» »

Kava? Zeleni čaj? Črni čaj?

Kava? Zeleni čaj? Črni čaj?

1 2
3
4

Mesar ::

Okapi je izjavil:

In še kar ne nehaš smetit čisto povsod. Upam, da se vsaj malo bolje počutiš zaradi tega.;((

O.


Komu ti, da smetim? Jaz pripravljam že čaje vrsto let!!
Your turn to burn!

IceIceBaby ::

enako bi ocenil tudi CHAjevo japonsko sencho.


Se strinjam. Aromatizirani so sicer tudi narejeni na Sencha osnovi, ampak tam se mi zdi, da relativno slaba kvaliteta osnove ne pride toliko do izraza.

Kje je ta dragon tea house?

Master_Yoda ::

bajsibajsi ::

@IceIceBaby
Genmaicha Matcha-iri izgleda zanimiv za poskusit. Ceprav cena ni ravno nizka, glede na to, da je mesanica; pa se riz je notri. Zelena japonska cesnja iz CHA je mesanica zelenega caja + japonska cesnja, ali je samo iz cesnje? Ker ce je zeleni caj + cesnja, bi ga bilo tudi fino za piti (da je le notri zeleni caj). :)

panteist ::

mojsterleo je izjavil:

meni so zelo dobri kitajski crni, predvsem 'dien hong' yunnan in keemun. indijski so za primerljivo ceno precej slabe kvalitete. assam iz CHA je res brutalno zanic. enako bi ocenil tudi CHAjevo japonsko sencho.
nasploh ce kupujem caje v cajnicah sloveniji, najraje posegam po tistih cenejsih. ker vecinoma uvazajo robo iz nemcije, kjer se dolgo valja po skladiscih. za caje (se posebej zelene) pa je pomembno da so cimbolj svezi.
v ljubljani je vredno pogledati tudi ponudbo palace cajev. drugace je pa dragon tea house najboljsi.

Dragon Tea House je tudi meni najboljši. Ravno sem si za 50€ čajev naročil, sedaj pa že malce nestrpno čakam na paket :-) Najbolj mi ležijo drugače oolongi s sadnimi/cvetličnimi notami.

mojsterleo ::

bajsibajsi je izjavil:

Zelena japonska cesnja iz CHA je mesanica zelenega caja + japonska cesnja, ali je samo iz cesnje? Ker ce je zeleni caj + cesnja, bi ga bilo tudi fino za piti (da je le notri zeleni caj). :)
ja ce se ne motim je sencha v mesanici. drugace mi je pa cesnja boljsa navadna...brez zelenega caja.
zelo veliko pijem rooibosa, ki je posebno dober tudi ohlajen, niti ga ni treba sladkati. kar je dobro za pitje cez dan, da nimas zacukrane zobe kar naprej.

Okapi ::

Nobenega čaja ni treba sladkati.

O.

kihc ::

This.

 Boh

Boh



Sem ga kupil ko sem bil na ogledu plantaže. Sicer je črni čaj, ampak je bolj blag (bolj svetle barve), naj bi se pil kar brez mleka, čeprav jaz ga vseeno dam.

Ko ga mi bo zmanjkalo, tuhtam da bi naročil kar direkt pri njih: https://www.boh.com.my/shop
x

IceIceBaby ::

bajsibajsi je izjavil:

@IceIceBaby
Genmaicha Matcha-iri izgleda zanimiv za poskusit. Ceprav cena ni ravno nizka, glede na to, da je mesanica; pa se riz je notri. Zelena japonska cesnja iz CHA je mesanica zelenega caja + japonska cesnja, ali je samo iz cesnje? Ker ce je zeleni caj + cesnja, bi ga bilo tudi fino za piti (da je le notri zeleni caj). :)


Genmaicha je mogoče malo drag, ker je matcha not. Genmaicha je drugače "cheap" čaj, ampak tale matcha da en poseben okus, pražen riž pa ima pa tudi močan okus in vonj. Če boš naročal poskusi najprej kak tester, če se dobi, je res precej specifičen.

