» »

Par vprasanj glede modifikacije ohisja.

Par vprasanj glede modifikacije ohisja.

Tero ::

Torej.
Odlocil sem se, da bom bom v stranico izrezal veliko luknjo in gor dal pleksi steklo. Zaj pa me pa najprej zanima, kje dobiti sploh vecji kos pleksi stekla?(za big tower ohisje) Pa drugo kaj bi me zanimalo je to, s kaksnim orodjem bi izrezal tako veliko luknjo?
In kaj bi naredil da se ne bi mi ob robovih rezanja barva sla dol?

P.S. Moje ohisje je drugac chieftec cs2001 (plavo;))

p.p.s
Pa mislim da me se bo marsikaj zanimalo sam se ne vem tocno kaj...:D

Aja pa se to: Kje bi sploh v MB dobil pleksi steklo? Imajo to v steklarni ali kje drugje?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

Bevcan ::

Pleksi steklo dobiš pri nekaterih steklarjih. Kovino in pleksi reži z vbodno žago z listom za kovine. Potem malo obrusi z brusnim papirjem. Da ne boš obdrsal barve ohišje prelepi z širokim lepilnim trakom in reži z notranje strani če lahko.
P.S. Ubodno žago si sposodi pri kakem mizarju.

IR Babun ::

Sam a ne bi z vbodno skrivil pleha, jest bi šel to rajš z dremlom rezat.
SCREW THE GOVERNMENT

the_unborn ::

dremmel je sigurno bolse, samo je pa mukotrpno in zivcepozirajoce delo

BoGo ::

Meni je luknjo v stranico z vbodno žago šlo lepo in gladko izrezat. Moraš si pač nastaviti na nek rob (npr. na delovnem pultu in potem lepo žagaš ob njem, tako ne pritiskaš preveč in ne ukriviš stranice.

Pleksi steklo pa lahko v MB tudi dobiš v OBIju od debeline 2mm naprej. Najdeš ga pa tam, ko prideš v trgovino idi v skrajni levi oddaljeni kot (ali pa prodajalca vprašaj)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BoGo ()

IR Babun ::

Kok gladek rez pa naredi vbodna, de mi ne bi poj roka odpadla od piljenja:D
SCREW THE GOVERNMENT

BoGo ::

Z vbodno dobiš dokaj gladek rez, razen če nimaš dve levi roki (in nisi levak). Jaz sem samo malo na koncu pobrusil rob, da ni bil oster in to je to. Aja, pa če boš z vbodno žago delal (saj to že itak veš, a vseeno) ne pozabi nastaviti žagice za kovino.

Blup ::

Obvezno reži z notranje strani. će to ni mogoče pa prelimaj stranico s kkšnim trakom al pa papirjem, k če ne boš poprasku stranico... pol pa ne bo več lepa :D

Vbodna žaga ti naredi zelo lep rez ob pravem listu... rabš pol diokaj nežn šmergl papir da tist pol pobrusš... ni nobenga problema...

Dremla se pa izogibi pa nč se bat da bi stranico ukrivu... k k žagaš moro prtiskat (pa še to je dobr da čist mal) v smeri rezanja in ne dol... tko da kr pogumno vbodno žago v roke!!!

Blup
:\

IR Babun ::

Cool, ker vbodno mam čist novo doma, dremel bi si pa mogu sposodit.
Zdej moram pa sam še primerno kišto najdt.
SCREW THE GOVERNMENT


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pleksi steklo

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182880 (2021) Tomi
»

Stranska zareza v ohišje...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91508 (1270) HardwareMaster
»

kje ti zrežejo ohišje?!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
232011 (1573) mazy
»

Cena plexi-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
307026 (6437) CaqKa
»

plexi okno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71085 (1016) ordan

Več podobnih tem