ker so marketinško inovativni (pač znajo vse skupaj zapakirati v lep končni izdelek, ki ga je očitno potrošnik pogrešal na trgu), kljub temu še vedno držijo korak pred konkurenco (torej da je zamik pred možnostjo primerjave).

Dokler so zmožni držati ta tempo praktično nimajo konkurence. Sicer to mene kot potrošnika ne veseli ker imam tako okrnjeno izbiro, ampak takšna so dejstva (da moram čakati vsaj leto dni na konkurenčni izdelek, ali pa še hujše, da začnejo vsi kopirati ta Applov produkt, storitev in tako ni več prostora za druge ideje, modele, rešitve ipd.):8)

Kakorkoli se strinjam, da imajo te patentne vojne v ozadju verjetno tudi povsem druge interese, a obenem pa vsaj Applu omogočajo, da je še vedno korak pred konkurenco na trgu. Upam, le da ne bomo s tem največ izgubili predvsem potrošniki:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

pleomax ::

v bistvu sony ericsson,htc... Polno znamk,ki so na mojem spisku,tako,da noben izraziti fan-boy samsunga nisem. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pleomax ()

BigWhale ::

Se en dokaz, da so patenti koristni za potrosnika!

Oh, wait ...

Limit-sky ::

Moj prvi applov računalnik je bil sive barve. :) In sem ga imel predvsem za delo (grafika), ker primerljivega PCja takrat ni bilo na trgu. Danes pa je dizajn naprave le še bonus.

Gregor P, nič osebnega, da me ne boš napadal spet.

Gregor P ::

A vendar si se očitno počutil osebno nagovorjenega8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

eieieie1 ::

pleomax je izjavil:

v bistvu sony ericsson,htc... Polno znamk,ki so na mojem spisku,tako,da noben izraziti fan-boy samsunga nisem. :)


Če si pa rekel da bo Samsung vedno tvoj telefon. 8-O

pleomax ::

Dobro,pozabite zdaj na to. :) Koliko tožb je do sedaj med tema dvema podjetjema? Okoli 100? :P

eieieie1 ::

pleomax je izjavil:

Dobro,pozabite zdaj na to. :) Koliko tožb je do sedaj med tema dvema podjetjema? Okoli 100? :P


Ogromno, bo zanimivo spremljati če bo Apple ostal pri Samsungu kar se tiče dobave procesorja, rama in "vibracijske zadeve" za iPhone...

BTW: Apple je ta vikend prodal več kot 4 miljone iPhone 4S

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

Limit-sky ::

Gregor P je izjavil:

A vendar si se očitno počutil osebno nagovorjenega8-)

Očitno sem se v zadnjem delu zmotil. :)
Mogoče bi predlagali samsungu, da skopirajo oltarčke?

Goody ::

Pa dobro eieiei1 in Limit-sky, a vidva vsaj zastonj iphone dobita? Zmeraj v prav vsaki temi kjer je vključen jabček se tako vneto trudita braniti njegovo dobro ime...Zase že vem, da to ne bi hotel zastonj početi.

eieieie1 ::

Goody je izjavil:

Pa dobro eieiei1 in Limit-sky, a vidva vsaj zastonj iphone dobita? Zmeraj v prav vsaki temi kjer je vključen jabček se tako vneto trudita braniti njegovo dobro ime...Zase že vem, da to ne bi hotel zastonj početi.


A te moram vprašat za dovoljenje da lahko debatiram z ljudmi? Meni je zabavno in me sprošča. Tebe pa očitno moti, ker nimaš kaj pametnega za odgovorit.

Limit-sky ::

In ne samo iphone... Vsako leto se nagrada poveča. Lani je prišel ipad in mbp, letos bo verjetno iphone itd...
Za razliko od samsung vernikov, ki verjetno ne dobijo nič, ker mora samsung ogromno za odvetnike odštet, se jaz obregnem le ob "strokovne" komentarje uporabnikov ST, ki delajo bedake iz sebe (zastonj). Lahko bi rekel, da pazim na njihov ugled. :) Družbeno koristno delo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Limit-sky ()

gendale ::

digitalcek je izjavil:

Imam enega od prepovedanih. Lahko pričakujem vdor policije, vojske, specialcev?

od kdaj si ti za krajo intelektualne lastnine
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

opeter ::

Applovi računalniki so se razširili predvsem takrat, ko so omogočali poganjanje Windows sistema. To je bilo doseženo z uporabo prvih čipov iz prve serije Intel Core procesorjev.

Glede telefonov pa je to že malo bebavo. Ampak dobro, denar ima, naj se sprčkajo. Vsaj odvetniki dobro služijo. :P
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mkocjancic ::

še mal pa bodo dilerji na metelkovi prodajal telefone
LOL

Isht ::

Moj predlog:
Kill them all, let God sort them out.

detroit ::

Ne zastopim zakaj se neki trudijo s tem:D čisti lol. Razumem pri računalnikih kjer mac s kvaliteto pri povsem razumljivi ceni pomete z bedno konkurenco (ala hp) ampak da se gnjavijo pri telefonih kjer moraš bit fanboy da kupiš telefon 2x višje cene v obliki tictaca in potem zveš da je isti kot sosedov chungalunga iz pakistana in navsezadnje na koncu še zveš da je chunga lunga telefon še bolj fensi ker je bolj redek zaradi prohibicije.

