» »

Opera: drsnikom na spletnih straneh bo odklenkalo

Opera: drsnikom na spletnih straneh bo odklenkalo

PC Pro - Norveška Opera je na dogodku Up North Web v Oslu predstavila nov način navigacije po spletnih straneh, s katerim želijo odpraviti klasične drsnike. Tehnični direktor Hakon Wium Lie je predstavil nov sistem, ki drsnike nadomešča z listanjem po straneh.

V Operi so mnenja, da je trenutni način brskanja s pomikanjem navzdol in navzgor po straneh nepraktičen, še zlasti na mobilnih napravah, kot so tablični računalniki. Zato razvijajo novo tehnologijo, ki bo vsebino, katere bo preveč za en zaslon, avtomatično prelila na več strani. Uporabniki pa se bodo med njimi premikali z gestami na tabličnih računalnikih oziroma z miško na namiznih računalnikih.

Izvedba je zelo preprosta, so povedali. Tehnologija, ki prihaja v eksperimentalni verziji že v Opero 12, je zasnovana na CSS. Potrebnih je bilo le nekaj vrstic kode z uporabo oznake overflow in funkcije float, da brskalnik sam stavi besedilo na strani in ga opremi z nebesedilnimi elementi, ki so del vsebine (slike, oglasi ...). Novice so lahko stavljene v stolpce, podobno kot je to tudi v tiskanih izdajah časnikov, medtem ko lahko leposlovje stavi v en stolpec. Nekaj podobnega je pripravil že The New York Times v svoji aplikaciji za branje časnika na tablični računalnikih, a je tam realizacija izvedena z JavaScriptom in ne CSS. Opera vsebine ne želi zakleniti v aplikacije in otežiti dostop do nje, ampak bo oblikovanje izvajala na HTML-ju. Stari način brskanja bo seveda vzporedno ostal še lep čas.

81 komentarjev

«
1
2

usoban ::

Evo Opera spet prva, sigurno bodo konkurenti kmalu sledili.

Ampak bomo vidli kakšna bo uporabnost.

Teslaman ::

Opera je ponovno velik korak pred konkurenco. Žal ljudje še niso dojeli da tisto kar ti "prinesejo na pladnju" oz. kar nekateri hvalijo (samo zato ker tako govorijo njihovi prijatelji) še ne pomeni kakovosti. I love Opera.

Matwic ::

Niti slučajno si ne predstavljam, kako je listanje po streneh bolj praktično kot scrollanje gor pa dol. Na mobilnih naprav se že zdaj uporabljajo "geste" oz. "fliki" za gor in dol.

In če pogledamo, da večina strani še prilaganje po širini ne more implementirati uporabno, kaj bo šele glede listanja po streneh.

Sicer sem navdušen, da bi vse strani zgledale kot tiste, ki so jo predstavili v članku, vendar ne vidim načina, da bi prisilili dizajnerje in marketing oddelke, da bi oblikovali čiste in enostavne strani.

Ganon ::

Kdo drug kot Opera. 8-)

Jutri bo na voljo Alpha različica Opere 12, ki so jo včeraj pokazali na konferenci. Imela bo vključeno hardwarsko pospeševanje (ki bo delovalo na vseh platformah, tudi na Windows XP) in še nekatere druge funkcije, ki jih do sedaj še niso predstavili.

http://news.cnet.com/8301-30685_3-20118...

"Everything is accelerated," said Jan Standal, Opera's vice president of desktop products, in an interview today at the company's Up North Web press event here about Opera 12. "The whole user interface."

amigo_no1 ::

HW pospeševanje česa ?

Ganon ::

Kaj, ko bi kliknil na link?

smash ::

usoban je izjavil:

Evo Opera spet prva, sigurno bodo konkurenti kmalu sledili.

Ampak bomo vidli kakšna bo uporabnost.


no to ni res..poglej recimo app FlipBoard na ipadu...listanje po straneh..opera pač tako kot vsi, pobira tam, kjer je najboljše

Gray_Warden ::

Opera je zopet prva. Dejstvo pa je da bodo ljudje začeli to uporabljati šele ko bo ff kopiral od opere.

smash, ali safari to ima? ne. torej?
Why so serious?

