» »

Tiskalnik do 120€ - laser ali inkjet

Tiskalnik do 120€ - laser ali inkjet

koJan ::

Živjo!

Imam 120€, ki sem jih pripravljen dati za tiskalnik. Potrebujem predvsem nekaj, kar mi ne bo povzročalo prevelikih nadaljnjih stroškov. Vsekakor pa raje ceneje, vendar sem pripravljen plačati kvaliteto

Zanima me ali se mi splača kupovati črnobeli laserski tiskalnik ali malo boljšega inkjet-a?

Če ima kdo izkušnje na tem področju bi bil zelo vesel svetovanja (tudi s konkretnimi primeri). Predvsem me zanimajo poleg kakovosti tiskalnika (mala poraba barve, kvaliteten izpis...) cena in poraba barve .

O moji uporabi: Tiskalnik bi uporabljali 4je študentje za dnevno tiskanje cca. 5-10 strani, v naslednjih mesecih pa se moja uporaba tiskalnika za študijske in raziskovalne namene močno poveča v smislu tiskanja člankov (cca. 700 strani).

Hvala, LP

TOP ::

Tukaj nimaš kaj razmišljat,rabiš laserca.

koJan ::

TOP je izjavil:

Tukaj nimaš kaj razmišljat,rabiš laserca.


Ok, hvala za mnenje. Mogoče veš za kakšen ekspliciten model?
Sam sem nov med uporabniki laserskih tiskalnikov in nimam pojma katero firmo se splača in zakaj?

Zaenkrat mi je jasno, da mora biti barva čim cenejša in da mora biti sam toner dovolj vzdržljiv in cenovno ugoden, da mi ne bo potrebno menjati kakor kartuše vsak mesec na svojem starem epsonu.

LP

TOP ::

Malo poglej koliko stanejo tonerji za določen model in koliko zdržijo.

Griffith ::

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Tukaj si jih oglej, najbolj optimalen pa se mi zdi tale http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

To pa zaradi tega, ker ima dokaj ugodno ceno tonerja, čeprav boš verjetno kupoval kompatibilne tonerje ki so še cenejši in zaradi tega ker ima papir v pladnju ki je zaprt, nampreč nekateriimajo odprt pladenj za papir, zaradi česar se papir praši. Ima pa zato zadaj izboklino.

http://www.google.com/images?hl=en&biw=...

Zheegec ::

Recimo Xerox 3140 je tudi dobra varijanta, isto zaprt papir spodaj, samo malo cenejši pa počasnejši od Samsunga. No, "Xerox" pač made by Samsung anyway :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mersol ::

Če potrebuješ barvni tiskalnik ti pripopročam HP Officejet 6500 saj ima dokaj velike kartuše za nizko ceno.
Če pa boste zadovoljni z č/b izpisom pa vam priporočam Samsung scx-4521.
lp

Zheegec ::

Waw, a te stare SCX-4521 imate še na zalogi? :):)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Griffith ::

Zheegec je izjavil:

Recimo Xerox 3140 je tudi dobra varijanta, isto zaprt papir spodaj, samo malo cenejši pa počasnejši od Samsunga. No, "Xerox" pač made by Samsung anyway :)


Ja, printer je res še malo cenejši, ampak toner je pa dražji, pa čist isto je. :D

lalalole ::

Četudi se malo mudi, bom vprašal kar tule. Rabim inkjeta za dobrih 120EUR (nekje do 140), za domačo rabo, predvsem tiskanje besedil in z wireless povezavo. Gledal sem HP Photosmarte in Canon Pixmie in bi prosil, če mi lahko nekdo predlaga kar konkreten model. Sicer bi prebral reviewje in preštudiral sceno, ampak moramo naročiti že jutri in ni časa.

Hvala!

Zheegec ::

Griffith je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Recimo Xerox 3140 je tudi dobra varijanta, isto zaprt papir spodaj, samo malo cenejši pa počasnejši od Samsunga. No, "Xerox" pač made by Samsung anyway :)


Ja, printer je res še malo cenejši, ampak toner je pa dražji, pa čist isto je. :D

Xeroxov naredi 2500 strani...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Griffith ::

Zheegec je izjavil:

Griffith je izjavil:

Zheegec je izjavil:

Recimo Xerox 3140 je tudi dobra varijanta, isto zaprt papir spodaj, samo malo cenejši pa počasnejši od Samsunga. No, "Xerox" pač made by Samsung anyway :)


Ja, printer je res še malo cenejši, ampak toner je pa dražji, pa čist isto je. :D

Xeroxov naredi 2500 strani...


Aha, potem je pa to upravičeno. :)

lalalole ::

lalalole je izjavil:

Četudi se malo mudi, bom vprašal kar tule. Rabim inkjeta za dobrih 120EUR (nekje do 140), za domačo rabo, predvsem tiskanje besedil in z wireless povezavo. Gledal sem HP Photosmarte in Canon Pixmie in bi prosil, če mi lahko nekdo predlaga kar konkreten model. Sicer bi prebral reviewje in preštudiral sceno, ampak moramo naročiti že jutri in ni časa.

Hvala!

Kdorkoli?

mersol ::

lalalole ... kupi tole

koJan ::

Hvala vsem za komentarje in nasvete.
Se že odločam :)

Drug teden bo tiskalnik na mizi.

lalalole ::

@mersol: uff tole izgleda pa kar zverina... Še dve stvari. kako pri HP-jih s pacanjem kartuš, ker sem slišal neke pripombe, da so se te po daljšem nedelovanju konkretno zapacale... In pa še za wireless. Je za delovanje res potreben nek poseben router (po vsej logiki, sploh ne vem zakaj bi ga rabil, če ima wi-fi vgrajen že sam printer)?

mersol ::

z vseh naprav k maš wifi napravo lahk printaš čez pol
drgač pa si oglej navodila


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laserski tiskalnik, kateri

Oddelek: Kaj kupiti
409569 (6761) MStrix
»

NAKUP TISKALNIKA

Oddelek: Pomoč in nasveti
236011 (5707) kixs
»

Laserski tiskalnik

Oddelek: Kaj kupiti
213786 (3027) nightbird
»

Nakup laserskega tiskalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
233516 (2991) majao
»

Nora cena Xerox 3140 na bigbang.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
677569 (3393) majao

Več podobnih tem