» »

Siri že (napol) na voljo za stari iPhone 4

jype ::

eieieie1> Sam ne mi z bedarijami kot so "moja nokia ima to že 5 let".

Zakaj je to "bedarija"? Te boli, da je Nokia primitivno razpoznavo govora uporabljala že dolgo nazaj? Saj to je znal skoraj vsak resen telefon.

blackbfm ::

čudno da jo je potem čas povozil...:))

jype ::

Povozil jo je Elop, ne pa čas.

Limit-sky ::

jype je izjavil:

Limit-sky> Ni tvoja, ker si se s tem strinjal v pogojih, ko si kupil napravo.

Moja je zato, ker sem najpametnejši na forumu in ker nisem kupil naprave in sprejel licence.

Zakaj se nekaterim zdi, da če se Apple nekaj odloči, potem so pa komentarji te odločitve nezaželjeni?

Hihi...

Furbo ::

Samo smešno je, da nekdo toliko komentira firmo, katere naprave sploh nima. Potem to izpade kot opravičevanje samemu sebi, zakaj si nekaj ni kupil, ne pa kot nekaj upravičenega.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Invictus ::

Spet bo 100 strani jamranja kako proizvajalci odirajo ljudi in jim ne dajo nič zastonj.

Bolano.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Keyser Soze ::

No, sam tale Siri je pa trenutno tud uporabna glih en tolk kot luknja v čevlju. Če pride not voda, je fajn ker lahko odteče ven, pa še noga mal lažje diha.:D

Zdej samo še čakam orto ČežanarjeTM, ko bodo sredi ulice skušali telefon prepričat, da jim prebere SMS al pa jih usmeri do najbližje bencinske.;)
OM, F, G!

zlobcek ::

Meni je pa Siri uredu.

Koledar in pa opomnike imam dosti boljše ažurirane zdele v dveh dneh, odkar mam tale 4S na testu kot prej, ker dejansko vnašam vse v avtu in se mi sinhronizira s koledarjem v pisarni oz. pri tajnici. Meni pride zelo prav, ker sem po naravi precej raztresen in hitro pozabim kakšen dogovor.

Dolgoročno zna zelo dobro vplivat na organiziranost. Drugega še nisem probal. Razen recimo klicat - voice dial, samo to ma res že vsak malo boljši telefon in sem že prej uporabljal.

Pa nisem neki guru angleščine, vendar ni pretiranih težav.

Po moje je tole vseeno en step forward od vsega, kar je trenutno na trgu in veselo čakam na razvoj takih tehnologij do slovenščine :D.

Keyser Soze ::

@zlobcek
No, sam da dela.

Samo imam en tak občutek, da ko bom sprobal zadevo, bo en kup barier že zaradi jezikovnih razlik, potem pa še zaradi manjka podpore drugih servisov. Kolikor gledam videe po netu je zadeva trenutno semiuporabna.

P.S.: Edino kar se še nisem spuščal v detajle je to, v katerih primerih potrebuje povezavo z internetom oz. kje se dela prepoznava govora ter kako potratna je glede podatkovnih prenosov.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

BaToCarx ::

boli me /clear

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Furbo ::

Ja, samo tisto ni bila nobena prepoznava govora. Bolj primerjava izgovorjene besede z desetimi različnimi besedami, katere si prej sam moral posneti, če si imel recimo sploh toliko ljudi 'na govor'.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BaToCarx ::

boli me /clear

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

blackbfm ::

Siri sam po sebi ni prepoznava govora (to znajo telefoni ali pa alternativni programi), ampak smiselno razumevanje bistva povedanih stavkov, navodil, vprašanj... Tega ni imela nobena nokia, ker gre za dokaj novo zadevo.

Limit-sky ::

Jezikovna ovira vsekakor bo prisotna. Je pa treba počakat, da zadevo vidimo v živo. Je pa v contacts sedaj možno vpisati tudi "Phonetic first name" in "Phonetic last name". Bo treba preverit, kako je s tem.

