» »

Kje v Sloveniji dobiti SK-7

Kje v Sloveniji dobiti SK-7

Cveto ::

Po dolgem premišlevanju, buljenju raznih testov, primerjanju cen itd.. sem se odločil za Thermalright SK-7. Grem jest v petek v Mlacom in tip pravi nimamo, dobimo sredi septembra. Ker dobro vem, kaj to pomeni pri mlacomu, sedaj sprašujem: A se dobi ta cooler še kkje drugje v Sloveniji(lj okolica) Cena naj bi bila podobna kot v Mlacomu( manj kot 8k).

Aja, v mlscomu so mi predlagali copper silent 2, samo men se še zmerom zdi SK-7 bolj ziher varianta. Sej bi kupil Zalmana 7000A, samo se mi res ne da plate ven jemat zaradi tega

kuglvinkl ::

Upam, da bo ostalim trgovcem šinlo, da je SK-7 ultimativni HS in da ga bodo čim prej nabavili v večjh količinah. Za 7-8k SIT dobiš samo malo slabši rezultat, kot pa z 7k SIT dražjim SLK-900.

Skratka, high-end zadeva, zelo poceni.
Your focus determines your reallity

zvitorepec ::

@cveto: he, he, he - ves zakaj ga ne dobis pri mlacomu - ker sem jaz prejsnji teden kupil zadnjega (ga je moral vzeti iz vitrine) 8-).
Pa da ne bos mislil, da sem skodozeljen prasec, ti podarjam link do drugega ponudnika. Upam le, da imajo tam se kaj na zalogi...
HOWGH!

burkiburke ::

ne vem zakaj me njihov cenik spominja na cenik od enega drugega podjetja:D Drugače za ta hladilnik ni problema bo prišel čez največ 14 dni (ne v mlacom;) ).
Še bi dodal da thermalright ima 2 nouva izdelka kateri niso še ni na njihovih straneh:D ; SLK 947U in SP 94U (za P4 z heatpipicami). Mogoče najdem kakšne slikice če vas zanima. Še mi povejte kaj se bolj splača uzet; SK 7 ali SLK 700?
lp, Burki

kuglvinkl ::

Na SLK-700 ne gre 80mm vent.. Pozabi.

Stepped fins to hold 60mm, 70mm and 74mm (TMD) fans
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Cveto ::

Razni SLK 800 in 900 pa tud niso zame. Predrago!! Kolikor sem gleda teste, pa tud ni tolk razlike. Če bi že hotel investirat 20k sit sit v hlajenje, pol bi tiak vodno hlajenje padlo. Sej radiator in pumpo bi si lahko sposodil v službi, smo ga imeli včasih za hlajenje enga laserja :D :D :D

Cveto ::

Sem pogledal cenik zgoraj navedene firme. Itak da je to mlacomov cenik. Bom šel vseeno v ponedeljek tja, samo če majo dobavo prek mlacoma, pol bo bolj slabo :\ :\ :\ :\

zvitorepec ::

Ja, prav imas, to je kopija mlacomovega cenika in tudi cene so popolnoma enake. Mogoce pa imajo kaj lastne zaloge - ne vem kako imajo urejeno dobavo
HOWGH!

sash ::

@ burkiburke, tile hladnjaki so že na njihovi strani klik za SLK 947 U in SP 94

ps.
burkiburke al lahko poveš al je skrivnost kje se ga bo dalo dobit v roku 14 dni :8), lahko tudi v Zasebnih sporočilih 8-)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

boštjan ::

JAZ SE TUDI ZANIMAM za ta cooler in me zanima,kje še drugje se ga da dobiti razen v mlacomu-Drugo vprašanje pa je,kateri 80mm vent gor prišraufat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Cveto ::

Verjetno si ga bom kar iz US naročil, mamo v službi enga poslovnega partnerja iz kalifornije, pa bo poslal.

