» »

Nakup laserskega tiskalnika

Nakup laserskega tiskalnika

noob96 ::

Zanimam se za nakup samsung tega tiskalnika. To bi bil moj prvi lasarski tiskalnik tako da še ne vem veliko. Glede na to da nov toner stane isto kot cel tiskalnik me zanima če se splača toner polnit. ali lahko škodujem tiskalniku. ali je ta tiskalnik sploh vreden svoje cene? kako se vam zdi?vi nasveti toplo dobrodošli, saj niti ne vem kaj naj vprašam...

lp

Dr_M ::

Mam enga starejsega samsunga ML1610, pa je to res najvecji jajc, ki ga lahko kupis.
Pomoje sem do zdej z njim natisnil ene 1000-1500 strani, pa je ze mehanizem ki vlece papir neki zjeban (ucasih potegne not po vec listov in se vse skupaj ustavi), veckrat ne zazna papirja in se tudi sredi tiskanja ustavi...
Enkrat sem kupil nek ultra hud obnovljen toner (bil je ene 15€ cenejsi kot originalni) in je totalno zanic. Slike razmazane (text je ok), pa se smrdi k hudic.
Toliko o samsungovih lasercih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DeeCoy ::

Dr_M je izjavil:

Mam enga starejsega samsunga ML1610, pa je to res najvecji jajc, ki ga lahko kupis.
Pomoje sem do zdej z njim natisnil ene 1000-1500 strani, pa je ze mehanizem ki vlece papir neki zjeban (ucasih potegne not po vec listov in se vse skupaj ustavi), veckrat ne zazna papirja in se tudi sredi tiskanja ustavi...
Enkrat sem kupil nek ultra hud obnovljen toner (bil je ene 15€ cenejsi kot originalni) in je totalno zanic. Slike razmazane (text je ok), pa se smrdi k hudic.
Toliko o samsungovih lasercih.

Doma imamo CLP-310, sicer barvni samsungov laserc že kakšno leto, mogoče več. Je na mreži, tiska se z njim popolnoma vse (slike, seminarske itd.), ima že ogromno natisnjenih strani (mislim, da smo porabili že 3 original črne tonerje), pa ni NOBENIH problemov.

Če ti kupuješ fake tonerje je to tvoj problem in ne krivi za to samsunga.

Dr_M ::

Če ti kupuješ fake tonerje je to tvoj problem in ne krivi za to samsunga.


Aha, potem je tudi tezava s papirjem krivda tonerja, ceprav je enako delalo ze z originalnim?

Ja, pa res lahko reces po letu dni uporabe, da je dober. Cestitam, jaz ga imam pa ze ene 6-7 let.
Glih ene tok mas pojma o tem, kot moja pokojna stara mama.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DeeCoy ::

Sem slučajno kaj govoril o papirju? Star printer je pač star printer.. Če te heca.. Ga pač menjaj.. če nočeš samsunga, kupi boljšega.

bond007 ::

ima že ogromno natisnjenih strani (mislim, da smo porabili že 3 original črne tonerje), pa ni NOBENIH problemov.

Če ti kupuješ fake tonerje je to tvoj problem in ne krivi za to samsung


No 3 tonerji po 1500 strani ni ravno ogromno. Pri nas imamo še vedno hp 1010 (bil je najbolj budget hp laserc - 30k sit), ki je sedaj natisnil že več kot 100 000 strani, pa dela še vedno odlično. V 95% so bili uporabljani nadomestni tonerji. S samsungi pa tudi sam nimam najboljših izkušenj, ker ko malo več tiskaš se pojavijo problemi veliko hitreje kot pri hp.

DeeCoy ::

Za domačo uporabo je to v takem času kar prevej strani.
Okej, potem pač priporočaj hp, jaz sem samo povedal, da samsung zaenkrat ne dela nobenih problemov.

Zheegec ::

Joj fantje. Pač ne kupujte tiskalnikov brez zaprte kasete za papir. Ste kdaj slišali za prah? Daaa, nabira se na papirju ali pokrovu in potem ko tiskaš se počasi uničuje mehanizem, ki vleče papirje notri. Če pa tiskate res stalno pa je malo bolje (ker ni časa, da se zares nabere prah gor).