Zgodovina sprememb…

Bistri007 ::

Evo, natisni si poljubno spletno stran v PDF in ga beri. Meni se to niti najmanj ne zdi praktično.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Gray_Warden ::

na pc je res nepraktično, na telefonu recimo pa bi znalo biti to precej bolj uporabno kot da scrollaš 1 km v globino
Why so serious?

smash ::

Gray_Warden je izjavil:

Opera je zopet prva. Dejstvo pa je da bodo ljudje začeli to uporabljati šele ko bo ff kopiral od opere.

smash, ali safari to ima? ne. torej?


nima..hotel sem povedat, da je ideja že v praksi v večih aplikacijah na ipadu in je zelo v redu za branje nekih stvari, ki imajo po večini tekst in kakšno slikco, za kaj več pa ne bo prav uporabno

zdaj ali je zadeva brskalnik ali pa navaden app, ki prikazuje neke novice v formatu, opisanim zgoraj, je vseeno...opera je pač idejo vzela nekje drugje in jo ajde prva dala v nek standardni brskalnik, da boš srečen

Gray_Warden ::

:D

Ali mogoče kdo ve kdaj bo verzija 12 izšla? Na strani opere je objavljena le pre-alpha verzija, podatka o izidu verzije 12 pa nisem našel
Why so serious?

Ganon ::

Jutri bo Alpha, Final verzija pa nekje v začetku decembra.

enadvatri ::

Opero uporabljam najpogosteje, razen pri delu v Google Apps okolju.

Daleč prva nam je postregla z zavihki (da me ne bo kdo napadal, vem, da je to pogruntavščina iz Redmonda).

Tudi nasploh je bogata s funkcionalnostmi, motijo me le prikolice, kot sta npr. odjemalca za el. pošto in torrent. Deluje stabilno in hitro.

Tega listanja si nekako ne predstavljam, bomo preizkusili. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

Bistri007 ::

Naslov:
Opera: drsnikom na spletnih straneh bo odklenkalo

Daj si iz miši izpuli kolešček, drsnika oziroma kurzorskih tipk pa ne uporabljaj. Bomo videli, koliko časa bo največji heroj zdržal.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

smash ::

mogoče je "listanje" po zaslonu bolj primerno za touch zaslone, ko s prstom "listaš"...je namreč kar nadležno scrollat čisto do dna z dotikom

zato se bo zadeva verjetno prjela (kot se je že), da touch mobilnih napravah, na pc-jih pa ne

carota ::

enadvatri je izjavil:

Daleč prva nam je postregla z zavihki (da me ne bo kdo napadal, vem, da je to pogruntavščina iz Redmonda).


Ni bila prva. Za IE je obstajal NetCaptor shell, ki je pričaral tabe 3 leta preden jih je Opera skopirala. >:D

smash ::

v bistvu res..če dobro pomislimo, opera prav ničesar ni zumila na novo, je pa res, da je bila nekaj časa najhitrejša, dokler seveda ni prišel chrome

HardFu ::

Hm, a ni vseeno ali s prstom potegnem gor ali pa z leve proti desni?

EDIT: Glede na to da ma miska moznost fast scrolla torej da hitro pridem nekje na pol dokumenta, ne vidim ravno velike uporabnosti v manual listanju?
http://codeable.io

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HardFu ()

Ganon ::

smash je izjavil:

v bistvu res..če dobro pomislimo, opera prav ničesar ni zumila na novo, je pa res, da je bila nekaj časa najhitrejša, dokler seveda ni prišel chrome


Ne se smešit.

Pithlit ::

HardFu je izjavil:

Hm, a ni vseeno ali s prstom potegnem gor ali pa z leve proti desni?

Preskakovanje strani je hitrejše kot preskakovanje vrstic. Lahko si celo sam ilustriraš kako to zgleda... Greš na eno stran ki ima dosti teksta (recimo kakšen forum ki ima 50 postov na strani :P). Pol pa greš scrollat z vrha dol z uporabo down arrow. Pol pa še enkrat s pg dn (ali pa greš kar s pg up nazaj gor). Ideja je podobna... implementacija drugačna... hitrost listanja bo pa po mojem tam-tam.
Life is as complicated as we make it...

