» »

Cena plexi-ja

Cena plexi-ja

frenk ::

Zanima me kje kopujete plexi in kakšne so cene...verjetno niso povsod iste zato je najbl če si mal izmenjamo informacije in vidmo kje je najcnej in kje je največ izbire:\...:)

Brane2 ::

Jaz sem ga kupu kar v platah 3x2m. Takrat je vsaj 2x cenejsi kot sicer. Drugace pa vpisi "pleksi steklo" v najdi.si in bi moral najti glavne ponudnike.

Se lepse, uspel sem najti tudi lepilo (dvokomponentno) za plexi. Dela stvar, vendar je ni v maloprodaji...

frenk ::

ja plata 3x2 je kr fajn...je dost velka...sam kako bom jest to spravu v stanvane:\

...fajn bi blo tud dobit nek laserski izrez, ker more bit zlo lepo zrezan, to pa z navadno vbodno žago ne gre...bom najprej naredu načrt poj pa naprej:)

Jackal ::

Cena je ful odvisna od debeline. Jaz sem moj kos nabavo pri Pečenkotu na Gerbičevi v Ljubljani.
Če hočeš pa zvedet kako bolj konkretno ceno pa pošlji kak PM.

P.S.: Tut če je taka plata 2mx3m 2x ceneje še vedno ne mislit, da bo ne vem kako poceni.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

ghostkop ::

Lj., na Rudniku, trgovina OBI
1m2=7000SIT debeline 1cm, maš pa tut manjše debeline

frenk ::

ja 7k je kr dost:\...al mogoce kdo ve po kolk je laserski izrez na uro(baje da nekj cez 3k) in kolk ti v eni uri razrezejo z laserjem

Red_Mamba ::

imaš tudi ljudi z CNC frezerjem, tudi lepo pride pa še tako drago ni, ker obratovalni stroški niso tako visoki.

GUFY ::

Men ga je razrezu Pečenko na Gerbičevi nasprot trgovine Mercaor in to v 1 dnevu.:)

TribesMan ::

Če te zanima zadeva zaradi izdelave lastnega pleksi ohišja, ti lahko povem, koliko sva dala midva s frendom, ko sva dala razrezat pleksi za celo "midi tower" ohišje. Vse skupaj z materialom, ki je bil 1cm pleksi je prišlo 40kSIT, to nama je naredu en tip s primorske, ki se veliko ukvarja s tem. Gledala sva tudi pri raznih obdelovalcih tukaj v
Ljubljani, pa so bili vsi dražji.
Pa še neki je niso vsi pleksiji primerni za laserski razrez, un iz OBIja za 7000SIT/m^2 je zelo dobra ponudba, vedar dvomim da ti bo potem kdo pripravljen razrezat to zadevo z laserjem, ker je za drug material potrebna drugačna nastavitev stroja, tako da boš mogu kupt tist material, ki ga ima un ki razrezuje.
Pa razrez z laserjem se podaja glede na dolžino reza in material in ne na uro, tako je bilo ko sva to kupovala midva, in ne verjamem da se je kej spremenilo, pa tudi če bi blo na uro vam povem da ura CNC stroja (rezkar) pride čez 10kSIT, leser je pa gotovo dražji, pričakuj okoli 15-20kSIT.
Mislim da se boš mogu še precej pozanimat preden boš naročil zadevo.
Pa še neki če misliš z frezarjem (rezkarjem) razrezat zadevo bo cena skoraj ista kot z laserjem, ker je pri rezkarju več odpadka in po obdelavi je potrebno še poliranje.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

frenk ::

damn;(...poj bi blo verjetno najbol če bi plexi razrezal z vbodno žago, pa poj bi plexi še mal pošmirglou da se ne bi tolk čez vidl in bi se tud rezi man poznal...sam problem pri šmirglanju plexija je da verjetno ne bo pošmirglan povson enako ampak bi se poznale sledi:\...kva kej mislte:\


p.s.: plexi bi pobrusil zato, da bi se svetloba neonke bol razpršila

p.p.s.:al mislte da bi blo bol na zunanji strani pošmirglat al na notranji...al na obeh:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Brane2 ::

Te stvari se peskajo, ce se ne motim, ne pa smirglajo.

