» »

DVD-ROM in WIN XP ne dela!!!

DVD-ROM in WIN XP ne dela!!!

Jaz ::

Ko sem imel še na PC, Win 98 mi je DVD (pioneer DVD-ROM DVD-115) deloval brez problema. Sedaj pod Win XP pa ne dela več. Sploh ne bere nobenih CD. V BIOS-u ga prepozna, prav tako ga prepoznajo tudi Win XP. Ko pa ustvim not CD ga ne prebere. Sicer na miskinem kurzorju se pojavi znakec za CD in to je tud vse. Tudi ce v Explorerju kliknem nanj, se Explorer neha odzivat.
Tudi ce probam kaj v nastavitvah spreminjat, ko kliknem na podatke o DVD, se neha odzivat. Sem pa tudi opazu, ce imam priklopljen DVD-ROM na PC, se Win nalagajo dosti dlje kot če DVD-ROMa sploh ni not.

SisQ ::

Pozdrav!

Sam sem imel podobne probleme, vendar da mi xp niso zaznali dvd. Za bios se ne spomnim, vendar sem nato naložil nove driverje za dvd in od takrat dela BP.
Probaj.

Gill ::

Jaz imam DVD Pioneer 114, pa mi je v Win 98 dobro delal. V win XP pa včasih bere, največkrat pa ne. Sem šel tudi lečo čistit, pa ni bilo nič bolje. Bo res verjetno programsko kaj narobe.

Nutcracker ::

Probaj izklopit oz. vklopit DMA.

Jaz ::

Vse omenjeno sem že probal, ampak rezultat je vedno enak. Sem probal priklopit omenjeni DVD-ROM na Win 98 in dela brez problemov. Ali so XP z SP1 res slabši od Win 98. Po tem sodeč že!!

Pozna mogoče še kašno idejo ki bi lahko rešila to zadevo??

ToniT ::

A je to mogoče DVD od PCFormat ?

Jaz ::

NE, NE Govorim o komponenti DVD PIONEER DVD-115, ki ne prepoznava CD-jev ne DVD-jev. V BIOSu jo vidim, tudi v XP vidm pod sistemom jo. Ampak prebrat pa ne more CD. Če pa jo priklopim na računalnik kjer so win 98, dela vse brez najmanjših problemov!!!!

boštjan ::

verjetno gre za nekompatibilnost ali pa kako napako v XP.obrni se na tehnično pomoč pioneer-a

Zheegec ::

Jaz imam isti DVD, pa mi dela BP, mogoče zaradi novega firmwara.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jaz ::

Kero verzijo firmwarea maš?? Mi lahko poveš, postopek nadgradnje??

Gandalfar ::

dej poglej ce ga mas pravilno najumpanga .. slave/master pa to. Sam tko - za ziher.

Jaz ::

Že probal vse. Od slave/master, PIO/DMA. Celo v drugo mašino sem ga dal, kjer so tudi instalitani XP in tudi tam ne dela. Zanimi vo pa je da sem preko tega DVD instaliral XP na računalnik. Po končani instalaciji pa DVD enostavne ne bere več CD-jev. Pod win 98 pa ta enota dela brez problemov!!

boštjan ::

mogoče te bo res samo firmware rešo

Buggy ::

Jaz sem imel isto tezavo z CD-ROM enoto. Pod XP-ji mi nekaterih CD medijov ni hotel brati v WIN98 pa jih je prebral b.p. tezave sem imel z "specenimi" CD-ji - image-i.
Original CD-ji so delal v redu.
Sem se mucil in mucil, probaval vse zivo in na koncu menjal CD-ROM z starejsim na katerem pa sem imel upgrade-an Firmware in ta dela sedaj nekako bolje, ceprav se vedno "sumljive" CD-je bere 100 let.
V obeh primerih je slo za TEAC - 32x in 40x.

Tr0n ::

Na uradni Pioneer strani (tech support) bos verjetno nasel odgovor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cudne tezave z CD-ROM-om pod WIN XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
151573 (1367) Buggy
»

Problemi s cd rom-om v Win Xp pro!

Oddelek: Pomoč in nasveti
181095 (921) zeroc00l1
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181404 (1081) Kriko
»

Težave z Pioneer 115 DVD

Oddelek: Pomoč in nasveti
51004 (902) BlackHole
»

Katerega?

Oddelek: Kaj kupiti
71249 (1117) Justy

Več podobnih tem