» »

cPanel email forward ne deluje za Gmail?

cPanel email forward ne deluje za Gmail?

Housy ::

Zdravo :)

Imam svojo spletno stran, za katero imam kreirane tudi maile (npr. info@stran.si). Vso pošto, ki pride na info@stran.si, želim prejeti na svoj Gmail račun, ampak so žal z njim neke težave. Od nekje 10 testnih sporočil, poslanih na info@stran.si, je samo en mail bil posredovan na moj Gmail, pa še to je bilo samo besedilo brez kakih priponk.

Nato sem za hec poskusil s forwardiranjem na Hotmail ter Yahoo in oba delata brezhibno, saj mail forwardira takoj. Probal sem tudi tako, da najprej mail forwardira iz info@stran.si na hotmail, nato pa iz hotmaila na moj Gmail, ampak žal na Gmail ne dobim ničesar, kot da imajo nekakšno blokado?

Ali sploh lahko to kako nastavim? Še je kakšna druga možnost?

Hvala in lp,
Housy
  • spremenil: Housy ()

axee ::

Druga možnost je da v gmailu nastaviš POP3 odjemanje iz tvojega serverja. Od ponudnika oz njihovih strani za pomoč pa zveš točne podatke glede portov in serverjev. Potem bi moralo brezhibno delovati.

Jaz imam takih foward povezav kar nekaj na gmail in še nikoli ni prišlo do težav. Si pregledal spam mapo?

Housy ::

Bom poskusil s temi nastavitvami v Gmailu. Tudi spam je prazen.

Bi te edino vprašal, ali ti potem prenese popolnoma vse mejle, ki so v mojem primeru na info@stran.si, ali bo preneslo samo nove, torej neprebrane? Se da to vse nastavit? Se da nastavit tako, da ostanejo originali na info@stran.si?

Hvala

axee ::

Samo nove. Lahko tudi nastaviš, da jih po prenašanju ne izbriše iz srežnika (vse v "čarovniku" v gmailu).

Housy ::

Ok super, bom probal porihtat zadevo, če pa slučajno kaj ne bo šlo, pa se še oglasim :)

Hvala axee

c3p0 ::

Kontaktiraj ponudnika, da v logih preveri kaj se dogaja. Če je preveliko mailov na Gmail, znajo začasno ali trajno blokirat določen IP.

FrEaKmAn ::

jz sem imel to narejeno za en svoj mail pa sem tudi imel težave. Pomoje gmail to blokira malo nevede...

fosil ::

Lahko pa uporabiš google apps in imaš poštne predale od stran.si kar na gmailu.
Tako je!

Housy ::

fosil je izjavil:

Lahko pa uporabiš google apps in imaš poštne predale od stran.si kar na gmailu.


Sliši se zanimivo, ampak je plačljiva zadeva, zato bom poskusil kar z nastavitvami v samem Gmailu.

Sem pa kontaktiral svojega ponudnika in so mi odgovorili, da forwardiranje deluje.
2011-10-04 07:43:36 1RAxmx-000Suc-T5 => info <info@stran.si> R=virtual_user T=virtual_userdelivery
2011-10-04 07:43:38 1RAxmx-000Suc-T5 => mojmail@hotmail.com <info@stran.si> R=lookuphost T=remote_smtp H=mx4.hotmail.com [65.55.37.88]
2011-10-04 07:43:38 1RAxmx-000Suc-T5 = mojdrugimail@gmail.com <info@stran.si> R=lookuphost T=remote_smtp H=gmail-smtp-in.l.google.com [74.125.39.27] X=TLSv1:RC4-SHA:128
2011-10-04 07:43:38 1RAxmx-000Suc-T5 Completed

Ampak žal ne deluje tako kot treba.

Lp, Housy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Housy ()

Housy ::

@axee: tvoja metoda deluje super :)

A mi lahko samo prosim poveš, če se da kje nastavit čas, torej da na tem mailu preveri pošto vsakih 15 minut recimo?

Hvala

axee ::

Google Apps ni plačljiva storitev. Sam jo uporabljam za svojo družino z @priimek.si domeno. Deluje brez težav že kakšno leto ali dve.

Glede pop3 odjemanja, če se ne motim nastavljanja vmesnega časa med osvežitvami ni, imaš pa tisti "refresh" v inbox-u (čisto leva tipka), ki menda preveri tudi POP3 račune.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Housy ::

Sej avtomatsko vsakih 10min preveri za novo pošto.

@axee: refresh v inboxu deluje samo za Gmail račun, moraš it v nastavitve in tam osvežit.

Hvala vsem,
Housy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Housy ()

axee ::

Zmotil sem se, pojdi v Labs (v nastavitvah) in prižgi Refresh POP accounts. Potem imaš gumb direkt v inboxu in ne rabiš v nastavitve.

Housy ::

@axee: imaš prav glede plačljivosti. Jaz sem gledal biznis paket. Delajo sedaj tudi osvežitve.

Tnx :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10523938 (10568) donvito
»

[Android] Katero aplikacijo za Gmail?

Oddelek: Mobilne tehnologije
113293 (2957) bigbug
»

Spama vedno manj

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
186663 (5566) Pyr0Beast
»

Prehod na Google apps

Oddelek: Omrežja in internet
202458 (1798) bastadu
»

gmail - obupno trapast (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
667424 (5983) Tody

Več podobnih tem