SK7 nisem našel po trgovinah, SLK 700 ima lahko samo 70mm vent, tako da sedaj izbiram med:

SLK 800 ..... 32 $

ali

Thermaltake silent boost......29 $

Pomislite, SLK 800 stane v US toliko kot un sranje Volcano 11+. Pri nas je pa dvojna cena.

SLK 900 stane 42 USD, samo me moti, da je treba plato ven šraufat. Sicer sem to že stokrat delal, samo zdej sem si vse lepo porihtal , spel skupaj temp. senzorje naštimal, da mi res ni do tega, da bi to razdiral.

P.S. a kdo ve, kje bi dobil zaščitno ploščico za Bartona. Una od Navadnega XP-ja ne paše, sem probal.

robio ::

Jst sm dons kupil Zalmana7000Cu in je super. Tok je tih, da na vsake tolk časa pogledam če sploh dela. Hladi tud ful dobr. Prej sm mel Zalmana podobnega kot je CNPS5100-AlCu sam da je bil samo Al. Mam Bartona 2500+@2800+(2083Mhz). Na polnih obratih se je v mirovanju grel na 58°c, v Prime 95 pa do 68°c. Z 7000Cu pa:
-brez obremenitve:
44°c pri 2440 Rpm(max vrtljaji)
49°c pri 1370 Rmp(min vrtljaji)

-Prime95:
50°c pri 2440
55°c pri 1370

Bomo probal še mal prvit.

P.S.: na 1370 Rpm se venta ne sliši nič

Samuel ::

...v bistvu mas SK7 v mlacomu na zalogi...

sash ::

@ Mondeo pa si ti v bistvu siguren v to da ga imajo ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Samuel ::

ja

boštjan ::

robio,na kero plato si prišraufal tega zalmana 7000A in ali si mel kaj problemov?

Cveto ::

Cool, upam, da ga majo res!

Kaj mislite, da bolje hladi: Zalman 7000 Alcu ali SK-7. Ker 7000 Cu se mi zdi pa malo predrag.

Pri 7000 AlCu me pa moti, k m vbistvu bolj malo bakra. Pa še plato razdirat, pa tisto sponko rezat, me ne vleče kaj preveč.

Cveto ::

Hehe, zdele mam 38 stopinj in to na Bartonu 2500+@2075 1,65 V Hlajenem z Zalmanon 6000 Alcu ppri 2000 rpm.

Zdajšnje vreme lepo dene mojemu računalniku :D :D :D

V kišti mam 22stopinj, v sobi pa 20

robio ::

Na Qdi KuDoz7x. Razen tega da je treba vse razkopat nč posebenga. Ampak ko sm ga prvič bootov mi ni blo več škoda dela. Zdej slišim samo še napajalnik. Pa sej tud ni tok dražji od ostalih.

robio ::

Kar se pa temperatur tiče mi pa itak povsod drugač kaže. To kar sm zgoraj napisal je blo vse zmerjeno v Aidi32. Kakšna je res realna temp. pojma nimam ampak razika je med prej in pol očitna.

schurda ::

Cveto, ti se hvališ s tem, da delaš na firmi, kjer ste rabili vodo za hlajenje laserja. Potem po moje bi ti tam naredili še vodno za celo kišto. Mogoče bi se še jaz pridal zraven?! >:D >:D >:D BTW, to mora biti pa res dober job!

Kaj pa tisti frajer iz kalifornije, ki ga omenjaš, a bi ti recimo poslal kakšen kos več, pa bi si stroške pošte razdelili? Dej, se zmenimo, recimo na enem pivu!!!:\ (Opet ta študentska laž!)
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

Cveto ::

Sej en orenk radiator leži v skladišču, pa pumpa je tud ena dobra, sam bi moral prositi osovraženo osebo:| :| :| , tako da raje ne.

Na tony-a sem se tud jest spomnil, samo so zdej tud eni problemi s tem.

Je pa v usa SLK900U 42 usd :D :D :D

Cveto ::

Cveto vesel!

Cveto kupu SK-7!