Da bi se pa kdo drl v telefon je pa tudi nepotrebno, saj se Siri vklopi tudi, ko prisloniš telefon k ušesu, tako, da boš mislil, da se Čežanar pogovarja s tajnico. Seveda bodo tudi taki primeri, ki se jim bom tudi sam nasmejal. V avtu je pa idealna zadeva, kot je omenil zlobcek. Pa da teče na njihovih serverjih, jim daje možnost izboljšave storitve. Pa če kdo tole primerja z "kliči mamo" nima pojma o čem govori. Na Nokiji lahko ponavljaš "kliči mamo" v nedogled, pa bo mamin telefon kar tiho. Tudi kontekstualno razumevanje je bolj dodelano.

eieieie1 ::

jype je izjavil:

eieieie1> Sam ne mi z bedarijami kot so "moja nokia ima to že 5 let".

Zakaj je to "bedarija"? Te boli, da je Nokia primitivno razpoznavo govora uporabljala že dolgo nazaj? Saj to je znal skoraj vsak resen telefon.


A se delaš butastega ali zares si?

Tudi prejšnje generacije iPhona so imele primitivno razpoznavo govora. Tudi sam ga v avtu cel čas uporabljam "call xxx, play song by xxx, next song, shuffle..." ampak to ni enako kot siri.

Zdaj pa globoko zajami zrak in še enkrat preberi odebeljen del. A razumeš zdaj da pišeš bedarije?

Ontopic:
Sicer si nebom kupil 4S, tak da še en čas nebom uporabljal siri (no edino če se bo dalo na jailbrekan iphone 4 dat), ampak bo seveda siri nekoliko manj uporaben prinas, saj recimo branje in diktiranje SMS-a prinas nebo uporabno (za tiste ki pa slabo govorijo angleščino pa itak nebo nič uporabno). Ampak nastavitev alarma, eventov v koledar, opomnilnikov, ki te spomnijo o zadevah ko prideš na določeno lokacijo, vreme in zadeve ki bi rad na hitro zvedel bodo uporabne in verjamem da jih bom kar veliko uporabljal.

Škoda da še zaenkrat prinas ne bo mogoče uporabljati ukaze za google maps tipa (where is the nearest Italian restaurant in podobno), ampak ok zato je verjetno siri še vedno označen kot Beta in verjamem da bodo zadeve v prihodnosti mogoče tudi pri nas.

Vsekakor je zadeva daleč od dosedanjih primitivnih govornih ukazov in je super da se zadeva razvija. Vsaj tako se zdi po vseh teh predstavitvah in review-ih, kjer so vsi zelo presenečeni nad dobrim delovanjem siri, no ja razen Japoncev :D (Witch email address: work or home? "wook". I don't understand what you mean by "walk") :D

BaToCarx ::

boli me /clear

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

sgdjkdlsugi4 ::

deyco5 je izjavil:

Ojoj kaki gimpli... In kaj je SIRI? V enem videu (ki dela) je blo lepo videt: SIRI, kam naj skirjem truplo... In ono serversko budalo, ko sliši besedo "skrijem" avtomatsko predvaja: Odpad, gozd, itd... Mislim--- KAJ JE TUKAJ UPORABNEGA???? Vse kar se dogaja je predvajanje vnaprej posnetih možnosti, ki trznejo na ključno besedo!!! Še vedno ge za VNAPREJ POSNETE stvari. Na tak način so delovale igrice že pred 10 ali več leti, ko si imel 5 opcij in si se za eno določil in nato dobil nadaljne 3...

Revolucija bo, ko boš rekel: SIRI, čez 30 minut bi rad vroč BigMac v dnevni. In ona bo rekla UREJENO in bo žez natančno 30 min pozvonil dostavljalec in ti bo prinesel Big Mac. DO tedaj pa je vse pogovarjanje z najbolj bustasto kišto, kar jih na svetu obstaja.