Zelena japonska češnja je pa Sencha z aromo češnje. Lepo diši, okusa od češnje pa skoraj ni. Jaz take zadeve pijem čez dan.

Tale dragon tea house bom pa probal. Tnx.

bajsibajsi ::

Dragon tea house res izgleda vabljiva trgovina. Je kdo kupil pri njih "Snail Jasmine Chinese Green Tea"? Mal me edino daje, da je tezko vedeti kaj dobis oz. se bolj kaj pijes (predsodek in skepticizem).

mojsterleo ::

dth je precej uveljavljena prodajalna na netu, s tem ni problema. caj dobis lepo zapakiran in je kvaliteten. prodajajo se marsikaj drugega (cajnike, pribor), ampak tega osebno nisem kupoval.
najraje kupujem katerega od zelenih pa crne yunnane (golden ali.imperial).

bajsibajsi ::

Kaksne kolicine posameznega caja pa obicajno kupis, ce ni skrivnost? Ali prvo narocis 50g dolocene vrste, ali gres na vec? V kolikor narocis vec cajev/izdelkov, ali uporabis "add to card" in ti potem posljejo vse v enem paketu?

Mesar ::

Ja najprej se vedno vzame za par vzorcev, da lahko večkrat pripraviš v različćnih temperaturah, da vidiš če se nisi kje zmotil pa najboljše, da naročiš 2 ločena vzorca, ker je mogoče en slab, pa zato še čaj ni nujno slab, slabo dozo čaja lahko tudi pokadiš, tam se namreč ne pozna tako zelo če je slab čaj.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kihc ()

panteist ::

bajsibajsi je izjavil:

Kaksne kolicine posameznega caja pa obicajno kupis, ce ni skrivnost? Ali prvo narocis 50g dolocene vrste, ali gres na vec? V kolikor narocis vec cajev/izdelkov, ali uporabis "add to card" in ti potem posljejo vse v enem paketu?

Jaz si vedno naročim za okoli 50€ oolongov, ki jih še nisem poskusil in vsak tehta 50g, da če zgrešim z izbiro, ga hitro spijem :) Drugače pa si lahko v "košaro" namečeš kolkr čajev hočeš z istim "shippingom" in opraviš nakup -> takrat ti dajo vse v en paket in ponavadi napišejo, da je darilo in zelo nizke vrednosti -> tako nimaš problemov s carino al pa davkom...pa izberem še čaje z ekonomskim šipingom in brezplačnim. :-)

Daoli ::

@bajsibajsi: Pri vsakdanji pripravi v termovki za katero sprasujes - uporabljam caje, ki so nezahtevni za pripravo in omogocajo daljse case namakanja. Npr. dong fang mei ren, yinya ipd. Razumel si prav, vodo enostavno dolivam in sproti pijem, tako da je tumbler cel dan v pisarni v obtoku. Na tak nacin pije caj tudi vecina kitajskih delavcev. Uporabljajo pa cisto navadne kozarce za vlaganje. :) Pri nas na blogu je tudi zapis o tem. ... To je vsakdanje pitje, nekaksen 'fast food'. Cajna ceremonija pa je druga zadeva. Sam tu posezem po gongfu nacinu. Namakanje med prelivi tu ni zazeleno.

@genesiss, aljazek in ostali: Da, na spletni strani je e-mail s kontakti. Trenutno se da vzorcke dobiti brezplacno. Kar naroci(te)

@aljazek: Cajanko lahko tudi ponovimo. Si za?

@okapi: Nisem se prisel sem kregat in sodit. Sporocilo mojega zapisa je: anything goes. S caji je tako, da ni 'pravega' ali 'napacnega' pristopa. Okus/aroma, boljsi/slabsi, tudi kakovost/cena so po mojem mnenju subjektivne kategorije. Zato je pomembno, da vsak poskusi cimvec razlicnih cajev od razlicnih virov, ter da hkrati eksperimentira z nacini priprave ... Ter najde, kar mu ustreza. Za take poizkuse ni nujno kupovati najvecjih specialitet. Na blind testih je vcasih tezko locit med cajem, ki stane 10 ali 100 evr na 100 gr, zato se mi ne zdi smiselno, da trgovci zacetnike lupijo s specialitetami. Tudi sam sem recimo zadnjic pil izbran tieguanyin, ki se v eu prodaja po 200 evr, pa razlika med tistim za 20 ni bila kaj prida. Pravilno starani (ne forcani!) puerji pa tako gredo v nebo s cenami. Dahongpao enako. Cene so v tisocicah.

