» »

Nov PC

Nov PC

amiha ::

Lep pozdrav, kupujem nov PC pa me ZELO zanimajo vase pripombe in nasveti:
ASUS A7V ali ABIT KT7A? (NE rabim raida)
Duron 800 + chrom orb
2x 256MB PC133 CL2 SDRAM (Micronov)
IBM IC35L040 40 GB ATA100 7200
Pioneer DVD-116
Pinnacle PCTV Pro
Iz starega compa bom uporabil:
Creativ Blaster Riva TNT 16MB AGP
Creativ Live! Value
CD-RW TEAC W54E
CD TEAC (a sploh ma smisel met 3 CD playerje?)
IBM 9GB HDD (mislim, da ATA 66, sigurno 7200rpm)
U.S. Robotics Voice 56K V.90
Creative 4+1 zvocnike
in 17" monitor ADI Microscan 5GT

Racunalnik bom malce navil in uporabljal predvsem za word/igre/net... gledanje/odkodiranje kabelske TV in DIV-Xanje izbranih DVDjev za lastno uporabo:\.

Komponente nameravam kupiti v Gradcu (Birg, Broser) v Sloveniji pa Mid ali Big Tower ATX 300W (MACASE KA-C80 ali K80).

Se vedno se odlocam ali naj racunalnik PRVIC :8) sestavim sam (doslej sem vstavljal samo RAM, kartice in CDRW) ali naj to delo raje zaupam/placam firmi pri kateri bom kupil ohisje (verjetno Eventus).

Ali se mi splaca (z rivo TNT) pocakat Kyro 3 ali naj nabavim (Yuanov) GF2 MX400?

Vem, da sem malce obsiren, ampak res bi rad kupil soliden, cena/kvaliteta racunalnik zato so predlogi in pripombe zelo dobrodosli.

Binji ::

Namesto KT7A bi jst rajsi vzel KT7E, namesto Chrome Orba, Volcanota2 (ne bo ti zal!), namesto GF2 MX pa raje Kyrota2 (3d prophet 4500). Ce se ti splaca obdrzati Rivo pa pocakati na Kyrota3? Po moje ja sam nej rajsi se kdo pove.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

|KoRn| ::

Vzemi raje ABIT KT7A plato! Je zelo dobra stvar, jo imam (čeprav z RAIDom) sam dela super!:D
Drugače pa počaki na KYRO3, do tedaj bo TNT čist ql delala:) Hmm kar se pa tiče prej izjave za Orba... NABAV SI VULKANOTA II!!!!>:D Ne bo ti žal, definitivno. Cenovno najbolj ugodni so pa dele pri Mlacomu, tko da mal razmisli, kje boš kupval... pa naj ti ga uni sestavjo, saj je zastojn :D

Freak on a leash!

Tomi ::

Plato vzami kar lepo Abitovo, ker ti ne boš žal, posebej, ko se boš navadil na Softmeni..
Trije playerji so preveč, zato imej samo DVD in RW, glede grafične pa enega od MX-ov.
Pa še ena zadeva. Ram je res zelo poceni, vendar razlika med 256 in 512 ni tako velika, da bi se ti sedaj splačalo, ker cene tako ali tako padajo.
Sestavi pa kar sam, če pa ti ne gre, imaš pa povsod dosti vodičev po sestavljanju.
metrodusa.blogspot.com

frudi ::

plata - abit, ampak razmisli o kt7e, ki je kr nekaj cenejša od kt7a.
ram - ne poslušat Tomija, kr ostani pri 512 MB... rama ni nikoli preveč :)
hladilnik - NE orba, vzemi volcano II.
disk - super izbira. malo drag sicer, ker je nov model, ampak je trenutno najhitrejši ide disk na tržišču.
CD - če bi rad pridobil par jurjev, obdrži CDRW in DVD, CD-ROM pa prodaj, ker ga načeloma res ne rabiš. ampak škodi tud ne, če ga obdržiš. jaz imam rekorder in DVD, pa si včasih želim, da bi mel še en pogon, 'specializiran' samo za CDje :)
grafična - tak ti povem, jaz sem se TNTja znebil pred slabim letom, ker se že takrat praktično ni več dalo igrat novih iger z njim. zavedaj se, da ti na tej kartici špili, izdani v zadnjem letu, niti v 640x480 ne bodo delovali spodobno. ti priporočam, da ga kr zamenjaš, izbiraj med MX/MX400 in kyro II, morda tudi Radeon, karticami. jaz bi ti priporočal gainwardow mx400, ki ima menda 4 ns ram. če ga uspeš kje najt.
za več informacij o grafičnih karticah poglej v Zvok in slika...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Tomi ::

frudi: poglej, razlika med 256 in 512 rama je za normalnega uporabnika, ki ravno ne dela z ogromnimi slikami, neopazna. Lahko mi verjameš, da bo takrat, ko bomo rabili 512 rama, ta stal manj kot 15.000, kolikor je sedaj 256 rama..
metrodusa.blogspot.com

goranTNT ::

512MB RAM-a za zdej se ne rabs.
Kar pa se tice plate ti bol priporocam Asusovo ker je z nijimi precej manj tezav!!:)

frudi ::

niso ogromne slike edina stvar, ki rabi dosti rama.
že za današnje igre je priporočljivo vsaj 256MB, če pa ob tem slučajno uporabljaš win2000, pa je to praktično minimum.
sicer pa, obstaja tud možnost 384MB, ki je morda še najbolj optimalna. ampak če tistih 15k sit ni problem, ne vidim razloga, zakaj ne vzet 512MB...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

amiha ::

Hvala za lep odziv!
Odlocil sem se, da zaenkrat res ne rabim 512 rama. Me pa zanima, ali se splaca kupit ECC.
Plata bo Abit (lahko kdo v dveh stavkih razlozi razliko med kt7a in e?). Hladilnik bo Volcano2.
Mam pa eno (mogoce butasto) vprasanje: ce dam 40GB HDD na primary master, 10GB HDD na primary slave, CDRW na secondary master in DVD na secondary slave... kam naj prikljucim CD8-O?
Pa tudi pripombe in nasveti so se vedno dobrodosli!