Dragi ::

Opera je slowpokes kar se tiče hitrosti. Pri veliki količini zavihkov popuši na celi črti; počasnost, se sesuva in podobni problemi.

Sem bil fan opere skoraj 4 leta in neprestano uporabljal samo to, vendar ko sem enkrat sprobal chrome in "1 thread - 1 page" ne grem nazaj več dokler opera tega ne implementira!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Ganon ::

Dragi je izjavil:

Opera je slowpokes kar se tiče hitrosti. Pri veliki količini zavihkov popuši na celi črti; počasnost, se sesuva in podobni problemi.


V bistvu je najhitrejša in to ravno pri več zavihkih, tam se še posebej izkaže. In težav, ki jih opisuješ, jaz nimam in jih nikoli nisem imel. Pa praktično nikoli nimam naložene Final verzije. ;)

Na lifehackerju so nekaj dni nazaj napisali, Opera's still the speed champion, as usual. Rezultati so bili:

1.Opera 11.51: 82%
‪2.‬Firefox 7: 73%
‪3.‬Internet Explorer 9: 47.5%
‪4.‬Chrome 14: 43%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Dragi ::

Več zavihkih? Opera začne klecat pri 20+. Pri 50+ se strani sesuvajo nonstop. Pri 100+ je neodzivna.

Chrome pri 200+ z 1 nit - 1 stran sploh ne trzne. Res da je poraba ogromna, ampak deluje vsaj normalno.

Ne mi kazat testov za posamično stran.
Primerjaš jabolka in hruške.
Pokaži teste kjer naložijo 50 strani naenkrat.

Ganon ::

Niti enkrat samkrat se mi ne sesuje, tudi če je v igri več deset zavihkov, lahko tudi 100, če hočeš. In odzivna je tako, kot pri parih. Daj išči vzroke za tvoje težave kje drugje. Ker ravno to je odlika Opere, hitrost pri delu z več zavihki, med drugim.

Pithlit ::

Dragi... ne vem kaj ti delaš ampak meni opera s 50 zavihki dela lih tolk dobro kot z enim.
Life is as complicated as we make it...

enadvatri ::

carota je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Daleč prva nam je postregla z zavihki (da me ne bo kdo napadal, vem, da je to pogruntavščina iz Redmonda).


Ni bila prva. Za IE je obstajal NetCaptor shell, ki je pričaral tabe 3 leta preden jih je Opera skopirala. >:D


Človek, a si ti polpismen? Kaj sem jaz napisal?!

Opera nam JE prva postregla z zavihki, kot jih danes poznamo in . Nikjer nisem zapisal, da je to njihova domislica, nasprotno - napisal sem, da je to prišlo iz Redmonda (beri: Microsofta).

Dragi je izjavil:

Opera je slowpokes kar se tiče hitrosti. Pri veliki količini zavihkov popuši na celi črti; počasnost, se sesuva in podobni problemi.

Sem bil fan opere skoraj 4 leta in neprestano uporabljal samo to, vendar ko sem enkrat sprobal chrome in "1 thread - 1 page" ne grem nazaj več dokler opera tega ne implementira!


Tudi to ni zagotovilo za stabilno delovanje. Meni se Chrome redno sesuva, če imam veliko zavihkov s flash vsebino. Opera ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enadvatri ()

Dragi ::

Ganon je izjavil:

Niti enkrat samkrat se mi ne sesuje, tudi če je v igri več deset zavihkov, lahko tudi 100, če hočeš. In odzivna je tako, kot pri parih. Daj išči vzroke za tvoje težave kje drugje. Ker ravno to je odlika Opere, hitrost pri delu z več zavihki, med drugim.


In potem svizec zavije čokolado v folijo. :)

http://lifehacker.com/5457242/browser-s...

Tab Loading; Winner: Chrome (Stable)!

We were more than a little surprised at this result, so we triple-checked that we'd cleaned out Chrome's cache, cookies, and browsing data to ensure it wasn't getting a head start on loading each browser's home page, plus Gizmodo, Lifehacker, Hulu, and the Google home page. But the numbers bore out the new Chrome release's prowess on the "Open all in bookmarks" function, which bodes well for its individual tab loading:


Ne bit fanboy, lepo prosim. :)

@Matijaadmin,
Je zagotovilo kadar ne uporabljaš strani z flash vsebino.