Prijetno namakanje zelim vsem. Ce ima kdo kaksno vprasanje z veseljem pomagam tudi preko e-poste.

Disclaimer: s caji in kulturo pitja caja se profesionalno ukvarjam via http://daoli.si.

IceIceBaby ::

Daoli, malo off topic, ampak trgovino imaš precej slabo narejeno. Če hočeš resno prodajati boš moral dodati košarico ali nek drug, enostaven način naročila. Naročanje na mail zelo negativno vpliva na konverzijo.

Drugače pa kul stran in blog.

Disclaimer: s spletno prodajo in psihologijo potrošništva se ukvarjam profesionalno :)

Daoli ::

@IceIceBaby You asked, we delivered :) http://eng.daoli.eu/products-page/

Mesar ::

Malo engliš malo slo... konsistence pa ni na straneh, vračanje strank, mailing, promocija, manjka skoraj vse razen osnovne spletne strani če smo odkriti, pa če se hočete to it profesionalno oziroma zaslužit. Sicer pa smo že konkretno offtopic, glede na prvotno postavljeno vprašanje.
Your turn to burn!

IceIceBaby ::

Damn, ste pa hitri :) Grem naročit nekaj.

Shkorc ::

Mene pa čist živčnega naredi, da ne vidim cene takoj, ampak moram kliknit velik rdeč gumb Add to Cart.

mihec87 ::

Klikneš trgovina..
http://daoli.si/narocila/

Shkorc ::

Že že, ampak kako jaz in verjetno večina navigira po spletnih trgovinah:

1. Zlistam produkte
2. Kliknem na produkt, ki me zanima, kjer me pričakajo dodatne informacije o dotičnem produktu
3. Če mi je všeč, poiščem na isti strani ceno in če me še ta prepriča dodam v košek ter nato zaključim nakup.

V daoli.eu trgovini, pa me že sili v nakup, brez da bi predhodno bil seznanjen s ceno.

Konec konce niti ni tako važno, samo svoj feedback sem dal.

LP

mihec87 ::

Mnja bolj poenotene strani bi morale bit..Na slo imaš cene ni pa spletne na eu imaš spletno ni pa cen..

Daoli ::

Hvala za feedback. Celotna stran je identicna v slo in mednarodni razlicici, razen trgovine, ki smo jo pred nekaj dnevi postavili v angl verziji. Slo implementacija je v teku.

Bistvo mojih objav tukaj ni propagiranje trgovine, ampak kulture pitja caja (to je tudi tema foruma). Ce ima kdo v zvezi s tem vprasanja, z veseljem odgovorim.

panteist ::

Daoli je izjavil:

@aljazek: Cajanko lahko tudi ponovimo. Si za?

Seveda, čajanke se nikoli ne branim :-)

Daoli ::

@aljazek: Super! Najboljše, da se o podrobnostih glede čajanke dogovorimo po mailu. Piši prosim, naslov je na spletni strani.

Mesar ::

mihec87 je izjavil:

Klikneš trgovina..
http://daoli.si/narocila/


Ne dela mi, kaj mate kako napako na stran?
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: kihc ()

Daoli ::

@mesar Pri nas izgleda vse ok. Looks like a situation on your end. :)

P.S.: Spet smo offtopic. Karkoli sprejemam na email, tu pa - predvidevam, da skladno tudi z navodili foruma - odgovarjam zgolj na vprašanja o čaju in kulturi pitja čaja na sploh.

genesiss ::

Dobil sem vzorčke, hvala Daoli. Trenutno sta mi najbolj všeč dong fang mei ren in Črni vrh. S črnimi čaji do zdaj nisem imel preveč dobrih izkušenj (premočni, nekako neprijetnega okusa), ta je pa VAUUU. Pripravljal sem po navodilih s strani, po četrtem prelivu pa se posladkal še s koščkom čokolade :) Super čaj, sem navdušen.

