» »

Izid Galaxy Taba 10.1 v Avstraliji pod vprašajem

Izid Galaxy Taba 10.1 v Avstraliji pod vprašajem

Ars Technica - Avstralsko zvezno sodišče je izdalo odredbo, s katero Samsungu še vedno prepoveduje prodajo svojega tabličnega računalnika Galaxy Tab 10.1. Že avgusta so po hitrem postopku izdali začasno odredbo z enako vsebino, ki je veljala do začetka postopka. Sedaj je sodišče razsodilo, da bo prepoved prodaje obveljala vse do pravnomočnega zaključka postopka pred sodiščem, kar lahko traja še nekaj mesecev.

Apple toži Samsung marsikod zaradi prodaje tabličnih računalnikov in pametnih telefonov, pri čemer se ponekod sklicuje na kršitev patentov in drugod na preveliko podobnost dizajna (glej povezane novice). Konkretno v tem primeru v Avstraliji gre za kršitev dveh patentov, ki se nanašata na zaslone, občutljive na dotik, in rokovanje s telefonom z gestami. Samsung je dvakrat prostovoljno zamaknil datum začetka prodaje, saj so se strinjali, da bodo počakali končno razsodbo. Vmes so tudi ponudili kompromisno rešitev, da bi v Avstraliji prodajali Galaxy Tab 10.1 z nekaj funkcijami onemogočenimi. Apple se ni strinjal, sodišča pa niso navdušili.

Samsung ima sedaj resne težave. Četudi se proces odvije po hitrem postopku, končna odločitev verjetno ne bo znana pred koncem leta. Sodnica Annabelle Bennett je podjetjema ponudila hitro obravnavo, a do začetka božične nakupovalne sezone odločitve najbrž ne bo; pa tudi sicer je Samsung izrazil dvom, da lahko v tako kratkem času pripravijo dobro obrambo. Samsung je zato že 4. oktobra dejal, da v primeru nadaljevanja prepovedi Galaxy Taba 10.1 na avstralske police sploh ne bo, saj je ob zamudi božične sezone model ekonomsko mrtev.

Samsung je že izrazil razočaranje nad odločitvijo. Povedali so, da bodo boj nadaljevali z vsemi pravnimi sredstvi. To vključuje tudi dokazovanje, da naj bi tudi Apple kršil Samsungove patente. Tožbo za ta primer so vložili 16. septembra v Novem južnem Walesu v Avstraliji. Apple je po drugi strani zelo zadovoljen, saj so se odkrižali pomembenga tekmeca. V izjavi so sicer zapisali, da podobnost Samsungovih izdelkov z iPhonom in iPadom ni naključje, vse od strojne opreme pa do dizajna in celo pakiranja. Tega kopiranja ne bodo dovolili, so dodali.

29 komentarjev

nekikr ::

zee ::

Samsungovi odvetniki ne vedo, kaj je iPad in kaj Galaxy Tab.

Crna komedija tole in sila slabo za potrosnike.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

Tarzan ::

Zelo slabo, zelo slabo. Izgleda bo moral na koncu nad Apple sam Google.

RejZoR ::

zee je izjavil:

Samsungovi odvetniki ne vedo, kaj je iPad in kaj Galaxy Tab.

Crna komedija tole in sila slabo za potrosnike.


To je tko kot bi nametal 10 telefonov brez logotipov in označb, ki ne kršijo nobenih design patentov in prosil sodelujoče, da jih razločijo po proizvajalcih. Toliko tud Galaxy Tab kopira iPad. Nej si ga Apple nekam zatakne.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Looooooka ::

haha komentar na strani z my cousin vinny slikco zmaga :P

gendale ::

upam da gre apple po poti jobsa - v grob

čim prej
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

nekikr ::

To je tko kot bi nametal 10 telefonov brez logotipov in označb

Kaj ko bi prebral vsebino na polinkani strani najprej? Gre se za dva (2) izdelka, ki naj bi bila očitno različna (Samsung press). Kje si našel zdaj 10! telefonov! brez! logotipov! in označb! Bralno razumevanje malce šepa?

floyd1 ::

RejZoR je izjavil:

zee je izjavil:

Samsungovi odvetniki ne vedo, kaj je iPad in kaj Galaxy Tab.

Crna komedija tole in sila slabo za potrosnike.


To je tko kot bi nametal 10 telefonov brez logotipov in označb, ki ne kršijo nobenih design patentov in prosil sodelujoče, da jih razločijo po proizvajalcih. Toliko tud Galaxy Tab kopira iPad. Nej si ga Apple nekam zatakne.

Se strinjam. Točno to je bila tudi moja prva misel, ko sem prebral tole. In če je to komu čudno ali smešno - pač ne pozna te scene...

huek111 ::

" Sedaj je sodišče razsodilo, da bo prepoved prodaje obveljala vse do pravnomočnega zaključka postopka pred sodiščem, kar lahko traja še nekaj mesecev."


