» »

Umrl je Steve Jobs

1 2
3
»

mrtnxii ::

R.I.P
Dobr je bil tale Steve

Seljak ::

Kaj češ,vsi bomo 1x šli po gobe pa lahko imaš miljarde ali pa si revež.

PrimozR ::

@nny je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Pravkar so na Dnevniku dejali da je bil Applov telefon najbolj prodajan telefon v Sloveniji8-O
(ne vem, morda sem narobe slišal?!?)

... sicer pa je meni ob njegovi smrti predvsem jasno, kako "daleč" smo pri sodobni medicini in da ti ob resni bolezni tudi denar ne pomaga več (morda edino dokupi še nekaj let življenja):8)

Nisi, res so to rekli. Me zanima od kje jim takšni podatki, ker to enostavno ne more biti res...


Zamenjali Apple in Android?
Pri funkcionalni pismenosti naših novinarjev je vse mogoče...

Tudi Android ne more biti, itak pa Android ni telefon, je platforma. Gled ena to da iPhone uradno prodaja pri nas samo Simobil, ni možnosti, da se jih proda več kot nekih cenenih Nokij. IMO.

IceIceBaby ::

Cenenih nokij je 1000 modelov, iPhone je pa samo en.

Drugače se tudi meni zdi neverjetno. Mogoče so dobili kakšno PR sporočilo od Simobila :) Ali pa so s tem mislili, da se telefon najhitreje prodaja, kar bi znalo biti res.

technolog ::

O mrtvih vse dobro, pejte na ontopic.

bajro ::

R.I.P. ~8~
survivor, not statistic

'nesposobni so sposobni onesposobit sposobne'

zvery1 ::

AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Manu ::

Steve Jobs je bil umetnik na področju tehnologije. To je njegova ključna beseda kakor ga jaz vidim.

Znal je iz tehnoloških dosežkov ustvarit prijazne, preproste, intuitivne in privlačne produkte.

To, da je bil umetnik priča njegova ustanovitev podjetji Nextstep in Pixar (poleg Appla). Vsa podjetja so sicer tehnološka, a na ravni umetnosti. To kar geeki ne bodo nikoli razumeli.

Življenje ni samo matematična natančnost, ampak tudi umetniška lepota. Steve Jobs je znal to dvoje zelo uspešno združit.


P.S. To, kar večkrat slišim, 'da naj bi bil tiran' nima nobene podlage. Vse to temelji na govoricah. Četudi imajo neko podlago je njegov odnos do sodelavcev njihova osebna stvar.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

PrimozR ::

Pixar je kupil od Lucasartsa. Podjetje je bilo pa NeXT. Nextstep je bil OS.

Spura ::

Predvsem je zdej radio poln komentarjev o tem kako je bil Jobs umetnik designa itd. Kot da je model sam zdesignal aplove produkte, ostali zaposleni so pa v luft zjal ves cajt.

nekikr ::

Rečejo že tako, res pa seveda ni. Edino kar je res je to, da je imel talent za izbiro ljudi, posledično na mizi en kup dobrih prototipov in posledično je izbral tistega, za katerega se mu je zdelo, da bo firmi prinesel največ denarja. In hočeš nočeš, imel je prav.

Sova ::

@Manu: Se strinjam z napisanim.

Toplo priporočam članek o SJ, v katerem avtor zadane žebljico na glavico: http://www.launch.is/blog/by-the-way-wh...

Jobs-a seveda nisem osebno poznal. Mogoče tale tema niti ni primerna za raznorazna "prepucavanja" o tem, kdo je Jobs bil, in kaj je ustvaril ... A ob številnih vulgarnih komentarjih v tej temi mene malce mine sodelovanja na S-T ... Je že res, da ima vsak posameznik pravico do lastnega mnenja, a menim, da nima nobeden pravice do lastnih dejstev.