IceIceBaby ::

Jaz sem naročil zeleni vrh in srebrni vrh.

Pakiranje, hitrost dostave, navodila, odnos itd. odličen.

Čaji kvalitetni, ampak mi okus ne paše najbolj. Drugič probam še kaj drugega.

Izbira zelenih bi lahko bila večja.

Daoli ::

@genesiss in @IceIceBaby: Hvala za feedback. Izbira čajev se bo predvidoma že letos povečala. Z naslednjo pošiljko pridejo iz Kunminga čajni pribori, ki jih je Roman ravno te dni spakiral (http://twitpic.com/9b9rqb ... več o odisejadi, ki se je uspešno končala tudi tukaj: http://daoli.si/cajni-posel-na-kitajske...), nato pa planiramo tudi nove čaje. Veliko dela in $$ vložka je za 2-man-band team, zato takoj vse žal ne gre.

bajsibajsi ::

Lahko kdo, ki je narocil zeleni caj iz Dragon tea house, priporoca kaksnega dobrega? Lahko tudi zeleni z dodatkom (npr. Snail Jasmine green tea). Cena ni tako zelo pomembna, da je le kvaliteten in okusen (ceprav slednje zgolj subjektivno). Se raje bi videl 2-3 predloge, saj bi narocil vec kot zgolj ene vrste caj; a predvsem zelene in bele.

Daoli ::

@bajsibajsi Ce sporocis svoj naslov (kontakt je na spletni strani), ti z veseljem posljem nekaj vzorcev Daoli cajev. Castimo tudi postnino ;)

erkgheoruugh ::

bajsibajsi je izjavil:

Lahko kdo, ki je narocil zeleni caj iz Dragon tea house, priporoca kaksnega dobrega? Lahko tudi zeleni z dodatkom (npr. Snail Jasmine green tea). Cena ni tako zelo pomembna, da je le kvaliteten in okusen (ceprav slednje zgolj subjektivno). Se raje bi videl 2-3 predloge, saj bi narocil vec kot zgolj ene vrste caj; a predvsem zelene in bele.


Long jing je en tak, ki mi sedaj pride na misel.

errhec ::

@Daoli

Razmišljate kaj tudi o PayPal-u?
Kateri bi bil primeren če sem ljubitelj aromatičnih čajev, cvetlični vrh?

Hvala
dd

Daoli ::

@errhec Za prehod iz aromatiziranih na 'ciste' caje predlagam Sladki vrh. Gre za wulong caj + ginseng + sladki koren. PayPal placilo je mozno preko nase angleske strani. Kot ze omenjeno, je slo spletna trgovina v procesu implementacije. Ta cas pa se v slovenscini da narociti via email/telefon.

errhec ::

Verjetno si mislil Zlati vrh? Na angleški pa ni cedilčka??
PayPal je možen tudi preko email naročila?
dd

panteist ::

bajsibajsi je izjavil:

Lahko kdo, ki je narocil zeleni caj iz Dragon tea house, priporoca kaksnega dobrega? Lahko tudi zeleni z dodatkom (npr. Snail Jasmine green tea). Cena ni tako zelo pomembna, da je le kvaliteten in okusen (ceprav slednje zgolj subjektivno). Se raje bi videl 2-3 predloge, saj bi narocil vec kot zgolj ene vrste caj; a predvsem zelene in bele.