Še vedno mi je pa chromov način implementacije dosti elegantnejši. Vsak plugin v svoji niti, tako da če se plugin sesuje se sesuje samo tista nit. "pluginxy has crashed, press here to restart it" in že ponovno laufa. Pri operi se sesuje cel brskalnik, kar je milo rečeno KATASTROFALNO.

Pri flashu recimo samo osvežim stran in že ponovno naloži vsebino. Opera se mi je sesula z 100 zavihki (cirka 20 na okno, 5+ oken) in potem je nalagalo vso pizdarijo še enkrat. Youtube, spletke, druge flash pizdarije na spletkah kjer je zvok noter in to in mi ni preostalo drugega kot da stisnem mute na glasnosti za 5 minute dokler ni večinoma prenehalo predvajat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Icematxyz ::

smash ::

Icematxyz je izjavil:

 Photo Booth

Photo Booth



Opera 12 to feature native webcam support, improved gaming experience and more


a je to tko kot googlov hangouts?

enadvatri ::

Dragi je izjavil:

Ganon je izjavil:

Niti enkrat samkrat se mi ne sesuje, tudi če je v igri več deset zavihkov, lahko tudi 100, če hočeš. In odzivna je tako, kot pri parih. Daj išči vzroke za tvoje težave kje drugje. Ker ravno to je odlika Opere, hitrost pri delu z več zavihki, med drugim.


In potem svizec zavije čokolado v folijo. :)

http://lifehacker.com/5457242/browser-s...

Tab Loading; Winner: Chrome (Stable)!

We were more than a little surprised at this result, so we triple-checked that we'd cleaned out Chrome's cache, cookies, and browsing data to ensure it wasn't getting a head start on loading each browser's home page, plus Gizmodo, Lifehacker, Hulu, and the Google home page. But the numbers bore out the new Chrome release's prowess on the "Open all in bookmarks" function, which bodes well for its individual tab loading:


Ne bit fanboy, lepo prosim. :)

@Matijaadmin,
Je zagotovilo kadar ne uporabljaš strani z flash vsebino.

Še vedno mi je pa chromov način implementacije dosti elegantnejši. Vsak plugin v svoji niti, tako da če se plugin sesuje se sesuje samo tista nit. "pluginxy has crashed, press here to restart it" in že ponovno laufa. Pri operi se sesuje cel brskalnik, kar je milo rečeno KATASTROFALNO.

Pri flashu recimo samo osvežim stran in že ponovno naloži vsebino. Opera se mi je sesula z 100 zavihki (cirka 20 na okno, 5+ oken) in potem je nalagalo vso pizdarijo še enkrat. Youtube, spletke, druge flash pizdarije na spletkah kjer je zvok noter in to in mi ni preostalo drugega kot da stisnem mute na glasnosti za 5 minute dokler ni večinoma prenehalo predvajat.


S teh. stališča je taka implementacija boljša, se strinjam. Je pa uporabniška izkušnja ob sesutju posameznega vtičnika enaka, kot sesutje brskalnika. Ob tem moram klikniti v vsak zavihek posebej in ponovno pognati vtičnik v njem. Raje zaprem brskalnik in ga zaženem ponovno in prikličem zadnje odprte zavihke.

Dragi ::

Se ne strinjam, sem napisal zakaj.
Opera se mi je sesula z 100 zavihki (cirka 20 na okno, 5+ oken) in potem je nalagalo vso pizdarijo še enkrat. Youtube, spletke, druge flash pizdarije na spletkah kjer je zvok noter in to in mi ni preostalo drugega kot da stisnem mute na glasnosti za 5 minute dokler ni večinoma prenehalo predvajat.


Če potrebuješ to, potem uporabiš "reload all" addon.
https://chrome.google.com/webstore/deta...

Pri operi NIMAŠ izbire ali želiš vse ponovno zagnati, tudi ne vidim razloga zakaj bi to hotel storiti.
Recimo da imaš 100 zavihkov odprtih, vsi youtube.