Ja, ampak tisti brez mozganskih kapacitet vidijo to kot carovnijo ;] Svaka cast Applu.

Furbo ::

Res jim vsaka čast. Drugi očitno te stvari, ki je tebi, s tvojimi možganskimi kapacitetami tako zelo preprosta, niso znali narediti prvi.

Morda lahko že kar napoveš naslednjo preprosto stvar, ki jo bo apple vključil v naslednji telefon, pa se bo ljudem spet zdela magična?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

joebanana ::

Mislim da je ta debata čisto zgrešila bistvo. Ni problem da je Apple kupil Siri. Problem je da jo je onemogočil za starejše modele in jo označil kot glavna, revolucionarna novost novega iphona. Skoraj vsi apple userji hvalijo to potezo, čeprav so imeli Siri pred novim iphonom na voljo za svoj trenutni iphone. Sedaj morajo za enako funkcionalnost kupiti nov telefon?

Integracija ne more biti izgovor, ker imaš za take stvari izdelane API-je in iPhoni imajo zelo dobre API-je. Poleg tega je že dolgo v modi minimalno jedro in če rečejo integracija sigurno ne pomeni da bo med kodo jedra, kamere, itd... še vmes Siri prepleten notri.

Sam uporabljam Vlingo in moram reči da zelo redko. Slovenščine ne prepozna, če narekuješ v angleščini bo strokovne izraze, kratice, strani v 90% zafrknil. Za na hitr poklicat koga je kr uredu, čeprav to obstaja že od nokije 3310. Prav pa pride aplikacija za na hitro odpreti kak program. Druge možnosti so v sloveniji neuporabne, zelo omejene. Mogoče nekoč v zelo daljni prihodnosti(z računalniškega vidika)...

blackbfm ::

Kje so potem alternativni programi, če integracija v taki meri baje ni problem?

joebanana ::

blackbfm je izjavil:

Kje so potem alternativni programi, če integracija v taki meri baje ni problem?


Siri, Vlingo? Eden izmed največjih dokazov da integracija ni problem je ravno originalni Siri, Vlingo.. Sigurno jih je veliko več, tadva sta najbolj popularna, verjetno najzmogljivejša...

blackbfm ::



vs.

http://www.callingallgeeks.org/37400/wh...

original siri je bil pa tut bolj na stopnji vlingota kot pa zdaj sirija.

joebanana ::

Mogoče veš kaj nebi bilo izvedljivo preko odličnega iPhone API-ja? Se strinjam Siri ima več možnosti in je definitivno najboljši na svojem področju. Sam pri Vlingotu predvsem pogrešam vnašanje opomnilnikov.

Res da je danes software > hardware, in apple ima dober software. Take poteze pa res pokažejo da se apple igra kapitalizem. S tem seveda ni nič narobe, če se ga ne igra na račun uporabnikov. Drugim podjetjem verjetno uporabniki nebi tega odpustili. Saj je pri androidih enako. Če pogledaš uradne updajte... Mogoče ni tako grozno, saj ti ne vzamejo nekaj, kar je bilo že na voljo za tvoj telefon in prodajajo v novem paketu, vseeno pa vidiš kdo te bo najmanj nategnil.. Za razliko od Apple uporabnikov, ki so v večini navdušeni nad potrebo novega telefona za Siri, android uporabniki v večini niso navdušeni nad izgovori za updajte... Saj tak občutek sem dobil jaz.

Zgodovina sprememb…

smash ::

Pa dobro, a je bil ta Siri na iPhone 4 zastonj ali je bilo treba zanj plačati? V primeru, da je bil zastonj, res ne vem, se res nimate nad čem pritoževati.

blackbfm ::

Zastonj. Sploh pa ni funkcioniru brez da bi vnesel US naslov. Zdaj se pa vsi kurčijo neki, še najbolj pa tisti ki sploh nimajo iphona.

jype ::

smash> V primeru, da je bil zastonj, res ne vem, se res nimate nad čem pritoževati.