Moj pogled na svet današnje tech industrije skozi prizmo kreacij Steva Jobsa - t.j. Apple/NeXT/Pixar: Kdor je kdaj prebral kakšno knjigo o razumevanju uma, ustvarjalnosti, irelevantnosti višine IQ-ja (zakaj ga Mensa meri napačno, in mu daje pretiran javni pomen), udejstvovanju posameznika, pomembnost inspiracijskega okolja, pomembnost kvalitetnega dizajna, pomembnost enostavnosti orodij, s katerimi človek ustvarja, kognetika, itd. ... ... No, človek ki je kaj pdb. prebral, kristalno jasno razume, da ne obstaja le ena vrsta inteligence. Ampak mnogo vrst inteligence. Mnogo vrst pameti in razuma! ... In po vseh danes znanih dejstvih je bil Jobs človek, ki je imel oz. je imel "občutek" za več vrst pameti/inteligence/razuma. Kaktere vrste intelekta obstajajo, si danes psihologi niso popolnoma enotni ... Jobs je bil eden redkih, ki je imel jasno vizijo. Je res, da je imel na svoji poti ogromno sreče, priložnosti, velikokrat pravi 'timing', itd. ... A izmed tisočih, ki so v sredini 70-ih ustvarjali v S.V. je bil verjetno eden redkih, ki je razumel in na pravilen način združil svobodno umetnost in tehnologijo ... In ja, tega seveda ni naredil sam! - Ampak s svojimi sodelavci, še najbolj pa ob pomoči svojega ožjega tima. In da znaš pravilno izbrati, inspirirati in voditi svoj Top 100 tim ljudi. - Eee, tudi za to potrebuješ poseben intelekt.



Disclaimer: nisem Apple fan! Najraje uporabljam Linux. Zaradi sprevrženosti in zgodovinskih razlogov slovenskega tech-okolja pa sem se specializiral za razvoj na Wintel platformi ... Ampak ko berem, kako nekateri, brez najmanjšega drobca vpogleda in razumevanja vseh težav današnje IT-industrije enostransko in brez premisleka raztrgajo produkte, za katere Silicejeva dolina enotno verjame, da imajo veliko dodano vrednost, me mine sodelovati na S-T forumu ... Upam, da sem z zgornjim besedami vsaj malce prikazal, da v svetu techa niso samo biti in bajti, CPU benchmarki, cena HW, hitrost posameznega browserja, hitrost in količina RAMa, etc. ... Mogoče bo ob tem celo kdo razumel (npr: kdor je kdaj vodil kakšen tečaj osnov računalnitva in kako težko je 60 let starim ljudem razložiti File System), zakaj in kako fundamentalno narobe je zasnovan marsikateri vidik današnjih PC-jev, in zakaj so že pred leti forsirali razvoj OS-ov brez vidnega FS ... In kako lahko zasnova FS-a vidno vpliva na zunanji "dizajn" današnjih tech-gedžetov ... Pred 30-imi leti so nekateri razumeli pomembnost uporabniške izkušnje - UX, UI, ind. designa ... In "dizajn" se začne pri dizajnu OS-a, ki mu smiselno sledi steklen in aluminijast 'case'. Nekateri tega ne bodo razumeli nikoli ... Nekatere firme to razumejo šele danes ... Nekateri so to razumeli že zdavnaj. In ravno za slednje Apple ustvarja svoje produkte. Nekaj je res: Apple marsikatere tržne niše ni "izumil" prvi, je bil pa definitivno velikokrat prvi, ki je pokazal, kako se pravilno naredi nov nišni produkt ... Meni je kristalno jasno, zakaj uporabljam Ubuntu, in mi ob tem na kraj pameti ne pade, da bi šel vulgarno zbadati nekoga, ki uporablja OS X. Upam, da sedaj vsaj kdo izmed 'non gratia cinikov' razume, zakaj celotna S.V. spoštuje človeka, ki je s svojim okusom za dober kos SW (in posledično tudi HW), na koncu, kot pravijo američani: "did make a difference".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sova ()

bojsi ::

@Sova: Bravo!

Grumf ::

Eh... kovati v zvezde nekoga, ki je postavil korporacijo je kar se mene tiče čisto za luno,
sicer je pa vsa kampanija okrog njegove smrti sprovocirana verjetno od Appla samega, ker bi
si radi naredili čim več reklame ZASTONJ.

Glede patentov, ki jih Apple izkorišča za nagajanje Samsungu je pa zadeva čisto preprosta,
namesto da bi tekmovali z njim za boljši produkt (kar bi bilo v interesu uporabnikov, pa naj
si bo zaradi nizje cene ali pa bolj zmogljivega hardwara - poglejte si npr. konkurenčno vojno
med Samsungom in HTCjem, ki je dodobra zbila ceno obeh telefonov in vrgla ven biserčke kot
je Galaxy S2 ali HTC Sensation), raje sesuvajo konkurenco. Da se nekdo pri tem postavi na stran
Appla je v skrajno neumno, ker pri tem kot uporabnik Applovih produktov največ "spuši" ravno sam.

Ampak bistvo je da se "navija"...