:D :D :D :D

10x Mondeo

boštjan ::

in keri vent boš gor napopal?

kuglvinkl ::

Zdej sem videl, da ima Cool-PC na voljo tri različne YS-Tehche. Sam bi vzel najmočnejšega, in ga po potrebi utišal (3000 RPM).
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Cveto ::

Zaenkrat mam gor Zalmana F1 to je 80 mm ventilator vrti se pa z 2700 obrati. Je pa kar tih, tista dva vent na grafični sta glasnejša( Leadtek A250TD - GF 4400Ti - to je tista, ki ima ogromen alu hladilnik čez GPU in Rame in dva ventilatorja, ki sta najglasnješa v mojem sistemu.

V ohišju imam še na stranici Zalmanov 92 ventilator, ki piha direkt na CPU cooler in pa zadaj enega 80mm za izpuh. Spredaj je samo en mail vent na Hardcanu II.

Pri 2083 Mhz@1,65v imam idle 29 stopinj, prime 95 pa mi teče že pol ure in je temperatura 37 stopinj.
Prej pri zalmanu sem imel pri istih nastavitvah okoli 50 stopinj, tako da vidim, da je SK-7 res vreden svojega denarja.

Navijal bom pa jutri, ker za to si moraš vzeti čas.

Razmišljam, če bi nabavu uno ta hudo delto in jo laufal na 3000 RPM. Pomoje bi še vedno dobr hladil.

Cveto ::

Ko sem izklopi Prime 85 mi je temperatura v 2 minutah padla na 31!!!

Res hladi dobro 8-)

boštjan ::

kuglvinkl,mislim da se ti YS-Tehch venti res splačajo(papst in delta so predragi,te si raje res zalman 7000A vzamem),četudi vzameš tistega z 3000obrati ne bo tako hudo glasno.

zvitorepec ::

@cveto: cestitke za novo pridobitev in dobrodosel v klubu SK-7!

Ta hladilnik je res vreden svojega denarja:
maticna: Epox 8k3a+
procesor: xp 1800
hladilnik: Thermalright SK-7 + vent: Thermaltake Smart fan 2 @ 3000 rpm (s potenciometrom)
ram: 256 mb, 2700 Samsung
graficna: radeon 8500le Spphire
disk: 40 gb 7200 Maxtor
zvocna: Creative live 5.1
venti: 2x Power Logic PL80S12M, 27.55CFM @ 2500RPM (0,14A), 28.3dBA
os: win 98

55 C (int. dioda), v ohisju pa je bilo (v hudi poletni vrocini) 33 C. Sedaj imam v ohisju 26 C in temp procesorja na full load 49 C :D (seveda brano z interno diodo).

Glede ventilatorja - moj Tt smart fan 2 ima razpon vrtljajev med 1600 - 5200 in 20 - 75 cfm zraven pa dobis potenciometer in termorezistor, tako da lahko prilagodis hlajenje svojim usesom (jaz ga imam na 3000 rpm). Zanj pa sem dal 2400 SIT
HOWGH!

kuglvinkl ::

Boštjan, definitivno.

Super, je da trgovci upoštevajo kaj hočemo. Kaj mi pomaga, če se neka štacuna opogumi in nabavi YS-Tech Silent... Čem videt datasheet oz., da je možno iz cenika razbrati za točno kateri model gre.

Glede Delt. To je povsem drug razred, tako glede cene, in sposobnosti hlajenja, hrupa.

Se splača te YS-Teche (najmočnejše) nabavit za kišto. Sunoni mi po dveh letih počasi odpovedujejo, Anteci (4×priloženi ohišju) so pa navaden šrot - sprednji (pod diskom) je že odletel.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Cveto ::

Sem probal še mal navit:

2500+@2250 Mhz 1,85V

40°c idle
48°c full load(prime 95)

Kje pogledam interno diodo? V sandri mogoče?