Poskusi še oolonge, trenutno imam doma:
Organic Phoenix Ba Xian Flavour Dancong Oolong
Taiwan Li Shan Soft-stem High Mountain Oolong
Da Yu Ling 105K Cold Brew High Mountain Oolong

...in so božanski :-)

Daoli ::

@errhec Pardon, Zlati seveda. Paypal trenutno samo na angl. Cedilčke smo umaknili, ker se niso najbolje obnesli. Lahko pa ti kakega dam zraven pošiljke, če ga vseeno želiš. :)

panteist ::

Rad bi se posebej zahvalil bedakom na carini, ki tako skrbijo za mojo varnost in me varujejo pred drogo, da pri pregledu čaja iz Dragon Tea House z nožem zarežejo na sredini vrečke, čeprav ima "zadrgo", ki neprodušno zapre čaj. Po tem seveda vrečko lepo zatlačijo nazaj v škatlo, ne glede na to koliko čaja potrosijo še po zunanji embalaži - škatli. Hvala, ker niste niti poskusili odpreti vrečke na za to predvidenem mestu!

Daoli ::

@Aljazek - to je še dobro, pri majhnih osebnih naročilih iz Kitajske/Indije je ponavadi samo postopek na carini, brez inšpekcijskih/zdravstvenih pregledov.

Nam pa so recimo pobrali več kilogramov čaja samo za vzorčenje (testirali so med drugim tudi prisotnost pesticidov in test smo uspešno prestali). EU zakonodaja je pri uvozu čaja via doo striktna in na nek način imajo ne-EU trgovci, ki pošiljajo direktno strankam v EU tu nepravično prednost, saj se ne rabijo ubadati z inšpekcijo (zdravstvena inšpekcija fizično ne more preverit vsake mini pošiljke) in ostalimi izvozno-uvoznimi stroški. Za končnega kupca je minus predvsem v zdravstvenem smislu, ker ne ve, kaj pije. Je pa na ta račun cena čaja lahko seveda nižja, kar je +.

mihec87 ::

Smo že kar nekaj rekli v tej temi..

Je mogoče že gdo bral oz priporoča kakšno knjigo na temo kitajskih čajev oz kulture pitja itd..Mogoče celo kaka uporabna stran?

bajsibajsi ::

Osnove imas na ratetea.com v clankih.

Avenger ::

Kako dobit vodo, ki ima 65°? Simpl. 1 deci vode na 100° + 0,71 deci vode na 16°.

Drugače se izračuna tkole: ((Va * Ta) + (Vb * Tb)) / (Va+Vb) = Tf
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Okapi ::

In kako dobiš vodo s 16 stopinjami?;)

O.

mihec87 ::

Sicer nisem meril samo kocka ledu v 2dcl oz šalco vrele vode kar fajn ohladi..Bi znala bit taprava temp.

Avenger ::

Haha, ja a nima voda iz pipe okoli 16°?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Avenger ::

mihec87 je izjavil:

Sicer nisem meril samo kocka ledu v 2dcl oz šalco vrele vode kar fajn ohladi..Bi znala bit taprava temp.


Za 2 deci vrele vode ohladit na 65° bi rabil 0,086 kg ledu na -15° oziroma kar nekaj kock.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Okapi ::

ja a nima voda iz pipe okoli 16°?
Kakor kdaj in kje. Pri meni ima trenutno 18 stopinj, pa še to šele po nekaj minutah, ko stočim vso precej toplejšo (20+) vodo iz cevi.

O.

Daoli ::

Prisotne čajepivce bi želel opozoriti na tri nove čaje, ki smo jih dodali v Daoli kolekcijo:

Orientalski vrh
Divji vrh
Jasminov vrh

Novi čaji v Daoli ponudbi so skrbno izbrani in dopolnjujejo obstoječo ponudbo, ki sledi daoli pravilom. ? ? (d?ol?) pomeni načelo prave poti. Kitajci pravijo, da nekdo (ali nekaj) ima daoli ali pa ga nima - kdor ga ima, dela prave stvari!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matcha čaj

Oddelek: Loža
347190 (2009) enemon
»

cha.si odlična spletna trgovina (pravih) čajev

Oddelek: Loža
275613 (4064) harvey
»

Kateri zeleni čaj v filter vrečkah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7217397 (14459) user-pass
»

Kofeinska abstinenca aka dan brez kave...

Oddelek: Loža
246746 (6239) mojsterleo
»

Navijanje samega sebe

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
304104 (2867) veteran

Več podobnih tem