:)

Xerox 3140 je pač zmaga, razen da ni ravno najhitrejši :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

noob96 ::

Ali je sigurno kupiti ta Xerox 3140 tiskalnik? Je to preverjena zadeva? ali je kvaliteten? Ali je kdo poskušal polniti tonerje pri Xerox 3140. se obnese? ali je potreben nakup novih tonerjev. kako sploh je s tem? podobno kot pri kartušah ali ne?
p.s. zanima me ali je pri tem Xerox Phaser 3140 priložen tonaer za 1500 strani ali manj? vem da lahko z prvim tonerjem natisneš okoli 700 strani, ampak ali ga lahko potem daš polnit in je ta toner za 1500 strani ali ne? Je tu kakšen trik?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noob96 ()

Zheegec ::

Ali je sigurno kupiti ta Xerox 3140 tiskalnik?

misliš, če se gre za kakšno prevaro? Saj je samo tiskalnik...
Je to preverjena zadeva?

Nvm, meni tiska :)
ali je kvaliteten?

Laserc kot laser, tako kot večina je made by Samsung.
Ali je kdo poskušal polniti tonerje pri Xerox 3140. se obnese?

Nevem, imam še vedno prvi toner. Obnese se, če ga daš polniti. če ga pa ne daš polniti se pa ne obnese, ker potem imaš prazen toner prej ali slej.
ali je potreben nakup novih tonerjev.

Če bi rad tiskal, da. Razen, če daš starega ponovno napolniti.
p.s. zanima me ali je pri tem Xerox Phaser 3140 priložen tonaer za 1500 strani ali manj?

Kolikor vem je zraven za 1000 strani, nov je pa za 2500 strani.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

XEROX 3140 priporočam, vzel takrat, ko ga je imel BB za 35€ :D zraven je toner za 700 strani, ampak daš na ekonomsko tiskanje in naredi nekje 800, nov je za 2500 ampak sem iztisnil iz njega 2750 cca :D

noob96 ::

ampak nov toner stane 73€ KLIK

Zheegec ::

ja....? In?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

noob96 ::

ja nekam drag je...

darkolord ::

manj kot 3 cente na stran

connel ::

Lahko pa kupiš neoriginalnega za cca 50€,...

noob96 ::

kaj pa ta toner ki je priložen? ga lahko dam polnit? koliko starni bo potem natisnil 1500 ali le 700 (po polnjenju)

opeter ::

Jaz imam Brotherjev HL-5270DN, z njim smo natisnili že okoli 85.000 strani (raznorazne zadeve, tudi ogromno nalepk, občasno pa tudi prosojnice in kuverte), do zdaj je bil le enkrat menjan boben.

Vedno kupujem visokokapacitetne tonerje, ki zdržijo okoli 5000-6000 strani (pri 5% pokritosti).

Lahko ga samo priporočam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

noob96 ::

noob96 je izjavil:

kaj pa ta toner ki je priložen? ga lahko dam polnit? koliko starni bo potem natisnil 1500 ali le 700 (po polnjenju)


tole si še vedno nisem razčistil

lp

Zheegec ::

Toner lahko daš polnit, natiskal bo toliko, kot se ga napolni (če je čisto poln pri 3140 Xeroxu naredi cca 2500 strani), če se ga napolni manj pa bo tudi natisnil manj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

noob96 ::

Ali ima xerox 3140 boben v tonerju ali v tiskalniku?

noob96 ::

noob96 je izjavil:

Ali ima xerox 3140 boben v tonerju ali v tiskalniku?


če ga nima me zanima po kolikšnem času je potrebna menjava bobna?

Han ::

Če kdo rabi rezervne dele in skoraj nov originalni toner za Samsung ML-1610, mi naj pošlje ZS... Podarim zadevo (tiskalnik ne dela zaradi defekta v grelni enoti).

majao ::

noob96 je izjavil:

noob96 je izjavil:

Ali ima xerox 3140 boben v tonerju ali v tiskalniku?


če ga nima me zanima po kolikšnem času je potrebna menjava bobna?

Boben je v tonerju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
213803 (3044) nightbird
»

Nora cena Xerox 3140 na bigbang.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
677592 (3416) majao
»

Laserski tiskalnik za v pisarno?

Oddelek: Kaj kupiti
274184 (3710) barakus
»

Tiskalnik do 120€ - laser ali inkjet

Oddelek: Kaj kupiti
163551 (3294) mersol
»

Kateri laserski tiskalnik?

Oddelek: Kaj kupiti
324900 (4255) dolenska

Več podobnih tem