Ker winbond mi kaže te napisane temp, Hardcano II, s senzorjem prilimanim direktno na proc. pa cca 7-8 °c več

sash ::

@ Cveto, kero verzijo biosa imaš ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

TribesMan ::

Cveto v NF7 platah se ne da gledat temperature interne dioda, ampak OPA!!! Trenutno delam na modu, ki bo to omogočil, zadeva bo simpl, en upor en kondenzator 3 kose žice in to je to. Sam najprej moram mašino razdret, pa nimam cajta. Bom objavil prec ko bom probal.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Cveto ::

Zdej sem probal še malo navit.

Athlon 2500+@2500Mhz 2.0V

Idle 42°c winbond 48°c Hardcano
Load 52°c winbond 59°c Hardcano

Navajam dvojne temperature zato, da lahko kdo primerja s svjimi odčitanimi preko Hardwaredoctorja.

BIOS je verzija 16

Nisem pa tega še orenk stestiral ker ni blo cajta. Se mi pa zdi, da ne bo ravno stabilno

boštjan ::

SK7 tudi v cool pc,jupi:D

BaRtMaN ::

Katere vente pa imate kaj gor?

Cveto ::

Jest mam gor 80 mm Zalmana pri 2800 obratih.

Je pa tko, da mi na 2500 mhz ne dela čist stabilno, tako da zdej ga zdej laufam na 2310 mhz (11x210) pri 1,9v. Temperatura ne gre čez 50°c 8-) 8-) 8-).

Pri 2,3V se mi je zbudil tudi pri 2625mhz(12,5x210) samo mi je šla temp tako na 70°c!!!

boris22 ::

Kaj na Thermalright SK-7 gre gor samo 80 mm ventilator,ker doma imam še en 92 mm od zalmana F2)Kje se pa da kupit ventilator Thermaltake Smart fan 2.Kaj je ta ventilator dosti tišji od delte.

BaRtMaN ::

Na SK-7 gre le 80mm ventilator, lahko pa kupiš adapter z 80mm na 120mm.

sash ::

@ BaRtMaN, in kako boš montiral ta adapter na SK-7 ?
--------------------
Think different...
TOROiD Group

BaRtMaN ::

S clipi za ventilator?

sash ::

si pa optimist
--------------------
Think different...
TOROiD Group

BaRtMaN ::

Raje kot pa pesimist. :)

Če ne bo delovalo, bom pa že nekako zimproviziral. Sej mam domišljijo.

frenk ::

jest sm si pa sam naredu adapter:D

burkiburke ::

Zadeva deluje:) . Izprobano. Originl klipiči OD SK7 za 80mm vent se lepo usedejo na srednji del 12cm venta! Probal sm na Titan 12cm ventu. Mene je tudi presenetila enostavnost montaže 12cm venta z pomočjo tega adapterja na SK7. Hudo a ne? Too good to be true? Mislim da bi bilo fajn dati še kakšno izolacijo (silikon itn...) med adapter in SK7 zaradi morebitnih vibracij...

Odpadnik ::

Hmm, kako bi se pa obnesel originalni BOX ventilator od 2,5 Bartona; se pravi SK7 in orig. AMD ventilator? Pa še (dokaj)tih je.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

boris22 ::

Kateri pa je najbojši 80 mm ventilator za dat gor pa da ne stane več kot 3 k sit pa kje se ga da kupit.

boštjan ::

recimo tale

Odpadnik ::

Zalman F1 vent ima enake oz. skor identične specifikacije in je samo jurčka - JAE.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

profii ::

a potem pase 12cm vent na SK7?
naj nebi bilo vecjih tezav z pritrjevanjem adapterja in venta gor?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402111 (1428) G@MER
»

Kaj kupiti za hlajenje "vročega" Athlona???

Oddelek: Kaj kupiti
311614 (1064) Dr_M
»

Kateri hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351825 (1266) Grimlord
»

ThermalRight ALX 800

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
462539 (1434) boštjan
»

Kateri cooler naj vzamem? ALX800, SK7 ali 7000A AlCu

Oddelek: Kaj kupiti
121253 (1086) BaRtMaN

Več podobnih tem