» »

ide kanali & RAID

ide kanali & RAID

fictionel ::

Nekej sem bral, da ce imas raid, lahko nastimas vec ide kanalov in potem bi bila lahko vsaka stvar na svojem kanalu (disk na enem, cdrw na drugem in DVD na tretjem).
Imam Raid plato (ABIT KG7 raid) in me zanima, če bi se to splačalo. Seveda imam samo en disk...

Kakšni predlogi? Ima že kdo tako narejeno? 8-)

lp

blabla ::

Splača se v primeru, če uporabljaš naenkrat cdrw in dvd. Ti kar prestavi pa boš videl. Slabše ne more biti.

A plata ti drugače normalno dela? Mene kar fino zafrkava.

fictionel ::

me je ful zajebavala nekaj časa. Zdej je kr v redu :\

Em, a to rabm še en kabel ane?
Naenkrat uporabljam le pri peki :8)

In kako potemtakem to vklopim?

blabla ::

Še en kabel rabiš, ja.

Ti kar priklop in poglej če ti automatsko zazna. Če ti ne je možno, da moraš v biosu vklopit raid kontroler(?).

fictionel ::

si bom čez nekej časa kupu kabl (zdele sm ful ful prezaposlen ;(( )
pa bom probov&poročov..

še kšni komentarji/nasveti?

PlayTheGame ::

Definitivno se splača uporabit RAID oz. še tista preostala dva prosta IDE kanala. Vsaka IDE naprava je tako na svojem kanalu, kar pomeni, da naprave dosti manj bremzajo sistem. Vsaka naprava sevede rabi svoj kabel in pa to, da je naštimana na "primary". RAID se ponavad vklopi v BIOS-u, pa v winsih morš driverje dat gor, tako da winsi vse skupi prepoznajo kot SCSI controler (v Control Panel --> System --> Device Manager). Zadeva more tako brez problema delat, men dela! :D ;)
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

fictionel ::

jupi!!! men tut zj dela :D po cca 1,5 urnem zajbavanju!

sicr nevem se kolk so performansi kj bols, ampak dela!

zajbaval me pa je da nism mogu instalirat driverov za raid (sj veste una winXP fora, k napise da je prislo do ene napake pr instalacij)

no ce ma se kdo ksne podobne tezave:
run regedt32
pois HKEY_LOCAL_MACHINE --> SYSTEM --> CURRENT CONTROL SET --> ENUM --> PCI
pol pa poises tisto napravo k te je6e u glavo :\, pa direktoriju določš permissionse (full control)

če se ne znajdete pa mate problem pr instalacij ksne kartice, mi poslte mail

lp,
dawid

fictionel ::

not gut........
se mi je sistem ene parkrt krešnu, pa kr ene errore dobivam (npr. da v: windows\system32\config\ system file neki ni ok...)

k mi je u tadrugo uspel ustimat, pa use nalozit (prow hepi sm biu!), se mi je k sm zapru kompjutr:\ , pa ga przgov spet pojavu isti error. Itak pa ne morm instalirat normaln winsov tko da preklaplam kabl od diska. Zj sm dau again use nazaj in dela BP ("raid" izklucn)

any help???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pekač noče pečti cd-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
171254 (1062) jastreb
»

2diska@sata si3112 = problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
12894 (762) fictionel
»

BUFFER UNDERRUN

Oddelek: Pomoč in nasveti
181430 (1107) Kriko
»

RAID FAkju

Oddelek: Pomoč in nasveti
191884 (1588) Paramedic
»

Abit KT7-RAID TEŽAVA

Oddelek: Pomoč in nasveti
131888 (1713) TuXterrestrial

Več podobnih tem