?

Tebi se ne zdi nič narobe s tem, da Apple enostavno umakne aplikacijo iz App Store, ki je ti kot uporabnik potem ne moreš več legalno namestit na telefon?

Furbo ::

Ne, ker jo je odkupil od proizvajalca.

Če boš ti odkupil avto od rent-a-car, ga tudi verjetno ne boš več pustil tam, da bi ga folk lahko še naprej najemal in vozil ane?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

smash ::

jype je izjavil:

smash> V primeru, da je bil zastonj, res ne vem, se res nimate nad čem pritoževati.

?

Tebi se ne zdi nič narobe s tem, da Apple enostavno umakne aplikacijo iz App Store, ki je ti kot uporabnik potem ne moreš več legalno namestit na telefon?


v bistvu se mi ne zdi narobe:
1.) ker nisi dal centa zanjo
2.) ker ti je verjetno ni pobrisal z telefona, ampak samo umaknil z marketa

Keyser Soze ::



Tud Siri ni vsemogočna.
OM, F, G!

jype ::

smash> v bistvu se mi ne zdi narobe:

Meni pa. Narobe v temeljih. Če sem _kupil_ napravo, potem lahko na njej poganjam kar želim, ali pa naj jasno povedo, da napravo zgolj najameš, ni tvoja, do nje pa tudi nimaš nobenih pravic, ki pritičejo napravam, ki so sicer v tvoji lasti.

smash> 1.) ker nisi dal centa zanjo

Kakšno zvezo ima to s čimerkoli?

smash> 2.) ker ti je verjetno ni pobrisal z telefona, ampak samo umaknil z marketa

Verjetno. Vsekakor v licenčni pogodbi piše, da mi jo sme, ne da bi bil obvezan ob tem priobčiti razloge za takšno početje.

smash ::

jype je izjavil:

smash> v bistvu se mi ne zdi narobe:

Meni pa. Narobe v temeljih. Če sem _kupil_ napravo, potem lahko na njej poganjam kar želim, ali pa naj jasno povedo, da napravo zgolj najameš, ni tvoja, do nje pa tudi nimaš nobenih pravic, ki pritičejo napravam, ki so sicer v tvoji lasti.

smash> 1.) ker nisi dal centa zanjo

Kakšno zvezo ima to s čimerkoli?

smash> 2.) ker ti je verjetno ni pobrisal z telefona, ampak samo umaknil z marketa

Verjetno. Vsekakor v licenčni pogodbi piše, da mi jo sme, ne da bi bil obvezan ob tem priobčiti razloge za takšno početje.


tole zadnje pa res zanima če je res...torej da ti lahko iz naprave poberejo neko aplikacijo, ker tako piše v licenčni pogodbi. je to res? ti vsaj denar vrnejo? kolikokrat se je to ze zgodilo?

jype ::

smash> kolikokrat se je to ze zgodilo?

Ni še dokumentirano, da bi Apple uporabniku izbrisal podatke na daljavo, je pa (z enako klavzulo v licenčni pogodbi) to storil Amazon.

Uporabniki, ki so tožili Amazon, tožbe niso dobili, ker so se s tem vnaprej strinjali.

smash ::

jype je izjavil:

smash> kolikokrat se je to ze zgodilo?

Ni še dokumentirano, da bi Apple uporabniku izbrisal podatke na daljavo, je pa (z enako klavzulo v licenčni pogodbi) to storil Amazon.