Ce bos poslusal s smirglom, rezultat verjetno ne bo cisto enakomeren. Vidne bodo "poti" smirgla, kar bo grdo...

upirna ::

Pleksi je drag, zato sem se jaz raje odločil za aluminij.

p.s: delam adapter za ventilator. Oči mi bo v službi to lepo zrezal pa skup zvil. Manjka mi samo vent, ki pa je že naročen.

TribesMan ::

Če hočeš mat efekt je kot je rekel Brane najboljše da daš zadevo peskat, sicer pa vse firme ki delajo kaj iz pleksija imajo to strojno porihtan. Pleksija pa bog ne daj rezat z vbodno žago, rezultat bo verjemi mi porazen. Če že hočeš to delat doma si kupi cirkular žago z zobmi iz vidie, edino tako boš dobil še dokaj zadovoljive rezultate, potem pa brusiti če hočeš lep izgled. Brusi se pa z 600 in potem še 1200 papirjem, potem pa je treba še polirat, kar veliko dela, pa ful pazljiv moraš bit da ne dobiš ven okroglih robov.
Veselo na delo!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vesoljc ::

jup, cirkularka rulz :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Brane2 ::

Jaz ga rezem s strojno modelarsko zago na liste. Stvar dela, samo tezko je naredit 100% ravne robove, zato jih moram pobrusit...

Zagca je super, je pa precej draga (45 kSIT)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Keyser Soze ::

Umetne mase

Mislim, da imajo največjo izbiro umetnih mas v Sloveniji?

Pa pomoje bi dobil tud kakšno bolj konkretno informacijo o obdelavi ter primernosti materiala za določene posege.

Kar se pa tiče laserja. Če bi blo 3 jurje na uro(pa računajmo da ti naredi 2m reza(nekatere mašine tudi 6m) v minuti?

Pol bi vse sam še na laser rezal. Še domačo salamo.:D

No ja dovolj heca. Mislim, da imaš samo v Grosupljem dve firmi, ki nudita laserski razrez. Tako da če si iz Lj ali okolice... ring, ring ali pa vrum, vrum;)
OM, F, G!

TribesMan ::

U grosupljem ne boš nič naredu, so sami kekci, eni majo problem, k so dragi in jih jebe neki laser ker imajo neki čuden sistem vpenjanja in gre ful v odpadek (ni prilagojen za rezanje pleksija, drugi pa ne delajo po naročilu.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Grimlord ::

500x500x2 mm = 900 sit BauMax

Rezal sem ga z vbodno žago, pa sploh ne zgleda tak slabo. ;)

AJA, pa s silikonom sem ga zalepil na stranico, pa izolacijo žice sem dal na rob da lepše zgleda.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

frenk ::

rob morš tolk lepo zbrust da izolacije sploh ne rabš:)

kako se vm pa poj 2mm plexi kej upogiba:\...al je to dost trdno:\...sej ne bom gor sedu ampak me vsen zanima:D

frenk ::

no ok ok...zdej ste me prepričal da je 1cm plexi predrag in je najbol kišto nardit iz aluminija + plexi okna...torej kje bi pa dobu aluminijev pleh in kolk bi to koštal...verjetno v gradbinki:\ ??