Tole je staro ampak še vedno aktualno: http://www.thebestpageintheuniverse.net...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

smash ::

@Sova

takih postov manjka na tem portalu oz. so se žal izgubili

povedal si vse - bravo!

we_are_borg ::

Iz slovenskih forumov je fajn razvidno, da se v vsaki Apple temi,pojavijo minimalno trije PCjaši, ki gonijo eno in isto pokvarjeno ploščo. Tak je ta stran bolj namenjena njim.
death is irrelevant

jype ::

Od mojega najljubšega VCja:
http://www.avc.com/a_vc/2011/10/what-we...

Manu ::

Grumf je izjavil:

Eh... kovati v zvezde nekoga, ki je postavil korporacijo je kar se mene tiče čisto za luno,
sicer je pa vsa kampanija okrog njegove smrti sprovocirana verjetno od Appla samega, ker bi
si radi naredili čim več reklame ZASTONJ.


O kakšni kampanji ti govoriš? Ne gre za nobeno reklamo.

Človek je umrl.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

IceIceBaby ::

Eh... kovati v zvezde nekoga, ki je postavil korporacijo je kar se mene tiče čisto za luno,


Koga pa naj kujemo v zvezde? Tebe?

Da uporabim kar enega od njegovih citatov:

By the way, what have you done that's so great?

webstar ::

10 years ago we had Steve Jobs, Bob Hope and Johnny Cash - Now we have no Jobs, no Hope and no Cash...

Grumf ::

Manu je izjavil:

O kakšni kampanji ti govoriš? Ne gre za nobeno reklamo.

Človek je umrl.


Heh, naivec... daj malo poglej okrog, vse skupaj spominja na dobro organizirano reklamno
kampanijo in to world wide, za povrh pa razni tepčki to reklamo še širijo in to zastonj
(kar poglej si to temo).

IceIceBaby je izjavil:

By the way, what have you done that's so great?


No pa dajmo, kaj je pa ON naredil tako super zate? V čem je tvoje življenje boljše
zaradi njegovega "great" polnjenja zepov in oviranja konkurence (ki je bila po njegovi
zaslugi onemogočena narediti nekaj "great")?

Pa dobro razmisli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

bojsi ::

Grumf je izjavil:


No pa dajmo, kaj je pa ON naredil tako super zate? V čem je tvoje življenje boljše
zaradi njegovega "great" polnjenja zepov in oviranja konkurence (ki je bila po njegovi
zaslugi onemogočena narediti nekaj "great")?

Pa dobro razmisli...


Preberi še enkrat, kar je zgoraj napisal Sova. Še vedno ne razumeš?

Grumf ::

Ne.

Kar je napisal Sova so dejanja anonimnezev znotraj Appla, Jobs ima s tem toliko kot
predsednik svetovne banke s tvojim minusom na tekočem računu.

IceIceBaby ::

Kaj je on naredil je svetu dobro znano. Zdaj pa še ti postavi na pladenj, kar imaš za pokazati.

Heh, naivec... daj malo poglej okrog, vse skupaj spominja na dobro organizirano reklamno
kampanijo in to world wide, za povrh pa razni tepčki to reklamo še širijo in to zastonj
(kar poglej si to temo).


Res zanimivo, da v tej teoriji zatore sodelujejo vsi, ki nekaj veljajo v SV, pa voditelji držav in še celo njegova konkurenca.

Here's the official statement from Google and Samsung:

"We believe this is not the right time to announce a new product as the world expresses tribute to Steve Jobs's passing," the companies said.

Gregor P ::

Tisto podjetje, ki bi pa sedaj začelo reklamirati nek konkurenčni produkt Applu (tako na globalni ravni), pa res ne bi imelo tri čiste o marketingu:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bojsi ::

Grumf je izjavil:

Ne.

Kar je napisal Sova so dejanja anonimnezev znotraj Appla, Jobs ima s tem toliko kot
predsednik svetovne banke s tvojim minusom na tekočem računu.


Še nisi zaposlen, ne? Ker drugače ne bi kvasil takih neumnosti...

jype ::

-io-> Heh, naivec... daj malo poglej okrog, vse skupaj spominja na dobro organizirano reklamno

Jaz bi se ga javno spominjal kot izjemnega človeka tudi če mi Apple ne bi plačal deset tisoč evrov za to!

Tr0n ::

Grumf ::

Gregor P je izjavil:

Tisto podjetje, ki bi pa sedaj začelo reklamirati nek konkurenčni produkt Applu (tako na globalni ravni), pa res ne bi imelo tri čiste o marketingu:|


He he, res je, pa verjetno jim bo kakšen mesec prav prišel za dodelat software :D

IceIceBaby je izjavil:

Res zanimivo, da v tej teoriji zatore sodelujejo vsi, ki nekaj veljajo v SV, pa voditelji držav in še celo njegova konkurenca.