Uporabniki, ki so tožili Amazon, tožbe niso dobili, ker so se s tem vnaprej strinjali.


no kakorkoli...mene se zdi ok, če mi firma nekaj da nekaj zastonj in to potem vzame, ker zadevo predela do te mere, da je od sedaj naprej zaračunljiva oz ima neko vrednost

če pa bi jaz plačal za nekaj, je pa to druga stvar

to o amazonu sem slišal...mislim, da se je amazon v zvezi s tem tudi opravičil in tega ne prakticira več

francek1 ::

No, tak odnos Appla je en od vzrokov, da sem jim rekel pa pa in šel na Android. Tu si lepo narediš backup aplikacij, roma in vsega, kar ti srce poželi z dvemi kliki in ti potem dol visi, kaj piše v pogodbi. Če ti kakšna nova verzija ne ustreza, greš na staro in rešen problem. Mimogrede; a je Applova pogodba v slovenščini?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: francek1 ()

floyd1 ::

Keyser Soze: V tem videu mi je bila zanimiva še ena druga stvar. V naših neskončnih debatah je velikokrat izpostavljeno, da je že Iphone 3 GS hitrejši od vsakega Galaxyja. In zdaj vidim, da tudi najnovejši Iphone ni niti malo hitrejši. Pravzaprav sta nekje tam-tam, eden je boljši pri enem, drugi pri drugem "opravilu". Tu se vidi, kaj naredi dober marketing. Kar se tiče Sirija - toliko besed za nekaj, kar imajo tudi drugi in pri njih ne dela niti malo slabše.

Keyser Soze ::

floyd1 je izjavil:

Keyser Soze: V tem videu mi je bila zanimiva še ena druga stvar. V naših neskončnih debatah je velikokrat izpostavljeno, da je že Iphone 3 GS hitrejši od vsakega Galaxyja. In zdaj vidim, da tudi najnovejši Iphone ni niti malo hitrejši. Pravzaprav sta nekje tam-tam, eden je boljši pri enem, drugi pri drugem "opravilu". Tu se vidi, kaj naredi dober marketing. Kar se tiče Sirija - toliko besed za nekaj, kar imajo tudi drugi in pri njih ne dela niti malo slabše.

Ja, je res. Samo si že kdaj skušal našim Čežanarjem dopovedat to? Vedno se najde par fanboyev v navezi s kakšnim pristranskimi moderatorjem, in hitro naredijo "cenzurno korekcijo" na ultimativno nadvlado Jabolčnikov. Me čudi, da ni kdo brisal še tega posta, kjer se lepo vidi kako gladko laufa en telefon in kako drugi.

S tem, da gre IMO iPhonu najbolj zamerit predpotopno rabo rigidnega 4*5 grida ikon za domači zaslon. Kje pa smo no? V 19. stoletju, da moramo preklikat en kup ikon in gumbov, da pridemo do par osnovnih informacij, ki bi bile komot prikazane na domačem zaslonu (imam filing da bo to break through revolucija iOS6 - "žive ikone" oz. nadgrajeni widgeti v stilu Appla - appidgeti).

Siri, šur, je OK za določene stvari in bi ga z veseljem imel na svojem telefonu ker je boljše kot nič oz. se lepo dopolnjuje z Googlovim Voice Searchom, ampak je še zmer preklet tumpast glede na to, kakršne hvalospeve mu zadnje dni berem po kakšnih bolj Čežanarskih forumih.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

blackbfm ::

S tem, da gre IMO iPhonu najbolj zamerit predpotopno rabo rigidnega 4*5 grida ikon za domači zaslon.


je vsaj estetsko narejeno, za razliko od androida kjer je vse pomešano in na splošno precej fucked up

ampak je še zmer preklet tumpast glede na to, kakršne hvalospeve mu zadnje dni berem po kakšnih bolj Čežanarskih forumih.


Kakorkoli, ta tehnologija je še v povojih tako da mu ne gre nič zamerit če stvar včasih ne dela po pričakovanjih.

Keyser Soze ::

blackbfm je izjavil:

je vsaj estetsko narejeno, za razliko od androida kjer je vse pomešano in na splošno precej fucked up.

Baje da si lahko narediš tudi običen grid ikon če želiš. Se mi zdi. So rekli tako. Sem enkrat celo probal. Hm....

Fucked up? A ti vsaki stvari, ki ti posreduje 2 much info za sprocesirat naenkrat rečeš, da je fucked up?