Situacija chrome: sesuje se flash. A) reload all b) izbereš zavihek in f5. S tem ti bo predvajalo samo tist posnetek, pasovna širina in cpu bo uporabljen samo za tisti posnetek.
Zadaj imaš nekaj oken odprtih, recimo postanje na forum, wordpress, whatever.
Ko se sesuje flash samo reloadaš zavihek ki ga želiš.
Če si prijavljen na kaki strani se ne rabiš relogginat (recimo banka, paypal in podobno).

situacija opera:
Browser se sesuje, potrebno ponovno nalaganje.
Opera se požene, 100 flash zavihkov hkrati začne vleči linijo, pavzirati rabiš enega za drugim, cpu je zabit do konca.
Po vsej verjetnosti se bo browser ponovno sesul.
Če imaš zadaj odprta kaka vnosna polja so se ta pobrisala. Teksta ni več.
Če si bil prijavljen v kake strani se rabiš v te prijaviti ponovno.

Ganon ::

Dragi je izjavil:

In potem svizec zavije čokolado v folijo. :)


Ne, to so dejstva.

Dragi je izjavil:

http://lifehacker.com/5457242/browser-s...

Tab Loading; Winner: Chrome (Stable)!

We were more than a little surprised at this result, so we triple-checked that we'd cleaned out Chrome's cache, cookies, and browsing data to ensure it wasn't getting a head start on loading each browser's home page, plus Gizmodo, Lifehacker, Hulu, and the Google home page. But the numbers bore out the new Chrome release's prowess on the "Open all in bookmarks" function, which bodes well for its individual tab loading:


Ne bit fanboy, lepo prosim. :)


Model mi gre prilepit test iz januarja 2010 in me okliče za fanboya. Ko človek misli, da ne moreš napisati večje neumnosti, greš ti še nivo višje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

Dragi ::

Pa ga prilepi sam. Te spodbujam.
U čaki, saj si ga. Neki ene % banan ali kaj že?

Test ter link do njega z veliko količino spletnih odprtih, ne 1 tab 1 spletna, mkay?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Ganon ::

http://lifehacker.com/5844150/browser-s...

Tab Loading--Winner: Opera!

Given nine tabs to load--ranging from Google.com to Hulu to Microsoft.com and each of the browser's home pages--Opera smoked the competition.


Pa še enkrat ti napišem, za svoje težave išči vzroke drugje. Ker je v resnici vse ravno obratno, kot si povedal ti.

Dragi ::

Lol. 9 strani.
Pa chroma tudi niso nastavili na 1 nit - 1 stran.


Faliran test ante, sorry.
Najdi enega, kjer odpirajo 40+ strani in je chrome pognan z chrome.exe --process-per-tab.
Takrat mu bom rekel verodostojen.

Do takrat pa piši kar hočeš, če bi bila opera res tako hitra in brez napak kot trdiš ti potem ne bi folk masovno menjal iz opere na chrome. ;)

Pithlit ::

Aha... vsi so krivi. Razen tebe. Neke masovne migracije pa ni videt. Tko da... dejta nehat. Friggin' fanboys...
Life is as complicated as we make it...

Ganon ::

Sem vedel, da boš nekaj našel, to je bilo pričakovano. Ampak resno, požvižgam se na tvoje neboluze. :D Povedal sem ti, kako je in nisem bil edini. Pa še enkrat si preberi tisto, kar sem nekajkrat ponovil.

over&out

Dragi ::

Ganon je izjavil:

Sem vedel, da boš nekaj našel, to je bilo pričakovano.
over&out


Ne delaj se pametnega in raje preberi kaj sem napisal.
V vseh postih tukaj govorim kako je chrome dostihitrejši zaradi implementacije 1 nit-1 stran. Nekaj kar opera nima.
Ti to preprosto ignoriraš čez vse poste in sedaj še mutiš, da sem privlekel neki nov razlog kot argument.

Daj no.. če že trollaš se vsaj potrudi.

