» »

SDram

SDram

urosh ::

Je možno kak "podvaliti" 133 MHz ram na 100 MHz plato, tak, da bi delalo? >:D Obstaja tu kaka možnost recimo malo "čaranja" po biosih?

tnx

Dodatek by V-i-p:
Pravila: 11. člen: Naslovi tem v forumu morajo odsevati njihovo vsebino.
  • spremenil: V-i-p ()

SasoS ::

V čem vam je fora s temi frekvencami? A noben tega ne šteka?? Oznaka pomeni pri kateri NAJVEČJI frekvenci ram še deluje stabilno! Logično je da 100MHz rama ne moreš furat na 133Mhz (isto kot pentiuma 100 ne laufaš na 133, ker bi ga preveč overclocku, get it??). Noben ti pa ne brani da frekvenco zmanjšaš. Zarad mene kupi 400Mhz ram in ga furaj pri 50 megahertzih pa ne bo nič narobe (edino manj se bo grel :D).

urosh ::

JAz sem mislil drugače. In sicer če je možno, da dela 133 MHz ram na 100 Mhz. Ali lahko uporabim "boljši" ram na "počasnejši" plati? Razumeš? Ker je 100 mhz skoraj ne več za dobit, bi dal gor 133. Pa me zanima, če bo zadeva sploh delala? ok?

tnx

Jaxx ::

LOL, potem LMAO in ROTFL!!! Pa sej ti je človek točno to povedu!!! ČE plata podpira PC100 ram, pomeni da daš gor lahko PC100, PC133 in vse kar še več ... Če podpira PC133 pa samo PC133 ali hitrejšega (če je v biosu nastavljen) NI ODVISN OD RAMA NA KAKSNI FREKVENCI DELA AMPAK OD PLATE!!! OZNAKA RAMA 133MHZ POMEN DA JE ZMOŽEN DELAT NA 133MHZ NE PA DA BO SAM OD SEBE DELAL NA 133MHZ DAMMIT !!! že dolg vidm ta post in se nism mogu zadržat, ok..

urosh ::

Ok, sorry no. tega nisem vedel, ker so mi rekli, da naj nekje poiščem 100 mhz ram, ker mi drugače nebo delal, no... To je bilo pa rečeno do trgovca, ki mi ga je hotel prodati po večji ceni, kot stane 133, ok? ne bi jezni name... se opravičujem... nebom več...:\

ali3n ::

Glede na to, da imaš očitno plato starejšega datuma ti svetujem, da kupiš RAMe, ki imajo gor 16MB čipe. Novi SDRAMi imajo namreč 32MB čipe, teh pa velik plat ne podpira več (tudi ob nadgradnji BIOSa). Ene par podobnih postov na to temo je že napisanih - glej zadnji mesec.
Se prav: za 128MB mora met modul gor 8 čipov; za 256MB pa 16 (na obeh straneh - double sided)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

urosh ::

toraj v bistvu lahko kupin 333 mhz ddram ali pa celo 400 mhz ram, čeprav bi plata podpira recimo "le" 266 mhz? ker se verjetno bolj splača sedaj to kupit, kot pa čez pol leta menjava, ne?

lp

kuglvinkl ::

Da ne mešaš zdaj SDR in DDR RAMov?

Ja, sem se zadnič smejal, ker je cena (ekonomsko gledano je seveda normalno) 8ns RAMov višja kot pa 7.5.
Your focus determines your reallity

urosh ::

Brez skrbi, ne mešam ddr in sdr ramov. Tisto z sdrami me je zanima, ker potem lahko te rame dam v "stari" kompjuter, ker v novem dobim sdr, rame. plata pa podpira (nova) do 266 mhz, pa me je zanimalo če lahko kupim tudi kaj boljšega (ker zamenjal itaq bom), če že kupujem...

Pa je možno dati kake 333 ali celo več na to plato (elitka k7s5a v3.1)

lp

Jaxx ::

Seveda je možno saj smo rekl da so te stvari kompatibilne s počasnejšimi standardi za nazaj in to velja za DDR in SDR sdram.

urosh ::

Ok, hvala vsem za odgovore!

tnx>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram za prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
101045 (921) Racunalnik
»

hitrost rama

Oddelek: Strojna oprema
201666 (1293) royt
»

Kdo od vas ima ECS K7S5A?

Oddelek: Kaj kupiti
201280 (901) g0Run7
»

Ram pri navijanju

Oddelek: Navijanje
301617 (1219) element
»

Kake rame kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
101069 (865) BrKo

Več podobnih tem