Sodišče bi moralo uvesti prepoved prodaje do pravnomočnega zaključka postopka za oba! (zaradi čimprejšnje rešitve spora)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huek111 ()

joebanana ::

zee je izjavil:

Samsungovi odvetniki ne vedo, kaj je iPad in kaj Galaxy Tab.

Crna komedija tole in sila slabo za potrosnike.


Res me čudi kako lahko tožijo za tako osnovno obliko kot jo je imelo že miljon proizvodov pred iPadom. Nevem kako si lahko kdorkoli predstavlja računalnik s touchscreen-om kakorkoli drugače kot pravokotnik brez gumbov. Kot da bi rekel da LCD ne sme biti pravokotne oblike. Tut vsi dlančniki so bili že zdavnaj pravokotne oblike brez odvečne navlake. Zdej se manjša še debelina in robovi zaradi tehnološkega napredka. Poleg tega je hardware in software čisto drugačen.

Tako omejevanje konkurence škodi tako Apple strankam kot vsem ostalim potrošnikom...

Zgodovina sprememb…

smash ::

sodišče se ne odloča kartako na horuk, kot se tukaj na forumu...verjetno ima kaj za povedat v v svoj zagovor

samsung pa se naj že zresni in neha kopirat zadeve in bo lahko prodajal kolikor bo hotel in kjer bo hotel

glede na to, da so samsungu prepovedali prodajo v evropi, in sedaj še v avstraliji, je logično, da je nekaj res glede tega kopiranja

floyd1 ::

V EU niso nič prepovedali, v Nemčiji so. To, kar je Apple "dosegel" na Nizozemskem je pa bolj pirova zmaga. Veliko denarja so dali, da bi dosegli prepoved, naredili pa so le dobro reklamo za Samsung.

eieieie1 ::

Saj so itak zapravili več denarja s temi sodišči, kot pa bi imeli škode s prodajo galaxy tabov, saj se jih itak ne proda veliko... Ampak se jim gre verjetno za princip, saj bo tako Samsung nehal kopirat, če bo želel še kakšno zadevo prodajat.

Reycis ::

Mislim, da si podjetje Apple s tem trolanjem dolgrocno skoduje.

SkipEU ::

Takšne odredbe sodišč so vedno zelo specifične. Zato naj Samsung izda verzijo 10.2, Apple pa bo moral znova tožiti.

knesz ::

Mogoče je pa vse skupaj le ena velika marketinška poteza. Namreč, kot sem že zapisal v enem prejšnjem postu, vsaka reklama je dobra reklama, tudi če je slaba.
Zelo veliko se govori in piše o iPadu in Galaxy Tabu. Marsikdo niti ne bi vedel, da ta dva izdelka obstajata, če ne bi bilo vseh teh afer. Sedaj, ko se toliko piše o tem, je pa skoraj vsak slišal za galaxy in iPad. In še, če se dva giganta toliko tožarita, potem so to ziher vredu produkta, ne? Tako pač razmišlja Janez.
Sploh ne bi bil presenečen, če bo Apple "sklenil izvensodno poravnavo" (beri: umaknil tožbe) še pred božičem in bodo šle tablice obeh za med.
Pač, moje razmišljanje.

nekikr ::

Janez sploh ne ve za ta tožarjenja. Tisti, ki pa vemo, smo pa itaq na tekočem v vsakem primeru.

RejZoR ::

nekikr je izjavil:

To je tko kot bi nametal 10 telefonov brez logotipov in označb

Kaj ko bi prebral vsebino na polinkani strani najprej? Gre se za dva (2) izdelka, ki naj bi bila očitno različna (Samsung press). Kje si našel zdaj 10! telefonov! brez! logotipov! in označb! Bralno razumevanje malce šepa?


Sploh ne razumeš moje anologije. Povedat sem hotel, da so si tud telefoni podobni kot jajce jajcu, pa se noben ne obrega ob to. In če bi jih nametal 10 kosov z izbrisanimi logotipi in imeni sem siguren da jih nihče ne bi znal določit kateri je od katerega proizvajalca. Nekdo, ki se dost ukvarja s tem mogoče, nek povprečen uporabnik pa nikoli. Zato je tud nerazpoznavanje tablic med seboj čist isti scenarij.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

nekikr ::

Razumem, ampak je tako primerna za tole debato kot če bi mi razlagal kaj si včeraj gledal po TVju....

Apple pravi, da je Samsung tab kopija iPada. Se pravi imava dva produkta, če lahko slediš. Ne 10. In ker Samsung pravi, da to ni res, da niti slučajno ni kopija, potem imava še vedno dva artikla, ne 10. In oznake na artiklih niso zabrisane, ali pa logotipi. Slediš? Super, greva naprej:
Nekdo, ki se dost ukvarja s tem praviš, da bi lahko ločil med 10imi produkti. Ok, kaj pa nekdo, ki se zadnjih nekaj mesecev ukvarja izključno s tem? Se pravi s problemom podobnosti dveh artiklov (ne 10ih). Torej, imava odvetnike, ki se nekaj mesecev ukvarjajo samo s podobnostjo dveh artiklov. Definiraj prosim, ali je to povprečni uporabnik, ki ne razlikuje, ali je to mogoče nekdo, ki se s tem ukvarja? Že nekaj mesecev. S samo dvema artikloma. Ki naj bi zelo različna med seboj.