Misliš razni ritolizci (dobro da si omenil slovenske veljake, se vse skupaj še bolje sliši),
ki sicer niti ne vejo kaj je pravzaprav Jobs sploh delal, slišali so za Apple in njega to je
pa tudi vse, ker pa je v tem trenutku strašno trendovsko jadikovati kako je bil super, se
zdaj vsi, ki hočejo biti dovolj "cool|groovy|...", trudijo preglasiti en drugega v tem kako
osebno prizadeti so...

ccccc... ovčke...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Grumf ()

IceIceBaby ::

Tr0n, brez veze. To, da korporacije "izkoriščajo" kitajsko delovno silo je znano prvošolcem. To, da znajo biti šefi tečni, zateženi in včasih izlijejo žolč na zaposlene tudi ni nič novega. Se dogaja tudi po slovenskih firmah s 4 zaposlenimi, ne samo v Applu.

Noben si ne dela utvar, da je bil človek popoln. Njegovi dosežki in vpliv na industrijo pa ostajajo neizpodbitni.

-io- a boš napisal svoje dosežke? Da vidimo, če kritike prihajajo iz kredibilnega vira ali le od nekoga, ki v življenju ni dosegel še nič.

kuglvinkl ::

Tole gre predaleč. chill.

@ io, norca se ne boš delal iz Jobsove smrti. (btw, ringaraja je vedno opcija. Al pa zadovoljna.si).

kuglvinkl ::

@ io, zadnje opozorilo pred nazivom.

Iz Jobsa se ne boš delal norca, pa tudi s Hitlerjem ga ne boš primerjal.

Ponavljam, ringaraja je vedno opcija. Al pa zadovoljna.si

Looooooka ::

Ok sj ni treba cloveka zalit za brezveze.Tist kar je bil njegov cilj je dosegel.O temu ne mores nic rect.Cifre govorijo zase.
Je pa res, da za moje pojme recimo ni bil inovator.Nobene inovativne stvari se nisem videl z appla.
Njihov strategija je cisto logicna.Keep it stupid simple and pretty.Na take fore pada vecina ljudi(ker se jim ne da oz nimajo casa misliti ali pa so ze dovolj zaposleni s svojo sluzbo in jih dodatne funkcije res ne zanimajo).Sam takih ljudi ne maram, ker se s osebo,ki je pripravljena neki naredit na preprost nacin samo zato, da je hitro narejeno...pac ne znam poistovetiti.
Sobo si opremim tako kot meni pase, avto kupujem po izgledu ne po znamki, pri racunalniku kupujem komponente, ki si jih lahko privoscim a vem da vseeno delajo.OS in aplikacije morajo temu sledit.Apple je 180 stopinj drugacno razmisljanje.
AAAAMPPPAAAK kljub temu ga pac ne mores zalit.Clovek je za nekajkrat povecal prvotno podjetje.Povozil Microsoft v zasluzku.
Obenem bi pa rekel vsem z BUTASTIMI izjavami kot so "kaj si pa ti naredil, da lahko komentiras".Guess what.Vsak ima pravico kritizirati kogarkoli hoce.Noben megaloman ni dovolj poseben, da ga ne bi mogel kdorkoli ga hoce...kritizirat.Vazno je samo, da se pri tem proba cimbolj zadrzati pri zaljivkah.Se posebej prvih par mesecev po smrti cloveka.Cist tko...iz kulture.Konec koncev ni nobenega ubil.

eieieie1 ::

Looooooka je izjavil:

Ok sj ni treba cloveka zalit za brezveze.Tist kar je bil njegov cilj je dosegel.O temu ne mores nic rect.Cifre govorijo zase.
Je pa res, da za moje pojme recimo ni bil inovator.Nobene inovativne stvari se nisem videl z appla.
Njihov strategija je cisto logicna.Keep it stupid simple and pretty.Na take fore pada vecina ljudi(ker se jim ne da oz nimajo casa misliti ali pa so ze dovolj zaposleni s svojo sluzbo in jih dodatne funkcije res ne zanimajo).Sam takih ljudi ne maram, ker se s osebo,ki je pripravljena neki naredit na preprost nacin samo zato, da je hitro narejeno...pac ne znam poistovetiti.
Sobo si opremim tako kot meni pase, avto kupujem po izgledu ne po znamki, pri racunalniku kupujem komponente, ki si jih lahko privoscim a vem da vseeno delajo.OS in aplikacije morajo temu sledit.Apple je 180 stopinj drugacno razmisljanje.
AAAAMPPPAAAK kljub temu ga pac ne mores zalit.Clovek je za nekajkrat povecal prvotno podjetje.Povozil Microsoft v zasluzku.
Obenem bi pa rekel vsem z BUTASTIMI izjavami kot so "kaj si pa ti naredil, da lahko komentiras".Guess what.Vsak ima pravico kritizirati kogarkoli hoce.Noben megaloman ni dovolj poseben, da ga ne bi mogel kdorkoli ga hoce...kritizirat.Vazno je samo, da se pri tem proba cimbolj zadrzati pri zaljivkah.Se posebej prvih par mesecev po smrti cloveka.Cist tko...iz kulture.Konec koncev ni nobenega ubil.