Me sploh ne zanima če obe firmi propadeta da bo vsaj še kakšn drobtinar lahko mal k sebi prišel
Skero

simnov ::

Uporabniški vmesnik LOL a se pri Samsungu norca delajo iz sebe ali kaj.

crobat ::

I phone mi je bil ful kul... potem pa ko sem zrastel in sem hotel malo vec odnjega, .. je pa OMG O.o pr samsungu da ti kaki programčki poganjajo nucaš neki znanja, pr apllu pa denar xD, ger drugač čist nč faking ne dela.

Čist osebno mnenje, no hard felings. Itak pa nasledn my phone bo windows phone. Ker to kar se obeta bo čisti raztur!!! :D Upam da se nemotm, ampak adios amigos dragi klici v tujino :D thnx to MS

digitalcek ::

gendale je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Imam enega od prepovedanih. Lahko pričakujem vdor policije, vojske, specialcev?

od kdaj si ti za krajo intelektualne lastnine


Od nekdaj. Ampak za krajo moje.
Le tako bom namreč (mogoče) za svoj content še kaj pokasiral...

Keyser Soze ::

OM, F, G!

jype ::

digitalcek> Imam enega od prepovedanih. Lahko pričakujem vdor policije, vojske, specialcev?

Ti si itak osumljen posedovanja hdmi-displayport kabla. Specjalci se že abzajlajo s strehe, kar daj roke na glavo!

sgdjkdlsugi4 ::

crobat je izjavil:

I phone mi je bil ful kul... potem pa ko sem zrastel in sem hotel malo vec odnjega, .. je pa OMG O.o pr samsungu da ti kaki programčki poganjajo nucaš neki znanja, pr apllu pa denar xD, ger drugač čist nč faking ne dela.

Čist osebno mnenje, no hard felings. Itak pa nasledn my phone bo windows phone. Ker to kar se obeta bo čisti raztur!!! :D Upam da se nemotm, ampak adios amigos dragi klici v tujino :D thnx to MS

Skype ? Newsflash mofo, to ze obstaja na drugih platformah, MS ga je pac moral kupit, da bo se letos na WP7 :D

crobat ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Skype ? Newsflash mofo, to ze obstaja na drugih platformah, MS ga je pac moral kupit, da bo se letos na WP7 :D

Ja to sm mislu :D kamorkol js ti rečem da kr tk brezveze ga nebojo meli. To pa sploh nepoznam new flash mofo o.o

eieieie1 ::

crobat je izjavil:

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Skype ? Newsflash mofo, to ze obstaja na drugih platformah, MS ga je pac moral kupit, da bo se letos na WP7 :D

Ja to sm mislu :D kamorkol js ti rečem da kr tk brezveze ga nebojo meli. To pa sploh nepoznam new flash mofo o.o



Fak, dam stavit da še nisi imel ne iphona in ne samsunga in si star 10 let.

Keyser Soze ::

Nope, to je posledica rabe iPhona. Jebi ga, tle tud Samsung ne more več pomagat. :D

P.S.: Zdaj nekako razumem HTC, da noče nastopit kot en major player v tej igri. Ker s tem v svojo bazo uporabnikov potegneš samo eno kopico šodra.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

crobat ::

eieieie1 je izjavil:

Fak, dam stavit da še nisi imel ne iphona in ne samsunga in si star 10 let.

Na mojo žalost :'( si dvagrat brcnu v prazno, želim si da bi ti lahko pritrdiv.

WTF je HTC? xD

eieieie1 ::

No pol mi pa razjasni naslednje:
-> "ko si zrastel si hotel več od iPhona in pol je OMG..." No povej kaj si hotel od njega da ti ni šlo?
-> kakšne znanje te rabiš da ti delajo programi na Samsungu. Inštaliraš app in zadeva dela.

Dragi klici v tujino so žo dolgo odpravljeni in s skype kakor tudi facetimom. Tak da ne bluzi nekaj na pamet. Pa učiteljico pri slovenščini bol poslušaj ker je to kar si uspel skup napisat, je zelo težko za razumet.

r3Qui3m ::

Zakaj uporabljam samsunga
http://www.youtube.com/watch?v=elKxgsrJFhw&feature=player_embedded

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3Qui3m ()

BosKo ::

Nimam nič proti Samsungu, ampak se mi zdi da so res šalabajzerji in hočejo vse skopirat od Appla.

http://recombu.com/news/did-samsung-use...
http://www.edibleapple.com/2011/09/24/s...

crobat ::

eieieie1 je izjavil:

, je zelo težko za razumet.

Joj,

se Vam iskreno opravičujem Gospod. Saj je bilo podano le osebno menje, in pa lastne izkušnje.

Upam, da Vas bo še naprej veselil Japček.

Lp Crobat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajsko sodišče prepovedalo prodajo skoraj vseh iPhonov

Oddelek: Novice / Tožbe
3716901 (8206) Furbo
»

Apple vložil novi tožbi zoper Motorolo in Samsung

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
348533 (6505) BALAST
»

Dve zmagi za Samsung proti Applu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
7714087 (10691) Furbo
»

Samsung bo spremenil dizajn Galaxy Taba v Nemčiji

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
3011317 (9148) win64
»

Samsung želi prepoved prodaje iPhone 4S v delih Evrope (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
5719097 (16073) Boobiz

Več podobnih tem