Tomi ::

ECC pomeni, da ram preverja in popravlja napake. Je namenjem strežnikom, zaradi tega pa malo počasnejši in dražji.. Se ga ne izplača kupiti..
metrodusa.blogspot.com

Boky ::

Nabavi plato z RAID kontrolerjem. Tako lahko pol prikljucis 8 naprav.

ferjan ::

BB...in nabaviš močnejši napajalnik....brezveze pozabi na tretji cd pogon:\

Yohan del Sud ::

Jaz bi razmislil tudi o epoxovi platki. BTW a že kje prodajajo plusko?

Boky ::

ferjan kaj 300W, ki ga namerava nabavit ni zadosti ?
Kar se tice tretjega pogona, nujo potreben ravno ni, ampak pomoje se splaca reskirat dodatnik 10k sit za kak teacov cdrom.
Iz izskusenj ti lahko poven, da mi stari teac 32x, kake cudne poskodovane, slabo berljive cd-je bolse bere(ne odneha tako hitro) kot Pioneer-jev DVD (105), pa ceprav so med njima 3 leta razlike.
Pa tudi pri snemanju CD-jev je vcasih fajn, da imas 2 pogona za branje.
Btw: kar se tice plosc, poglej si test plosc na AnandTech-u. link
Anadtech priporoca ASUS A7V133 in Iwill KK266.

Koci ::

na tvojem mestu bi raje vzel rajši malo močnejši procesor, namesto Rive pa Geforce 2mx 32 MB

amiha ::

Vidm, da nekateri malce povrsno berejo:
Koci - Rivo ZE IMAM odlocam se ali pocakam na Kyro 3 ali kupim Gf2MX zdaj.
BB - hvala za link, ce kje v Gradcu najdem Iwill jo bom kupil, CD enoto pa ZE IMAM in se samo sprasujem a jo je sploh smiselno uporabit in ker si me preprical da je, bom pac nabavil plosco z Raidom (nisem vedel, da lahko nanj priklopis do 8 IDE zadev).

Boky ::

Jep, 4 das lahko na RAID kontroler in 4 na navaden kontroler. Diskom oz. napravam na RAID-u pa seveda ni potrebno biti v Raid polju ampak je lahko vsak zase.

Trdi ::

Ja, novo graficno le kupi, pa mocnejsi procesor. Ceprav, fant, ti moram svetovati, da raje kupi kar IBM Aptivo, ker to je res najboljsa ponudba na trgu...:D
Trdota d.o.o.

Fantom ::

Mogoče to ne sodi v to temo ampak vseeno me zanima kakšna je razlika med palto KT7A IN KT7E

jakinj ::

KT7A Podpirat tudi 266MHz FSB Socket A Procesorje.
Pa od 600 - 1200MHz

KT7E pa od 700 - 1200MHz 200MHz FSB Socket A Procesorje
To live whitin the circle of life only one thing is asked in return. Everyone pays the ultimate price. Make every moment count.

Justy ::

1. A je potem vredu ce nabavim 1200 MHz Athlona in plato KT7A, za katero pravite da podpira samo 1200 MHz proce...?

2. A to pomeni da ne bom vec mogu upgredat proc na tej plati, da bi recimo kasneje kupil mocnejsega athlona?

3. Ali to tud pomeni da se ga ne bo dalo naviti cez 1200 MHz

4. A bi bilo bolje za 1200 MHz athlona vzeti katero drugo plato kot KT7A ?
------------------------------------
Ce mi bo kdo se tole malce obrazlozil, mu bom zelo hvalezen
Hvala !

jakinj ::

1. Ne sam 1200MHz, do 1200MHz.
2.Za enkrat ne, abit da ponavadi nove verzije biosa, ki podpirajo tud boljše procesorje.
3. Ne vem.
4.KG7-RAID sam ma slote za DDR ram. Tle so specifikacije:
CPU
Support AMD Athlon/Duron 700MHz ~ 1.33GHz or future Socket A Processors based on 200/266 MHz(100MHz/133MHz Double Data Rate)
Chipset
AMD761/VIA 686B

Memory
Four 184-pin DIMM sockets support up to 4 GB PC1600/PC2100 DDR SDRAM module
BIOS
SoftMenu™III Technology to set CPU parameters

Functions
Four channels of Bus Master IDE Ports supporting up to 8 Ultra DMA 33/66/100( RAID 0 /1/0+1).
Miscellaneous
1 AGP slot, 6 PCI slots.

Ultra DMA 100/RAID
High Point HTP370 IDE Controller

To live whitin the circle of life only one thing is asked in return. Everyone pays the ultimate price. Make every moment count.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716190 (8229) Vlad Tepeš
»

3DMark tocke (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544641 (3724) 1161815611
»

Plata, procesor, ram.

Oddelek: Kaj kupiti
111171 (989) krucymucy
»

Kaj kupt (proc., plata, ram)?

Oddelek: Kaj kupiti
382116 (1460) Enzo77
»

Anketa za vse Slo-tech-ovce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
565505 (4646) Tiger

Več podobnih tem