Ko opera implementira to takoj presedlam nazaj, do takrat pa mi ne muti, da se browser z multithreading podporo (da, chrome to na nek način je) nabriše browser ki tega nima. Že iz hardware stališča je to čista laž.

smash ::

Dejansko imate nekateri hkrati odprtih več kot 10 strani?

w00tnes ::

Kolikor je meni znano, opera je multithread aplikacija, chrome pa je multiprocess aplikacija... kar se tiče sesipanja flash-a, meni se je dostikrat plugin vsul (sploh na linuxu, yay) pa mi zaradi tega ni krepnila cela opera. Se je pa dogajalo v nekaterih dev verzijah, da se mi je opera vsula ko sem odprl google docs, tako da perfektna pač ni
(še bolj me moti, ko mi po odigranem quakelive-u več strani ne prikazuje)

Po drugi strani pa chrome tudi ni perfekten, so se mi dostikrat zavihki tako grdo obesili, da je celoten chrome postal popolnoma neodziven (ali pa takega zavihka nisem uspel zapreti, tudi že doživel)

Uporabljam sicer v večini opero (kadar delam z google docs ali kako drugo zadevščino ki slabo podpira opero pa uporabljam chrome/firefox/safari), ker ima mouse gestures in speed dial... pri chrome-u pa preveč blokirajo zadeve in gestures ne delujejo na internih straneh (speed dial extensionsi so pa v večini slabo sprogramirani, žrejo čudne količine rama in CPUja)

My 2 cents

Dragi ::

Da, skoraj vedno.
Začne se nekako tako.
3 zasloni -> 1 chrome instanca v vsakem = 3 zavihki.

Greš na facebook, klikneš link, tabi se odprejo v aktivnem oknu. Jih naštepaš nekje 10-15.
Dobim support request na msnju.
Nova instancachroma, da se mi ne meša z facebookom. Odprem prvih 10 zadetkov na googlu. Velika večina strani linka na druge strani. Odprem še te.

Ker nočem klikat med tabi si aktivne zavihke pustim na trenutnem zaslonu. Nova instanca -> tretji zaslon in čisto zadnje strani odpiram tam. Informacije pobiram iz srednjega zaslona, rešitve iz desnega.

Tačas na levem zaslonu vedno odpiram youtube linke, glasba pa to.

Na tak način naštepam cirka 50 zavihkov na uro zlahka. So časi ko prilezem tudi do 300 in več. nekje 20-30 zavihkov na instanco, 5-10 instanc.

@wootness.
Ni tako. Vsaka nit ki jo program uporablja se ti bo prikazala v "task managerju pod processes zavihkom".
Opera vedno uporablja samo eno nit, za vse zavihke in vse strani. Chrome neomejeno.
Prednost ene niti je hitrejše odpiranje ene same strani, saj pri odpiranju druge ni potrebno kreiranje dodatne niti, vendar je POGUBNO pri opravilih kjer ena sama nit izvaja ogromno opravil. Nestabilnost, počasno izvajanje ipd. Velika večina odprtih zavihkov kot primer.

Se pa strinjam z speeddial in mousegesture dodatki na chromu. Zelo slabo rešeno. Tudi tab management ni pol tako dober kot na operi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

Pithlit ::

smash je izjavil:

Dejansko imate nekateri hkrati odprtih več kot 10 strani?

19 stalno... pol pridejo pa še uni k jih odpiram pa zapiram (recimo teme na forumih).
Life is as complicated as we make it...

Gray_Warden ::

Pithlit....uporabljaj bookmark bar. boš imel odprto 1 stran in hiter dostop do preostalih 18.
bo bistveno bolj pregledno in hitro brskanje.
Why so serious?

Mesko89 ::

Dragi je izjavil:

Ni tako. Vsaka nit ki jo program uporablja se ti bo prikazala v "task managerju pod processes zavihkom".


Jst na tvojem mestu ne bi bil tako prepričan. Recimo že tukaj kaže da to ni tako:
http://www.tenouk.com/ModuleU.html

Vem, da je samo vodič ... vendar v primeru, ko ima MyProcess samo eno nit je prikazan kot MyProcess v Process Managerju. Ko doda še nekaj niti noter (threadov) pa se ne doda nov proces.

Kaj je process:
In computing, a process is an instance of a computer program that is being executed. It contains the program code and its current activity. Depending on the operating system (OS), a process may be made up of multiple threads of execution that execute instructions concurrently.


Kaj je nit:
In computer science, a thread of execution is the smallest unit of processing that can be scheduled by an operating system. The implementation of threads and processes differs from one operating system to another, but in most cases, a thread is contained inside a process. Multiple threads can exist within the same process and share resources such as memory, while different processes do not share these resources.