Daj povej mi kakšni so bili touch telefoni pred iphone 2g in kako "lepo" so delovale tablice pred iPadom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eieieie1 ()

bojsi ::

Looooooka je izjavil:


...
Je pa res, da za moje pojme recimo ni bil inovator.Nobene inovativne stvari se nisem videl z appla.
Njihov strategija je cisto logicna.Keep it stupid simple and pretty.Na take fore pada vecina ljudi(ker se jim ne da oz nimajo casa misliti ali pa so ze dovolj zaposleni s svojo sluzbo in jih dodatne funkcije res ne zanimajo).Sam takih ljudi ne maram, ker se s osebo,ki je pripravljena neki naredit na preprost nacin samo zato, da je hitro narejeno...pac ne znam poistovetiti.
Sobo si opremim tako kot meni pase, avto kupujem po izgledu ne po znamki, pri racunalniku kupujem komponente, ki si jih lahko privoscim a vem da vseeno delajo.OS in aplikacije morajo temu sledit.Apple je 180 stopinj drugacno razmisljanje.
...


Ti določenih ljudi ne maraš, ker si lastijo določen izdelek? Če je nekaj hitro narejeno - je to slabo?

Ojoj.

IceIceBaby ::

Je pa res, da za moje pojme recimo ni bil inovator.Nobene inovativne stvari se nisem videl z appla.


Potem so tvoji pojmi pomešani. Definicija inovacije: Innovation @ Wikipedia

Miška je bila inovacija. Čeprav je podobna naprava že obstajala je Apple našel način, da je zadevo začel izdelovati na masovni ravni po ekonomsko sprejemljivi ceni in jo uspešno ponudil trgu. Isto velja za OS z GUI, Newtone, iMace, iPode, iPhone, iPad, iTunes music store, MBA... Pa še za cel kup konceptov in funkcionalnosti v teh izdelkih.

Obenem bi pa rekel vsem z BUTASTIMI izjavami kot so "kaj si pa ti naredil, da lahko komentiras".Guess what.Vsak ima pravico kritizirati kogarkoli hoce.Noben megaloman ni dovolj poseben, da ga ne bi mogel kdorkoli ga hoce...kritizirat.


Kritike so nekaj, neumne izjave brez argumentov pa drugo.

Tr0n ::

IceIceBaby je izjavil:

Tr0n, brez veze. To, da korporacije "izkoriščajo" kitajsko delovno silo je znano prvošolcem. To, da znajo biti šefi tečni, zateženi in včasih izlijejo žolč na zaposlene tudi ni nič novega. Se dogaja tudi po slovenskih firmah s 4 zaposlenimi, ne samo v Applu.

No ja, ponizevat zaposlene in jih verbalno abusat ni ravno tipicno vedenje.

Gandalfar ::

Gandalfar je premaknil sporočila v applov centralni komite.

nekikr ::

No ja, ponizevat zaposlene in jih verbalno abusat ni ravno tipicno vedenje.

Ti pa še nisi menjal kaj dosti služb ane? Ker to je praksa povsod v Sloveniji in tujini. Sem pa tja se seveda najde kakšna cvetka, večinoma pa je stanje tako, kot je napisal Ice.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umrl je Steve Jobs (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13832008 (21321) nekikr
»

Steve Jobs v bolniški stalež (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7317023 (12381) Pyr0Beast
»

Financial Times za osebo leta izbral Steva Jobsa

Oddelek: Novice / Ostale najave
3111986 (10711) OttoParts
»

Steve Jobs CEO desetletja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
707143 (5667) FireSnake
»

Steve Jobs zapušča Apple do poletja

Oddelek: Novice / Ostale najave
345702 (3866) squngy

Več podobnih tem