» »

Včerajšnji izpad BlackBerry storitev

Včerajšnji izpad BlackBerry storitev

Tovrstni štosi so bili še malo nazaj precej pogosti. App World, BB-jeva različica App Stora, ponuja razmeroma malo izbire, vse najbolj popularne aplikacije, od twitterja do foursquare-a, pa razvija BB sam, ne neodvisni razvijalci.

vir: Daily Mail
Daily Mail - Da se blackberryji (žal) že celo letošnje leto ne prodajajo najbolje, ni več nobena skrivnost, in zlobnih primerjav z iPhoni oz. iPadi (Playbook) niti ne manjka, pač v smislu, da so BB-ji dobri samo za organizacijo najstniških protestov in roparskih pohodov. Ta vikend pa je RIM posebej neprijetno presenetil še svoje ključne stranke, tj. poslovne uporabnike, saj so zaradi napake v podatkovnem centru Slough zunaj Londona več milijonom naprav v Evropi, Bližnjem vzhodu in severni Afriki prenehale delovati podatkovne storitve. Mobilni internet, instant messaging (BBM-i) in pa push email - vse ključne storitve na napravi - so bile skoraj cel dan nedosegljive.

Podrobnosti o napaki so izredno skope. RIM je včeraj zgolj potrdil, da napako raziskujejo in odpravljajo, ter se v istem stavku opravičil. Storitve so potem začele normalno delovati včeraj okoli 10h zvečer, a do takrat je bil pojem "My Blackberry" že trending topic na twitterju. Glasni so bili predvsem Britanci, ki podjetju še posebej zamerijo "poglobljeno" sodelovanje s policijo po koncu Londonskih protestov. RIM je v preteklosti namreč na veliko oglaševal svojo uporabo šifriranja kot garant komunikacijske zasebnosti, potem pa so zaradi pritiska bližnjevzhodnih in evropskih vlad preprosto popustili in zagotovili prisluškovanje.

Brez težav so jo odnesli uporabniki v večjih podjetjih, ki imajo svoj Blackberry Enterprise Server in zato ne rabijo povezave do Slougha. Po neuradnih informacijah je bilo zaradi tega prizaneseno tudi slovenskim BB-uporabnikom (Si.Mobil). Popravek: Težave so doletele tudi slovenske uporabnike pri obeh operaterjih.

21 komentarjev

Furbo ::

Se sploh dobi kakšne telefone, ki bi omogočili kodiranje pogovorov in smsov, brez raznih strežnikov itd.?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RacMan007 ::

Žal moram zadnjo trditev postaviti na laž. Na Mobitelu smo bili uporabniki BB popolnoma odrezani od sveta, vse do nekaj čez 22. uro, ko so začeli prihajati maili in ostala sporočila, vezana na RIM strežnik.
Nekaj obvladam, a menim, da vsi ostali skupaj še več kot jaz!

koyotee ::

si prebral SI-MOBIL v oklepaju?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Blazz ::

Tudi sam lahko zadnji 2 trditvi postavim na laž. Imamo svoj BB enterprise server, mail znotraj firme so med seboj sicer delovali, poslati emaila na kak gmail naslov pa ni šlo... BB storitve nam sicer ureja crappy simobil.

Majkl ::

Malo prej govoril z enim znancem.
Po njegovem ima RIM najbolj varno in preverjeno zadevo ;)

Seveda je varna in preverjena! Sploh če ne dela ;)
FMPOV

sustah ::

Tudi jaz lahko postavim na laž zadnjo trditev, tako na Mobitelu kot Simobilu zadeva ni delovala do poznega večera.
It is!

nekikr ::

Spet se dogaja. Tole bo pa kar konkreten udarec za RIM...

sustah ::

Sem ravno hotel napisat, da je spet vse dol padlo ja...
It is!

IceIceBaby ::

Meni maili ne delajo že od včeraj. BBM je vmes sicer nekaj brcal ampak ni ravno 100%.