P.S.: Tvoj rant ne spremeni dejstva, da iPhone še vedno vztraja na predpotonem gridu ikon. Zato pa laufa "tako hitr". :P
OM, F, G!

blackbfm ::

ja vsaj lag fixa in custom romov ni treba nalagat preden postane telefon uporaben:P

Keyser Soze ::

blackbfm je izjavil:

ja vsaj lag fixa in custom romov ni treba nalagat preden postane telefon uporaben:P

Hvala bogu, vsaj imaš svobodo izbire, če ima Apple težave ti pa reče, da je pri tebi problem oz. da drugače primi telefon.;)
OM, F, G!

smash ::

Keyser Soze je izjavil:

blackbfm je izjavil:

je vsaj estetsko narejeno, za razliko od androida kjer je vse pomešano in na splošno precej fucked up.

Baje da si lahko narediš tudi običen grid ikon če želiš. Se mi zdi. So rekli tako. Sem enkrat celo probal. Hm....

Fucked up? A ti vsaki stvari, ki ti posreduje 2 much info za sprocesirat naenkrat rečeš, da je fucked up?

P.S.: Tvoj rant ne spremeni dejstva, da iPhone še vedno vztraja na predpotonem gridu ikon. Zato pa laufa "tako hitr". :P


je pa zanimivo, da je ta grid ikon najbolj prodajana zadeva na planetu

knesz ::

Meni pa. Narobe v temeljih. Če sem _kupil_ napravo, potem lahko na njej poganjam kar želim, ali pa naj jasno povedo, da napravo zgolj najameš, ni tvoja, do nje pa tudi nimaš nobenih pravic, ki pritičejo napravam, ki so sicer v tvoji lasti.

Se pravi, ko jaz kupim računalnik, lahko na njem poganjam kar želim.
Če boš ti spisal neko aplikacijo in jo objavil kot freeware, jo lahko poganjam. Vzemimo, da je ta aplikacija vezana na tvoj strežnik. Po tvojem potem ti ne smeš umakniti aplikacije, če pa jo že, moraš pa zagotavljati pravilno delovanje aplikacij, ki so že nameščene na računalnikih uporabnikov. In niti pod razno ne smeš ustaviti svojih strežnikov, ki zagotavljajo pravilno delovanje aplikacije.

Keyser Soze ::

smash je izjavil:

je pa zanimivo, da je ta grid ikon najbolj prodajana zadeva na planetu

Ja no, da večina populacije ni glih extra inteligentne, nekako vemo oi. vidimo to iz vsakdanjih izkušenj. Logično da potem ljudje kupujejo, oz. se prodajajo dobro telefoni, ki lahko ponudijo tudi simpl vmesnik, ki ga zmore doumet tudi neučen otrok al pa že miceno dementna stara mama. Kockice so simpl.

Zato ima Android tudi to opcijo vključeno not. Ima pa tudi možnost malo bolj kompleksnega vmesnika, ki pa vsekakor ni za vsakogar. Pač so hvala bogu mislili tudi na zahtevne uporabnike.

P.S.: IMO se pa sicer proda več Android telefonov kot iOS? Da Apple zmore ponudit samo en aktualen model pa tud ni moja krivda. Mislim, dobro za njih, ker jim je jasno, da bo njihova "fan baza" pograbila praktično kar dajo ven. Z zelo malo ali celo nič kritike. Drugega jim itak ne preostane veliko.

P.P.S.: Sej smo itak že premleli tole temo 100 in 1x. Nima smisla it spet skoz. Bom nehal in pritrdil vsemu kar napišete od sedaj naprej tule not. =)
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

Limit-sky ::

Keyser, prav imaš popolnoma.
:))

Truga ::

knesz je izjavil:

Meni pa. Narobe v temeljih. Če sem _kupil_ napravo, potem lahko na njej poganjam kar želim, ali pa naj jasno povedo, da napravo zgolj najameš, ni tvoja, do nje pa tudi nimaš nobenih pravic, ki pritičejo napravam, ki so sicer v tvoji lasti.