Jackal ::

Jaz sem se odločil, da bom naredil kišto po moji meri iz aliminijastih profilov (debeline 4 mm), in na to ogrodje potem pritrdil plexi... Mislim da bo to še najbolj enostavno (in tudi dokaj lepo za pogledat)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

frenk ::

a mislte da b bil alupleh 2mm dost debel:\

Jackal ::

Čisto možno...
Jaz bom vzel profile 4mm zato ker jih lahko enostavno dobim preko vez (sosed mi je dolžan eno uslugo :D )
Walking the way is something completely different than imagining the way.

frenk ::

tkole je: 50cm x 50cm x 3mm stane ukol 1400 sit

IZDELKI IZ PLEKSI STEKLA MARKO PRIMOŽIČ S.P.
RETEČE 159A (041) 735 989


PRIMOŽIČ MARKO S.P.
IZDELKI IZ PLEKSI STEKLA
RETEČE 159 (04) 513 87 70

tratto ::

Za vse, ki vas zanima, kako se polirajo robovi plexi stekla:

- najprej ga razrežete na ustrezne dimenzije in izdelate vse odprtine,
- nato robove na grobo opilite,
- jih nato prebrusite v dveh korakih (grob in nato fin brusni papir),
- sedaj pa uporabite škarje ali rezilo olfa noža in z rezalnim robom ostrgate robove. V bistvu gre za podoben postopek, kot strganje mladega krompirja ali korenčka. TODA POZOR! Uporabljati morate čim daljše gibe - če je možno po celotnem robu;
- površina bo postala gladka, le da bo mat in belkaste barve,
- sedaj pa pojdite s svojim izdelkom do najbližjega mojstra, ki ima plinski gorilnik z acetilenom (C2H2) in kisikom (O2). Ne ustrašite se, ker ga ima skoraj vsak 'šlosar' ali avtomehanik. Prosite ga, naj uporabi majhno šobo in naj robove z zelo majhnim in zelo 'ostrim' snopom ognja (on bo že vedel, kaj je to) zatali prej posnete robove. Dejansko je bil to prvi postopek poliranja plexi stekla, kar jih je. Prej mat površina se bo spremenila v povsem prozorno. Najprej naj mojster zadevo preizkusi na kakem odpadnem kosu (npr. odpadek od odprtine) z enako pripravljenimi robovi, ki ga prinesite s seboj.
- Zadeva je preizkušena.

Naj kdo sporoči, kako se je nasvet obnesel.

cahahopie ::

Hmm.. pa zakaj take komedije? No, danes grem po plexi in me kar strašite s temi svojimi poostoopkiii...
Jaz bom prlimal al prišraufal plexi iz znotranje strani, tako da bo znotraj "krneki" oblike, zunaj pa se bo skozi že izrezano podobo na plehu videla lepa šajba. Me pač briga kako zgleda škatla od znotraj. Res pa je da ne vem kako bi rešil problem tega, da se nebi toliko videl rob pleha, ker pleh je debel kak milimeter. Da bi pa ta plexi pritrdil na rob? Hee.. sem zrezu preveč čudno vjugasto obliko tako, da to ni šans (kdo bo to rezu???!).
v bistvu je oblika takšna:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

frenk ::

zdej sm dobu plexi 558 x 335 in to zaston:D...podjetje kjer sm ga dobu je pa napisan v prejšnjem postu...debel je pa 4mm:)...tip je pa res faca...še bom pr nemu kupval:)

Silence-r ::

Hm kaj tol komplicirate s tem plexijem, vsako vecje skladisce bi ga moglo met kje, pa se zastonj ga dajo ce kolickaj lepo prosis ... 4mm plexi se namrec pogosto uporablja pri transportnih paletah in je v bistvu odpadni material.
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

CaqKa ::

tomzi hvala za odgovor :)
sem že sam tak delal... le da sem uporabil fen na vroč zrak :)

frenk ::

a pa to dejansko deluje?...mogoče bi blo fajn še nardit kakšno šobo za na fen, da nardi ožji in močnejši curek:)

CaqKa ::

bi blo vredi ja.. samo bom rajši z enim brenerom probal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rezanje plexi stekla

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
2513564 (9453) Machete
»

Rezanje stranice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
335751 (4546) klinker
»

Oblikovanje pleksija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
137406 (6479) boogie_xlr
»

Plexi ohišje načrt!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
132142 (1687) OZZY
»

Kje lasersko razrežejo pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
134489 (4094) Misty

Več podobnih tem