EDIT:
Glede na to, da ne Firefox, ne Opera, Ne Safari in ne IE niso prešli na tak način kot Chrome (en process, en zavihek) bi rekel, da tej ideji tudi nekaj manjka.
/EDIT

Z mojega stališča se mi Chrome večkrat sesuje kot Opera (moje stališče) pa mam tudi večkrat odprtih 100 zavihkov, ko pregledujem velike količine slik.

Se mi pa zdi tvoj način "brskanja" zelo neurejen, saj verjetno za pol reči sploh ne veš kje jih imaš v brskalniku. Če kr vse poklikaš pote tudi izgubljaš čas, ker moraš vse spet pregledati namesto, da bi prej preveril kaj sploh ta link vsebuje (opisi na Googlu).

OT: Opera super :) Komaj čakam, da povlečem novo alpho, da vidim kaj bodo naredili z njo. Pa ideja se mi zdi tudi odlična, čeprav za desktop PCje ne bo ne vem kaj uporabna, vendar za mobilnike in tablične pa bo morala biti super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mesko89 ()

Dragi ::

Mesko89 je izjavil:


Se mi pa zdi tvoj način "brskanja" zelo neurejen, saj verjetno za pol reči sploh ne veš kje jih imaš v brskalniku. Če kr vse poklikaš pote tudi izgubljaš čas, ker moraš vse spet pregledati namesto, da bi prej preveril kaj sploh ta link vsebuje (opisi na Googlu).


Opis je samo opis, jih pregledam v max 5s celotno stran, za dejanske informacije pa rabim še vedno it direktno na link.
Si zapomnim tudi za vse kaj imam notri, pač tako razmišljam.
Drugače pa: https://chrome.google.com/webstore/deta...
Super zadevca, opera ima to že built in.

carota ::

enadvatri je izjavil:

carota je izjavil:

enadvatri je izjavil:

Daleč prva nam je postregla z zavihki (da me ne bo kdo napadal, vem, da je to pogruntavščina iz Redmonda).


Ni bila prva. Za IE je obstajal NetCaptor shell, ki je pričaral tabe 3 leta preden jih je Opera skopirala. >:D


Človek, a si ti polpismen? Kaj sem jaz napisal?!

Opera nam JE prva postregla z zavihki, kot jih danes poznamo in . Nikjer nisem zapisal, da je to njihova domislica, nasprotno - napisal sem, da je to prišlo iz Redmonda (beri: Microsofta).


Nisem prepričan, da sem samo jaz polpismen. :) Opera ni prva postregla z zavihki, Emacs jih je imel leta 1988, od browserjev pa InternetWorks leta 1994, leta 1997 jih je NetCaptor shell omogočal v IE. Ni bila to pogruntavščina iz Redmonda in ni bila Opera prva, ki jih je imela. Referenca.

Sicer pa tudi sam uporabljam Opero, a nisem fanatičen privrženec.

Pithlit ::

Gray_Warden je izjavil:

Pithlit....uporabljaj bookmark bar. boš imel odprto 1 stran in hiter dostop do preostalih 18.
bo bistveno bolj pregledno in hitro brskanje.

Hvala... ampak moje brskanje je lepo pregledno in hitro. En dodaten bar mi preveč real estate-a pobere.
 Opera SS

Opera SS


Mi je všeč.
Life is as complicated as we make it...

Ganon ::

Pithlit je izjavil:

En dodaten bar mi preveč real estate-a pobere.


Lahko jih dodaš tudi v address bar, tako imam urejeno jaz. Dovolj prostora imaš za vse. Klikneš na security badge in jo potegneš nekam na address bar, še prej pa pritisneš shift. Stran ti bo dodalo kot favicon. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov BlackBerryjev SecuTablet cilja na varnost

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
64875 (3312) Looooooka
»

Slovenska Policija dobi tablice namesto papirja

Oddelek: Mobilne tehnologije
486634 (4877) francek1
»

Izšel Android 3.2

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
1810315 (8208) JaVonTech
»

Ice Cream bo združil lastnosti Gingerbreada in Honeycomba, prihaja v prihajajočih šes

Oddelek: Novice / Android
254946 (3926) JayKay
»

NOOKcolor predstavljen

Oddelek: Novice / Android
154718 (4187) JurijTurnsek

Več podobnih tem