Že prej sem razmišljal o menjavi BB, ker so telefoni vedno slabše kakovosti, pa nasploh je tehnologija kar nekaj let za ostalimi. Po tem izpadu sem pa 100%, da grem na iPhone.

Majkl ::

A lahko kdo pove če zadeve delujejo v javni upravi, kjer ga tudi uporabljajo...
FMPOV

ABX ::

Danes je nam crknil BB. Tu pa tam komu gre skozi, ampak zdaj je vse mrtvo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

yapka ::

IceIceBaby je izjavil:

Meni maili ne delajo že od včeraj. BBM je vmes sicer nekaj brcal ampak ni ravno 100%.

Že prej sem razmišljal o menjavi BB, ker so telefoni vedno slabše kakovosti, pa nasploh je tehnologija kar nekaj let za ostalimi. Po tem izpadu sem pa 100%, da grem na iPhone.

Sem čisto enakega mnenja!

ABX ::

Je še kakšen drugi telefon ki podpira Exchange (ni nujno da 100%)?

Če ima kdo BB in ga ne uporablja za sinhronizacijo z Exchange-om, je itak pozer ki ne razume nič. Ok, imaš free BBM, ampak ne vem če je to na razpolago v Slo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

IceIceBaby ::

Ti si mi en pozer. Jaz ne rabim exchanga niti ga nočem. Uporabljam pa ogromno BBM. Pa telefoni so odlični, če veliko pišeš maile in smse. No ja, bili. Kvaliteta pada.

Majkl ::

Android lepo podpira Exchange out of the box. Sicer vsega ne, recimo taskov.
Če pa hočeš imeti kaj boljšega za Android, pa je TouchDown od NitroDeska za 19.99 USD prava stvar.
Vsa funkcionalnost, device mgmt preko exchanga, kriptiranje, tudi taski..

Več o produktu na :TouchDown.
FMPOV

Tilen ::

ABX je izjavil:

Je še kakšen drugi telefon ki podpira Exchange (ni nujno da 100%)?



Katerikoli Windows Phone telefon?

E-mail

Windows Phone supports Hotmail, Exchange, Yahoo! Mail, Gmail natively and supports many other services via the POP and IMAP protocols. For the native account types, contacts and calendars may be synced as well. Users can also search through their e-mail by searching in the subject, body, senders, and receivers. Emails are shown in threading view and multiple e-mail inboxes can be combined or kept separate.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ABX ::

Tu je govora samo o mailih, kje so taski, calendar, address book, meetings, ...

IceIceBaby je izjavil:

Ti si mi en pozer. Jaz ne rabim exchanga niti ga nočem. Uporabljam pa ogromno BBM. Pa telefoni so odlični, če veliko pišeš maile in smse. No ja, bili. Kvaliteta pada.


Exchange je glavni razlog za razširjenost BB. To je isto kot da bi kupil terenca in ga vozil samo po asfaltu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

nekikr ::

Kar pocne 99% novodobnih lastnikov terencev :)

ABX ::

Da, pozerji.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

IceIceBaby ::

ABX, nimaš pojma, sori. Če je exchange glavni razlog za popularnost BB še ne pomeni, da moramo vsi uporabljati exchange na BB. Tudi brez tega ima BB dovolj prednosti.

amigo_no1 ::

Nokie @ symbian OS tudi podpirajo, preko "Mail for Exchange" aplikacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BlackBerry 10 bo zamudil, RIM z ogromno izgubo

Oddelek: Novice / Rezultati
53042 (2740) Gregor P
»

RIM z izgubo in brez fokusa

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
3317110 (15310) Pier
»

RIM razprodaja Playbooke, BB 10 telefonov ne bo do konca leta, drugače pa so stvari s

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
4711401 (9242) nekikr
»

Izpad storitev BlackBerry se nadaljuje in širi

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
146264 (4744) noraguta
»

RIM ne more ugoditi indijskim zahtevam

Oddelek: Novice / NWO
134283 (3407) poweroff

Več podobnih tem