Se pravi, ko jaz kupim računalnik, lahko na njem poganjam kar želim.
Če boš ti spisal neko aplikacijo in jo objavil kot freeware, jo lahko poganjam. Vzemimo, da je ta aplikacija vezana na tvoj strežnik. Po tvojem potem ti ne smeš umakniti aplikacije, če pa jo že, moraš pa zagotavljati pravilno delovanje aplikacij, ki so že nameščene na računalnikih uporabnikov. In niti pod razno ne smeš ustaviti svojih strežnikov, ki zagotavljajo pravilno delovanje aplikacije.

Jaz lahko brez problema tako aplikacijo spravim na disk in jo poganjam kadar cem, kolikor cem. Ce je vezana na streznik, ga lahko dobim od avtorja aplikacije (ce je pisal freeware aplikacijo, verjetno tud ne bo problema dobit streznika od njega), ce pa on tega noce, pa lahko streznik brez vecjih problemov implementiram sam. Z nicemer od tega ne krsim nobene eule, razen mogoce eule od doticnega programa, ki je tako ali tako nefunkcionalen.

Na iPhonu pa ce aplikacije ni v app storu in potrjene s strani japke, tough luck. Jailbreakaj in zgubi support, ali pa ostani brez aplikacije...

Pa tudi to, da _svoje_ aplikacije ne morem normalno poganjat, ne da bi za to dodatno placeval japku ali pa prekrsil eule z jailbreakom, se mi pac ne zdi normalno.

jype ::

knesz> Če boš ti spisal neko aplikacijo in jo objavil kot freeware, jo lahko poganjam. Vzemimo, da je ta aplikacija vezana na tvoj strežnik. Po tvojem potem ti ne smeš umakniti aplikacije, če pa jo že, moraš pa zagotavljati pravilno delovanje aplikacij, ki so že nameščene na računalnikih uporabnikov. In niti pod razno ne smeš ustaviti svojih strežnikov, ki zagotavljajo pravilno delovanje aplikacije.

Če boš ti spisal neko aplikacijo, jo lahko poganjaš na svoji napravi.

Ampak ne, če imaš iPhone.

knesz ::

Če boš ti spisal neko aplikacijo, jo lahko poganjaš na svoji napravi.

Ampak ne, če imaš iPhone.

Ja to pa je problem.

blackbfm ::

Na iPhonu pa ce aplikacije ni v app storu in potrjene s strani japke, tough luck. Jailbreakaj in zgubi support, ali pa ostani brez aplikacije...


meni se pa ne zdi normalno da kompliciraš z nekimi namišljenimi problemi, medtem ko na desetine miljonov ljudi uporablja naprave brez problema

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

jype ::

Problem je torej namišljen?

Mi lahko razložiš, kakšen je postopek, da na iPhone naložim Python?

Truga ::

blackbfm je izjavil:

Pa tudi to, da _svoje_ aplikacije ne morem normalno poganjat, ne da bi za to dodatno placeval japku ali pa prekrsil eule z jailbreakom, se mi pac ne zdi normalno.


meni se pa ne zdi normalno da kompliciraš z nekimi namišljenimi problemi, medtem ko na desetine miljonov ljudi uporablja naprave brez problema

Se bomo spet pogovarjal ko bos rabil eno specificno aplikacijo za svoj telefon. Saj ves, tako, ki je ni na trgu, ker jo rabis samo ti, in mogoce se 3je ljudje ki so s tabo v sluzbi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

To pot Apple toži - univerza

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
288686 (7116) zeleni
»

Applova predstavitev - iOS 5, iCloud, iPodi, iPhone 4S (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12436412 (30804) Lonsarg
»

Applova predstavitev - povzetki prodajnih statistik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
7922089 (19357) pleomax

Več podobnih tem