» »

Omejitev povezave za hosta.

Omejitev povezave za hosta.

snagode2 ::

Zdravo

Sem lastnik Telemachovega interneta lastovka in sicer paketa 4/1. Zanima me če obstaja kakšen program ali kake posebne nastavitve wireless rutarja ( TP- LINK), da omeji hitrost povezave podnajemnikom in ga ni treba inštalerati na računalniku, ki ga želiš omejiti. Težava se pojavi, ko podnajemniki pregledujejo videe na youtubu ali pa downloadajo kake stvari. Takrat moj ping iz navadno 30ms zraste na 1000-1600ms, kar pomeni, da je internet praktično neuporaben.

Naj povem da podnajemniki dostopajo do interneta preko wirelessa medtem ko imam jaz iz ruterja speljan kabel v moj stacionarni računalnik.

Hvala lepa za pomoč!

popster ::

nisi napisal modela od ruterja, ceprav verjetno tega ne omogoča.

snagode2 ::

Model ruterja je TL-WR741ND

Zanima me če tudi če se to sploh splača zame ali si bom z deljenjem povezave naredil več škode kot koristi.?

Spajky ::

V wireless nastavitvah (ti ne uporabljaš wifi-ja!) jim nastavi Tx Rate na 2Mbit; če si pa še bolj zloben na B-only/1Mbit >:D Po eden bo lahko bp gledal YT-e hkrati nemoteno.
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

BigSexy ::

Rešitev ni delitev povezave, vendar QOS. Naloži gor tale firmware http://www.gargoyle-router.com/download... in ustrezno nastavi QOS. Problem rešen.
To Infinity And Beyond !

snagode2 ::

Hvala za rešitve.

BigSexy :P a bi mi lahko prosim pomagal tukaj. Nevem čist dobro kaj morm downloadat, ker je tok enih možnosti da me kar boli glava.

hvala

BigSexy ::

Postopek namestitve firmware-a je podrobno opisan na navedeni spletni strani. Če ti kljub temu postopki niso razumljivi, predlagam, da to prepustiš kakemu kolegu, ki je na tem področju bolj doma (vedno se lahko kaj zalomi in potem se stvari še bolj zakomplicirajo).
To Infinity And Beyond !

amigo_no1 ::

http://www.gargoyle-router.com/phpbb/vi...

Architecture: Atheros AR71XX

gargoyle_1.4.2-ar71xx-tl-wr741nd-v1-squashfs-factory.bin
gargoyle_1.4.2-ar71xx-tl-wr741nd-v1-squashfs-sysupgrade.bin


BigSexy
Se po tvojem kaj boljše obnese od Tomato RAF ?
http://victek.is-a-geek.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

BigSexy ::

Težko rečem. Tomato firmware sem nazadnje uporabljal na routerju od linksysa, kjer mi je dobro služil. Ne vem pa, kakšen je bil napredek v zadnjih par letih. V glavnem, sedaj uporabljam gargoyle firmware dobro leto in ga priporočam vsakemu, kot alternativo dd-wrt, tomato,...
V osnovi gre za derivat openwrt z odličnim vmesnikom in dobrim communityjem, ki neprestano odpravlja buge in dodaja nove funkcije k že bogatemu firmwareu. Also - odličen, easy to setup QOS.
To Infinity And Beyond !

snagode2 ::

HVALA! Upam da mi bo stvar pomagala.

snagode2 ::

Spet jst.

Evo sm zrihtu gargoyle in posodobu njihovo programsko opremo. Zdej me sam še zanima če mi lahko kdo pomaga nastavit QoS. Ker je ta stvar malo preveč zakomplicerana za mene. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8727070 (7936) fpopla87
»

Nov router (optika 20/20) - že spet

Oddelek: Pomoč in nasveti
499036 (2460) Han
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813170161 (35054) hojnikb
»

DD-WRT za TL-WR741ND v1.7 (za OpenVPN)?

Oddelek: Omrežja in internet
234022 (2437) OvCa77

Več podobnih tem