» »

Kateri Zalman hladi bolje?

Kateri Zalman hladi bolje?

štrudl ::

Ker imam rad tišino pred računalniku si mislim na moj bodoči procesor namestiti hladilnik Zalman ki ne dela veliko hrupa zanima pa me kateri od naštetih hladi bolje:
Zalman CNPS 5100 AlCu -----> ma ventilator vgrajen v hladilnih rebrih
Zalman CNPS 6000 AlCu -----> ťpahljačaŤ

Zanimajo me vašea mnenja in izkušnje.

LeQuack ::

Tud jst sm med tema izbiral pa sm izbral 6000 ker ga je lazje gor dat pa dol (brez sraufov) pa se zravn je 92mm vent ki lahko napiha enako zraka pri manj obratih, se pravi tisje delovanje.

rhabdo ::

Ojla!
5100 zalman potrebuje okoli socketa procesorja 4 luknje na matični saj se hladilnik privijači na matično ploščo. Mislim da je 6000 boljša izbira. Pahljačo pritrdi na procesor in to je to! Preveri kam boš privijačil ventilator ki ti bo pihal na rebra.:D Ne tebi na rebra ampak na hladilnikova rebra.:D
LP

Nikola

štrudl ::

Ja vem da 5100 rabi lukne za pršraufat. Epox 8RDA+ te lukne ima. Kar se tiče 6000 je težak hladilnik in se rad odlom (mislm da je bil prej en topik ko se je enmu odlomu). Jst mam računalnik na istem mestu kot ma mat šivalni stroj in včasih računalnik fan vibrira.

Golden eye ::

Možnosti da se ti odlomi je bolj malo:D TKo da bi ti jest priporočal 6000 ker je tišji in lažji za namestitev:))

Blup ::

Moje mnenje je da obadva hladita isto, za montažo pa je veliko lažji 6000...

5100 je pri 5.5V vrti z 3000 borati in povzroča 20 dB, 6000 pa se pri tej voltaži vrti le z 1900 obrati, toda povzroča točno toliko hrupa kot 5100... vprašanje je potem samo izkoristek zraka, saj ga gre pri 6000 kr neki mimo pahljače oz ne pride čisto v vsak kotiček... je pa za 2 jurja cenejši...

Sam imam 6000 na Athlonu 2000+ in mam zelo visoko temperaturo... na 12V imam 55, pri 5.5V pa 62C... ob sistemski temperaturi okoli 35C... res je pa da mam sam 2 zalmana 92, en piha notr na spodnji stranici, en pa vn, zgoraj na zadnji stranici...

Tko... jst sm povedu svoje... odločitev je pa tvoja... mogoče bi še mal lohka poisku kkšne teste na netu... jih zihr kje majo...


Blup
:\

LeQuack ::

CNPS5100-AlCu tehta 290g medtem ko CNPS6000-AlCu 270g, tak oda sta oba dovolj lahka in nebi smel bit problemov. Za tezke pa si imel najbrz v mislih samo Cu izvedenko, ki tehtata (obe razlicici) vec kot 450g.

Mr.B ::

V glavnem , če kupuješ za AMD-ja je zgoraj tišji.
Če pa za P4 pa je potem 5100 ki hladi tako dobro kot original P4 hladilnik. Kar pa če si nabavil P4 box potem je to metanje denarja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MI_KO ::

To ravno ne verjamem da 3000 rpm povzroča enak hrup kot 2000! To je vprašanje kak so ga testitali. Poleg tega je lahko tih pisk ventilatorja bolj moteč kot malenkost glasnejši šum zraka.

Jaz bi vzel 6000! Pa na ono držalo lahko daš še en ventilator gor, ki ti recimo (v silent modu) hladi recimo grafično kartico.

Blup, to da pa ti dosegaš take temperature pomeni, da je nekaj narobe. (Si recimo malo preveč termalne paste gor dal?) Že sama temperatura kište je za 10°C previsoka.
Jaz z navadnim alum. titanom dosegam največ 50°C na TB 1,4 Ghz pri temperaturi kište okol 30°C (in nič ventilatorjev v kišti)

Zzzzzzz ::

Jst sm 92mm ventilator s svojga zalmana (še serija 3100) zamenjou z 120mm in se je temperatura spustila za med 5 do 10 stopinj. Neobremenjen je okoli 40 stopinj (prej 47), polno obremenjen max 46, 47 stopinj (prej tudi do 55). In ker je ta ventilator ogromen, izjemno hladi tudi notranjost ohišja, tako da se ohišje pri sobni temperaturi enih 25 stopinj ne segreje čez 30 stopinj (oz. če se, se bolj redko), čeprow imam "samo" en 80mm izpuh.

Blup ::

MI_KO: kako pa lohka jst vplivam na temp. kište... termalna pasta in temp. procesorja nimata nobene zveze s tem... baje je to zlo odvisn od plošče oz kje ma senzor... mogoče, da je to tem. north bidga, nism čist zihr... mam kao 3 senzorje(v MBM), sam mi sam 2 kažeta (ta tretji kaže -55)...

20 dB je pa deklariran šum od proizvajalca... tko da dvomm, da to nebi blo res!?! je pa možno, da pri prehodu zraka čez rebra nastaja večji šum kot pa pri pahljači... :\

kar se pa temp. procesorja tiče pa ne vem kok paste je gor ipd... nism jst montiru...


Blup
:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TT Silent Tower ali Zalman CNP6000-Cu (cilj je tišina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241903 (1362) js
»

Kje v Sloveniji dobiti SK-7

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
492697 (1822) profii
»

hladilnik ne hladi kot bi moral

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
92321 (2183) bboyspin
»

TIH hladilnik za Athlon1200 - kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
222200 (1868) matter
»

Athlon xp 2200+ hladilnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
171242 (933) Blup

Več podobnih tem