Še vedno ne razumeš, da demantiraš sam sebe?

Daedalus ::

Apple proti svetu... je jasno, da na dolgi rok nimajo za burek.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

nekikr ::

Vsak dan Samsung izgubi še kakšno stvar...

In še:
To illustrate her point, Koh held both devices up and asked Samsung's lead counsel, Kathleen Sullivan, if she could identify which one was an iPad and which one was a Galaxy Tab. "Not at this distance your honor," she said, approximately 10 feet from the bench.
10 feet so trije metri. Se pravi iz treh metrov, glavni odvetnik ne prepozna razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

sgdjkdlsugi4 ::

Nesposobnost odvetnikov, ne pa zasluzena zmaga.

nekikr ::

Škoda ja, ker je Samsung tako micena organizacija, v bistvu garažno podjetje z nekaj zaposlenimi, da si ne morejo privoščiti dobre odvetniške ekipe v boju z zlobno korporacijo tipa Apple.

Oh, wait....

Limit-sky ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:

Nesposobnost odvetnikov, ne pa zasluzena zmaga.


Nesposoben design oddelek, nesposobni odvetniki...
Naj grejo ladje splavljat in bo OK.
:))

Compufreek ::

Mah vedno sem bil zagovornik strani ki je bolša v razmerju cena/kakovost in morem rečt da galaxy s2 po celi črti povozi iphone 4s ampak galaxy tab 10.1 me je pa tako razočaral da brezveze..... primejava tab vs ipad je tako da bi primerja atari proti PS3 pa morem rečt da applovih produktov ne maram ker so res narejeni samo zato da stranke poneumljajo ampak ipad 1 > tab .... kje šele ipad 2.

zee ::

ker so res narejeni samo zato da stranke poneumljajo


Sem pa mislil, da podjetja izdelujejo izdelke, zato da jih stranke kupujejo in uporabljajo. :P
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

smash ::

Compufreek je izjavil:

Mah vedno sem bil zagovornik strani ki je bolša v razmerju cena/kakovost in morem rečt da galaxy s2 po celi črti povozi iphone 4s ampak galaxy tab 10.1 me je pa tako razočaral da brezveze..... primejava tab vs ipad je tako da bi primerja atari proti PS3 pa morem rečt da applovih produktov ne maram ker so res narejeni samo zato da stranke poneumljajo ampak ipad 1 > tab .... kje šele ipad 2.


O tem bi se dal razpravljat kako galaxy 2s povozi iphone 4s. Glede na benchmarke je trenutno iphone 4s najhitrejši telefon.

Evo, da ne bom govoril kartako, kot nekateri: link

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

nekikr ::

Mene pa bolj zanima ta "poneumljajo" del. Če ga zna razložiti seveda.

zee ::

"Hitrost" telefona, računalnika v nekem sintetičnem testu je irelevantna. Glavno je, da je uporaben, pa če ga poganja iOS, Android, WP7 ali pa majhni električni škratki. Meni in verjetno veliki večini uporabnikov je vseeno.

Dovolj offtopica.

Še vedno ne razumem, kako Samsungovi odvetniki, ki se že nekaj mesecev ukvarjajo zgolj z razlikami med iPadom in Tabom, ne vidijo razlik v obeh napravah. Šlamastika brez primere...vredna Slovenije. ;)

Po drugi strani pa je lahko poljubna tablica zgolj ene oblike, pač ravna plošča z ekranom občutljivim na dotik. Kaj dosti prostora za inovacije tu resnično ni, kar pomeni, da bodo boljkone vse tablice izgledale enako oz. podobno kot iPad.

Obenem si ne morem kaj (sama žlehnoba me je), da se ne bi vprašal, zakaj ne Apple ne Samsung ne tožita Motorole. Hm.

EDIT: dodal še nekaj odstavkov razmišljanja o tablicah
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung v Nemčiji dosegel zmago proti Applu

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
185854 (4319) mtosev
»

Dve zmagi za Samsung proti Applu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
7714087 (10691) Furbo
»

Galaxy Tab 10.1 se vrača na prodajne police v Avstraliji

Oddelek: Novice / Android
133834 (2983) gendale
»

Samsung bo spremenil dizajn Galaxy Taba v Nemčiji

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
3011318 (9149) win64
»

Apple dosegel začasno prepoved oglaševanja, naročanja in prodaje Galaxy Taba 10.1 v A (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
9324484 (22266) techfreak :)

Več podobnih tem