» »

Problemi s cd rom-om v Win Xp pro!

Problemi s cd rom-om v Win Xp pro!

zeroc00l1 ::

Pozdrav!
Opis:
-Xp zaznajo cd rom in ko vstaviš prvi cd ga tudi normalno preberejo "sam miška za par sekund zatrokira"!
- Problem nastane ko vstaviš drug cd, ker še vedno kaže file iz prejšnega cd-ja, kot da ga ne bi hotel osvežit!
-Po reboot-u mašine cd spet dela normalno samo pri vsatavitvi prvega cd-ja potem se zgodba ponovi!

Zanima me, če je že kdo imel podoben problem v Win XP - pro in če je, kako ga je reševal?

Hvala!
Lp,
ZeroC00l!

rap3r ::

Poglej če maš za cd-rom enablan UDMA če ga nimaš ga dej!Drgač maš pa na desnem gumbu refresh opcijo pa probi to!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

bodom ::

ja ponavad je problem v UDMA on/off.
LP

boštjan ::

mene samo zanima kaki cd-rom maš,pa kako maš slave pa master naštimano

zeroc00l1 ::

UDMA sm prvo preveru, tko da to sm že stestiru pa ni blo nč boljš!
To je kišta od kolega tko da bom preveru točn kater cd - rom je "javim zvečer"
A misliš da bi lahko bilo povezano kaj s tem kako je nastavljen jumper "master/slave"
- Razmišlu sem o tem da bi zamenjal firmware cd-roma, ampak mi dejansko sploh ni jasen kaj bi lahko blo narobe!

Mogoče za pomoč:
-CD rom je deloval pod win 98!
-Kišta je stara malo več kot en let
-Mama plata - javim
-Ram - 128 MB
-Grafična - Nvidia riva TNT 32 MB
-HDD - 20GB Maxtor
-CPU - Duron 900 Mhz

PS. Sm pa zvedu "zdaj ko sprašujem in brskam kaj bi lahko bilo, da to ni edini primer - (to se dogaja še ene parim mojim znancem)", tko da me zdej že firbec matra kaj je narobe!

Hvala za vaše odgovore!
Lp,
ZeroC00l1

zeroc00l1 ::

Aja to sm pa pozabil napisat:
CD rom je nastavljen na master!!

Lp,
ZeroC00l1

Buggy ::

Tudi jaz imam ta problem. Imam Dual Boot XP/win98 in v 98 mi CD medij lepo prebere v XP pa nic, nobenega znaka da je CD medij v enoti, samo praska in se zaganja (sploh RW mediji). Mordaj je edina stvar ta da so CD-ji zapeceni v starem 2x pekacu. A vseeno zakaj WIN 98 zna brati CD XP pa ne? XP bere samo original zapecene CD-je.
Na zivce mi gre tudi tisto XP-jevo samoodpiranje explorerja ko zazna medij. Kako se to ugasne?

zeroc00l1 ::

Na zivce mi gre tudi tisto XP-jevo samoodpiranje explorerja ko zazna medij. Kako se to ugasne?


Samo desni klik z miško na cd rom pol ma mislim da greš pod lastnosti - tam pa lahko nastavljaš a naj se ti zažene oz. v kakšnem primeru naj se ti zažene sam!

Lp,
ZeroC00l1!

gkovac ::

dve možni rešitvi:
1) očisti CD-ja in CD-ROM preveri, če je CD-ROM pravilno priklopljen (recimo na svojem IDE) ali pa da ni losan iz IDE-ja. Če ti ti ni pomagalo pojdi na točko 2.

2) zabriši stran svoj CD-ROM in kupi novega.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

AngelOfDeath ::

reinštal cd-rom

zeroc00l1 ::

"2) zabriši stran svoj CD-ROM in kupi novega".

Ha, ha, ha,....:D
Cross my mind!!!!
Sam problem je v tem, da cd rom ni v moji kišti tko da...."mislim, da se kolega ne bi strinjal s tem"!!!

Ne po moje ni problem v cd romu "vsaj fizično ne" tko, da mora biti neki z nastavitvami v win Xp sam ugotovit je treba kaj!

Reinstall "cd roma" sm že probu pa je še vedno enako!!

Če ima kdo še kakšno idejo se priporočam!!!

Hvala!
Lp,
ZEroC00l1!

elfstone ::

Da ne bom odpiral nove teme.
Tudi jaz imam probleme z xp in dvd.
Imam dvd pioneer 106s in na vsake toliko časa se zgodi da ga sistem več ne zazna. Nato moram odinstalirati gonilnike in resetirati racunalnik. Nekaj casa je potem vredu, a se stvar ponovi. Racunalnik je se zapecaten.
Ali imate kaksen nasvet?
Lp

zeroc00l1 ::

Mogoče bo tale stran komu v pomoč!!!

Lp,
ZeroC00l1!

AlienGT ::

V kolikor imaš dve CD enoti, ali je kaj pomembno katera izmed CDROM oz. CD-RW je master in slave, ali to ne igra nobene vloge (če da, zakaj naj bi to bilo pomembno) ?

Jst ::

izvan teme: meni je pa autoplay crknil (kar tako iz lepega). Imam ga vklopljenga vsepovsod (gpedit.msc, system propertis)...
Imam XP. V glavnem, ko dam cd v enoto se ne zgodi nič. Niti ne zavrti cd-ja... Ve kdo v čem je fora?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

zeroc00l1 ::

Mislim da sem zasledil na zgornji strani odgovor!!
Lp,
ZeroCool1!

boštjan ::

V kolikor imaš dve CD enoti, ali je kaj pomembno katera izmed CDROM oz. CD-RW je master in slave, ali to ne igra nobene vloge (če da, zakaj naj bi to bilo pomembno) ?

to je zelo pomembno in pravilo je da moraš met cd-rw->secondary master,cd-rom pa secondary slave,HDD pa na primarnem kanalu.
zakaj?to pa žal ne vem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

AlienGT ::

HDD je res na primary, oba CD-ja pa na secondary.

Je pa res, da je CD-RW na slave, ampak dela čist v redu, tako da ne bi zamenjeval jumperjev za master/slave če to ni glih potrebno (je bl mal placa, pa bi blo treba precej šravfat).

zeroc00l1 ::

Rap3r imel si prav glede refresh opcije!
Jest sem ga refreshu po tem ko sem že vstavil drug cd, včeraj sem se pa mal igral - "potrebno ga je refresh-at, preden daš drug cd noter pol ga pa prepozna"!
Še vedno je to zelo nadležno ampak vsaj kište ni potrebno vsakič reboot-at!

Na Microsoft-ovi strani sm pa najdu, da ti to zadevo popravi SP1!!

Hvala vsem, ki ste sodelovali oz. pomagali s svojimi! predlogi!!

Lp,
ZeroC00l1!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z Cordless Desktop MX for Bluetooth...

Oddelek: Pomoč in nasveti
81288 (1159) jackorsen88
»

Program za LAN monitoring

Oddelek: Omrežja in internet
10928 (705) zeroc00l1
»

comp noče ugasnt pod xp

Oddelek: Pomoč in nasveti
81041 (933) Wolfram
»

FIFA 2001 - pomoč

Oddelek: Igre
6800 (716) R0K
»

Visual Basic HELP

Oddelek: Programiranje
71104 (976) GaPe

Več podobnih tem